Założyć stronę i sprzedawać

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez pomassage » 20 lis 2011, 00:30 Założyć stronę i sprzedawać

Cześć mam pytanko właśnie w sprawie sprzedaży internetowej.
Chciałabym zaprojektować stronę internetową na której chciałabym sprzedawać książki.
Stronę jestem w stanie sama stworzyć, nie potrzebuję pomocy fachowców.
Więc moje pytanie brzmi czy sprzedaż książek na takiej stronie jest legalna lub też nie?
Czy może za taką stronę jeżeli chcę założyć muszę gdzieś zapłacić skoro będę na niej sprzedawać.
Jak to ma się do prawa, nie chciałabym aby cokolwiek było nie legalnie, także czy jest ktoś w stanie mnie oświecić?

Dzięki

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dj T » 20 lis 2011, 00:36 Re: Założyć stronę i sprzedawać

witam. Co do prawnych rozwiazan nie pomoge ale jesli sie nie myle napewno bedziesz odprowadzala od tego tax - chyba musisz poszukac w self-employed ? nie jestem pewien ale POMYSL SUPER:))Gratulacje trafnego pomyslu - bede napewno klientem . Jak juz ruszy daj znaka.Pozdrawiam i trzymam kciuki .
Healing process complete . Keep Moving
Avatar użytkownika
Dj T
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 43
Dołączył: 14 sie 2011, 18:30
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 77
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 lis 2011, 06:37 Re: Założyć stronę i sprzedawać

Na stronce możesz robić co Ci się żywnie podoba.
Zapłacić musisz za serwer, na którym będziesz "trzymać" stronkę oraz za domenę. No i oczywiście podatek dochodowy od sprzedaży, ale to chyb jasne.
Chyba, że stworzysz sklep internetowy na e-bay/allegro. To wówczas są opłaty. Tylko nie wiem, czy tylko za sprzedaż, czy też jakiś miesięczny abonament za trzymanie oferty na ich portalu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 20 lis 2011, 10:13 Re: Założyć stronę i sprzedawać

oczywiscie za strone musisz zaplacic, chociazby za domene i/lub serwer oraz o ile nie jestes w stanie sama tego zrobic baze danych MySQL, reszta jest zmienna i wszystko zalezy czy zamierzasz otworzyc niezalezna sprzedaz z dobieranymi przez Ciebie produktami czy tez wejsc w tzw. program partnerski.
roznica polega na tym, ze wykorzystujac programy partnerskie z automatu jestes zaopatrzona w legalne oprogramowanie do stworzenia w/w sklepu. w zaleznosci od programu to Ty oplacasz wlasny serwer lub zostaje tobie udostepniona przestrzen na serwerze macierzystym firmy, natomiast jesli chcesz to robic legalnie w mysl angielskiego prawa domena powinna byc zarejestrowana na stworzona przez Ciebie firme podlegajaca opodatkowaniu (zaleta: nie martwisz sie o stock, dostawe i przesylke do odbiorcy, wada: ograniczona oferta) w takim przypadku masz pelna pomoc prawna, legalnie zawarta umowe oraz warunki podzialu zyskow i podatku okreslone w umowie z partnerem.
jesli otwierasz indywidualny sklep to pytanie brzmi czy jest to jedyne zrodlo dochodu, czy praca dodatkowa i o wielkosc dochodu. w zaleznosci od tego sa rozne przepisy podatkowe w UK (patrz limit dochodu niepodlegajacy opodatkowaniu) kwestia tez czy zamierzasz wystawiac faktury za dokonane tranzakcje-jesli tak wymagana jest pelna rejestracja firmy. jesli ma byc to dodatek do stalej pracy to odpada Tobie pewna czesc oplat (basic national insurance)
jest tez druga opcja-otworzyc cos takiego na podstawie polskiego portalu internetowego z filia w UK, wtedy podlegasz prostrzemu polskiemu prawu podatkowemu (tak samo jak np. sklep allegro lub ebay.pl -maja limit kwoty przychodu niepodlegajacej opodatkowaniu)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 20 lis 2011, 17:52 Re: Założyć stronę i sprzedawać

ja na twoim miejscu bym się zastanowiła czy księgarnia internetowa to dobry pomysl, jest ich bardzo dużo, nawet ostatnio na bham była reklama księgarni internetowej z birmingham. Pza tym dużo lepiej zapłacić trochę więcej za przesyłęk i kupic książki w Polsce bo większość tych z uk ma mały wybór albo sie czeka tygodniami.

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pomassage » 21 lis 2011, 00:48 Re: Założyć stronę i sprzedawać

dzięki fajnie było zobaczyć również wasz punkt widzenia sporo pomogliście, a gaba76 jak widzę na forach bardzo jest tu obeznana wszędzie:)

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez formatyk » 1 gru 2011, 15:05 Re: Założyć stronę i sprzedawać

Jeżeli chodzi o serwery to prowadzę sprzedaż serwerów vps[info via pm],
Co do samej sprzedaży jest tak jak lokalnie - Wymagana działalność gospodarcza
Sprzedaż po przez internet rożni się takimi kwestiami jak np w Polsce możliwość zwrotu produktu do 14 dni bez podania przyczyny [ jeżeli klient nie został poinformowany o możliwości zwrotu towaru - ma za to nawet do 3 miesięcy czasu na zwrot ]

formatyk
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 mar 2011, 11:19
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA