Brak cieplej wody z boilera

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez Aleksander » 24 paź 2016, 18:55 Brak cieplej wody z boilera

Boiler Baxi Combi e80

Boiler przestal ogrzewac wode z kranu, wciaz dziala centralne ogrzewanie.

Przy wlaczonym centralnym ogrzewaniu, podgrzewa rowniez wode z kranu.

Resetowanie/ wlaczenie, wylaczenie niczego nie zmienilo.

Nie zapalaja sie zadne diody wskazujace na specyficzny problem, cisnienie wody jest w zalecanym zakresie.

Jest moze na forum ktos kto zna sie na naprawach takich boilerow?
Avatar użytkownika
Aleksander
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 40
Dołączył: 3 wrz 2007, 16:22
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 26 paź 2016, 19:32 Re: Brak cieplej wody z boilera

Prawdopodobnie ciepła woda z kranu jest wynikiem tego, iż ogrzewa się "przy okazji" ogrzewania wody dla C.O.
Ogrzewania typu combi mają koncentryczną wężownice do wody w kranie i do C.O.
Wężownica wewnętrzna służy do ogrzewania wody w kranie a zewnętrzna do C.O. tak więc przy ogrzewaniu wody do C.O., ogrzewa się niejako przy okazji ta do wody w kranach.
Pierwszeństwo przy pracy palnika gazowego ma woda w kranach.Przy odkręceniu wody system wyłącza pompę recyrkulującą wodę w kaloryferach i palnik ogrzewa wówczas tą w wewnętrznej wężownicy - do wody w kranie.
Zasadnicze pytanie brzmi skąd system wie, że odkręcono kran?
Na wejściu zimnej wody do bojlera jest przepływomierz- to jest urządzenie które przy wykryciu przepływu zimnej wody (na wejściu zimnej) zamyka obwód elektryczny co jest sygnałem dla sterowania pieca do uruchomienia zaworu gazu modureg Valve.
Sprawdź dokładnie schemat systemu swojego pieca - na pewno jest w google.Sprawdź jaki jest symbol i typ swojego wyłącznika (czujnika) przepływu wody do D.H.W. Po symbolu znajdziesz jego schemat ideowy (blokowy) aby sprawdzić go czy reaguje na przepływ wody (odkręcenie kranu z ciepła). A wówczas multimetr w dłoń i sprawdź go.
Jeżeli nie zapala się lampka sygnalizująca usterkę to może być to wynikiem tego, iż element mechaniczny w przepływomierzu uległ uszkodzeniu więc stycznik nie jest wogóle uruchomiony - możliwe, ze ten element reagujący na przepływ wody (w starszego typu była to taka klapka) zaciął się i nie chce się podnieść.Albo stycznik jest uszkodzony - nie zamyka obwodu.Wówczas system nie wykryje tej usterki bo "nie wie", że odkręciłeś kran.
Dodam w epilogu, że nie jestem hydraulikiem tylko inżynierem projektu systemów elektrycznych w dziedzinie motoryzacji ale parę piecyków typu Combi już naprawiłem- tzn. zaczęło się od własnego a potem sąsiadom i kolegom z pracy.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Aleksander » 27 paź 2016, 07:38 Re: Brak cieplej wody z boilera

Dzieki Kris, faktycznie poszukam schematow, miernik mam wiec ze schematem powinienem byc w stanie cos sprawdzic. To mniej wiecej jest to co doczytalem na necie, ze prawdopodobnie padl zawor rozdzielajacy wode na krany/ C.O.

Mam update z dzisiaj z rana. Po odkreceniu wszystkich kranow na maksimum, boiler uruchamia sie tak gdzies po minucie i leci ciepla woda, nawet przy wylaczonym C.O.

Czyli wyglada to jakby element uruchamiajacy boiler po odkreceniu kranu potrzebowal duzo wiekszego przeplywu i wiecej czasu zanim sie uruchomi?
Avatar użytkownika
Aleksander
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 40
Dołączył: 3 wrz 2007, 16:22
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 27 paź 2016, 17:15 Re: Brak cieplej wody z boilera

ma to sens.Sprawdź.Obwód C.O. zwykle nie potrzebuje aż tak często napełniania bo jak raz napełnisz+odpowietrzysz obwód to powinno wystarczyć mu to na wieki.Jest trójnik który umożliwia podłączenie Filling loop do CO z ręcznym zaworkiem do napełniania CO ale dopływ wody do DHW jest w zasadzie niesterowany i nieregulowany żadnym zaworem.Jest jak pisałem przepływomierz.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD