Frankfurt Christmas Market 2013

Tu można porozmawiać o różnych wydarzeniach i imprezach, koncertach itd...

Nie wybranoPostNapisane przez Kalendarium » 27 paź 2011, 06:45 Frankfurt Christmas Market 2013

Data: 2013-11-14 - 2013-12-22
Miejsce: Centrum Birmingham
Miasto: Birmingham
Adres: Victoria Square i New Street

Niesamowita atmosfera w samym centrum miasta, ponad 180 straganów sprzedających biżuterię, drewniane zabawki, ceramikę i wiele tradycyjnych ozdób choinkowych. Idealne dla wszystkich, którzy szukają oryginalnego prezentu świątecznego.Stoiska z grillowanymi kiełbaskami, grzanym piwkiem, pieczonymi szyszkami oraz innymi pysznościami są jak zawsze specjalnością tego jarmarku.Rozpocznie się 17 listopada i potrwa do 23 grudnia, otwarty w godzinach 10:00 - 21:00 codziennie.
Zobacz szczegóły

Kalendarium
Automat
 
 
Posty: 170
Dołączył(a): 1 maja 2011, 16:12
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez roslinka_zielona » 2 lis 2011, 23:42 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

uwielbiam Frankfurt Market chyba najpiekniej jest tam tuz przed świetami. grzane piwko i wino zimno tworzy to niesamowita atmosfere mmmmmmm juz sie nie moge doczekac!! polecam jak ktos jeszcze mie byl
Avatar użytkownika
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posty: 102
Wiek: 39
Dołączyła: 7 cze 2009, 21:30
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 3 lis 2011, 01:46 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

Ja jak zwykle zafunduje sobie banana oblanego czekolada :D
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 11 lis 2011, 13:33 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

jak zawsze co roku wybierzemy sie :-)
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 11 lis 2011, 13:40 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

A ja jak zwykle będę omijać bocznymi uliczkami, żeby dostać się do centrum :D
Albo odwiedzać przed 12 w południe.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Sofia21 » 11 lis 2011, 20:34 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

Ja juz sie doczkac nie moge:) uwielbiam ten klimat atmosfere zapach tlum ludzi i te wszystkie smakolyki:):)a wy takze to lubicie:)?? Tak jak ktos powiedzial najlepiej w tygodniu pojechac do Bham bo mniej tych ludzi ale jednak moim zdaniem jak pojedzie sie w weekend inaczej to wszystko wyglada:)
Sofia21

Sofia21
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączyła: 12 gru 2010, 15:11
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 11 lis 2011, 22:53 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

Sofia21 napisał(a):a wy takze to lubicie:)??

Och jak ja to lubię. Najchętniej bym tam granat rzuciła :D
Nienawidzę ludzi, tłumu, bezsensownych spędów, pogoni za zakupami, komercyjnych oklepanych rozrywek. Jak wszyscy gdzieś lecą na złamanie karku (tu German Market) ja maszeruję w przeciwnym kierunku.
Takie ze mnie dziwadło :grin:

Dodano: -- 11 lis 2011, o 22:55 --

Moim zdaniem takie markety powinny być gdzieś na uboczu a nie, blokada na pół miasta. 2 kilometry trzeba nadkładać, żeby to ominąć.

Dodano: -- 11 lis 2011, o 22:56 --

I jeszcze ten smród z tych odpadowych kiełbas, których żaden Niemiec by do ust nie wziął.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 12 lis 2011, 02:51 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

Luiza, moze wiec warto wyprowadzic sie z centrum? moim zdaniem centra sa po to aby ludzie latwo mogli trafic na tego typu rozrywki, po co pchac sie z mieszkaniem tam, gdzie nie lubi sie przebywac? ja mieszkam poza miastem i taki klimat jest dla mnie super jak moge pojechac co jakis czas do centrum i zobaczyc kolejna rozrywke i tlum ludzi :P

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 lis 2011, 14:53 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

A kto powiedział, ze ja mieszkam w centrum?
Żeby dojść do centrum muszę się przebić przez market, albo ominąć go nadkładając drogi.
A mieszkam w cichym , spokojnym zakątku gdzie mam jeden news agent w promieniu kilometra. I tak mi dobrze.
Draco napisał(a):moim zdaniem centra sa po to aby ludzie latwo mogli trafic na tego typu rozrywki,

Zgadzam się tylko jeszcze te rozrywki mogłyby być tak umiejscowione, żeby nie utrudniały życia tym, który nie są nimi zainteresowani.
Sam wiesz, ze przez cały german market nie da się zwyczajnie przejść.
Na szczęście da się market ominąć, tylko nadkładając drogi.
Może i fajna atrakcja tylko w obecnej lokalizacji jest na nią trochę za mało miejsca. i może bym go odwiedzała gdyby nie oznaczało to ściskania się w tłumie i marnowania czasu.

Ale nikogo we władzach nie obchodzi, że ktoś zwyczajnie chce dojść do pracy. Ważne jest tylko żeby ludzie wydali duuuużo pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebują.

Co kto lubi.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez adamirus » 12 lis 2011, 18:07 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

Luiza napisał(a):I jeszcze ten smród z tych odpadowych kiełbas, których żaden Niemiec by do ust nie wziął.


niewiem czy to takie same kiełbachy jak na Niemieckich prawdziwych marketach ale jeśli tak,to jesteś w błędzie ,bo oni się tym zajadają ;) :)

chyba że Niemieckie to tylko z nazwy ;)



co do marketu to również się wybieram :D

Luiza napisał(a):Ale nikogo we władzach nie obchodzi, że ktoś zwyczajnie chce dojść do pracy.


fakt,kiedyś sama musiałam codziennie przejść tamtędy by dostać się do pracy ..... i to był koszmar :roll:
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 lis 2011, 21:34 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

adamirus napisał(a):chyba że Niemieckie to tylko z nazwy ;)

No właśnie o to chodzi.
Zapach starego mięsa, różni się nieco od dobrej kiełbasy. A tej dobrej to oni tu nie przywożą.
Kiedyś koleżanka w pracy kupiła taką kiełbasę. I gorącą przyniosła. Całe zaplecze zasmrodziła. Wszyscy zastanawiali się co to za smród. Jakby ta kiełbasa z trupa była robiona co najmniej.
Wiadomo że przywożą jak najtańszy towar i zarabiają na nim jak najwięcej kasy.

Dodano: -- 12 lis 2011, o 21:36 --

fakt,kiedyś sama musiałam codziennie przejść tamtędy by dostać się do pracy ..... i to był koszmar :roll:


Ja też. Tragedia. A w nocy po jakichś bocznych uliczkach się czaić też nie było mi przyjemnie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez adamirus » 12 lis 2011, 21:53 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

Luiza napisał(a):No właśnie o to chodzi.


no to bezdyskusyjnie się zgadzam z tobą ;)

Ja też. Tragedia. A w nocy po jakichś bocznych uliczkach się czaić też nie było mi przyjemnie.



no nieciekawie było,pamiętam ....
zwłaszcza ze byłam w ciąży,z widocznym i ciężkim już brzuchem .... i przeciskanie sie codziennie przez te tłumy nie było miłym doświadczeniem .
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 lis 2011, 22:05 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

Ja mam już obcykane inne drogi, żeby ominąć bezboleśnie. Ale już nie pracuję w centrum, więc już nie muszę się chodzić tam codziennie.

Dodano: -- 12 lis 2011, o 22:07 --

Wszystkim, którzy się wybierają i lubią, życzę dobrej zabawy :)
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 lis 2011, 09:05 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

adamirus napisał(a):
Luiza napisał(a):(...)
chyba że Niemieckie to tylko z nazwy ;)
(...)

No do dziś pamiętam i chyba mam gdzieś fotkę sprzed 2ch lat z menu straganu z gorącymi kiełbaskami. A na 1szym miejscu tradycyjna niemiecka Żywiecka... na gorąco...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez adamirus » 13 lis 2011, 09:58 Re: Frankfurt Christmas Market 2011

AdamBoltryk napisał(a):No do dziś pamiętam i chyba mam gdzieś fotkę sprzed 2ch lat z menu straganu z gorącymi kiełbaskami. A na 1szym miejscu tradycyjna niemiecka Żywiecka... na gorąco...


niewiem czy wiecie ale na prawdziwych niemieckich - w Niemczech - marketach
ta znana kiełbasa z bułką nazywa się Polish Krakauer .... ;)

a tu już nazwe zmienili na swoją .... ;)

Luiza napisał(a):Ale już nie pracuję w centrum, więc już nie muszę się chodzić tam codziennie.


ja też nie ,na szczęście ;)
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do CO JEST GRANE