Sklep z ekologicznymi przetworami

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

MężczyznaPostNapisane przez Ka_eR » 16 maja 2014, 09:41 Sklep z ekologicznymi przetworami

Czy ktoś podpowie gdzie można kupić przetwory z warzyw z ekologicznych upraw???

Ka_eR
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 maja 2012, 09:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 16 maja 2014, 12:27 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

Na farmie Sandwell Valley (Miedzy west Bromwich a Great Barr) jest sklep.

Nie wiem jaka jest definicja eko, ale niektore z przetworow robionych na tej farmie sa slodzone syropem glukozowym, co wydaje mi sie bardzo nie eko... Tak czy siak, kilka razy po przestudiowaniu skladow dokonalismy tam, zakupow. Maja tez jaja z wolnego chowu , jablka, dzemy, konfitury, miod.
Przetwory z wazyw tez tam sa, ale my octowych rzeczy nie jadamy, wiec nie testowalismy.

Podejzewam, ze inne farmy prowadza podobna dzialalnosc.
Fajny pomysl na spedzenie wolnego popoludnia, spacer po farmie plus zakupy.

Mialam gdzies adres farmy, na ktorej mozna samemu sobie zbierac wazywa i owoce, poleconej przez znajomych. Jesli ktos jest zaintersowany to moge odkopac ten adres, wydaje mi sie ze bylo to jakas 1h jazdy autem z Birmingham.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Hannaaa » 17 maja 2014, 08:54 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

Essington Farm - to ta na której można samemu zbierać owoce i warzywa. Jest tez tam sklep w którym można kupić przetwory, mięso od lokalnych rzeźników. Tutaj jest wyjaśnione jak tam dojechać http://www.essingtonfarm.co.uk/how_to_f ... n_farm.asp

Hannaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączyła: 15 kwi 2014, 09:22
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 19 maja 2014, 11:08 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

Znajomi zarekomendowali nam ta farme:

Dunnington Court Farm, Broom Lane
Postcode: B49 5NU
Dunnington, Alcester (Warwickshire)

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 24 lip 2014, 13:15 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

Zwykle farmy maja swoje godziny otwarcia.

A garnek ...kupisz tam gdzie (prawie) wszystko mozna znalezc, czyli na ebayu
http://www.ebay.co.uk/sch/Cookware-Dini ... w=clay+pot

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 lip 2014, 17:11 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

hankas1 napisał(a):Wie ktos gdzie dostane gliniany garnek do kiszenia ogorkow???

Do kiszenia ogórków lepiej nadaje się kamienny.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 24 lip 2014, 17:17 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

Kamionkowy , a nie kamienny...
Kamionka to ceramika.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 lip 2014, 17:34 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

Kamienny - taki mielismy w domu, najpierw u Babci a potem u nas.
Ciężki jak cholera, ale ogórki super :)
A że kamiennych garnlków/garnców juz nikt od dawna nie robi to zastąpiono go dużo tańszym w produkcji kamionkowym. Wyparte później przez glinę i zwykłe szkło.

Kamienny garnek wyróżnia się tym, że nie ma uszu do trzymania (taka typowa baryłka Kubusia Puchatka :) ), ma grube ściany (podobne do tych w moździerzach marmurowych i ścianki na krawędzi są tego samego koloru co ścianka. Te co sa białe znaczy że są kamionkowe z politurą na wierzchu. Nasz był jak najbardziej pospolicie szary. A może jest? Nie wiem, dawno go nie widziałem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 25 lip 2014, 14:09 Re: Sklep z ekologicznymi przetworami

Ciekawa sprawa z tym kamiennym garnkiem!
Najbardziej naturalne i najprostrze rozwiazania sa zwykle najlepsze.


Mi w przedemigracyjnym zyciu zdazylo sie zrobic bardzo udane ogorki w bardziej konwencjonalnych pojemnikach: stalowych garnkach oraz szklanych i ceramicznych miskach. Ze znakomitym efektem zreszta.
Pewno reszta tez ma znaczenie: woda, niejodowana sol i w miare mozliwosci pozbawione chemii ogorki i przyprawy.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


Powrót do KUCHNIA