Szklana półka do lodówki

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez STIF14 » 7 cze 2016, 07:55 Szklana półka do lodówki

Witam, pytanie do Was :
Pękła mi szklana półka w lodówce , i tu jest problem .
Byłem u szklarza , aby dorobić takową , lecz ten poinformował mnie, że boków tej półki on nie oszlifuje , czyli będą ostre i niebezpieczne.
Może ktoś z Was dorabiał coś podobnego i podpowie , lub poda adres do odpowiedniego szklarza .
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
STEFAN
Avatar użytkownika
STIF14
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączył: 19 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: GDYNIA/BIRMINGHAM
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez JarekPiwko » 7 cze 2016, 10:38 Re: Szklana półka do lodówki


JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 7 cze 2016, 10:50 Re: Szklana półka do lodówki

STIF14 napisał(a):Witam, pytanie do Was :
Pękła mi szklana półka w lodówce , i tu jest problem .
Byłem u szklarza , aby dorobić takową , lecz ten poinformował mnie, że boków tej półki on nie oszlifuje , czyli będą ostre i niebezpieczne.
Może ktoś z Was dorabiał coś podobnego i podpowie , lub poda adres do odpowiedniego szklarza .
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Szlifierka+diamentowa tarcza i zrobisz sobie fazki. Dla wytrwałych papierek ścierny i jedziesz☺

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 9 cze 2016, 15:46 Re: Szklana półka do lodówki

Ja jednak uparłbym się i szukałbym na amazonie, ebayu i gumtree aby dokupić
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 9 cze 2016, 21:04 Re: Szklana półka do lodówki

STIF14, a sprawdzałeś na stronie producenta? Ja jak potrzebowałem części do mojej lodówki (Zanussi) to bezproblemowo zamówiłem na ich stronie.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 10 cze 2016, 08:12 Re: Szklana półka do lodówki

VA,raczej wszystkie czesci,mozna zamowic bezposrednio od producenta,ale niestety sa drozsze niz "podroby". :(.Korzystajac z tematu porad,ja szukam metalowych kolkow,czy cos w podobie,pod polki.Obeszlam wszystkich okolicznych ciapkow i za cholere nie moge znalezc.Mam w szafce dziury,zeby zainstalowac polki,na jakiej chce wysokosci,mam polki ale nie mam kolkow.Jakies sugestie.Dzieki.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 10 cze 2016, 10:41 Re: Szklana półka do lodówki

W stourbridge jest szklarz który robi szkła i lustra na zamówienie pod wymiar. Mały ale prężny warsztacik. Sądze, że nie będzie miał problemu z twoim zamwówieniem :)
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 cze 2016, 13:39 Re: Szklana półka do lodówki

Alex0007 napisał(a):VA,raczej wszystkie czesci,mozna zamowic bezposrednio od producenta,ale niestety sa drozsze niz "podroby". :(.Korzystajac z tematu porad,ja szukam metalowych kolkow,czy cos w podobie,pod polki.Obeszlam wszystkich okolicznych ciapkow i za cholere nie moge znalezc.Mam w szafce dziury,zeby zainstalowac polki,na jakiej chce wysokosci,mam polki ale nie mam kolkow.Jakies sugestie.Dzieki.

Te metalowe kolki są raczej do litego betonu. Ale znajdziesz je w screwfix toolstation, b&q itd.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 10 cze 2016, 18:54 Re: Szklana półka do lodówki

Dzieki Thomas.Odwiedze b&q.Pisalam o metalowych kolkach,bo w szafce do lazienki,ktora sama musialam zlozyc,byly wlasnie takie metalowe.Do tej,do ktorej potrzebuje,polki sa polozone na takie plastikowe cos (jestem kobieta i nie znam fachowych nazw :D ).Zreszta wszyscy mamy szafki z polkami,wiadomo jak to wyglada.Mi jest wszystko jedno,na czym beda polki,musza sie tylko trzymac.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 11 cze 2016, 08:51 Re: Szklana półka do lodówki

Alex0007 napisał(a):VA,raczej wszystkie czesci,mozna zamowic bezposrednio od producenta,ale niestety sa drozsze niz "podroby".

Zajrzałem na stronę Zanussi. U nich szklane półki są od £16 do £35 w zależności od modelu. Czy to jest naprawdę fortuna? Jeżeli ktoś jeździ w poszukiwaniach zwykłej szyby to już na to traci kilka funtów, a kolejnych kilka da za szybę.
Oszczędność właściwie żadna, a o ile mniej problemów.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 cze 2016, 10:55 Re: Szklana półka do lodówki

VA napisał(a):
Alex0007 napisał(a):VA,raczej wszystkie czesci,mozna zamowic bezposrednio od producenta,ale niestety sa drozsze niz "podroby".

Zajrzałem na stronę Zanussi. U nich szklane półki są od £16 do £35 w zależności od modelu. Czy to jest naprawdę fortuna? Jeżeli ktoś jeździ w poszukiwaniach zwykłej szyby to już na to traci kilka funtów, a kolejnych kilka da za szybę.
Oszczędność właściwie żadna, a o ile mniej problemów.

Podejrzewam ze u szklarza może wyjść drożej.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy


Powrót do DOM I OGRÓD