wymiana prawka z polskiego na uk a okulary???

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez blackpix » 1 maja 2009, 07:35 wymiana prawka z polskiego na uk a okulary???

Witajcie!!

Przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi.

Mam zamiar wymienic wreszcie prawko z polskiego na tutejsze (uk) i nie mam pojecia czy tutaj musze podawac, ze jestem "nosicielem" okularow :)

Polskie prawko mialem wydane na 5 lat okres owy konczy sie za jakis czas i mam dylemat czy jechac do Polski, isc do okulisty i poprosic go zeby mi podbil bezterminowe, czy wypelnic papiery i wyslac do DVLA i czekac na prawko uk-jowe, ktore i tak jest wymieniane co 10 lat.

Tylko teraz mam pewne obawy, poniewaz z racji, iz jestem "okularnikiem" to i zdjecie wysle im w okularach rzecz jasna i nie wiem czy to tez nie spowoduje jakis wpisow w prawo jazdy, ktore by mi wydali, ponadto dochodzi sprawa ubezpieczenia, poniewaz podczas ubezpieczania jest w formularzu pytanie czy mamy jakies uwagi, adnotacje z DVLA zwiazane ze stanem zdrowia itd. Podejrzewam, iz takie adnotacje rowniez odbijaja sie na kwocie ubezpieczenia.

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje -> Pozdrawiam wszystkich!!!

blackpix
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 7 maja 2007, 13:01
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 1 maja 2009, 08:14 Re: wymiana prawka z polskiego na uk a okulary???

Punkt 3 na wniosku o wymiane prawka pyta o stan twojego wzroku.
Can you read a car number plate (with galasses if necessary) from 20.5 meters?
Do you need to wear glasses when driving?
I tyle.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Nek » 3 maja 2009, 11:40 :D

Radze załatwic te sprawy w PL,a tu nic nie wymieniać.....!!!!

Nek
Początkujący
 
 
Posty: 20
Wiek: 40
Dołączył: 28 mar 2009, 13:30
Lokalizacja: już sam nie wiem
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 3 maja 2009, 12:57 Re: wymiana prawka z polskiego na uk a okulary???

No Tak. W Polsce dostaniesz na nastepne 5 lat, a tu dostalbys jedynie wpis "jazda w okularach" i nastepne badana po osiagnieciu osiemdziesiatki. Wybor nalezy do ciebie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA