Low insurance cars lista

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez wiecior » 28 sty 2015, 23:08 Low insurance cars lista

Witam wszystkich, zastanawiam sie nad zakupem samochodu i wiem ze jest cos takiego jak grupa samochodow znacznie tanszych w ubezpieczeniu. Moze ktos z forumowiczow orientuje sie jakie to samochody i czy gdzies znajde pelna liste wszystkich modeli zailczajacych sie do tej grupy. Syukalem na google ale tam jest po 10 - 20 modeli, a mam nadzieje ze jest ich znacznie wiecej. Z gory dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 29 sty 2015, 12:04

Nie sugeruj sie za bardzo ta lista bo nie zawsze za samochod w niskiej grupie placisz malo, duze znaczenie maja takze inne czynniki.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 29 sty 2015, 12:12

Czasami mam wrażenie ze grupa nie ma żadnego znaczenia. Widełki cenowe sa tak szerokie i zachodza sie na każdą grupe.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez andrzejj » 29 sty 2015, 18:30 Re: Low insurance cars lista

Rozgladales sie za classic cars?
Podobno mozna dobre i tanie znalezc auta jak i polisy
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 29 sty 2015, 20:04 Re: Re: Low insurance cars lista

andrzejj napisał(a):Rozgladales sie za classic cars?
Podobno mozna dobre i tanie znalezc auta jak i polisy

No i do tego dobrego mechanika... Klasyk to klasyk musisz sie liczyc z tym ze pewnego dnia moze odmowic posluszenstwa i jest to bardziej prawdopodobne niz w nowszym samochodzie.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez wiecior » 30 sty 2015, 12:36 Re: Low insurance cars lista

Chciałbym znalesc jakiś samochód z.silnikiem od 1.0 do 1.4 po 2005 roku żeby był w miarę ekonomicznyi żeby też, nie musi być demonem szybkości, poza tym chciałbym żeby miał pięć drzwi i raczej żeby to był hatchback. Mam 22 lata prawo jazdy od 4 lat na dniach wymieniam na angielskie wiec jak dla mnie ubezpieczenie ubezpieczenie tanie chyba nie będzie, dlatego szukam.czegoś żeby wyjść na tym najkorzystniej. Możecie mi podać jakie czynniki mają wpływ na tutejsze ubezpieczenie?

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 30 sty 2015, 13:56 Re: Low insurance cars lista

Szukaj corsy/fiesty.

Niestety na cene ubezpieczenia wplynie nie tylko grupa w ktorej jest auto ale rowniez Twoj wiek, staz posiadania prawa jazdy, ilosc znizek jakie masz, adres zamieszkania i chyba nawet zdolnosc kredytowa, dodatkowo kraj pochodzenia prawa jazdy.

Niestety wg angielskiego prawa jestes w grupie kierowcow wysokiego ryzyka z uwagi na mlody wiek.

Grupa ubezpieczenia w ktorej jest auto nie ma chyba az tak wielkiego znaczenia.

Dla przykladu: poprzednie auto 2.2 ictdi 2005 rok, 16 grupa £980/rok
Obecne 3.0 v6 biturbo 2010 rok, 22 grupa - 680/rok

Oba auta na tym samym adresie.

Osobiscie jakbym byl mlodym kierowca to zastanowilbym sie nad opcja "personal lease"

Wtedy placisz za auto miesiecznie i zazwyczaj masz juz wliczone ubezpieczenie/servis itp. Wydaje mi sie ze peugeot ma dosc dobre ceny - przy okazji jakis maly silnik, gdzie nie trzeba placic road taxu.

Jedyny minus to taki ze wlascicielem auta nie jestes, chyba ze po jakims czasie je wykupisz(chyba po 3 latach)

Jest jeszcza opcja z ubezpieczeniem z dodatkowym urzadzeniem instalowanym w aucie ktore mierzy plynnosc, predkosc itp. twojej jazdy - niestety nie jestem w temacie jak to dziala dokladnie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 30 sty 2015, 14:35

1. Wiek
2. Adres
3. NCD
4. Długość posiadania prawka.
5. Pojemność silnika/grupa
Tak to wyglada po kolei co jest nawazniejsze.
Apropo black box wspomnianych wyżej, tylko i wyłącznie w ostateczności jesli ubezpiecznienie wychodzi z kosmosu w innym przypadku odradzam bo zawsze premium wydaje sie niskie a pozniej co miesiąc beda przysylac listy o doplate bo jezdzisz tak czy siak.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez wiecior » 30 sty 2015, 15:11 Re: Low insurance cars lista

co to jest NCD ? gdzie najlepiej ubezpieczac auto, macie jakies sprawdzone dobre firmy, godne polecenia ?
ja korzystam z internetowej porownywarki ( http://www.comparethemarket.com )

Mozecie mi wytlumaczyc o co dokladnie chodzi z kategoriami D,C ktore czesto pojawiaja sie przy ogloszeniach, wiem ze chodzi o to ze byly w jakims stopni naprawiane, ale dokladnie nie wiem co i jak.

wiecior
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 27 gru 2014, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 30 sty 2015, 16:04 Re: Low insurance cars lista

NCD - no claims discount - odpowiednik polskich znizek za bezszkadowa jazde.

Najprostrze wytlumaczenie kategorii:

cat D- samochod byl uszkodzony i naprawiony z ubezpieczenia ( wartosc naprawy naprawy nie przekraczala wartosci rynkowej pojazdu) np wymiana zderzaka po stluczce - jednakze nie m gwarancji, ze np podluznice sa proste itp...

Cat C - samochod byl uszkodzony i naprawiony z ubezpieczenia jednakze naprawa wyniosla wiecej niz wartosc rynkowa pojazdu - powazniejsze uszkodzena reszta jak wyzej.

Cat b - auto nie nadaje sie do uzytku ale mozna je rozlazyc na czesci i nieuszkodzone czesci uzyc ponownie

Cat a - auto nadaje sie jedynie na przerobienie na metalawa kostke w zgniatarce...

Jesli chodzi o ubezpieczalnie to poszukaj w takich ktore nie sa w porownywarkach np directline itp.

Mozesz tez zapytac w banku w ktorym masz konto, lub w miejscu gdzie masz np ubezpieczenie mieszkania/domu - dzieki temu dostaniez znizke.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 30 sty 2015, 23:42 Re:

Thomas napisał(a):1. Wiek
2. Adres
3. NCD
4. Długość posiadania prawka.
5. Pojemność silnika/grupa
Tak to wyglada po kolei co jest nawazniejsze.
Apropo black box wspomnianych wyżej, tylko i wyłącznie w ostateczności jesli ubezpiecznienie wychodzi z kosmosu w innym przypadku odradzam bo zawsze premium wydaje sie niskie a pozniej co miesiąc beda przysylac listy o doplate bo jezdzisz tak czy siak.



Ja uważam,że najwżniejszy jest adres a w zasadzie post code potem wiek itd.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 31 sty 2015, 05:24 Re: Re:

eric27 napisał(a):
Thomas napisał(a):1. Wiek(...)



Ja uważam,że najwżniejszy jest adres a w zasadzie post code potem wiek itd.


Wiek jest ważniejszy. Ten sam adres, ten sam samochód, w zeszłym roku ubezpieczenia syna (21 lat) w wyszukiwarkach oscylowały w granicach 15-20k, w tym spadły do poziomu 5-8k...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 31 sty 2015, 09:52 Re: Re: Re:

AdamBoltryk napisał(a):
eric27 napisał(a):
Thomas napisał(a):1. Wiek(...)



Ja uważam,że najwżniejszy jest adres a w zasadzie post code potem wiek itd.


Wiek jest ważniejszy. Ten sam adres, ten sam samochód, w zeszłym roku ubezpieczenia syna (21 lat) w wyszukiwarkach oscylowały w granicach 15-20k, w tym spadły do poziomu 5-8k...

Pozdrawiam

A moze poprostu to ze prawdopodobnie ma rok NCD spowodowalo ta roznice ?

A tak na marginesie jaki to samochod ze wychodzilo 15k za ubezpieczenie ?

U mnie w bylej pracy anglik 19 lat placil 3k a po roku spadlo mu na £900 ... Ten sam samochod ta sama ubezpieczalnia.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 31 sty 2015, 09:55 Re: Re:

AdamBoltryk napisał(a):Wiek jest ważniejszy. Ten sam adres, ten sam samochód, w zeszłym roku ubezpieczenia syna (21 lat) w wyszukiwarkach oscylowały w granicach 15-20k, w tym spadły do poziomu 5-8k...
Pozdrawiam


15-20 tys funtów ??? A możesz zdradzić na jakie auto i ile lat syn miał prawko? ile zniżek?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 31 sty 2015, 22:54 Re: Re:

AdamBoltryk napisał(a):
eric27 napisał(a):
Thomas napisał(a):1. Wiek(...)



Ja uważam,że najwżniejszy jest adres a w zasadzie post code potem wiek itd.


Wiek jest ważniejszy. Ten sam adres, ten sam samochód, w zeszłym roku ubezpieczenia syna (21 lat) w wyszukiwarkach oscylowały w granicach 15-20k, w tym spadły do poziomu 5-8k...

Pozdrawiam



Zgadzam się,że wiek ma bardzo duże znacznie ale ciągle myślę,że adres większe.Mój kolega z pracy ma 22 lata,2 miesiące temu zrobił prawko,miesiąc temu kupił auto (Corsa 1.2 petrol).Mieszka z mamą na Bordesley Green,jego tata mieszka na Sheldon.Na swoim adresie ubezpieczenie kosztowałoby 6,5 tyś. Na ojca adresie płaci 2,5tyś. :roll:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA