dlaczego taki insurance wysoki

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

KobietaPostNapisane przez izabellka81 » 25 lip 2010, 16:11 dlaczego taki insurance wysoki

chce kupic auto opel astra silnik 1.8, rok 1998, ale jak porownuje ceny za insurance to bardzo duzo wychodzi, zaznaczam,ze to bedzie moje pierwsze auto tutaj, ale prawko mam polskie, czy to ze nie jest wymienione na ang. moz miec wplyw na wys. ubezpieczenia? a tak na marginesie jest tyle rodzajów prawo jazdy tu w UK ze nie wiem ktoro to jest "normalne" ze tak powiem angielskie! prosze o odpowiedz?
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bartsimson » 25 lip 2010, 17:29 Re: dlaczego taki insurance wysoki

Najwięcej zależy od tego na jakiej dzielnicy mieszkasz na taka astra max powinno byc z 500 f na rok,jeśli mieszkasz na Handsworth to tam jest bardzo drogie ubezpieczenie nie szukaj w wyszukiwarkach bo one sa lipne z tego co mi wiadomo to tanio jest w tesco i http://www.churchill.com/ sproboj zmienic na jakis inny adres np.solihull,great barr,perry barr,

bartsimson
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Dołączył: 7 lis 2007, 11:46
Reputacja: -6
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez VA » 25 lip 2010, 18:24 Re: dlaczego taki insurance wysoki

bartsimson napisał(a):...nie szukaj w wyszukiwarkach bo one sa lipne...

Bullsh$t!
Wyszukiwarki mają dużo promocji i można kupić przez nie ubezpieczenie dużo taniej niż bezpośrednio w danej firmie. Jest wiele czynników na które wpływa wysokość stawki: grupa ubezpieczenia pojazdu, wiek, płeć, adres, roczny przebieg, modyfikacje pojazdu, mandaty, wypadki, rodzaj ubezpieczenia, wysokość voluntary excess, długość posiadania prawka i oczywiście NCB (czyli lata jazdy bezwypadkowej). Polskie prawko nie we wszystkich firmach ma znaczenie, większe znaczenie ma jak długo mieszkasz w UK.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 25 lip 2010, 18:38 Re: dlaczego taki insurance wysoki

Pierwsze auto? 1,8 silnik? Handfsworth? Nie dziwota...
A tak nawiasem mówiąc, uściślij, co DLA CIEBIE oznacza pojęcie - "wysokie" ubezpieczenie. Bo każdy ma inny próg "wysokości".

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 25 lip 2010, 18:53 Re: dlaczego taki insurance wysoki

dokladnie jak VA, sprawdz jeszcze astre 1.6 8 zaworowa, zazwyczaj jest spora roznica.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez izabellka81 » 25 lip 2010, 19:17 Re: dlaczego taki insurance wysoki

ok,dużo dla mnie jest 150 funtów miesiecznie (najtaniej) i west brom a nie handsworth, prawko mam 11 lat bezwypadkowo i co wy na to?

[ Dodano: Nie Lip 25, 2010 20:17 ]
a i w anglii 2,5 roku jestem
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 25 lip 2010, 19:40 Re: dlaczego taki insurance wysoki

i masz kwit na 11 lat bezwypadkowej jazdy? to powinno byc duzo duzo duzo mniej. mozliwe ze cos w wyszukiwarce wpisujesz nie tak. na pewno odznacz wszystkie dodatki: no claims discount insurance, legal protection i inne takie badziewia. sprawdz sobie na astre 1.6 8 zaworowa, powinno byc taniej, gora 50 - 60 jesli masz kwity na znizke.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez izabellka81 » 25 lip 2010, 19:45 Re: dlaczego taki insurance wysoki

a mozesz mi powiedziec co ozn.czy mam kwit na 11 lat bezwypdkowej jazdy? bo nie bardzo rozumiem, no nie mialam wypaku w przeciagu 11 lat, a takie badziewa odchaczam 0 albo none, jestem zdziwiona ze taki wysokie to ubezpieczzenie, a przy cover to wybierac third part only czy third party with fire and thief?

pozdr dzieki za odpowiedz

[ Dodano: Nie Lip 25, 2010 20:46 ]
a i jeszcze jedno o co chodzi z trackerem bo tez o to pytaja na niektorych porownywarkach.
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 25 lip 2010, 20:17 Re: dlaczego taki insurance wysoki

czy masz jakies dokumenty stwierdzajace 11 lat bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia? jesli nie to nie masz zadnych znizek i bedzie duza skladka.

czesto taniej jest wykupic 'comprehensive', ale zaznaczyc wysoki wklad wlasny.

tracker to uzadzenie sledzace auto przez satelite. jesli ie masz nowego bentleya to sie tym nie przejmuj i zaznaczaj ze nie

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez VA » 25 lip 2010, 20:30 Re: dlaczego taki insurance wysoki

izabellka81, czy sprawdzałaś dany model, czy dany samochód po rejestracji. Jeżeli to drugie, to może być trefny samochód (np. po odnotowanym wypadku). Popróbuj z różnymi rejestracjami przy takim samym pojeździe, a zobaczysz, że niejednokrotnie też się może dużo zmienić. Ł150 to wyjątkowo dużo na Twoje warunki.

Zapomniałem: sprawdzaj różne wyszukiwarki (gocompare.com, moneysupermarket.com, tiger.co.uk, comparethemarket.com, etc.), cennik w tych samych firmach może być drastycznie różny, na różnych wyszukiwarkach. Wszystko zależy od danej promocji czy kontraktów między firmami. Niestety nie ma reguły gdzie najtaniej.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 26 lip 2010, 08:47 Re: dlaczego taki insurance wysoki

A ja radze upewnic sie ze ubezpieczenie wlasnie ma takie cos jak legal protection czy tez no claim bonus protection. Wystrczy ze ktos zrobi Ci cos z samochodem i ucieknie z miejsca zdarzenia (np. zarysowania na pakingach co jest popularne w tym kraju) albo miej wypadek z osoba ktora nie jest ubezpiecznona itp itd. Sam na wlasnej skorze sie przekonalem ze jezeli nie masz tych jak to okreslacie zbednych dodatkow moze okazac sie ze bedziecie musieli za wszystko placic z wlasnej kieszeni. Ja spalem kiedy w moj samochod wjechal jakis debil. Policja odnalazla samochod ale nie ustatalili kto kierowal i sprawa zakonczona. Bylem ubezpieczony 3rd party and thief only i naszczescie mialem legal cover i adwokata ktoremu udalo sie odzyskac pieniadze po 6 miesiacach. No chyba ze chcialbym pieniadze od razu bez wzgledu na to jak sie sprawa zakonczy to bym stracil NCB i wyplacili by sume mniejsza o £150 (voluntary excess).

Lepiej zaplacic te nawet £100 wiecej i miec pewnosc ze jak przyjdzie co do czego to nie stracisz pensa.

Wracajac do tematu to ze masz az tak duze ubezpieczenie to wcale mnie nie dziwi. Czy masz udokumentowane ze masz 11 lat bez wypadkowej jazdy ? Polskie prawo jazdy tez jest problemem bo nie wszystkie ubezpieczalnie to akceptuja. Ja mam prawko od 10 lat, wiek 27, NCB 5 lat tez samochod z silnikiem 1.8 i place £650 rocznie co tez wydaje mi sie duzo.
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 29 lip 2010, 11:46 Re: dlaczego taki insurance wysoki

Jesli do jazdy w miejscu (uk) to auto z silnikiem 1.8 i wiecej to bezsens............
Polecam sparwdzic tzw. grupe ubezpieczeniowa, od ktorej tez stawka ubezpieczenia definitywnie jest uzalezniona (takie auto powinno byc poniezej 10-tej wiec spoko)
http://www.parkers.co.uk/insurance/#ig=0
dobra wyszukiwarka ubezpieczen roznorakich:
www.confused.com
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 8 gru 2010, 21:38 Re: dlaczego taki insurance wysoki

Pierwszy raz ubezpieczam autko i nie wiem o co chodzi z 'voluntary excess" prosze o podpowiedz co najlepiej w tym zaznaczyc czy moze 0
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 8 gru 2010, 21:49 Re: dlaczego taki insurance wysoki

mamuśka twins napisał(a):Pierwszy raz ubezpieczam autko i nie wiem o co chodzi z 'voluntary excess" prosze o podpowiedz co najlepiej w tym zaznaczyc czy moze 0


To kwota o ktora pomniejszona bedzie kwota odszkodowania za szkode.
Im wieksze voluntary excess tym tansze ubezpieczenie
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 8 gru 2010, 23:00 Re: dlaczego taki insurance wysoki

mamuśka twins napisał(a):Pierwszy raz ubezpieczam autko i nie wiem o co chodzi z 'voluntary excess" prosze o podpowiedz co najlepiej w tym zaznaczyc czy moze 0


To jest tak jakby wklad wlasny i w razie stluczki/wypadku z Twojej winy, musisz zaplacic kwote jaka masz w umowie.
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA