Haczyki? w GPS'ach ???Pre-loaded???

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Provler » 24 wrz 2008, 10:06 Haczyki? w GPS'ach ???Pre-loaded???

Co to znaczy że GPS ma coś pre-loaded (pre-installed)? Czy nie znaczy to czasem że po zakupie będę musiał zapłacić następne Ł100 za coś co myślałem że już kupiłem patrząc na infos z pudełka?

I jeszcze kilka pytań (bo mam dosyć tych nażelowanych debili ze sklepów nie potrafiących odpowiedzieć na żadne pytanie)

Czy Garmin 255 (WT) ma mapy Polski? Bo wszędzie pisze European maps albo że 31 lub 37 krajów tyle że ich Europa często kończy się na Germanii (BTW Europa ma 47 krajów)

To samo pytanie o Navmana S70 czy S90i

Chciałbym kupić coś co zawiezie mnie do Polski i tam będzie używane
Prognozy są bardzo trudne, szczególnie w odniesienu do przyszłości :D
Avatar użytkownika
Provler
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 45
Dołączył: 13 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 24 wrz 2008, 12:18 Re: Haczyki? w GPS'ach ???Pre-loaded???

polska ma za slabe pokrycie drog i nie lapie sie na 99% ktore wiekszosc operatorow gpsow daje. dlatego mapy kupujesz odrebnie.

moim zdanie najlepszy jest tomtomplus z mapami anglii i mapy z polska kupione oddzielnie. (albo zyczliwy kolega co te mapy juz ma)

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 25 wrz 2008, 12:55 Re: Haczyki? w GPS'ach ???Pre-loaded???

kazdy model nawigacji kupiony w sklepie musi mies wyszczegolnione kraje ktore pokrywa mapami zaladowanymi do pamieci!w zadne navmany czy inne street findery bym sie nie bawil
2 mozliwe racjonalne wybory garmin i tomtom - od kilku lat uzytkuje garminy i te bede uparcie polecal a to poniewaz........

1. do zakupionego sprzeta po jego zarejestrowaniu na stornie garmina dostaniesz za FREE mape jakia wybierzesz (europa, ameryki i tak dalej - ale nie dadza wiecej niz 1 kontynentu)- wiec wybor chyba jasny - europa

2. co do pokrycia dla pl w seryjnych mapach..........nie rewelacja ale widzialem gorsze (ulice w wiekszych miastach spokojnie)

3. darmowe mapy polski i nie tylko do garmina.............jak najbardziej jeste tez forum uzytkownikow tych sprzetow ale zeby nie utrudniac www.ump.waw.pl
scoiagnac pilk i postepowac wg instrukacji.....

4 . nie bawic sie w cos co ma blutooth czy przegladarki filmow mp3 i zdjec!!!!!!!!!!!! nie daj boze twardy dysk!!!!!!!!!!!!!!!!!
prosty garminik seria 200 to max 150gbp (proste i najlepsze modele kosztuja max 100f)

pozdro
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 24 sty 2009, 13:52 Re: Haczyki? w GPS'ach ???Pre-loaded???

Potwierdzam ze Garmin naprawde daje rade i dla mnie Tomtom sie chowa szczegolnie te grube klocki ,ktore nie zmieszcza sie w kieszeni :mrgreen:

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny


Powrót do MOTORYZACJA