Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

KobietaPostNapisane przez anna83 » 8 maja 2012, 01:19 Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Witam wszystkich serdecznie i bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś może nam w czym kol wiek poradzić. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc!!! Posiadamy passata 1.9 TDI Problem z autkiem zaczął się od tego, że stracił moc. Dochodzi do 2000-3000 obrotów i nagle odcina moc. Z górki jeszcze jakoś jedzie i po prostej, ale gorzej jest pod górkę. Są wymienione filtry i olej. Mechanik wykluczył samą turbinę. Nasmarował w niej "blaszki", bo ponoć pomaga to w 90%, niestety lipa, nie pomogło!! Następnie wpadł na pomysł, że to wina zaworu od turbiny, wymienił, zapłaciliśmy kupę pieniędzy i dalej nic! Już sami nie wiemy co robić? Co się dzieje? Każdy mówi co innego. Przepływomierz, EDG, czujnik, może nawet i elektryka. Tyle tego jest, że już mam dość jak słyszę coraz to nowsze pomysły? Może ktoś z was miał podobny problem? Może znacie bardzo dobrego mechanika, który uczciwie powie co się dzieje i nie zedrze z nas ostatniego funta? Zastanawialiśmy się jeszcze nad tym, czy nie jechać do salonu volkswagena na podłączenie do komputera, może tam mi powiedzą konkretna przyczynę? Nie wiecie ile to może kosztować i czy jest w ogóle sens jechać tam? Proszę pomóżcie jeśli wiecie co kol wiek!!!!!! Dzięki za wszelkie informacje!!!

anna83
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 16 sie 2010, 11:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez invisible87 » 8 maja 2012, 02:56 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Witaj skoro zakres braku mocy oscyluje w granicy 2000-3000 stawialbym na turbine,w kazdym warsztacie maja podpiecie pod kompa koszt okolo 50 f tak mi sie wydaja . Na yardley jest polski warsztat 4 cars ja tam jezdze i nie zdzieraja i maja kompa . Podepniecie i sprawdzicie byc moze cos z cisnieniem doladowania moze byc nie tak

invisible87
Początkujący
 
 
Posty: 13
Wiek: 37
Dołączył: 14 cze 2011, 16:58
Lokalizacja: yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 8 maja 2012, 08:24 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Przyczyn moze byc kilka a to ze samochod nie kreci dalej niz 3k to znaczy ze jest w trybie awaryjnym (limp mode) zrobcie dobre logi dynamiczne na turbo I na przeplywke moze n75 ale t takie gdybanie ... logi powinny wskazac przyczyne
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Dudziu » 8 maja 2012, 16:16 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Witam Anna83,
Wszystko zależy jaki model tego silnika 1,9tdi. Po objawach, które napisałaś wnioskuję, że może to być silnik 1,9tdi o mocy 110 koni mechanicznych. Jeżeli jest to ten silnik to baaardzo prawdopodobne będzie to iż turbina jest zabrudzona i jej łopatki o zmiennej geometrii zapieczone. Jeżeli to ta usterka to w naszej ojczyźnie mechanicy wyciągają taką turbinę, czyszczą bardzo dokładnie i to pomaga czasami na dłużej a czasami na krócej. Wymiana turbiny na inną nie załatwia sprawy - niestety to przypadłość tego modelu silnika (pomimo to są jednak jednymi z najlepszych).
Objawy są takie że przy wyżej wymienionych obrotach turbina się zacina, auto traci moc, a po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu komputer się resetuje i tak w kółko.
Pozdrawiam!

Dudziu
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 cze 2010, 17:16
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 8 maja 2012, 17:57 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

najlepiej wymien na inna marke
polecam renault

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 8 maja 2012, 19:28 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Tez stawiam na zapieczone kierownice na turbo a winne temu - PSJ... no i paliwo bez dodatkow
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 8 maja 2012, 20:32 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Tak szczególnie z silnikiem DCI gdzie po upływie krótkiego czasu turbina wysysa olej z silnika przez układ wydechowy tworzącmalowniczą smugę dymu po czym autko zmęczone tym ląduje na lawecie. Bądźmy realistami :) :mrgreen:


marek55 napisał(a):najlepiej wymien na inna marke
polecam renault


Dodano: -- 8 maja 2012, 20:35 --

A tak serio to stawiam na dwie rzeczy 1 to jak już szanowni koledzy wspominali Turbina a druga to może być czujnik ciśnienia na przewodzie doprowadzającym powietrze do silnika. Ale raczej turbinka. zalecam wymianę wyżej wymienionej lub jej regenerację i zmień mechanika bo ten coś kręci ;)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez PrezesPablo » 8 maja 2012, 22:26 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Witam kolegę. Zanim zaczniesz sie słuchać tych mądrych wypowiedzi napisz proszę który rok masz tego passata. Wtedy będę mógł Ci pomóc. Pozdrawiam

PrezesPablo
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 8 maja 2012, 22:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anna83 » 9 maja 2012, 11:50 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Witam. Uzupełniając: 1.9 TDI diesel, 2001 rok, 130 K

anna83
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 16 sie 2010, 11:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lukzlo » 9 maja 2012, 12:01 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Na początek to trzeba podłączyć auto pod komputer diagnostyczny i szukać przyczyn a nie gdybać że turbina, tym bardziej że to najdroższa ostateczność. W taki sposób można się pozbawić " kieszeni". Jeśli masz więcej pytań pisz na Priv a postaram się pomóc. Mam komputer diagnostyczny.

lukzlo
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączył: 4 lis 2007, 20:50
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez BATORY » 9 maja 2012, 12:11 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Mjalem to samo. Wymienili mi czujnik sterujacy turbina w kolektorze ssacym i moc wrocila. Musisz szukac kogos z komputerem diagnostycznym zeby mogl stwierdzic dokladnie przyczyne. Jesli nie znajdziesz mam znajomego. Pisz do mnie na: artur.batory@poczta.onet.pl
Odpisze jutro lub oddzwonie jesli zostawisz nr bo wlasnie szykuje sie do pracy.

BATORY
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 29 sty 2010, 23:10
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez niezwyczajny » 9 maja 2012, 14:20 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

diagnostyczny vag-com do VW to koszt 100 zł, resztę z neta idzie ściągnąć, nie znam się na autach ale często te cuda tylko instalowałem po warsztatach :)
Avatar użytkownika
niezwyczajny
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 15 kwi 2012, 23:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wmk16 » 18 maja 2012, 11:09 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Polak z Pasatem 1,9 tdi - nie może być :lol:

wmk16
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 18 mar 2007, 19:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lukzlo » 18 maja 2012, 13:31 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

wmk16 napisał(a):Polak z Pasatem 1,9 tdi - nie może być :lol:


Ale żeś się popisał...., Ty pewnie za to roverem jeździsz.... Takie komentarze zostaw dla siebie i nie zaśmiecaj niepotrzebnie wątku. Co do wyśmiewania się z kogoś to żebyś się sam kiedyś nie zdziwił jak Ciebie spotka przykra niespodzianka z autem, a potem będziesz biegał jak smród po gaciach między mechanikami i szukał pomocy !!

lukzlo
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączył: 4 lis 2007, 20:50
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dano301 » 20 paź 2012, 19:08 Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI POMOCY!

Z tego co czytałem wynika ze mam ten sam problem z moim Passatem 2.0 tdi , z tym ze miałem wymieniana turbine. Czy ktos może dac mi namiary na kogos kto sie naprawde zna na rzeczy byłbym naprawde wdzieczny

Dodano: -- 20 paź 2012, o 19:09 --

Z tego co czytałem wynika ze mam ten sam problem z moim Passatem 2.0 tdi , z tym ze miałem wymieniana turbine. Czy ktos może dac mi namiary na kogos kto sie naprawde zna na rzeczy byłbym naprawde wdzieczny.

dano301
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 21 mar 2008, 18:46
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA