Jakie tanie auta godne uwagi

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 7 maja 2013, 19:42 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Spójrz na te autka. Warte uwagi jedyne czego nie mają to tempomatu. A przy francuzach zwróć uwagę na tylne zawieszenie TJ belkę. Jak kółka /----\ robią takie cuś to nie kupuj.


http://www4.autotrader.co.uk/classified ... ?logcode=p

http://www4.autotrader.co.uk/classified ... ?logcode=p
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 maja 2013, 20:07 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Hunteros30 napisał(a):(...). Jak kółka /----\ robią takie cuś to nie kupuj.(...)

Zdziwiłbyś się (tak jak ja i Pan ustawiacz w warsztacie) jak sie okazało, że w Escorciku którego miałem wieki temu fabryczne ustawienia miały własnie ujemny kąt pochylenai kół...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 7 maja 2013, 21:13 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Juz sam niewiem co kupie moze Toyote Avensis I do 1000f rd tax 220 ale auto tanie. Zreszta pewnie co sie trafi latwo nie jest po paru telefonach I kilku pytaniach nawet nie jechalem ogladac :)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mizartius » 7 maja 2013, 21:33 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Ja bym dorzucil do listy Vectre C 1,9CDTI. Takiego wola roboczego ja mam i nie narzekam. Chociaz teraz wiecej stoi pod domem, bo ja na motor przesiadlem sie.

mizartius
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Dołączył: 19 sty 2012, 23:14
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 8 maja 2013, 05:05 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

AdamBoltryk napisał(a):
Hunteros30 napisał(a):(...). Jak kółka /----\ robią takie cuś to nie kupuj.(...)

Zdziwiłbyś się (tak jak ja i Pan ustawiacz w warsztacie) jak sie okazało, że w Escorciku którego miałem wieki temu fabryczne ustawienia miały własnie ujemny kąt pochylenai kół...

Pozdrawiam


Widzę że mało wiesz o konstrukcji tylnej belki aut z koncernu PSA.Tylna belka to najwieksza bolaczka francuzkich aut.Łożyska na osi sie wycierają i koła składają się do nadkola.To awaria a nie kąt nachylenia.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 8 maja 2013, 05:57 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Dobrze prawi Huntteros30 faktycznie jesli kolaa sie klada to zaczynaja sie problem I wydatki. Zreszta Citroen c4 wlasnie miewa te problemy i na dodatek wiecznie cos stuka w zawieszeniu pomimo braku luzow.Dobre auta koncza sie oczywiscie zaleznie od marki po 1990 roku. A wracajac do tych dwoch aut z ogloszenia 2.0 hdi 110 to zmienna geometria lopatek - nie zacinaja sie tak jak w grupie vw? A i ktory Peugot 306 czy Citroen Xara ma lepsze zawieszenie?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez koltaras » 8 maja 2013, 06:45 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Moja propozycja to benzynowy silnik ok 1,6 lub 1,8 ... oczywiście proponuje zalożenie inst. gazowej... najlepiej auto niemiecki lub amerykanski.. dobrze trzymaja sie w cenie w miare przystepna cena inst. i oczywiscie tania jazda.. na aucie z gazem sa tez benefity na taxie.
Avatar użytkownika
koltaras
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 28 kwi 2013, 13:24
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 8 maja 2013, 09:27 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Witam panów i proszę o radę jako dyletant i baba ;) Zastanawiam się nad kupnem autka i najbardziej przypadł mi do gustu mały mercedesik klasy A z silnikiem 1,6. Co sądzicie o tym samochodzie? Może ktoś miał takiego i wie jakie są koszty eksploatacji, ubezpieczenie? No i oczywiście czy często ten model wymaga napraw, bo nie mam ochoty na ciągłe wizyty u speca? Z góry dziękuję za wszelkie informacje :grin:
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nokia41 » 8 maja 2013, 12:44 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Hej ludziska jak patrze na niektore wypowiedzi to az zle sie robi.przeciez 2500 f na autko to calkiem calkiem.nie sluchaj ludzi porozgladaj sie za ta kase znajdziesz fajne autko.moge Ci polecic bmw 3 e46 ale kombi 1.9 benzyna to jest 318.musi byc kombi bo maly bagaznik. Zobacz vectre c 1.9 cdi fajne autko i nie drogie w utrzymaniu. Zerknij tez na scenica 1.6 benzyna przyjazny samochod. Powodzenia w poszukiwaniu...

nokia41
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 24 wrz 2007, 16:08
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 maja 2013, 14:18 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Hunteros30 napisał(a):(...)
Widzę że mało wiesz o konstrukcji (...)

Nie znam się w ogóle na konstukcjach konkretnych koncernów, chociaz ostatnio conieco mogę powiedzieć o Jaguarze, czy Land Roverze :P. Fakt, napisałeś, ze chodzi o francuzy ale ja tylko przytoczyłem przykład z własnego doświadczenia jak to się można zdziwić i nie powinno sie wrzucać wszystkiego do jednego wora z napisem: rozkraczone koła = źle... Mój przykład jest dowodem, że nie zawsze...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez pedrusy123 » 11 maja 2013, 14:16 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Powiem wam ze mam AUDI a4 2002r 2.0benzyna mysle ze na to warto zwrocic uwage malo pali bo nie cale 8l/100km ubezpieczenie tez duzo nie wychodzi bo przy 60% znizek to 47f a co do czesci to jest ich calkiem sporo wiec mozna za grosze dostac. tyle na ten temat AUDICE gora ! a tak przy okazji mam ja na sprzedaz moze ktos chetny ?

pedrusy123
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 maja 2013, 17:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VT03 » 12 maja 2013, 09:03 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

Czemu nikt nie wspomniał o narodowej brytyjskiej konstrukcji - Rover / MG ;) Nie dość, że tanie i tanie w utrzymaniu to jeszcze dobrze wyposażone ;) Ja moge polecić R75 z silnikami 2.0CDTi lub MG ZS z 2.0 IDT a dla kobiet mały MG ZR / Rover 25 albo z benzynowym 1.4 16v albo 2.0 IDT.
Avatar użytkownika
VT03
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 10 maja 2013, 19:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 maja 2013, 09:17 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

pedrusy123 napisał(a):(...) malo pali bo nie cale 8l/100km (...)

mało... hehehe Przejedziesz na 2ch bakach do Polski?

pedrusy123 napisał(a):(...)ubezpieczenie tez duzo nie wychodzi bo przy 60% znizek to 47f (...)

Nie wiem, gdzie ubezpieczasz auto, ale tutaj w UK jeszcze się nie spotkałem z procentowym oznaczaniem zniżek. No claim bonus widziałem wyłącznie w latach bezwypadkowej jazdy. A kwota ubezpieczenia jest inna dla kazdego, więc Ty masz 47 (w co nie bardzo mi sie chce wierzyć) a inny będzie miał 120....
Chyba, że masz ubezpieczone auto w Polsce.
I jest na polskich blachach

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez mantopolemma » 12 maja 2013, 15:15 Re: Jakie tanie auta godne uwagi

moze mazda6 ale najlepiej po 2005r kiedy byl facelifing,lepsze materialy I ochrona antykorozyjna I 8 grupa ubezpieczeniowa

mantopolemma
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 lis 2012, 22:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 12 maja 2013, 21:28 Re: Re: Jakie tanie auta godne uwagi

koltaras napisał(a):Moja propozycja to benzynowy silnik ok 1,6 lub 1,8 ... oczywiście proponuje zalożenie inst. gazowej... najlepiej auto niemiecki lub amerykanski.. dobrze trzymaja sie w cenie w miare przystepna cena inst. i oczywiscie tania jazda.. na aucie z gazem sa tez benefity na taxie.


Moze i sa benefity na taxie ale doplata do ubezpieczenia w niektorych ubezpieczalniach ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA