Silnik z "Jap auto parts" birmingham

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Andrewix x » 28 sty 2008, 22:39 Silnik z "Jap auto parts" birmingham

Chciałbym siegnać po rade.
szukam silnika completnego,skontaktował sie ze mna jakis ci..a z firmy jap auto pars,to jest jakiś szrot samochodowy,w birmingham sprzedaja tam czesci i silniki.
Znalezli dla mnie silnik,omplenie zrekonstruowany(to ta jakby mial milaz 000000,tak to nazwali) z 3 miesięczna gwarancja.
Czy ktoś słyszał coś tym zakladzie,moze znajomy kupowal tam np silnik,jakiś opinie??
NIe chciałbym kupowac zupełnie w ciemno,ma mnie to wynieśc 1200Ł silnik razem z montazem u nich w serwisie
Osobiscie nie wiem nic o tym zakladzie nie jestem z birmingham.
Czekam na jakies opinie albo pomysły

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 39
Dołączył: 13 lis 2007, 19:24
Lokalizacja: TITANADSL ;]
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 28 sty 2008, 23:14 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

a moze napiszesz jaki to silnik, jaka marka i mniej wiecej rok produkcji, to bardziej naswietli problem nam tutaj forumowiczom...

w sumie znajomemu padl rozrzad i za serwis zaplacil blisko 1000, generalnie serwis jest tu bardzo bardzo drogi, a samochody uzywane juz niekoniecznie...
-----------------------------
[ you ] a teraz pij szczesliwym stawaj sie, gdy malo Ci dolewke sobie wez;)
polecam kapelke posluchac!!!!!!!!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=82143349
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Andrewix x » 28 sty 2008, 23:54 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

raffi napisał(a):a moze napiszesz jaki to silnik, jaka marka i mniej wiecej rok produkcji, to bardziej naswietli problem nam tutaj forumowiczom...

samochód to toyota celica vvt-i 1.8cc 2000rok (143 konie)
NIe chodzi mi tutaj o szukanie najlepszego wyjscia a o opinie na temat tego szrotu,jego zaufanie i wiarygodnosc
Najtanszym i zarazem chyba najlepszym rozwiazaniem jast wstawienie nowego(innego)silnika
koszt naprawy mojego to ok 1000Ł( w servisie toyoty) sama robocizna + dochodzi do tego wymina pierscieni tłokowych no i cos jest z łancuchem rozżadu ,zaczyna chałasowac po przejechaniu ok 15 kilometrów,moze to tylko naciagacz łancucha do wymiany a moze całosc.
tak czy siak znajomy mechanik polak i mechanik z toyoty powidzieli ze lepszym rozwiazaniem jest znalesc inny silnik niz naprawiac ten
:-( tak czy siak czesc warsztatów samochodowych wogóle nie chce podjac sie naprawy tego, :-( :-( :-( :-( :-( :mad:

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 39
Dołączył: 13 lis 2007, 19:24
Lokalizacja: TITANADSL ;]
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 30 sty 2008, 23:28 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

Andrewix x napisał(a):NIe chodzi mi tutaj o szukanie najlepszego wyjscia a o opinie na temat tego szrotu,jego zaufanie i wiarygodnosc


no a my tez nie wiemy o jaki szrot Ci chodzi ale wiemy ze jakis ci..a... osobiscie nie korzystam z ich uslug, bo twierdze ze sie na niczym nie znaja... oprocz przekretow....


a jap auto parts... moze na perry barr gdzies? nie wiem nie bylem tam ale wyglada srednio zachecajaco z zewnatrz i nie wierze ze maja funkiel sztuki nowki silniki ;P
proponuje poszukac gdzies na szrotach celiny z silnikiem jak Twoja i kupic sam silnik (mysle ze z 500F max) ale bedziesz widzial w jakim stanie i zaplacic tylko za przekladke... no trza pokombinowac

pozdro i powodzenia z celina
-----------------------------
[ you ] a teraz pij szczesliwym stawaj sie, gdy malo Ci dolewke sobie wez;)
polecam kapelke posluchac!!!!!!!!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=82143349
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 31 sty 2008, 18:08 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

http://www.google.co.uk/search?hl=en&q= ... ares&meta=

ewentualnie poszukaj na tym wykazie. sa internetowe 'wyszukiwarki' czesci. piszesz o co ci chodzi, z pobieznym opisem wymagan i trafia to do kilkunastu firm handlujacych uzywanymi czesciami. odpowiadaja albo mailem albo esem albo czasami dzwonia jesli maja czego ci potrzeba. jesli znajdziesz taki silnik nawet dosc daleko to wysla ci go za niewielkie pieniadze na palecie jakims uk pallets albo innym pallet trackiem.

pozdr
pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 31 sty 2008, 19:50 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

to niech mi ktos powie jak jest silniczek krokowy po angielsku, ewentualnie przepustnica... potrzebuje glownie silniczek krokowy ale wiem ze sprzedaja w komplecie z przepustnica na szrotach...
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 31 sty 2008, 20:06 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

przepustnica - throttle, throttle valve, restrictor
silnik krokowy - steping motor
-----------------------------
[ you ] a teraz pij szczesliwym stawaj sie, gdy malo Ci dolewke sobie wez;)
polecam kapelke posluchac!!!!!!!!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=82143349
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 5 lut 2008, 11:57 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

Bartsun napisał(a):to niech mi ktos powie jak jest silniczek krokowy po angielsku, ewentualnie przepustnica... potrzebuje glownie silniczek krokowy ale wiem ze sprzedaja w komplecie z przepustnica na szrotach...


prawdopodobnie chodzi o silnik krokowy wolnych obrotow - iddle speed contorl valve , mechanicu potocznie czesto przepustnice nazywaja butterfly ale nazwa throttle body jak najbardziej fachowa i trafna
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 5 lut 2008, 18:53 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

raffi napisał(a):przepustnica - throttle, throttle valve, restrictor
silnik krokowy - steping motor


hej dzieki ale te wyrazy ebay mi nie znajduje, moze jakos inaczej sie to nazywa? tak fachowo gdzie moglbym sprawdzic w innych sklepach online...

dzieki i pozdr
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 5 lut 2008, 20:26 Re: Silnik z "Jap auto parts" birmingham

Idle Control Stepper Motor (ICSM)
albo samo stepper motor
http://motors.search.ebay.co.uk/Stepper ... 9QQsasltZ2


a z ta przepustnica to moze: throttle potentiometer??
http://search.ebay.co.uk/search/search. ... 26fsoo%3D2
-----------------------------
[ you ] a teraz pij szczesliwym stawaj sie, gdy malo Ci dolewke sobie wez;)
polecam kapelke posluchac!!!!!!!!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=82143349
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA