Sposób na ślimaki

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez violino » 5 sty 2014, 23:57 Re: Sposób na ślimaki

Tesciowa podsunela mi pomysl z obsypaniem rabatek skorupkami z jajek,podobno odstrasza slimaki,ale zaznaczam,ze nie probowalam....bo sie wyprowadzilam na flata:)jak ktos sprobuje to dajcie znac czy dziala

violino
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 27 wrz 2011, 14:23
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 6 sty 2014, 07:56 Re: Sposób na ślimaki

violino, na pewno spróbuje , wiosną dam znać czy działa

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 1 mar 2014, 12:45 Re: Sposób na ślimaki

Zaczyna sie sezon siania, sadzenia. Pojawiaja sie pierwsze slimaki. I czas szukac dalszych sposobow walki z nimi. Wczesniej pisalam o granulkach, ktore nadal uwazam za najlepszy sposob, ale teraz oprocz ogrodu, mam spora dzialke. Posypywanie calej dzialki granulkami, to troche za duzy wydatek, nawet przy kupowaniu ich w funciaku.
Zupelnie przez przypadek trafilam na informacje, ze drut miedziany dziala na slimaki. Tylko nigdzie nie moge znalezc naukowego wyjasnienia na czym polega jego dzialanie, a bardzo mnie to ciekawi.
Teorie, ktore znalazlam to:
1. drut miedziany zwiazany w obrecz tworzy elektromagnes i razi slimaki pradem
2. Drut miedziany sciaga fale radiowe i odstrasza slimaki (WTF?)
3. slimaki nie lubia smaku miedzi.

Na YT sa filmiki, pokazujace ze to faktycznie dziala. Sama mam zamiar sprobowac, bo kawalek miedzianego zlomu nie kosztuje.

Probowal ktos moze?
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez pawelstolik » 21 lip 2015, 12:35 Re: Sposób na ślimaki

Ja je zbierałem do woreczka, zawiązywałem i wyrzucałem. Niestety innego skutecznego sposobu nie znam;/

pawelstolik
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 16 lip 2015, 07:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 10 sie 2015, 13:29 Re: Sposób na ślimaki

Jest jeszcze podobno taki sposób, ze hoduje się jakiegoś pasożyta, który nie pamiętam jak się nazywa :D, polewa nim ziemię ślimaki chorują i ich populację szlag trafia. U mnie na działce twierdzą, że działa na 100%. W sumie jakoś prawie nie ma ślimaków na działce w tym roku to może te ich czary działają.
I ziemia okrzemkowa. Tylko to zabija również owady, wiec trzeba uważać, żeby nie sypać po kwiatach, bo zabije pszczółki.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD