WIELKANOC

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez Steinik » 15 kwi 2011, 13:56 WIELKANOC

WITAM...MAM PYTANKO...PO RAZ PIERWSZY ''ROBIE''SAMODZIELNIE WIELKANOC W DOMKU.....
MACIE MOZE JAKIES CIEKAWE POMYSLY NA JEDZONKO??/WIADOMO SALATKA JARZYNOWA I JAJKA W MAJONEZIE HEHE TO POTRAFIE..CO DALEJ??SERDECZNIE POZDRAWIAM I CZEKAM ZA PODPOWIEDZIAMI
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 15 kwi 2011, 14:09 Re: WIELKANOC

Ja nie wyobrazam sobie Swiat bez zurku, badz barszczu bialego jak kto woli :) Postanowilam tez zrezygnowac z salatki jarzynowej i zastapic ja inna, przez tyle lat na kazde swieta juz mi sie jarzynowa przejadla. Wiec u nas bedzie salatka i zurek, poza tym wiadomo jaja w roznej postaci i w zasadzie tyle, tez jestesmy tylko we trojke wiec nie rozpedzam sie mocno z ta kuchnia bo pozniej polowe musialabym wyrzucic
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Steinik » 15 kwi 2011, 15:53 Re: WIELKANOC

no wlasnie dla trojeczki za duzo nie ma co gotowac....zawsze moja mam albo tesciowa gotowaly...wiec ja dopiero zaczynam....heheh jestem nowicjuszka w tym temacie...ale co tam...
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez MagdaAugustynia » 18 kwi 2011, 11:55 inaczej

ja to lubie robic jajka taie deviled egg jak to nazywaja amerykanie. wiec ugotuj jajka na twardo, przepolow na dwie polowki, wyciagnij zoltka do miseczki, dodaj majonezu (na oko, mosi byc kremowa koncystencja), dalej daje szynke posiekana szypiorek poseikany, mieszam, wkladam wszystko do bialek gore posypuje odrobina ostrej papryki . zamiast szynki lubie tez dac wedzonego lososia z kaparami (tez posiekac) na wierz czyms posypac czyms zielonym lub czerwonym. lubie tak czasem moze to nieswiateczny pomysl ale co tam. Trate z porow i szynki. wiec. robie spod do tarty.
# 250 g mąki
# 2 szczypty soli
# 12 łyżek oliwy z oliwek
# 8 łyżek wody
Przesiewamy mąkę i dodajemy dwie szczypty soli. Robimy wgłębienie na środku kopczyka mąki i wlewamy oliwę z oliwek. Mieszamy całość nożem, zagarniając mąkę do środka, aż powstanie krucha, sypka masa. Dodajemy stopniowo 8 łyżek wody i ugniatamy, aż ciasto stanie się jednolite. Kulę cista zawijamy w folię spożywczą i wstawiamy na min. 30 minut do lodówki lub na 10 minut do zamrażalnika.

# 1 łyżka masła do wysmarowania foremki
#250 g schłodzonego kruchego ciasta
#400 g porów (same białe części)
#2 łyżki masła
#150 g szynki wędzonej
#3 jajka
#400 ml mleka
#50 g startego emmentalera
#szczypta mielonej chili
#szczypta mielonej gałki muszkatołowa
# sol, pieprz
Smarujemy formę na tartę (27 cm) masłem i rozgrzewamy piekarnik do 180*C. Rozwałkowujemy ciasto na grubość ok 3 mm. Układamy na formie i dociskamy brzegi. Nakłuwamy widelcem dno i boki, wstawiamy do lodówki. Szynkę kroimy w paseczki i podsmażamy na maśle. Por kroimy w półkola, zdejmujemy z patelni szynkę, dodajemy masło, wsypujemy por, solimy i smażymy ok 5 minut. W misce roztrzepujemy jajka z mlekiem, dodajemy szynkę i pory, mieszamy. Doprawiamy chili, gałką muszkatołową i kostką przyprawową. Wyjmujemy formę z lodówki, wsypujemy na ciasto połowę sera. Układamy nadzienie na tarcie, posypujemy resztą sera. Wstawiamy do piekarnika i pieczemy ok 35 minut.

pychoty, :) mozna zmaist pora dac szparagi pokrojone w mniejsze kawalki

MagdaAugustynia
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 18 mar 2011, 22:37
Lokalizacja: z Sopotu
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paga » 11 kwi 2014, 10:56 Re: WIELKANOC

Dla mnie Wielkanoc szczegolnie kojarzy sie z jajkami o roznych smakach past , oczywiscie tez tradycyjne z majonezem .
Galaretka z kurczaka , z jajkiem i moja ulubiona marchewka i groszkiem . Gdy jem polewam octem, taki nawyk z domku po tacie :D
Salatka jarzynowa sie przejadlam ,wiec w tym roku postawie na mix salat , z ogorkiem , pomidorkami koktajlowymi ,serem wedzonym , szynka i jajkiem , do tego kupny sos z knorra :)
Koniecznie patera z miesami ,pasztetem mmmm .... Tylko trzeba wczesniej przyprawic,przyrzadzic,upiec :)
Kielbasy bialej nie lubie ,wiec nic z nia nie robie . Zupy takze odpadaja ,nie trawie zuru i barszczu bialego , pekaka :D haha
Wesolych i udanych nadchodzacych swiat wielkanocnych wszystkim zycze ! :P SMACZNEGO , jedzcie , jedzcie jak najwiecej :)
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 9 mar 2015, 10:55 Re: WIELKANOC

Czas odswierzyc temacik juz mamy kolejne swieta wielkanocne przed nami i moze w raz z nimi nowe pomysly na pisanki czy przepisy ?

mam takze pytanko czy zna ktos osobe z walsall lub blisko co piecze pycha torty?

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Paga » 9 mar 2015, 21:33 Re: WIELKANOC

W tym roku brak sniadania ha ha , trzeba wykombinowac mniam , uroczysty obiadzik .
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 10 mar 2015, 09:03 Re: WIELKANOC

Paga, nic straconego podobno w niektorych rejonach polski stawia sie wszystko na sniadanie i tak caly dzin stoi do wieczora wiec moze byc sniadfanie na obiadzik hehe

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Paga » 10 mar 2015, 21:16 Re: WIELKANOC

U mnie w zwyczaju bylo tylko sniadanie . Tu zupelnie inaczej . Moze macie swoje sposoby na kaczke ? Chetnie bym zjadla .
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 11 mar 2015, 08:49 Re: WIELKANOC

Ja kaczke pieke z nadzieniem miesnym mieszam mielone z watrobka drobiowa. Mielonego 80% reszte watrobki przyprawiam pakujecw kaczke. Zszywam i pieke okolo 2,5 g pycha nadzienie kaczke na pare godz przed pieczeniem nasmarowywuje pieprzem sola papryka i trzymam pod przykryciem w lodowce by dobrze przeszla

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Paga » 11 mar 2015, 10:14 Re: WIELKANOC

O wow . Brzmi naprawde kuszaco smacznie . Nie pozostaje mi nic innego jak sprobowac tego przepisu . Nieziemsko... na sama mysl mam smaka i burczy w brzuszku .
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 11 mar 2015, 13:04 Re: WIELKANOC

ehhee to smacznego Ci zycze

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA