Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 7 mar 2011, 08:41 Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Chciałbym zmienić sieć na inną, ale nie wiem jak odblokować kartę sim. Byłem w sklepie UK gdzie zakupiłem telefon i w O2, ( How to unlock O2 iPhone ), ale oni kazali mi w internecie podac swoje dane i nie wiele z tego zrozumiałem.
Czy ktoś może pomóc mi, na jaką stronę wejść, co zrobić ITD, by odblokować Iphone 4 z sieci O2.
Dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 7 mar 2011, 11:33 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Na ebayu sprzedają specjalne cieniutkie karty z chipem którą podkładasz pod kartę sim i masz rozblokowany telefon bez widziwiania. Koszt około 3 funtów z przesyłką. Korzystam z tego na 3 telefonach od 4 lat. Mobile Phone Turbo SIM Unlock Kit tak mniej więcej brzmi nazwa. W karcie sim wycinasz tylko mały otworek zeby czip pasował. Przed zakupem spytaj sprzedającego cz pasuje do twojego iPhona.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 7 mar 2011, 23:34 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Zaloguj sie do swojego konta na www.o2.co uk i znajdz opcje unlock wyslij do nich request i tyle, po okolo 2 tygodniach dostaniesz email zeby podlaqczyc iPhone do komputera i zsynchroinizowac i iTunes po tej operacji telefon jest odblokowany. O2 przypomni Tobie tylko ze obowiazuje cie kontrakt na iles tam miesiecy i jezeli go zerwiesz bedziesz musial zaplacic kare

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 13 mar 2011, 15:14 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

vinicimus napisał(a):Zaloguj sie do swojego konta na www.o2.co uk i znajdz opcje unlock wyslij do nich request i tyle, po okolo 2 tygodniach dostaniesz email zeby podlaqczyc iPhone do komputera i zsynchroinizowac i iTunes po tej operacji telefon jest odblokowany. O2 przypomni Tobie tylko ze obowiazuje cie kontrakt na iles tam miesiecy i jezeli go zerwiesz będziesz musial zaplacic kare

Dziękuję za pomocne rady. Ja w 02 mam PAY GO 2 telefony ( 2 iPhony4 ) i 2 telefony na kontrakt ale te już są nokie. Wyczytałem coś że za darmo robią to tylko na stały kontrakt, a w wypadku PAY GO trzeba zapłacić coś. Ja jednak na karcie PAY GO nic nie mam pieniędzy, a gdy próbowałem przełożyć kartę stałego kontraktu z noki, to wcześniej przyciąłem ją nożyczkami by weszła, no i zepsułem ;) Nie chce mi się zamawiać małej karty ze stałego kontraktu, bo za kilka tygodni chce zlikwidować 2 stałe kontrakty, zatem i numer telefonu mi zlikwidują.
Podsumowując chciałem zapytać czy na PAY GO, aby odblokować iPona4 ( wypełniając w internecie dane ) muszę coś mieć pieniędzy na karcie, czy jest to za darmo ?
Dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hereedi » 18 sty 2013, 18:29 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Witam
Chciałam założyć nowy wątek ale "góra" nie pozwala...
Mam kartę w O2 i chcę kupić IPhone 4 ale większość ma simlock na inną sieć niż O2.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy jeśli kupię Iphone4 z simlock np na orange lub 3 bedzie można zdjąć simlock, jeśli tak to gdzie i za ile?
Dzwoniłąm do O2 i tam powiedzieli że tylko właściciel telefonu(kontraktu) może skontaktować się z dostawcą usługi(orange lub3) i oni wtedy telefon odblokowują nainne sieci.?
Proszę o konkretne informacje, nie domysły i dywagacje.
Dziękuję z góry!

hereedi
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 9 kwi 2012, 12:17
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez woblerus » 19 sty 2013, 01:02 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Sparawa wyglada tak jak powiedzieli Tobie w O2.Moze nie chodzi o wlasciciela telefonu,ale poprostu trzeba miec karte z danej sieci.
Niektore sieci kaza sobie placic jakas mala oplate,w O2 jesli ma sie abonament to unlock jest free.
Odblokowanie telefonu w inny sposob to kosz w granicach 80-90 funa.
Mozna jeszcze zdjac simlock po zrobieniu jilbrake,ale jest to nie stale.Czyli po wylaczeniu telefonu i ponownym wlaczeniu cala operacje trzeba powtorzyc.Jest to pewien dyskomfort a dla osob nie zbyt kumajacych iphone,nawet uciazliwe.
Nie wiem czy dosc przejzyscie to napisalem :roll:
sleep
eat
go fishing

www.polishanglers.com

woblerus
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączył: 5 sty 2011, 21:15
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hereedi » 19 sty 2013, 10:42 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Dzieki bardzo!
wygląda to dosyć jasno jednak interesuje mnie jeden detal. interesuje mnie konkretnie jeden przypadek-orange. Kobieta od której chcę kupić telefo ma simlock wlasnie na orange i prosiłam acy skontaktowałą sie z orange z pytaniem o to czy mogą dla niej zdjąć simlock z jej Iphone. Dla niej jednak to wszystko jest bardziej zagmatwane niż dla mnie.
Poczytałąm wczoraj trochę i nie jestem pewna czy dobrze rozumiem, poprawcie mnie jesli jestem w błędzie.
Mogę kupić telefon z simlock orange oraz kartę pay as you go w orange. Z kartą PAYG w iphonie połączyć sie z Itunes przez PC i tam powinna być możliwość zdjęcia simlock.
Zna ktoś jakieś detale gdzie w itunes to sie robi?
Pozdrawiam

hereedi
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 9 kwi 2012, 12:17
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 12 cze 2013, 08:00 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

na stronie polskiego Playa znalazłem coś takiego:

    [1]Wyłącz telefon
    [2]Włóż kartę SIM innego operatora niż Play z wyłączonym kodem PIN
    [3]Włącz telefon
    [4]Podłącz telefon do komputera z zainstalowanym programem iTunes, za pomocą kabla z pudełka i poczekaj aż pojawi się ekran z napisem ?Wymagana aktywacja?
    [5]Jeżeli na ekranie komputera pojawi się komunikat: ?Nie można było aktywować iPhone?a. Spróbuj później?, kliknij ?OK.? aby go zamknąć
    [6]Odblokuj telefon
    [7]Kliknij przycisk ?Połącz z iTunes? a następnie przycisk ?Dalej?
    [8]Odłącz telefon od komputera i ponownie podłącz aby aktywować telefon
    [9]Po chwili telefon zacznie szukać sieci. Jeżeli włożona karta jest aktywna zaloguje się do sieci.
    [10]Simlock zdjęty.
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 cze 2013, 11:10 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Co to jest "karta z wyłączonym kodem PIN"?
Karta nieaktywna?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 12 cze 2013, 11:51 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

To znaczy ze przy wlaczaniu telefonu nie prosi cie o pin
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur778 » 21 lip 2013, 09:38 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

nettmanek napisał(a):na stronie polskiego Playa znalazłem coś takiego:

    [1]Wyłącz telefon
    [2]Włóż kartę SIM innego operatora niż Play z wyłączonym kodem PIN
    [3]Włącz telefon
    [4]Podłącz telefon do komputera z zainstalowanym programem iTunes, za pomocą kabla z pudełka i poczekaj aż pojawi się ekran z napisem ?Wymagana aktywacja?
    [5]Jeżeli na ekranie komputera pojawi się komunikat: ?Nie można było aktywować iPhone?a. Spróbuj później?, kliknij ?OK.? aby go zamknąć
    [6]Odblokuj telefon
    [7]Kliknij przycisk ?Połącz z iTunes? a następnie przycisk ?Dalej?
    [8]Odłącz telefon od komputera i ponownie podłącz aby aktywować telefon
    [9]Po chwili telefon zacznie szukać sieci. Jeżeli włożona karta jest aktywna zaloguje się do sieci.
    [10]Simlock zdjęty.


HEHEHE

Kolego podał instrukcję w jaki sposób postępować kiedy zgłosicie do swojego operatora (u którego był zakupiony sprzęt i jesteście jego właścicielami) prośbę o zdjęcie blokady simlock ;)

artur778
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 31 paź 2011, 15:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez blackcad » 25 sie 2014, 15:46 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Witam,
będę wdzięczny za pomoc. Sytuacja wygląda następująco.
Dostałem telefon od szwagra w prezencie iPhone 4S sieć o2 (nie ściągał simlocka -więc ma aktywny). W jaki sposób można załatwić temat ściągnięcia simlocka o2 w tej sytuacji gdy szwagier ma kartę (umowa na obonament) w nowym telefonie w Anglii natomiast ja w Polsce z zablokowanym telefonem.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

blackcad
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 25 sie 2014, 15:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Hannaaa » 26 sie 2014, 11:30 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Musisz poprosić szwagra żeby wypełnił ten formularz
https://www.o2.co.uk/apps/help/helpqid= ... ing%20Form

Bedziesz potrzebował numer IMEI, jeśli dostałeś telefon z pudełkiem powinien być on tam, jeżeli go nie masz to numer jest na tej małej krateczce gdzie wkładasz kartę. Jeżeli szwagier tak jak piszesz ma umowę na abonament o2 zrobi to za darmo w ciągu 72 godzin.

Hannaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 15 kwi 2014, 09:22
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez blackcad » 31 sie 2014, 16:11 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Hannaaa dzięki ale po wybraniu twego linku :

"Sorry, we can't find the page you're after...

Unfortunately the server couldn't find the page you requested, either because it is temporarily unavailable, has had its name changed or no longer exists.

This might be because:

You may have typed the web address incorrectly. Please check the address and spelling ensuring that it does not contain capital letters or spaces;
The page you were looking for may have been moved, updated or deleted."

Co teraz szwagier wypełnił formularz niby powiedzieli że do 14 dni nie wiem gdzie go znalazł ale niby ma jakiś kod przyjśc czy w jaki sposób poinformują o odblokowaniu? A jeśli przyślą kod to jak go wpisać skoro nie mam karty?

blackcad
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 25 sie 2014, 15:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Hannaaa » 1 wrz 2014, 09:19 Re: Iphone 4 z sieci O2. Jak odblokować

Upss sorry za link, miało być http://www.o2.co.uk/help/phones-and-dev ... er-network

Dziwne, ze musisz czekać 2 tygodnie, mi po wypełnieniu tego formularza powiedzieli 72 godziny a odblokowali następnego dnia. Nie bedziesz musiał wpisywać kodu, po prostu włóż polską kartę sim do telefonu, podłącz do itunes, on sie zaktualizuje i powinno działać. Jeśli szwagier nie zmienił numeru to może to potwierdzenie przyjdzie to niego smsem nie wiem. Po prostu spróbuj podłączyć telefon co jakiś czas do itunes i sie dowiesz czy go odblokowali.

Hannaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 15 kwi 2014, 09:22
Reputacja: 2
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA