Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 17 lut 2015, 06:51 Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Znajomi mieli próbę wlamania , więc pytanie jak najlepiej zabezpieczyć sie przed wlamaniem i co myślicie o roletach antywlamaniowych?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 17 lut 2015, 08:10

Po co skupiac na sobie uwage ? Beda chcieli sie wlamac to i tak sie wlamia czy bedziesz w domu czy Cie nie bedzie ...

Dobre ubezpieczenie i tyle ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 17 lut 2015, 09:42 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Niby tak , ale znam przypadki ze dzieci i żona spala na górze , a na dole buszowali i ukradli co sie dało.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 17 lut 2015, 10:13 Re: Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Eryk1 napisał(a):Niby tak , ale znam przypadki ze dzieci i żona spala na górze , a na dole buszowali i ukradli co sie dało.

Dlatego napisalem ze jak beda chcieli sie wlamac to sie wlamia i nie wazne czy jestes w domu czy Cie tam nie ma...

Wydaje mi sie ze lepsze takie rozwiazanie ze sobie pobuszuja i wezma co chca niz zeby budzili Ciebie, zone albo dzieci bo wydaje mi sie ze takie doswiadczenie nie bylo by za mile...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 17 lut 2015, 13:56 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Wejdź na http://www.police.uk/ i wpisz swój postcode.
Dowiesz się jakie przestępstwa są odnotowywane przez Policje w twojej okolicy może ta próba włamania to był przypadek a może po okolicy grasuje źli ludzie do których powinniśmy mieć prawo strzelać .

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 17 lut 2015, 23:01 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Nikt nie odpisał na temat no nic jakby nie patrzeć jesli mają wybór obrobic dom bez zadnych zabezpieczeń to prędzej taki zrobią. Takze czy to czujki ze światłami , kamery i alarm choć część mogą odnieść od zamiaru włamania. Zaraz ktos napisze ze przyciągnąć ;) Fakt ze jak beda chcieli kogos obrobic to i tak to zrobią ale pisze tu bardziej o potencjalnych leszczach chcacych tylko jakies lepsze fanty na zabawe lub dragi.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 18 lut 2015, 06:50 Re:

Alzak napisał(a):Po co skupiac na sobie uwage ? Beda chcieli sie wlamac to i tak sie wlamia czy bedziesz w domu czy Cie nie bedzie ...
Dobre ubezpieczenie i tyle ...


głupoty piszesz i tyle- ja kupiłem sobie alarm honeywella (ale z kablami nie wireless) i założyłem, że działa tylko na dole (mam 4 czujki i jeden magnes jak się otwiera drzwi).
W nocy włączam jak idziemy spać i nikt nie ma szans wejść- to raz, a dwa- sam fakt posiadania alarmu zmniejsza szansę na włamanie o bodajże 85% czy jakoś tak.
Dodatkowo mam moduł gsm który do mnie dzwoni i wysyła sms gdybym miał 'nieproszonych gości' jak mnie nie ma w domu.
Nic lepszego nie znajdziesz chyba że chcesz założyć jakiś ADT i płacić comiesięczny abonament -ja polecam wydać jednorazowo 300 funtów ale potem mieć z głowy .

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 18 lut 2015, 09:01 Re: Re:

ludzik50 napisał(a):W nocy włączam jak idziemy spać i nikt nie ma szans wejść- to raz, a dwa- sam fakt posiadania alarmu zmniejsza szansę na włamanie o bodajże 85% czy jakoś tak.
.


Jak to nie ma szans wejść? Ma takie same szanse jak do domu bez alarmu, tylko że u Ciebie alarm zadziała.
Co do tych 85%... nie wierz we wszystko co producent "cudo alarmu" pisze...

Dodano: -- 18 lut 2015, 09:09 --

ludzik50 napisał(a):Dodatkowo mam moduł gsm który do mnie dzwoni i wysyła sms gdybym miał 'nieproszonych gości' jak mnie nie ma w domu.
Nic lepszego nie znajdziesz chyba że chcesz założyć jakiś ADT i płacić comiesięczny abonament -ja polecam wydać jednorazowo 300 funtów ale potem mieć z głowy .


A tego nie zrozumiałem.
Czyli jesteś np. w pracy, czy na wakacjach etc... i dostajesz smsa że masz prawdopodobnie włamanie i co dalej? Dzwonisz na policje? czy np. na zestaw głośnomówiący do domu żeby nakrzyczeć na złodziei, nie ważne.
Policja natychmiast przybywa ,łapie złodziei i co dalej?
Nie masz ubezpieczenia (bo wg. Ciebie to głupota), masz rozpier.dzwi,czy okna, sprzęty itd...
Kto pokrywa straty? Producent tego "cudo alarmu"? Jakieś zaćpane gównozjady których zawinęła policja?
Myślę, że ubezpieczenie to jednak pdstawa, zwłaszcza jeśli się mieszka w "tańszych" dzielnicach.
A najlepiej chyba i ubezpieczenie i alarm.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 18 lut 2015, 11:31 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

OMG- szkoda słów, Alzak napisał głupoty ale Ty to dowaliłeś po całości...
'Jak to nie ma szans wejść? Ma takie same szanse jak do domu bez alarmu, tylko że u Ciebie alarm zadziała.- -No właśnie chyba o to chodzi nie prawda??? -złodzieje nie wyniosą mi całego domu gdy ja smacznie śpię u góry bo alarm obudzi wszystkich wokoło!!!
'Co do tych 85%... nie wierz we wszystko co producent "cudo alarmu" pisze...' -to nie są dane producenta tylko statystyki policyjne- będę miał chwilę to znajdę dokładne dane.
'Czyli jesteś np. w pracy, czy na wakacjach etc... i dostajesz smsa że masz prawdopodobnie włamanie i co dalej?' -dalej?- dzwonię albo do jednych sąsiadów albo do drugisz żeby zerknęli, czy coś się nie dzieje
'Nie masz ubezpieczenia (bo wg. Ciebie to głupota), masz rozpier.dzwi,czy okna, sprzęty itd...' -gdzie ja napisałem, że nie mam ubezpieczenia??? -gdzie ja napisałem że to GŁUPOTA ??? -mam ubezpieczenie, na dodatek nie wiedzą że mam alarm (bo jeśli im powiesz, że masz to wtedy zakładają że zawsze ma być włączony gdy cię nie ma w domu a raptem funt czy 2 taniej tylko wychodzi.)
Wiecie co- szkoda mojego czasu na was naprawdę- odpowiem tylko jeśli Eryk ma jakieś pytania bo jako jedyny rozumie, po co jest alarm

Dodano: -- 18 lut 2015, 13:08 --

Borewicz- chyba rozumiem, dlaczego tak napisałeś- po prostu jak kliknąłem 'quote' to objąłem całą frazę Alzaka razem ze słowami 'Dobre ubezpieczenie i tyle ...' -ale tego akurat za głupotę nie uważałem tylko co Alzak napisał ' jak ktoś będzie chciał się włamać to i tak się włamie' - no tak, tylko złodziej nie będzie chciał się włamywać do domu, gdzie jest alarm, co pokazują statystyki, i nawet złodziej-profesjonalista nie będzie w stanie rozłączyć alarmu zanim ten się załączy bo nie ma fizycznej możliwości zrobienia tego (alarmy wireless podobno można zhackować z zewnątrz, ale jak masz kable to nic nie jest w stanie zrobić)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 18 lut 2015, 13:04 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

ludzik50 napisał(a):OMG- szkoda słów, Alzak napisał głupoty ale Ty to dowaliłeś po całości...
'Jak to nie ma szans wejść? Ma takie same szanse jak do domu bez alarmu, tylko że u Ciebie alarm zadziała.- -No właśnie chyba o to chodzi nie prawda??? -złodzieje nie wyniosą mi całego domu gdy ja smacznie śpię u góry bo alarm obudzi wszystkich wokoło!!!
'Co do tych 85%... nie wierz we wszystko co producent "cudo alarmu" pisze...' -to nie są dane producenta tylko statystyki policyjne- będę miał chwilę to znajdę dokładne dane.
'Czyli jesteś np. w pracy, czy na wakacjach etc... i dostajesz smsa że masz prawdopodobnie włamanie i co dalej?' -dalej?- dzwonię albo do jednych sąsiadów albo do drugisz żeby zerknęli, czy coś się nie dzieje
'Nie masz ubezpieczenia (bo wg. Ciebie to głupota), masz rozpier.dzwi,czy okna, sprzęty itd...' -gdzie ja napisałem, że nie mam ubezpieczenia??? -gdzie ja napisałem że to GŁUPOTA ??? -mam ubezpieczenie, na dodatek nie wiedzą że mam alarm (bo jeśli im powiesz, że masz to wtedy zakładają że zawsze ma być włączony gdy cię nie ma w domu a raptem funt czy 2 taniej tylko wychodzi.)
Wiecie co- szkoda mojego czasu na was naprawdę- odpowiem tylko jeśli Eryk ma jakieś pytania bo jako jedyny rozumie, po co jest alarm

Dodano: -- 18 lut 2015, 13:08 --

Borewicz- chyba rozumiem, dlaczego tak napisałeś- po prostu jak kliknąłem 'quote' to objąłem całą frazę Alzaka razem ze słowami 'Dobre ubezpieczenie i tyle ...' -ale tego akurat za głupotę nie uważałem tylko co Alzak napisał ' jak ktoś będzie chciał się włamać to i tak się włamie' - no tak, tylko złodziej nie będzie chciał się włamywać do domu, gdzie jest alarm, co pokazują statystyki, i nawet złodziej-profesjonalista nie będzie w stanie rozłączyć alarmu zanim ten się załączy bo nie ma fizycznej możliwości zrobienia tego (alarmy wireless podobno można zhackować z zewnątrz, ale jak masz kable to nic nie jest w stanie zrobić)


No to widze ze znalazles prosty sposob na calkowite wyeliminowanie wlaman poprostu wystarczy zalozyc alarm i po zlodziejach ...

Jak chca wejsc do twojego domu to i tak wejda czy masz alarm czy go nie masz, uwazanie alarmu za zloty srodek jest bledem.

ludzik50 napisał(a):
W nocy włączam jak idziemy spać i nikt nie ma szans wejść


Naprawde tak myslisz czy poprostu masz takie plytkie myslenie ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 18 lut 2015, 13:39 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

ludzik50 napisał(a): nawet złodziej-profesjonalista nie będzie w stanie rozłączyć alarmu zanim ten się załączy bo nie ma fizycznej możliwości zrobienia tego


No a Vabank oglądałeś? Henryk Kwinto nie takie alarmy "rozwalał" :D ....
Nie mogłem się powstrzymać takie bzdury kolego piszesz...

Dodano: -- 18 lut 2015, 13:43 --

ludzik50 napisał(a): dzwonię albo do jednych sąsiadów albo do drugisz żeby zerknęli, czy coś się nie dzieje


Pod warunkiem, że np. o 3 nad ranem sąsiedzi nie śpią i chętnie odbiorą telefon a następnie będą strzegli Twojego domu jak własnego...

Dodano: -- 18 lut 2015, 13:50 --

ludzik50 napisał(a):Wiecie co- szkoda mojego czasu na was naprawdę- odpowiem tylko jeśli Eryk ma jakieś pytania bo jako jedyny rozumie, po co jest alarm


Nikt tu nie napisał, że alarm nie pomoże, my jedynie twierdzimy, że to nie jest złoty środek i że do domów w których są alarmy też są włamania.
Szkoda Twojego czasu na nas??? nie będę tego komentował...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 lut 2015, 15:05

Moim zdaniem warto miec alarm jako straszak na tych amatorskich wlamywaczy jak i dobre ubezpieczenie na tych bardziej zaawansowanych.
Nigdy nie ma 100% pewności ale warto mniejszych prawdopodobienstwo wlamania do możliwego minimum a na reszte trzeba miec ubezpieczenie...
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 18 lut 2015, 16:09 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Dajcie sobie na luz , bo osłabia mnie ostatnio to forum , bo z byle czego zaraz sie afera robi :) Wiadomo że jak chca sie wlamac to zrobia to , ale oni kalkukuja sobie ryzyko i możliwość wpadki , więc tak jak pisałem wcześniej wszystko co założymy dodatkowo potencjalnie zmniejsza ryzyko. Alarm super sprawa szczegolnie taki , ktory działa jeszcze dłuższy czas w przypadku braku zasilania z opcja włączenia tylko na parterze na noc. Wszystko ok , ale idac dalej zwykla czujka ze światłem po pierwsze jak cos ci sie zapali w ogrodzie wzmoży czujność i może pójdą do sąsiada bo tam jest ciemno tak więc co jeszcze ciekawego można założyć? Pisalem w temacie o roletach antywłamaniowych fajna sprawa bo juz masz wtedy ochrone z zewnątrz i lepsza izolacje .

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 18 lut 2015, 16:13 Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

'Pod warunkiem, że np. o 3 nad ranem sąsiedzi nie śpią i chętnie odbiorą telefon a następnie będą strzegli Twojego domu jak własnego...'
o 3 rano to bym zadzwonił na policję a nie do sąsiada, ale skoro ty alarm widziałeś tylko w filmach to co tu się rozpisywać...
Eryk- widzę że Honeywell sprzedaje te alarmy teraz jako 'Accenta' -jak masz zamiar założyć to chętnie doradzę

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 18 lut 2015, 16:51 Re: Re: Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Eryk1 napisał(a):Dajcie sobie na luz , bo osłabia mnie ostatnio to forum , bo z byle czego zaraz sie afera robi :) Wiadomo że jak chca sie wlamac to zrobia to , ale oni kalkukuja sobie ryzyko i możliwość wpadki , więc tak jak pisałem wcześniej wszystko co założymy dodatkowo potencjalnie zmniejsza ryzyko. Alarm super sprawa szczegolnie taki , ktory działa jeszcze dłuższy czas w przypadku braku zasilania z opcja włączenia tylko na parterze na noc. Wszystko ok , ale idac dalej zwykla czujka ze światłem po pierwsze jak cos ci sie zapali w ogrodzie wzmoży czujność i może pójdą do sąsiada bo tam jest ciemno tak więc co jeszcze ciekawego można założyć? Pisalem w temacie o roletach antywłamaniowych fajna sprawa bo juz masz wtedy ochrone z zewnątrz i lepsza izolacje .

Kazdy alarm dziala po odcieciu zasilania sa prwne standardy ktory taki alarm musi spelniac i dzialanie po odcieciu zasilania glownego jest jednym z nich.


Ja polecam Visonic jakby co...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD