Co na obiad ?

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 26 mar 2007, 19:38 Re: Co na obiad ?

OMG

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 27 mar 2007, 21:22 Re: Co na obiad ?

:mrgreen:
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 27 mar 2007, 21:59 Re: Co na obiad ?

Dziś na obiad był łosoś z avoccado. Jakoś nie mam ochoty wymyślać czegoś więcej...

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez chmielu2006 » 17 paź 2012, 06:39 Re: Co na obiad ?

A ja sie wspomagam stara ksiazka kucharska znaleziona gdzies w klamotach i czasem przepisami w necie, przepisy pl badz rodzinkawnecie.pl/przepisy-kulinarne
choc czesto mi niewychodzi ale sie staram :p

chmielu2006
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 12 wrz 2007, 14:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 17 paź 2012, 10:34 Re: Co na obiad ?

A u mnie dzisiaj na obiad schab w sosie wlasnym z ziemniakami i kiszonymi ogorkami :)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monzie3zien » 17 paź 2012, 10:52 Re: Co na obiad ?

kolega mowil zeciekawia go osttnio fajne zupy ;) wiec :

zupa porowa : (jest cholernie szybka i tak samo dobra :D)
czas przygotowania 15 min
0,5 miesa mielonego , 2 duze pory, zabek czosnku, 2-3 (zalezy od naszego smaku) serki topione takie podluzne lub w innej postaci, musza byc zwykle smkietankowe serki topione , sol pieprz ew. wegeta
ja pora podsmazam w garnku a mieso na patelni kiedy wszystko bedzie lekko usmazone mieso dorzucam do pora w wciskam zabek czosnku, zalewam woda (tak z 10cm nad porem),zaggotowuje i dodaje serki oraz przyprawy. Do tego najlepiej pasuje bagietka z maslem zilowo-czosnkowym . Naprawde polecam danie robi za zupe i drugie danie a przy tym jest bardzo szybkie :) z
zycze smacznego

monzie3zien
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 22 wrz 2012, 19:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paga » 23 paź 2012, 17:28 Re: Co na obiad ?

Ja dosc czesto szykuje obiady , ktore nie sa czasochlonne :D
Polecam zupe serowa :D
Kotleciki jajeczne z szczypiorkiem .
W razie czego chetnie podam przepisik ;)
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez caroline2512 » 6 kwi 2013, 08:37 Re: Co na obiad ?

nie wiem czy ktoś już pisał, ale polecam zupę ze świeżego ogórka, albo paprykową.
Jeden ogórek, lub papryka - obierasz ze skóry, miksujesz z serkiem topionym i odrazu z kostką rosołową, dodajesz wody i gotujesz.
do tego polecam grzanki, ale to juz wedlug uznania ;p
może wydaje się, że to dziwna zupa, ale sa pyszne.
Avatar użytkownika
caroline2512
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączyła: 1 lut 2013, 18:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paga » 16 maja 2013, 16:43 Re: Co na obiad ?

caroline2512, Super pomysl na obiadzik :) Mniam , mniam :)
Az mi slinka pociekla i teraz wiem , ze warto zainwestowac w mikser :) He he

Ja dzis na obiadek robilam smietnikowe jedzenie z tego co mialam :)
Wczorajszy makaron mi sie zostal ( spora ilosc ) , a ze szkoda mi bylo wyrzucac to pomyslalam ze go dzis usmaze z warzywami , ktore mialam w lodowce .
Dokladnie robi sie to tak ( jak wspominalam z tego co mialam w lodowecze hihi ) .
- 3 kolorowe papryki ( ucielam po cwiartce )
- pol cebulki
- 2 srednie petka kielbasy ( akurat mialam slaska )
- makaron gotowany
- olej
- przyprawy ( oregano , bazylia , majeranek , papryka czerwona slodka i ostra , pieprz czarni i ziolowy , sol )
- olej ( do smazenia )
Wylewamy olej na patelnie ... wrzucamy papryke . Kiedy zmieknie dodajemy cebulke ( takze musi zmieknac ) , nastepnie kielbaske ( musi rowniez sie zarumienic , jak ko woli ), zaczynamy doprawianie , na koniec wrzucamy makaron . Gdy zrobi sie cieple jeszcze doprawiamy dla smaku , zdejmujemy z pateli i wszamujemy :)
Idealnie takze pasuja do tego pieczarki :)
Moze i to ma jakas nazwe , ale u mnie to smietniczek . Z zupka chinska rowniez swietnie wychodzi :)
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez partur » 9 cze 2013, 02:09 Re: Co na obiad ?

Jeśli ktoś lubi pesto i włoską kuchnię polecam makaron w stylu genovese. Jest to jeden z najprostszych przepisów a jednak odmienia codzienne monotonne obiadki.
Przyrządzenie trwa tyle ile gotuje się makaron (mi osobiście pasuje do tego dania krótki penne, caseracce itp ale jakikolwiek będzie ok).
Składniki:
- pierś z kury (ile porcji tyle pojedynczych piersi)
- pomidorki cherry (ja na jedną porcję daję 4-5)
- sos pesto (można samemu ja kupuję w markecie)
- oliwa/olej

A robi się to tak:
Nastawiamy wodę na makaron i zanim zagotuje się kroimy kurczaka na cienkie paski długości mniej więcej 3 cm. Wrzucamy na patelnię kuraka i gotujemy makaron. W międzyczasie kroimy pomidorki na połówki. Kiedy makaron jest już prawie prawie wrzucamy pomidorki podrzucamy wszystko na patelni kilka razy. Odcedzamy makaron i wrzucamy od razu na patelnię bez zalewania zimną wodą. Energicznie mieszamy podrzucając na patelni i ściągamy z gazu. Od razu dodajemy kilka łyżek pesto ( ja na jedną porcję daję solidne 2 łyżki stołowe, można więcej można mniej) i mieszamy by całość przeszła wspaniałym aromatem pesto. Na starych lub porysowanych patelniach pesto może przywierać i przypalać się dlatego ściągamy z gazu przed jego dodaniem (wtedy nie ma szans by przywarło), mieszamy i od razu na talerze. Jak mi się chce to posypuję jakimś słodkim serem typu parmezan czy grana padano.Niemożliwością jest by zajęło to nawet kulinarnej łamadze więcej niż 20 minut a sprytna osoba zmieści się w 10 :) Składniki są oczywiście propozycją można zmieniać prawie wszystko wedle własnego upodobania. Uff mam nadzieję, że da się coś z tego zrozumieć i ktoś skorzysta ;)

partur
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 4 mar 2013, 16:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez partur » 9 cze 2013, 02:13 Re: Co na obiad ?

Jeśli komuś przypadnie do gustu mój smak to niech da znać wtedy od czasu do czasu wrzucę coś innego, prostego.

partur
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 4 mar 2013, 16:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 9 cze 2013, 22:31 Re: Co na obiad ?

partur napisał(a):Jeśli komuś przypadnie do gustu mój smak to niech da znać wtedy od czasu do czasu wrzucę coś innego, prostego.

mi pasuja takie smaki dawaj wiecej :D

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paga » 1 gru 2013, 21:24 Re: Co na obiad ?

Z latwo dostepnej piersi kurczaka mozna przygotowac wysmienite placuszki :D Wczoraj i dzis goscily u mnie na talerzu ;) Pysznie i duzo przede wszystkim tego wychodzi :D
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 1 gru 2013, 21:41 Re: Co na obiad ?

Pagusia przepis zapodaj:) bo mnie pomysłów brak :roll:
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Paga » 1 gru 2013, 22:04 Re: Co na obiad ?

Hi hi juz sie robi :D

Piers kurczaka pokroic w kosteczke ( wielkosciowo jak uwazasz, aby Tobie sie wygodnie smazylo ) , dodac dwie lyzki maki , dwie lyzki majonezu , jedno jajko ,przyprawic sola i pieprzem .Smazyc na rozgrzanym oleju .

Proscizna i bardzo smaczne .
A jesli masz jakies zbedne warzywa w lodowce typu pieczarki ,marchew , cebula, papryka ... cokolwiek ... to wystarczy to pokroic badz starkowac i rowniez dodac ... pyyyychotka :D I sporo tego wychodzi :D
Jesli sie rozpadaja to wystarczy wiecej maki dodac :D
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA