Problem na niskim biegu..

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 3 lip 2007, 14:33 Problem na niskim biegu..

Sprawa jak wyzej.
Przy wcisnietym sprzegle i na malym biegu (max do 2) przy ostrym skrecie kierownica cos mi brzeczy.
Dzieje sie to jak np parkuje albo jestem na mikro-rondzie i taki ostry zakretas jest konieczny.
Nic sie nie trzesie i nie wibruje wiec to chyba nie w kierownicy problem.

Moze ktos wie co sie popsulo i czy to jest grozne -czy moge wyjechac na autostrade?
Bede po 100kroc wdzieczny.

=krtek=
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Arek_pie » 3 lip 2007, 19:54 Re: Problem na niskim biegu..

Według mojej opinii (nie jestem ekspertem) to mogą być przeguby. Wtedy słychać taki stukot. A dlatego jest to przy niskim biegu i małej prędkości bo przy dużej prędkości i wysokim biegu nie skręcasz tak mocno kierownicą :wink: Ja tak w swoim starym aucie całą Polskę przejechałem i nic się nie stało, ale oczywiście wkońcu je wymieniłem.

Arek_pie
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Wiek: 41
Dołączył: 3 cze 2007, 16:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 3 lip 2007, 20:29 Re: Problem na niskim biegu..

Arek_pie napisał(a):Według mojej opinii (nie jestem ekspertem) to mogą być przeguby. Wtedy słychać taki stukot. A dlatego jest to przy niskim biegu i małej prędkości bo przy dużej prędkości i wysokim biegu nie skręcasz tak mocno kierownicą :wink: Ja tak w swoim starym aucie całą Polskę przejechałem i nic się nie stało, ale oczywiście wkońcu je wymieniłem.


Arek, hmm stukot.. :neutral:
ja to okreslam jako 'rzézenie', jakbys zakrecil metalowa kulka w blaszanej puszce.. :shock:
albo jak dasz za duzo gazu na wcisnietym sprzegle :???:

myslisz, ze to moze obnizyc wartosc auta?
mozna to samemu naprawic, ewentualnie kupic czésc?
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 lip 2007, 20:53 Re: Problem na niskim biegu..

moze ktoras poduszka silnika puscila i w momencie silnego biegu i sily odsrodkowej silnik przechyla sie za mocno i ktores z kol od paska klinowego trze o obudowe komory. MOZE TO WYDAWAC SIE MALO PRAWDOPODOBNE ALE WLASNIE 2 MIESIACE TEMU WLASNIE TAKIE COS STALO SIE MOJEMU KOLEDZE.
A JAK NIE TO ROWNIEZ STAWIAM NA PRZEGUBY LUB NA JAKAS OBUDOWE POD SILNIKIEM KTORA OBERWALES NA HAMP-SIE I PRZY SKRECIE OCIERA O OPONE.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez metha » 3 lip 2007, 21:07 Re: Problem na niskim biegu..

Lukaas85 napisał(a):przy ostrym skrecie kierownica cos mi brzeczy.

Arek_pie, tu by napisał stuka :roll:

Może być docisk w sprzęgle(łożysko)
Pogodnie przyjmuj to, co lata niosą.....
Avatar użytkownika
metha
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 45
Dołączył: 7 maja 2007, 10:33
Lokalizacja: DerbyUK/ WLKP PL
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Arek_pie » 3 lip 2007, 22:12 Re: Problem na niskim biegu..

Cokolwiek by to nie było to i tak musisz jechać do warsztatu by zdiagnozować usterkę.nikt Ci tu nie powie na 100% co to jest.A czy warto naprawiać to już kwestia wartości auta

Arek_pie
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Wiek: 41
Dołączył: 3 cze 2007, 16:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 4 lip 2007, 05:51 Re: Problem na niskim biegu..

Mi to wygladna na sprzeglo
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mlody » 5 lip 2007, 07:55 Re: Problem na niskim biegu..

Nie chce byc niemily, ale mówicie o czesciach mechanicznych, ktore niemaja nic wspolnego z ukladem kierowniczym i z tym o czym on pisze.
Mialem taki problem w ciezarowce, zdazalo sie to ale tez niezawsze, dziwny dzwiek, brzeczenie ale nie dokonca. Moga byc poluzowane laczenia ulkadu kierowniczego, z czasem zacznie sie to nasilac, zacznie byc glosniejsze. Nie jest to bardzo niebezpieczne, ale warto to zrobic zeby nieszlo dalej. Skoro masz zamiar sprzedac to tak, jak zaczniesz grzebac to wiecej moze rzeczy wyjsc, a angol i tak niewyczuje :mrgreen:
Diabeł jest optymistą, o ile sądzi, że można ludzi uczynić gorszymi.

Mlody
Rozeznany
 
 
Posty: 238
Wiek: 45
Dołączył: 22 cze 2007, 18:40
Lokalizacja: West Midlands :>
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 5 lip 2007, 15:29 Re: Problem na niskim biegu..

Mlody napisał(a): Moga byc poluzowane laczenia ulkadu kierowniczego, z czasem zacznie sie to nasilac, zacznie byc glosniejsze. Nie jest to bardzo niebezpieczne, ale warto to zrobic zeby nieszlo dalej. Skoro masz zamiar sprzedac to tak, jak zaczniesz grzebac to wiecej moze rzeczy wyjsc, a angol i tak niewyczuje :mrgreen:


no normalnie masz kwiatek :roza: :mrgreen:

mowisz, ze nie jest bardzo niebezpieczne?
serio, nie chce miec kogos na sumieniu.
zreszta cene moge upuscic to sobie naprawia.. :wink:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 5 lip 2007, 20:04 Re: Problem na niskim biegu..

a moim skromnym zdaniem to moze byc cos ze wspomaganiem.... moze za malo plynu i jak maksymalnie skrecisz (wtedy dziala najwieksza sila) i gruchocze cos w tym wlasnie ukladzie??

bo jak stuka to stawiam na przeguby
(zrob tak wlacz wsteczny i jezdzij w kolko do tylu makszymalnie odchylajac kierownice w lewo i w prawo, pozniej to samo na jedynce jak cos strzylo to znaczy ze przeguby

jak cos brzeczy jakby sie slizgalo to wspomaganie ukl. kierowniczego

a co do poduszek pod silnikiem to postaraj sie ruszyc silnikiem (jakos go zlap i sprobuj ruszyc jak sie ruszy cos stuknie tzn. ze poduszka jest out

pozdro
-----------------------------
[ you ] a teraz pij szczesliwym stawaj sie, gdy malo Ci dolewke sobie wez;)
polecam kapelke posluchac!!!!!!!!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=82143349
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 5 lip 2007, 20:36 Re: Problem na niskim biegu..

dzieki raffi :wink:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Silver » 10 lip 2007, 10:41 Re: Problem na niskim biegu..

Niekoniecznie malo plynu jak pompa podstarzala lub z duzym przebiegiem tez tak brzeczy Ale jest to pierwszy objaw braku oleju w ukladzie wspomagania

Silver
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 21 lut 2007, 08:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 10 lip 2007, 19:21 Re: Problem na niskim biegu..

dzieki, macie po lizaku :mrgreen:

a gdzie sie wlewa ten olej??
wiem ze w kazdym aucie to wyglada inaczej, pa3lem do instrukcji ale tam nic nie ma o tym, jakby zbiorniczka nie bylo w ogole :???:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk-rom » 10 lip 2007, 20:04 Re: Problem na niskim biegu..

Czy ktos moze nadmienic jakie to auto\??
Avatar użytkownika
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Dołączył: 4 kwi 2007, 07:37
Lokalizacja: Augustów/Bham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 11 lip 2007, 06:26 Re: Problem na niskim biegu..

KTOS nadmienia: Seat Ibiza
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

Następna strona

Powrót do MOTORYZACJA