Tradycyjne danie Birmingham

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez onabona » 8 sie 2013, 09:41 Tradycyjne danie Birmingham

Hej, piszę do Was ponieważ chciałabym się dowiedzieć jakie jest tradycyjne danie regionu Birmingham? Gdzieś czytałam o "zapożyczonym" balti? Co jeszcze kojarzy się z Birmingham? Będe bardzo wdzięczna za informację.
Pozdrawiam.

onabona
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 8 sie 2013, 09:39
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paga » 8 sie 2013, 09:46 Re: Tradycyjne danie Birmingham

Ja sie tam nie znam ale jak tylko podpatrze tu jakis przepisow tez sie na cos skusze, zalozylas bardzo ciekawy temat ;)
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 8 sie 2013, 09:48 Re: Tradycyjne danie Birmingham

fish and chips....

ewentualnie baked potatoes

balti to danie mniejszosci narodowej :idea:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Mirella21 » 8 sie 2013, 10:10 Re: Tradycyjne danie Birmingham

nie zapominajmy o pysznych (?) kielbaskach z pieczonym bekonem, sadzonym jajku i fasolce w pomidorowym sosie na sniadanie :lol:

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 3 maja 2012, 22:53
Reputacja: 24
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 8 sie 2013, 10:28 Re: Tradycyjne danie Birmingham

- Jaka jest najkrótsza książka Świata?
- Angielska książka kucharska!
:D

Generalnie za angielskie zaczyna się uważać wszelkie hindu-smaki i bardzo dobrze bo smakowe i ostre dania to jak dla mnie super sprawa na tle mdłej polskiej kuchni na ten przykład. A z rdzennych angielskich dań to tyle co mi znajomi angielscy się chwalili z duma to tzw. "Full English": czyli fasokla z puchy tosty jajco sadzone i "kiełbaski" no i te kartofle wszelkie.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 8 sie 2013, 10:36 Re: Tradycyjne danie Birmingham

Mi tam najbardziej kojarzy się mięso wołowe,stek.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez onabona » 8 sie 2013, 11:53 Re: Tradycyjne danie Birmingham

Nie jestem może jakimś specjalistą, ale fish and chips czy fasolka to raczej takie tradycyjne dania dla całego UK. :) A mi chodzi konkretnie o tradycje z Birmingham, o coś co kojarzy sie z tym miastem. :)

onabona
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 8 sie 2013, 09:39
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 8 sie 2013, 13:31 Re: Tradycyjne danie Birmingham

bull ring...

sorki :rozwalkompa: ale samo mi sie nasunelo

chodzi Ci o cos w stylu
Poznan= Pyry
Kolobrzeg=gofry
Torun=piernik

nie wiem czy cos takiego tutaj znajdziemy :) ale sama jestem ciekawa czy cos takiego jest :)

moze te jaja w occie?
albo faktycznie stek
no albo baked potatoes...ale to chyba ogolnie UK

a w pracy mam kolezanke 30-letnia Angielke urodzona w Birmingham, ktora w zeszlym tygodniu pierwszy raz w zyciu jadla sliwke :D nie wiem czy wczesniej znala slowo plum..ale smak poznala na dniach :D tak wiec sobie mysle... ze za bardzo wyszukane to tradycyjne Birminghamowskie danie nie moze byc :P
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 8 sie 2013, 13:57 Re: Tradycyjne danie Birmingham

Co prawda Birmingham to już nie Black Country,ale na przykład ma ten region coś takiego swojego.Chodzi o black country pork scratchings.
Obrazek
Ale zapytam żony czy jest coś takiego.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 8 sie 2013, 14:00 Re: Tradycyjne danie Birmingham

to jest ta smazona swinska skora????

taki se chipsy zrobili ...
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 8 sie 2013, 22:37 Re: Tradycyjne danie Birmingham

Big Mac
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 sie 2013, 08:18 Re: Tradycyjne danie Birmingham

dorotajab napisał(a):bull ring...
(...)
Kolobrzeg=gofry
(...)

hmm nie wiedziałem, ze pochodzę z miasta gofrów :D

Jak wrócę z urlopu to popytam znajomych tubylców. Może cos wiedzą...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 9 sie 2013, 08:20 Re: Tradycyjne danie Birmingham

te gofry to ja tak kojarze ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 9 sie 2013, 13:22 Re: Tradycyjne danie Birmingham

może ja coś podpowiem, choć przepisów nie znam na te dania. Nóżki wieprzowe, flaczki i gulasz z królika. Nasza kuchnia też ma swoje przepisy na takie dania, ale może te angielskie były inaczej przygotowywane lub doprawiane. Generalnie nikt teraz tak tutaj nie gotuje i najchętniej korzystaja fast foodów lub gotują dania kuchni azjatyckich. ;)
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 9 sie 2013, 17:00 Re: Tradycyjne danie Birmingham

gray peas and bacon - tradycyjne danie w west midlands :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA