Auto ze Stanow

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 26 kwi 2008, 07:50 Auto ze Stanow

Sciagnalem auto ze Stanow, Hyundai Tucson, poszedlem do DVLA powiedzieli ze musze miec SVA (single vehicle approval) i potrzebne prawdopodobnie jest dostosowanie swiatel na brytyjskie. Patrzylem w necie, ale w okolicy nie moglem znalesc zadnego zakladu ktory to robi (na poludnie od Londka mnostwo, ale to troche daleko ;-(). Pewnie takie same dostosowanie przechodza auta z Polski, zanim da sie zarejestrowac tutaj, nie? Nie wiecie kto sie tym zajmuje i za ile?

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 26 kwi 2008, 09:30 Re: Auto ze Stanow

Jak bedziesz cos wiedzial wiedcej to daj znac, bo szczerze mowiac tez chce sciagnac auto tutaj, bo jest zarabista roznica cenowa, interesuje mnie dokladny koszt, oraz co trzeba zrobic jak kontener juz przyjedzie, bo sama gola cena auta jest rewelacyjna.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez diwad » 27 kwi 2008, 10:52 Re: Auto ze Stanow

witam
sva to standardowy test jaki musi przejsc auto po przerubkach. na codzien buduje kit cary i kazdy musi przejsc SVA. koszt to 170Ł do konca roku. od nowego roku 560 i dwa razy wiecej norm jakie musi spełnic auto. w przypadku auta z usa przewaznie tylko swiatla wymagaja przerobienia,,, ale dokladnie bedziesz wiedzial jak sva ludzie spojrza na samochod.
dla pewnosci i zeby nie marnowac czasu zazwyczaj najpierw zamawiam wizyte ludzi z sva w warsztacie... przyjezdrza gosc i doradza co jeszcze trzeba poprawic,,,

odezwij sie na pw to moze bede mogl pomuc,

diwad
Raczkujący
 
 
Posty: 78
Wiek: 41
Dołączył: 1 sie 2007, 22:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 30 kwi 2008, 14:41 Re: Auto ze Stanow

jak sadze bierzesz pod uwage roznice w cenei ubezpieczenia?auto z lhd mozna tu bez klopotu zarejestrowac po tescie opisanym powyzej -ale ubezpieczenie auta LHD ZAWSZE kosztuje wiecej (min 30-40%) -poza tym chyba pierwszy kto narzeka na ceny aut w uk (ze wysokie) sam koszt transportu morskiego w kontenerze (do pl) to 5 tys pln do tego dojda oplaty celne -moim zdaniem nie ma szans na oplacalnosc takiego myku -wyjatkiem sa luksusowe auta roczne-dwu letnie ale to gorna polka cenowa tak czy inaczej
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 30 kwi 2008, 16:24 Re: Auto ze Stanow

to zalezy co przez to rozumiesz, ja porownywalem ceny aut typu volvos80, bmw seria 5 lub 7, lub passata-tylko z ciekawosci, moim zdaniem roznica w cenie znaczna, dletego pytam o koszty mniej wiecej ile moze kosztowac rejestracja z odpowiednimi podatkami, akcyzami itp, kontener ok 2 tys dolarow- przerobka swiatel -mysle, ze nie za duzo no i oczywiscie sprawdze zaraz roznice w cenie ubezpieczenia, jezeli tych wszystkich kosztow nazbiera sie za duzo, to oczywiscie gra nie warta swieczki.

[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 17:37 ]
zeby nie byc goloslownym sprawdzilem jeden z tych pojazdow i ubuezpieczenie na stronie Autotrader - ubezpoieczyciel M&S 700 funtow w obu przypadkach, porownalem inne firmy i ceny byly rozne, mozna powiedziec , ze ok 100 funtow drozej. oczywiscie ubezpieczenie pelne, dla rocznego auta.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 5 maja 2008, 18:39 Re: Auto ze Stanow

wsiaz napisał(a):to zalezy co przez to rozumiesz, ja porownywalem ceny aut typu volvos80, bmw seria 5 lub 7, lub passata-tylko z ciekawosci, moim zdaniem roznica w cenie znaczna, dletego pytam o koszty mniej wiecej ile moze kosztowac rejestracja z odpowiednimi podatkami, akcyzami itp, kontener ok 2 tys dolarow- przerobka swiatel -mysle, ze nie za duzo no i oczywiscie sprawdze zaraz roznice w cenie ubezpieczenia, jezeli tych wszystkich kosztow nazbiera sie za duzo, to oczywiscie gra nie warta swieczki.

[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 17:37 ]
zeby nie byc goloslownym sprawdzilem jeden z tych pojazdow i ubuezpieczenie na stronie Autotrader - ubezpoieczyciel M&S 700 funtow w obu przypadkach, porownalem inne firmy i ceny byly rozne, mozna powiedziec , ze ok 100 funtow drozej. oczywiscie ubezpieczenie pelne, dla rocznego auta.


nie wiem czy to wiarygodna roznica w cenie ubezpieczenia.........jesli tak oczywiscie nie ma sie co nia przejmowac!od dawna wiadomo ze w us&a samochody sa tansze a nasze polskie salony z autami ekskluzywnymi sa ich pelne uwierz mi!i sa to naprwade sauta w dobrej kondycji moze i maja troche najechane ale po highway-ay wiec to nie miarodajny przebieg -jednak tu mowa o autach max do 3 lat i luksusowych (np duzo suv-ow) bo one tam sa modne.Zreszta co tu duzo mowic nowy mustang podstawowa wersja kosztuje 40 tysi dolcow............
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 5 maja 2008, 23:26 Re: Auto ze Stanow

lysy napisał(a):
wsiaz napisał(a):to zalezy co przez to rozumiesz, ja porownywalem ceny aut typu volvos80, bmw seria 5 lub 7, lub passata-tylko z ciekawosci, moim zdaniem roznica w cenie znaczna, dletego pytam o koszty mniej wiecej ile moze kosztowac rejestracja z odpowiednimi podatkami, akcyzami itp, kontener ok 2 tys dolarow- przerobka swiatel -mysle, ze nie za duzo no i oczywiscie sprawdze zaraz roznice w cenie ubezpieczenia, jezeli tych wszystkich kosztow nazbiera sie za duzo, to oczywiscie gra nie warta swieczki.

[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 17:37 ]
zeby nie byc goloslownym sprawdzilem jeden z tych pojazdow i ubuezpieczenie na stronie Autotrader - ubezpoieczyciel M&S 700 funtow w obu przypadkach, porownalem inne firmy i ceny byly rozne, mozna powiedziec , ze ok 100 funtow drozej. oczywiscie ubezpieczenie pelne, dla rocznego auta.


nie wiem czy to wiarygodna roznica w cenie ubezpieczenia.........jesli tak oczywiscie nie ma sie co nia przejmowac!od dawna wiadomo ze w us&a samochody sa tansze a nasze polskie salony z autami ekskluzywnymi sa ich pelne uwierz mi!i sa to naprwade sauta w dobrej kondycji moze i maja troche najechane ale po highway-ay wiec to nie miarodajny przebieg -jednak tu mowa o autach max do 3 lat i luksusowych (np duzo suv-ow) bo one tam sa modne.Zreszta co tu duzo mowic nowy mustang podstawowa wersja kosztuje 40 tysi dolcow............


Wklepanie danych zajmuje moze ok 2 minuty, wiec kazdy moze latwo sprawdzic ile mu wyjdzie. Ja nie szukalem za bardzo , tylko uzylem strony autotradera do porownania cen.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 7 maja 2008, 08:41 Re: Auto ze Stanow

transportowalem kiedys auta kolesiowi ktory je sprowadzal ze stanow. kupowal je rozbite na aukcjach copart, mial w usa kolezke ktory dogrywal sprawy na miejscu, nadawal je na cargo itd. odbierajac go w bremerhaven placilo sie niemieckie clo (10%) a potem polska akcyze. odbierajac w gdyni placilo sie tylko clo, ale byly tylko problemy i lapowki. zdecydowanie taniej to wychodzilo przez niemcy. wozil tylko drogie i nowe, mocno rozbite samochody, i po czwartym dal sobie spokoj. ogolnie czas od wydania kasy do sprzedazy auta to bylo okolo pol roku, zdecydowanie tracilo to sens. i ceny sprzedazy tez odbiegaly od oczekiwanych. nikt nie chcial zaplacic 200tys za importowanego lexusa lx300 czy 75 za coopera. naprawiane auta to juz raczej historia jest.

nawet jesli hamerykanskie fury wygladaja w teorii rewelacyjnie, zazwyczaj w praktyce to niewypal. inaczej kazdy by mial szewroleta :-) czy innego bjułika hehehehehehe

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 7 maja 2008, 15:00 Re: Auto ze Stanow

Moje wypowiedzi byly klepane na szybko, szczerze mowiac juz mi przeszlo po glebszych analizach cen i wszystkiego dookola.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 27 lip 2008, 17:46 Auto ze Stanow

wsiaz napisał(a):Moje wypowiedzi byly klepane na szybko, szczerze mowiac juz mi przeszlo po glebszych analizach cen i wszystkiego dookola.

W pelni sie zgadzam, gdyby nie to ze sciagnalem woz na mienie przesiedlencze, nie mialoby to zadnego sensu (i tak wyszlo na zero)
Scoagniecie wozu 600f, Przerobka swiatel, kierunkowskazow i tylnego p/mgielnego (450f)
do tego MOT, osobno SVA w DVLA (5 tygodni czekania i 190 funtow za ocene swiatel, kierunkowskazow i licznika) + normalny podatek i 55f za zarejestrowanie wozu, oraz wpis ze przez 1 rok nie na sprzedaz
kupa siana (w sumie dodatkowo 1300f, nie placac podatku) a trwalo to ze 3,5 miesiaca.
W sumie tyle samo by mnie wyszedl ten sam woz w UK.
Jak jeszcze trzeba by zaplacic clo, to zupelna porazka

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 27 lip 2008, 23:26 np.

moj brat sprowadza auta z USA ale do Polski i oplaca sie, wyglad, wyposazenie i cena bardzo atrakcyjne. 5-6 tys. roznicy dla kupujacego to chyba sporo jak na wozek za 55-60tys?

a czesto ludzie porownuja wersje USA z europejskimi i widza, ze cena nieatrakcjna ;-)
dla przykladu: Nissan Maxima 2006, skora, chyba wszystkie elektroniczne bajery swiata (el. i podgrzewane siedzenia i swiatla adaptacjne to standard) tempomat itd. wersja europejska bez skory i polowy elektroniki a cena 6tys. na korzysc USA.

Sam mialem juz Q7 i Nissana 350Z na oku no ale ta kierownica.. no po zlej stronie niestety. A ze do PL sie nie wybieram to nie kupuje, a szkoda bo cena Q7 z tym samym wyposazeniem nawet w UK to naprawde spora roznica. Fakt, na samochod czeka sie ok 2-2,5 miesiaca ale na nowy wg zamowienia z salonu tez sie tyle czeka. Niedawno zmienilem samochod i czekalismy na odbior 4 miesiace bez tygodnia :/

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny


Powrót do MOTORYZACJA