Polski samochód

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez d3an » 3 cze 2013, 21:02 Polski samochód

Witam niedawno przyjechałem do anglii polskim autem.
Jak wiadomo za jakiś czas trzeba będzie się go pozbyć. I tu jest moje pytanie jak to zrobić legalnie tak żeby nie jechać z nim do polski. Nie wiem może sprzedać go na jakiś szrot lub coś w tym rodzaju.
Proszę o jakieś rady
Dzięki i Pozdrawiam

d3an
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 3 cze 2013, 19:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 3 cze 2013, 21:32 Re: Polski samochód

Nie ma problemu ogłoszeń w gazetach jest sporo,przyjadą zabiorą i jeszcze parę funtów wpadnie.Nawet w google wpiszesz to znajdziesz.

Dodano: -- 3 cze 2013, o 21:34 --

Nie ma problemu ogłoszeń w gazetach jest sporo,przyjadą zabiorą i jeszcze parę funtów wpadnie.Nawet w google wpiszesz to znajdziesz.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 3 cze 2013, 21:55 Re: Polski samochód

Dajesz ogłoszenie na bham.pl, dajesz dobrą cenę i 24 godziny a auta nie masz ;)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 cze 2013, 09:48 Re: Polski samochód

albo rejestrujesz auto tutaj i zmieniasz rejestracje na angielskie :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kurier1111 » 4 cze 2013, 10:09 Re: Polski samochód

malenkagdz ahhh Ty mala madralo,jak to dobrze madrego czasem posluchac ;) :roza:
...
Avatar użytkownika
kurier1111
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 27 lis 2011, 09:46
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 4 cze 2013, 21:54 Re: Polski samochód

malenkagdz napisał(a):albo rejestrujesz auto tutaj i zmieniasz rejestracje na angielskie :)


Tak i płacisz 5 razy droższe ubezpieczenie!
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 4 cze 2013, 22:21 Re: Polski samochód

Jeśli zdecydował byś sie zezlomowac ten samochód w Angli to zadzwoń lepiej do Polskiego wydziału komunikacji jakie dokumety itd... beda Ci potrzebne. Bo tez tutaj skasowalem swój polski samochód dostałem papiery ze złomu, ze przyjęli auto tego i tego dnia takiej marki zatrzymali tablice rejestracyjne na papierach był adres złomu itd... Przetlumaczylem te dokumety w Polsce i auta nie chcieli mi wyrejestrowac. Bo chyba najlepiej by było żebym auto przywiózł na lawecie do Polski i w Polsce oddał na złom. Koniec tego był taki, ze napisałem umowę na jakiegoś wymyslonego Anglika i po jakimś czasie jak już mnie zapomnieli wysłałem kumpla z upowaznieniem i wyrejestrowali ten samochód.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez patrykslus » 23 sie 2013, 10:21 Re: Polski samochód

Witam. Mam zamiar kupic auto. Wolalbym jednak sprowadzic samochod z Polski. Mam wielu znajomych jezdzacych w UK polskimi samochodami juz po kilka lat bez zadnych problemow. Wiem, ze jeden moze trafic na kontrole po miesiacu a drugi po kilku latach. Czy to prawda, ze polskim autem mozna jezdzic w UK tylko przez pol roku?? I podobno wystarczy przekroczyc granice UK i wrocic zeby mozna bylo poruszac sie takim autem kolejne 6 miesiecy?? Czy ktos wie jak wygladaja kontrole, w jaki sposob jest to sprawdzane??

patrykslus
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 11 kwi 2013, 15:52
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez golab1990 » 23 sie 2013, 10:24 Re: Polski samochód

Ja jezdze i zyje:) kupilem polskie aito tutaj:)

golab1990
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Wiek: 33
Dołączył: 1 kwi 2012, 22:18
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 23 sie 2013, 12:59 Re: Polski samochód

Te 6 miesięcy to wcale nie chodzi o auto tylko o Ciebie bo po 6 miesiącach tutaj pobytu stajesz się automatycznie rezydentem. Będąc natomiast rezydentem UK nie możesz jeździć autem bo nie masz ubezpieczenia. Musisz auto ubezpieczyć tutaj a z tym wiąże się rejestracja tutaj. Te 6 miesięcy o których co niektórzy piszą to taka własna interpretacja przepisów. Bo owszem gdybyś przyjechał tutaj, nie pracował i przed upływem 6 miesięcy opuścisz na chwilę UK to dalej jesteś rezydentem PL. Wracając do UK czas Ci biegnie od początku. Wszystko więc zależy od tego czy jesteś rezydentem UK czy nie.

Ja bym osobiście wolał kupić tutaj i nie ryzykować. Sam jeżdżę autem PL ale jestem jeszcze turystą chociaż do końca nie jestem pewny czy aby na pewno jeżeli wyrobiłem sobie NIN.

Jak coś to Ci swoje sprzedam, nie będziesz musiał sprowadzać :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez patrykslus » 23 sie 2013, 16:49 Re: Polski samochód

No wlasnie od kazdego slysze cos innego. Musze zasiegnac info u zrodla. pewnie najlepiej zajrzec na stronke dvla ??
A czym jezdzisz ?? :)

patrykslus
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 11 kwi 2013, 15:52
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 sie 2013, 22:24 Re: Polski samochód

6 miesięcy w ciągu roku, a nie 6 miesięcy z rzędu.
Przyjmując Wasza logikę wyjeżdżając na 2 tygodniowy urlop zerowały by się każdemu wszystkie nabyte prawa - bzdura.
6 miesięcy zycia w dnaym kraju - jest standardową wielkości do zdecydowania w którym kraju masz się rozliczac z podatku. Tam gdzie dłużej przebywałeś. Proste jak budowa cepa.

A co do tematu auta - uwierz, że jazda lewą stroną samochodem z kierownica po lewej stronie to zadna przyjemność. Szczególnie jak się wleczesz wąską uliczką za autobusem i nie możesz wyprzedzić bo za cholerę nie widzisz co jedzie z naprzeciwka :D
I nie bój się aut z kierownica po prawej. Siądziesz i wszystko będzie OK. Szczególnie, że pedały są po normalnych stronach a nie odwrócone.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 23 sie 2013, 22:37 Re: Polski samochód

AdamBoltryk napisał(a):6 miesięcy w ciągu roku, a nie 6 miesięcy z rzędu.
Przyjmując Wasza logikę wyjeżdżając na 2 tygodniowy urlop zerowały by się każdemu wszystkie nabyte prawa - bzdura.


Gdzie to wyczytałeś ? Kto tak napisał ?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez patrykslus » 24 sie 2013, 11:44 Re: Polski samochód

AdamBoltryk napisał(a):
6 miesięcy w ciągu roku, a nie 6 miesięcy z rzędu.
Przyjmując Wasza logikę wyjeżdżając na 2 tygodniowy urlop zerowały by się każdemu wszystkie nabyte prawa - bzdura.

Z tym akurat sie zgodze, poniewaz ostatnio dzwonilem do urzedu skarbowego w Polsce i rowniez uzyskalem taka informacje :)

Przejechalem sie juz angielskim autkiem i mysle, ze po jakims czasie przestalbym uderzac prawa reka w drzwi szukajac tam dzwigni zmiany biegow :P Jednakze mam 23 lata i zero znizek niestety bo w Polsce rejestrowalem autko na dziadka, taki bylem kombinator i teraz zaluje :) W Polsce kupilbym sobie jakis w miare przyzwoity samochod, a tutaj bede skazany na forda ka albo opla corse......i mam nadzieje, ze znalazlbym ubezpieczenie nie wyzsze niz 1200£ na rok...

patrykslus
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 11 kwi 2013, 15:52
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 sie 2013, 13:11 Re: Polski samochód

mrowek napisał(a):Gdzie to wyczytałeś ? Kto tak napisał ?


Nigdzie. Szwagierka pracuje w US.

patrykslus napisał(a):(...) mysle, ze po jakims czasie przestalbym uderzac prawa reka w drzwi szukajac tam dzwigni zmiany biegow :P (...)

Mi się to nigdy nie zdarzyło. Wręcz przeciwnie, po roku jazdy tutejszym samochodem i po przylocie do Polski i przesiadce na "polaka" dwukrotnie lewa ręka wylądowała na szybie... W "angliku" nigdy :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA