Czym jeździ Polak - ankieta

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

Jakim samochodem jeżdżę

1. Stajnia VW (Audi, Seat, VW, Skoda, etc.)
49
22%
2. Ford
24
11%
3. Vauxhall / Opel
26
12%
4. Mercedes-Benz
8
4%
5. BMW
17
8%
6. Francuz (Citroen, Peugeot, Renault, etc.)
30
14%
7. Anglik (Rover, Land Rover, Jaguar, Bentley :grin: , etc.)
10
5%
8. Japoniec (Mitsubishi, Honda, Nissan, Toyota, etc.)
44
20%
9. Amerykaniec (Chrysler, Jeep, Dodge, etc.)
4
2%
10. Czymkolwiek innym
10
5%
 
Liczba głosów : 222

KobietaPostNapisane przez anak80 » 17 kwi 2012, 12:06 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

malaroksi napisał(a):Ja rok po przyjeździe tutaj stałam się szczęśliwą posiadaczką 3 letniego Passata, widząc w tv jak np prezydent czy premier podjeżdża passatem aż mnie duma rozpierała, że tez stać mnie na takie auto i to za uczciwie zarobione pieniądze. Po 2ch latach się znudziło i w sumie nie zachwyciło mnie niczym aż tak bardzo by np zostać wiernym fanem tego auta. Sprzedaliśmy i kupiliśmy coś co by było praktyczniejsze oszczędniejsze i mniejsze ze względu na to że zaczęłam się uczyć jeździć, tak więc postawiliśmy na C4 , miało to być auto na rok aż sie nauczę jeździć, ale w sumie jest fajne i jeździmy nim już ponad 2 lata i pewnie rok jeszcze pojeździmy.
I nie jest mi wstyd za to, że miałam Passata czy że jakiś Francuzki shit, do puki stać mnie na to i kupuję a nie kradnę czy nie kombinuję, to zawsze będę dumna z każdej rzeczy którą sobie kupię ... :)


no i pewnie...ja tez mam tzw. francuski shit (c3) ale dla mnie wazne jest ze dowozi mnie z punktu A do B i jest bezawaryjny (jak narazie, odpukac :grin: )

anak80
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 24 mar 2012, 12:36
Lokalizacja: kitts green
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 29 maja 2012, 10:52 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

wciaz prowadzi VAG ;-)
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 9 wrz 2012, 21:11 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Nawet handlarze w uk przyzwyczaili sie do tego ze jezdzimy passatami do tego stopnia ze nie raz bylem pytany czemu nie passat hehe

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 11 wrz 2012, 13:14 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

jeździłem bmw ale nie wiem jaki diabeł podkusił mnie kupić Passata. Po trasie Polska - Anglia wtryski leja, woda trochę ucieka (jeszcze nie szukałem gdzie) przegub klika z prawej strony (lewy już wymieniłem). kupiłem 3 miesiące temu zrobiłem 12 tys km za auto dałem 12 000 zł a za naprawy już 5 000 zł tak wiec ave volkswagen nie działa w moim przypadku przebieg 226 tys km (volkswagen w gdańsku twierdzi ze nie cofany). Przez rok czasu na 20 letnie e36 wydałem 120 fontów (rozrząd, 2x olej i płyn chłodniczy) żadnych kłopotów.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mldeserte » 12 wrz 2012, 10:48 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Nie wiem jak wy ale ja mam Honda Civic 1993 8)

mldeserte
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 27
Dołączył: 23 cze 2011, 20:36
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 12 wrz 2012, 15:26 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Czasy dobrych aut mijaja bezpowrotnie i zaleznie od marki wiekszosc po 2006 to szmelc.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 12 wrz 2012, 16:24 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Alzak napisał(a):A ja smigam leonem Fr cos mi sie wydaje ze najwiecej paskow widac z rodakami w srodku...


Ej chwalipieta nie fikaj...ja przynajmniej w pasku nie musiałem wycinać filtra cząstek :-p

Dodano: -- 12 wrz 2012, o 16:27 --

xerdox napisał(a):jeździłem bmw ale nie wiem jaki diabeł podkusił mnie kuiPassata. Po trasie Polska - Anglia wtryski leja, woda trchę ucieka (jeszcze nie szukałem gdzie) przegub klika z prawej strony (lewy już wymieniłem). kupiłem 3 miesiące temu zrobiłem 12 tys km za auto dałem 12 000 zł a za naprawy już 5 000 zł tak wiec ave volkswagen nie działa w moim przypadku przebieg 226 tys km (volkswagen w gdańsku twierdzi ze nie cofany). Przez rok czasu na 20 letnie e36 wydałem 120 fontów (rozrząd, 2x olej i płyn chłodniczy) żadnych kłopotów.


12tys.zł w za paska to co ty od niego oczekujesz? Pewnie licznika nawet nie trzeba bylo kręcić bo zdążył sie obkręcić sam 2 razy.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 wrz 2012, 03:51 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Thomas napisał(a):
Alzak napisał(a):A ja smigam leonem Fr cos mi sie wydaje ze najwiecej paskow widac z rodakami w srodku...


Ej chwalipieta nie fikaj...ja przynajmniej w pasku nie musiałem wycinać filtra cząstek :-p



Z tego wyciecia to sama frajda 470nm mowi samo za siebie ... pamietaj ze teraz kazdy klekot ma filtr takze Ciebie tez czeka predzej czy pozniej meka z DPFem
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 14 wrz 2012, 09:02 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

DPF wystarczy regulanie przeganiac na trasie a nie wiecznie jezdzic po 2 mile do pracy i do sklepu a nie bedzie z nim nigdy problemu.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 wrz 2012, 09:08 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Chyba sobie zartujesz ... meczylem sie z DPFem 2 lata regularne trasy powiedzialbym 40% na autostradach i co i nic ciagle problemy regeneracja 1 i 2 stopien, na koniec bylo coraz gorzej bo juz kontrolka sie zapalala co 70 mil czesto po zjechaniu z autostrady, dodam ze nie bylo zadnych wadliwych czujnikow g450 ani nic z tych rzeczy ...

W nowych silnikach common rail jest to lepiej dopracowne ale strasze PD nie nadaja sie ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 14 wrz 2012, 13:46 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Widocznie kupiles już auto z zajechanym dpf albo sam go zakatowales zanim doszedłem do tego, ze trzeba go przepalac. Jakoś ja nie mam z tymi filtrami problemów. Co lepsze, nawet sie zaswiecila mi sie nigdy kontrolka wypalania. Auto z tymi filtrami musi dostawać czasem w palnik aby złapalo odpowiedniej temperatury do przepalenia dpf.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 14 wrz 2012, 14:18 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Oo to u mnie nigdy by się nic nie zaświeciło, bo jak miałem pojazda od Fuji Heavy Industries, to było w palnik non stop i banan na twarzy tez :]
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 wrz 2012, 16:18 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Draco napisał(a):Widocznie kupiles już auto z zajechanym dpf albo sam go zakatowales zanim doszedłem do tego, ze trzeba go przepalac. Jakoś ja nie mam z tymi filtrami problemów. Co lepsze, nawet sie zaswiecila mi sie nigdy kontrolka wypalania. Auto z tymi filtrami musi dostawać czasem w palnik aby złapalo odpowiedniej temperatury do przepalenia dpf.


Nie interesuje sie samochodami od dzis i zawsze zanim kupie samochod robie rozeznanie w temacie i uwierz ze nie tylko ja mialem z Leonem problemy, DPF to jedna z najczesciej pojawiajacych sie usterek w tym samochodzie, i nie kupilem klekota z 170bhp po to zeby uprawiac PSJ ...

A tak naprawde to nie musi dostawac w palnik bo procedura wypalania jest calkowicie inna ... stala jazda z predkoscia powyzej 38mil na godzine z obrotami powyzej 2k do jazdy w miescie jest 2 poziom wypalania gdzie nastepuje dodatkowy wtrysk paliwa ktore nie spala sie w cylindrze a a DPFie co pomaga mu w uzyskaniu temperatury potrzebnej do wypalenia sadzy, dodatkowo na biegu jalowym silnik ma 1k obrotow ...

Wywal DPFa a zobaczysz jaka roznica jest ... zaluje ze meczylem sie z tym tyle czasu i nie moglem sie zdecydowac na wyciecie wczesniej.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 14 wrz 2012, 16:43 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Nie potrzebuje wycinać czegoś co u mnie działa tak jak powinno.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 wrz 2012, 16:45 Re: Czym jeździ Polak - ankieta

Masz silnik PD czy CR ?? narazie dziala a producent zaleca wymiane przy okolo 110k ... zaznaczam ze moj mial duzo mniej najechane.

Z DPFem w vagu bylo tak ze do PDka dolozyli DPFa i niestety nie udalo sie a silnik CR byl zaprojektowany z mysla o dzialaniu z DPFem
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA