Akwarium morskie

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez dlugi2891 » 25 maja 2014, 16:22 Re: Akwarium morskie

Co do odpieniacza to dostalem go gratis jak kupowalem baniak wiec spoko poczytam i pomysle o czyms lepszym . Kubel chcialem uzyc tylko na poczatku tylko na czas dojrzewania baniaka wrzucic do srodka wegiel ceramike i troche zywej skaly i w miedzy czasie zorganizować sumpa . Dzieki wielkie za info jeszcze sie odezwe pozdrawiam

dlugi2891
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 31 sie 2009, 18:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 26 lut 2015, 20:43 Re: Akwarium morskie

Witam i pozdrawiam
posiadam solniczke i pewne doswiadczenie no i oczywiscie wiele potrzebnych informacji
jestem z birmingham i dodam ze nie takie straszne wystartowanie i skompletowanie solniczki
Na poczatek
akwarium nie mniejsze niz 100 litrow
zywa skala to podstawa koszt 5-8 funtow za kilogram zwracac uwage na kolor i wage czyli skaly lekkie i koloru jaknajwiecej fioletowego .
Jedynie zywy piasek na dno
nie bawic sie przy takiej wielkosci robienie wody bo w sklepie jest tania solona jak i Ro bo taka tez jest potrzebna koszt za 30 litrow 5 funtow
Odpieniacz .ceramika.obieg i kulki filtrujace to podstawa
z niczym sie nie spieszyc a tymbardziej zakupem niepotrzebnych rzeczy
zaczac od korali miekkich i polipow na poczatek jakis turbo slimak . Krewtka czyszczaca .no i ewentualnie clowny to najlatwiej utrzymac i opanowac najlesze do nauki
najtanszy sklep jest na erdingtonie
starac sie kupowac szczepki bo owiele tansze a i cieszy jak szybko rosna .czasem w sklepie wcisna ci wszystko byles zaplacil .sam posiadam kilka szczepek na sprzedaz



jesli ktos jest zainteresowany to podaje numer

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 27 lut 2015, 10:48 Re: Akwarium morskie

Takich bzdur dawno nie czytałem I przez takie porady sam na początku utopiłem kilka stówek. O jakich Ty kółkach filtracyjnych mówisz? Gdzie znalazłeś dobra skalę za 5f? Woda ro ze sklepu prawie nigdy nie ma TDS 000. Jest to najgorsza i najdroższa metoda pozyskiwania wody. Odpieniacz tez nie było jaki bo większość nawet na zabawki się nie nadaje. Wiesz co to są polipy? Bo jeśli nie uważasz za odrębne korale to sporo czytania przed Tobą. Clown fish nie jest tak łatwe jak piszesz i w dodatku staje się z wiekiem terytorialny, może być nawet agresywny. W ilości większej niż 2, ten trzeci zostanie zabity. A w okolicy znam 8 innych tańszych sklepów niż ten na Erdingtonie.
Szczepek tez mam sporo, zoa, LPS jak SPS do wyboru.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 6 mar 2015, 13:48 Re: Akwarium morskie

prosze bez urazy ale znalazl sie kolejny znachor morskich akwariow .
zapewne za duzo naczytales sie ksiazek forow itp
skoro masz tak tanie sklepy to dlaczego nie mozesz kupic skaly za 5 funtow jesli jestes chetny sprzedam ci 50 kilo o pieknych kolorach i stare z 3 letniego akwa . I mysle ze to ty powinnes poczytac wiecej i nie dziwie sie ze utopiles pare stowek . Rozbawiles z bkazenkami czy ty wiesz ile jest odmian czy wiesz o tym ze niema problemu trzymac ich wiekszom ilosc wszystko zalezy od wielkosci akwa tylko dwa z nich czyli najwieksza samica i potem drugi co do wielkosci w stadzie samiec sie rozmnazaja reszta jest bezpluciowa . I to ze temat jest dla osob loczatkujacych wiez nie wyjezdzaj z fachowymi nazwami i magia morskich akwariow a i zapewne robisz leprllsza wode RO uzywajac czajnika . Gawedziazy bylo wiele a co odpieniacza to zrobie ci lepszy z 1.5 butelki i zwyklej pompki z dzewem lipowym niz ty kupisz w sklepie . I tez niewiem o jakich ty kolkach piszesz ja mialem na mysli kulki a to chyba jest roznica . Wiec nie zrazaj nikogo swymi wypowiedziami tylko poprostu udziel pomocy jesli ktos o nia pyta a krytykowanie kogos wychodzi zawsze najlatwiej . Kolega szuka odpowiedzi na wiele pytan bo chce zaczac przygode z solniczka i to wlasnie dzieki takim wypowiedziom jak twoja wiele osob sie zraza .pomysl troche i siexzastanow czy komus poczatkujacemu karzesz kupic filty do RO ? To moze lepiej kupic stroj do nurkowania 8 bilet do australi niech sobie ponurkuje i zobaczy czy mu sie spodoba rafa .wracajac na koniec do blazenkow
clowfish nie miesza sie ich gatunkami bo wtedy staja sie agresywne chyba njwidoczniej nigdy ich nie miales i nie obserwowales dlatego proponuje poczytac najprosztrzy poradnik o blazenkach

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny
Góra
-4

PostNapisane przez Guest » 6 mar 2015, 20:56 Re: Akwarium morskie

To właśnie prez takich jak TY wiekszość ludzi zakłada akwaria a później płacz i latanie bo ryby i korale zdychają. Co do jak je nazwałeś "błazenków" to sam masz małą wiedzę, bo w chwili narodzin wszystkie są samcami a tylko najsilniejsza ryba przekształca się w samicę, po śmierci tej samicy kolejny najwiekszy z samców przekształca się w samicę itd... Tak w jednym miejscy może żyć kilka ryb, ale nie w akwarium 100 litrowym bo po prostu reszta dostanie porzadnie w ciry i albo się to skonczy na "połamanych płetwach" i podporządkowaniu reszty albo śmierci tych słabszyc,. więc tu pokazałeś, że sam z siebie błazna robisz.
Co do odpieniaczy, sam obecnie wprowadzam produkcję sprzętu do akwarystyki morskiej i daje 100f jeśli zrobisz odpieniacz z butelki i kostki lipowej, który obsłuży zarybione akwarium SPS powiedzmy 100 litrów, utrzymująć przy tym NO3 i PO4 na poziomie zbliżonym 0 bez stosowania dodatkowych mediów, adsorberów czy bakterii, moje odpieniacze dadzą sobie z tym spokojnie radę, idziesz na taki zakład? Głowę daje, że spękasz.
Filtr RO, tak, każdemu początkującemu doradzam jego kupno bo wtedy wie z jaką wodą ma do czynienia, przy akwarium 100 litrowym potrzebujesz minimum 40-50 litrów RO na miesiąc, co przy kosztach jakie podałeś wychodzi około 10f na miesiąc, na rok 120 funtów, więc po pół roku masz spłacony swój filtr RO. Naucz się więc liczyć na poziomie podstawówki a nie piszesz farmazony. Ponadto nigdy w sklepie nie dostaniesz wody 000 TDS!!! I później płacz i lampent bo dino wyskoczyło albo cyjano i inne plagi egipskie, i lecisz do sklepu z płaczem a tam spokojny sprzedawca wciska kolejny środek mówiąc spokojnie: wlej pan to i problem zniknie jak zaczarowany, lecisz do domu, lejesz a tam nagle bach, wszystkie krewetki padły a problem jak był, tak jest.
Nie czepiaj się też mojego słownictwa fachowego bo po prostu pewnie nawet nie znasz tych określeń i tyle.

aaaaa i wyjaśnij mi w końcu jakie to kulki filtracyjne i gdzie stosujesz? (W poprzedniej wypowiedzi słownik w telefonie zamienił mi słowo na "kółka") Strasznie ciekawi mnie co tym razem wymyśliłeś.
Akwarium jakie mam w chwili jest zarośnięte koralami LPS i SPS więc raczej nie będe używał twoich "zaleceń" bo dla mnie to stek bzdur pisanych przez kogoś, kto raptem przyciął kilka miękasów i próbuje je sprzedać robiąc tania reklamę.

I koledze z tematu pomogłem, więc nie wciskaj mi, że komuś nie pomagam jeśli o coś pyta.

No i skoro "zaoszczędziłeś" na tym swoim filtrze RO (hahahaha) to kup sobie chociaż słownik ort.
Pozdrawiam.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 6 mar 2015, 22:44 Re: Akwarium morskie

Kolego malo wiesz i w nogach spisz
czy t6 urwales sie z choinki pierwsza podstawowa zasada jesli ktosxniema nic do powoedzenia czelia sie ortografi .prosze nie osmieszaj sie ty wraz z twoimi odpieniaczami bo byli lepsi od ciebie co ksiazki pisali
Naprawde poczytaj troche o blazenkach bo sam zachowujesz sie jak bkazen niewiedzac lodstawowych rzeczy a chwalac sie tu tymi twoimi koralami i odpieniaczwmi wystarczy wpisac w youtube protein skimer i tam ci fachowcy pokaza jak sie takowe robi i lowiedz mi gdzie ty do 100 litrowego akwarium wykozystujesz tyle wody Ro no chyha ze ty ponyliles akwaria morskie z slodkowodnymi czy ty kiedy kolwiek widziales budowe odpieniacza ? Mysle ze raczej nie a co do kulek poprostu idz do sklepu to ci pokaza jak wygladaja a swoj filtr Ro za taka cene to myslexze moz3sz zaprosic ludzi na dobra kawe a nie na wode do akwwrium .zastanow sie co ty piszesz bo zachowujesz sie jak bys pozjadal rozumy i wszystko wiedzial tak wiec za oszdzedzona wode na twoich fantastycznych filtrach kul sobie troche rozumu i pokory bo ja niexrobie reklamy zeby sprzedac bo stac mnie na to by jy komus dac i tu jest ta roznica zexrobie to z zamilowania z twoia wiedza zycze ci powodzenia w wprowadzaniu twojego sprzetu i odpieniaczy . Stracilem pare stowek na poczatku czlowieku straciles bo zuciles sie na cos o czym dalej niemasz poiecia i naprawde niemam zamiaru cie tu urazac ani nic w tym kierunku poprostu chyba nie rozumiesz na czym pooega wymiana doswiwdczenia i jesli myslisz ze uzywajac wody ze sklepu leje jakies swinstwo do baniaka zeby je potrzymac to jestes w bledzie bo jeszcze zadna krewetka mi nie wykorkowala i niema na to zadnych znakow zeby tak sie stalo temat byl prosty kolega chce zaczac przygode z solniczka wiec moze narazie wydatki zmniejssyc do minimum bo jesli sie niespodoba nie beda to wielkie koszta kiedy trzeba bedzie przerwac przygode . Moze poprostu przejdz siexdo sklepu i zobacz jakich filtrow uzywaja i jak czesto wymieniaja wklady i porozmawiaj jak czlowiek z czlowiekiem nie unoszac sie tak honorem jesli chcesz i masz na tyle odwagi przedstawie cie w towarzystwie osob ktore maja akwaria po 20 lat a nawet wiecej wielkosci twojego garazu wtedy im wytlumaczysz swoke racje co do clownfish to szkoda zexadmin usunol link z poprzedniego post7 bo tam bys sobie poczytal niewiem gdzie wyczytales te informacje ale przyklad prsejdz soe do sklepu zobacz w baniakach nawet po 20 blazenkow bo tej nazwy tez cbyba nieznasz bo zadlugo chyba w uk przebywasz a jesli dalej nie wierzysz to pokaze ci moje akwa gdziexsa 4 i jakos nikt pletwy nie stracil naprawde proponuje ci z tym twoim podejsciem i duma zajac sie czyms innym niz akwaria bo za mocno ci nerwy puszczaja a nie o to chodzi . Polecam uzyc nazwy blazenki wpisujac ja chocby w google lub masz nawet specjalne forum dotyczace kazdego gatunku ale przeciez to ty juz wszytko wiesz a moze blazenki maja te pletwy polamane przez twoja doskonala wode Ro albo odpieniacze heheheh

Dodano: -- 6 mar 2015, 23:58 --

Nie wytlumaczyles tez czy wxtwoich sklepach(tanich) jest live rock po 5 funtow
i jesli dowiesz sie i zobaczysz co ta sa kulki(nie kolka ) to mozemy dalej dyskutowac i co najwazniejsze dowiedz sie jak dziala odpieniacz do czego sluzy bo sam wyglad kawalka plastyku nie znaczy o jego skutecznosci a nic nowego nie wymysliles a moze mi jeszcze powiesz ze stosujesz metode karmieniem mlekiem i ze wtedy twoj odpieniacz tez daje rady i nie mam akwwrium po to by doprowadzac w nim korale i ryby do zaglady i nivdy nie bylem w sklepie z placzem a solanke mam od 9 lat wiec proszexnie ucz mnie jak siexje utrzymuje i po ilu zwraca sie filter bo ty chyba wkladow w nim nie wymieniasz i na koniec niestac cie na moj czas zebym marnowal go na twoje glupie pytania bo zalozony temat byl calkiem inny wiec jak najbardziej zyczexpowodzenia w uzdatnianiu wody i wymyslaniu super nowych odpieniaczy pamietaj jednak jedno tytanik tez poszedl na dno

Dodano: -- 7 mar 2015, 00:06 --

Nie wytlumaczyles tez czy wxtwoich sklepach(tanich) jest live rock po 5 funtow
i jesli dowiesz sie i zobaczysz co ta sa kulki(nie kolka ) to mozemy dalej dyskutowac i co najwazniejsze dowiedz sie jak dziala odpieniacz do czego sluzy bo sam wyglad kawalka plastyku nie znaczy o jego skutecznosci a nic nowego nie wymysliles a moze mi jeszcze powiesz ze stosujesz metode karmieniem mlekiem i ze wtedy twoj odpieniacz tez daje rady i nie mam akwwrium po to by doprowadzac w nim korale i ryby do zaglady i nivdy nie bylem w sklepie z placzem a solanke mam od 9 lat wiec proszexnie ucz mnie jak siexje utrzymuje i po ilu zwraca sie filter bo ty chyba wkladow w nim nie wymieniasz i na koniec niestac cie na moj czas zebym marnowal go na twoje glupie pytania bo zalozony temat byl calkiem inny wiec jak najbardziej zyczexpowodzenia w uzdatnianiu wody i wymyslaniu super nowych odpieniaczy pamietaj jednak jedno tytanik tez poszedl na dno

Dodano: -- 7 mar 2015, 00:30 --

I jesli juz dorobisz sie juz na odpieniaczach super wodzie RO i koralach tez polecam kupic slownik ortograficzny plus tomiki "Poczytaj mi mamo "

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 7 mar 2015, 07:08 Re: Akwarium morskie

wiec tak jak myślałem, zero tłumaczenia i lanie wody, wysyłanie do sklepów itp. Tyle wypisujesz jak to jestes tu po to aby innym tlumaczyc i pomagac wiec napisz w k9ncu co to za magiczne kulki stosujesz. Mleka nie dodaje do systemu, jest to nie do konca zgadana technika namnazania bakterii, mimo iz dziala to nie wiadomo ile wprowadza niepozadanych srodkow i co kumuluje sie w akwarium. Wiec napisze tak jak pisze się w śród moich znajomych: pokaż swoje akwarium a powiem kim jesteś. Wiec czekam na fotki, których i tak pewnie nie zamieścisz lub dasz ściągnięte z neta. Nie pisz mi też ile zarabiasz i czy mnie stać na twój czas czy nie bo mnie to tylko rozsmiesza, kolejny Polaczek przyjechał na wyspy, zarobił parę funtów i chwali się tym na prawo i lewo.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 7 mar 2015, 11:24

dalej panowie do rzeczy pokażcie swoje zbiorniki bo morszczaki zawszs oko cieszą.
wierzę ze draco ma calkiem wychuchane cacko wiec pochwal no sie dotychczasowymi sukcesami.
camaro80 chetnie zobacze twoje prowadzone "taniej i oszczednej".
Jak beda podobnie ladne to sam zaraz przestawie sie z holendra na "budget" solanke:-) bo na model ala draco szkoda mi kasy:-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 7 mar 2015, 20:01 Re: Akwarium morskie

po co ci co cokolwiek tlumaczyc jak wszytko wiesz pozjadales wszytkie rozumy
BIOBALL to sa te magiczne kulki o ktorych ty chyba niemasz pojecia i niech jedna rzecz do ciebie dotrze polaczkiem to mozesz nazywac swoja rodzine glabie a niby ty kim jestes juz zapomniales skad pochodzisz jestes juz Anglikiem pelna geba ? widzisz wbrew twojemu rozumowaniu pieniadze to ostatnia rzecz jaka bym sie chwalil i nie wszyscy ludzie przyjezdzaja tu za pieniedzmi tylko szkoda mi czasu na tak bzdurna debate z toba bo jedynie ludzi wpuszczasz w maliny
najprostszym rozwiazaniem dla kolegi jest kupno uzywanego akwa z pelnym wyposarzeniem bo takich ofert jest pelno i mnustwo ludzi sprzedaje akwaria wraz z rybami koralami i nawet za 100 funtow mozna kupic a jesli sie spodoba mozna rozbudowac albo powoli kompletowac cos lepszego a ty prubujesz komus wmuwic zeby kupil sobie filter Ro i wziol sie za robienie wody i to ty powinnes podszkolic sie z matematyki bo chyba ze sol to sobie sam kopiesz a i wymiana wkladow kosztuje i moze wytlumaczysz nam gdzie ty tyle wody zuzywasz w 100 litrowym akwarium no chyba ze baniak przecieka to wtedy sie zgodze

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 8 mar 2015, 18:51 Re: Akwarium morskie

Właśnie tak myślałem, że napiszesz o biobalach :) mi zarzucasz brak wiedzy a sam stosujesz środki stosowane wieki temu, dawno przeterminowane i uznane wręcz za szkodzące niż pomagające, ale przecież wiesz lepiej. mogę podać wiele linków na temat biobali ale zapewne żadnego z nich nie przeczytasz, wiec pierwszy lepszy z brzegu:
http://nano-reef.pl/topic/4752-czy-dawa ... a-biobale/
Co do mleka tak samo nie wiesz co nim tak naprawdę robisz na dłuższą metę. Za 100 funtów to możesz kupić oświetlenie a nie całe akwarium, przez rady właśnie takich jak ty właśnie męczę się z takim jednym akwarium kupionym przez znajomego, za przeproszeniem ale za 350f kupił takie gówno, że nie warto nawet o nim pisać, a kupił je czytając takie posty jak twoje, i teraz pomagaj jemu i wytłumacz, że sprzęt jaki ma się do niczego nie nadaje. KUpno taniego akwarium i późniejsze rozbudowywanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, to jak kupno tv za 100f po to aby oglądać je miesiąć a następnie kupić inne za 1000f aby mieć je na stałe, dla mnie to bez sensu, ale dla ciebie widocznie wydane 1100f to nie problem skoro można wydać jedynie 1000. Czy ty robiłeś kiedykolwiek testy w swoim akwarium? Podaj parametry jakie utrzymujesz? Z fotkami wiedziałem, że wymiekniesz bo tak naprawde nie masz co pokazać. Co do ilości uzywanej wody to w akwarium powinno się wymieniać 10-20% wody tygodniowo plus dolewanie wyparowanej wody. Jeśli nie robisz podmian to nie ma się co dziwić, że kupowana woda starcza na dłużej, ale wtedy szczerze wątpie abyś miał co pokazać na zdjęciach swego akwarium. A foto mojego systemu dołączam poniżej, właśnie dokładałem akwarium szczepkowe więc jest trochę meksyk w koralach, ale wszystkie są zarówno wybarwione jak i zdrowe, może pokażesz też i swoje?
Załączniki
DSC_1652aaa.jpg

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 8 mar 2015, 22:31 Re: Akwarium morskie

Poprosze wiecej linkow o biobalach bo bo to co wstawiles wyskakuje jako pierwsze w wyssukiwwrce google i z tego co jestem pewny to ty chyba dopiero o nich zaczeles czytac bo ty orzeciez nawet niewiesz co to sa kulki i ile jest rodzaji biobali i gdzie sie je daje wiec wyslucham twojej teori i moze podzielisz sie tym tematem ze wszystkimi . kolego masz akwarium od 2 lat a chcesz pokazac ze jestes w tym najlepszy i niech tak zostanie w twoim mniemaniu ale wiedz ze sa ludzie dla ktorych jest to pasja a nie zarobkiem i zajmuja sie tym o wiele dluzej niz ty a temat byl prosty oosoba chce po raz pierwszy zalozyc akwarium morskie wmawiasz ludziom niewiadomo co i naciagasz na zakup drogich rzeczy a czy wezmiesz na siebie odpowiedzialnosc gdy taka osoba popelni gdzies blad i wszystko padnie ? Nie o to chyba chodzi .wiec nawet drogi sprzet nie pomorze i niewiem nadal bo na niewiele pytan odpowoedziales tylko wrozysz mi tu tym ze czegos nie wstawie czy nawet wiesz co napisze chce usyszec twoje zdanie na temat biobali i jakie masz z nimi doswiadczenie jesli nie bedziesz umial na to odpowiedziec to zapraszam do jakiegos dobrego sklepu na zaplecze i tam wszystko dokladnie zobaczysz

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 8 mar 2015, 23:01 Re: Akwarium morskie

to po prawej podzielone na dwie czesci? Zgaduje ze prawa to pochlaniacz azotanow (algi)?
Zbiornik fajny ale jakos tak fioletowo i malo innych kolorow. Czy to przez barwe swiatla czy dobor korali?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 9 mar 2015, 10:47 Re: Akwarium morskie

Oba akwaria są w jednym obiegu. Prawe to szczepkarium łącznie z refugium i DSB, po części odpowiada za filtrację i dostarcza jedzonka dla ryb :) kolory wychodzą tak na zdjęciach, robiłem w trybie auto bo nie chciało mi się bawić w balans bieli w aparacie, bardzo trudno jest wyciągnąć kolory pod światłem LED, prawie zawsze fotki wychodzą niebieskie jeśli się nad nimi nie popracuje. Na żywo wygląda to zupełnie inaczej.

Dodano: -- 9 mar 2015, o 12:11 --

camaro80 napisał(a):Poprosze wiecej linkow o biobalach bo bo to co wstawiles wyskakuje jako pierwsze w wyssukiwwrce google i z tego co jestem pewny to ty chyba dopiero o nich zaczeles czytac bo ty orzeciez nawet niewiesz co to sa kulki i ile jest rodzaji biobali i gdzie sie je daje wiec wyslucham twojej teori i moze podzielisz sie tym tematem ze wszystkimi . kolego masz akwarium od 2 lat a chcesz pokazac ze jestes w tym najlepszy i niech tak zostanie w twoim mniemaniu ale wiedz ze sa ludzie dla ktorych jest to pasja a nie zarobkiem i zajmuja sie tym o wiele dluzej niz ty a temat byl prosty oosoba chce po raz pierwszy zalozyc akwarium morskie wmawiasz ludziom niewiadomo co i naciagasz na zakup drogich rzeczy a czy wezmiesz na siebie odpowiedzialnosc gdy taka osoba popelni gdzies blad i wszystko padnie ? Nie o to chyba chodzi .wiec nawet drogi sprzet nie pomorze i niewiem nadal bo na niewiele pytan odpowoedziales tylko wrozysz mi tu tym ze czegos nie wstawie czy nawet wiesz co napisze chce usyszec twoje zdanie na temat biobali i jakie masz z nimi doswiadczenie jesli nie bedziesz umial na to odpowiedziec to zapraszam do jakiegos dobrego sklepu na zaplecze i tam wszystko dokladnie zobaczysz


Ja juz napisałem dwa razy i powtórzę, pokaz swoje akwarium a powiem jakim jesteś akwarystą. Jak na chwile obecna jesteś dla mnie bajkopisarzem i naciagaczem przez którego wielu akwarystyczny prędzej czy później będzie płakalo. Biobale to przestarzala, stosowana dawniej metoda, która okazała się, że przynosi więcej złego niż dobrego i nawet gdybym dał sto linków to napiszesz, że wiesz lepiej. Dla mnie możesz mieć akwaria 50 lat, nie świadczy to jednak o doświadczeniu i umiejętności bo cierniki to ja hodowalem 30 lat temu.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez camaro80 » 9 mar 2015, 12:05 Re: Akwarium morskie

Caly koszt tego akwarium nie przekroczyl 250 funtow. funkcjonuje cieszy oko.
I o to chodzi na poczatek przygody i do tego nie jest potrzebny drogi sprzet
Załączniki
rps20150309_120200.jpg

camaro80
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 maja 2013, 09:22
Reputacja: -4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 9 mar 2015, 14:02 Re: Akwarium morskie

Czym oświetlasz i jakie masz parametry? Właśnie dochodzimy do tego o czym była mowa, da się prowadzić ale same miękkie bo i te masz w większości w brązie, o zdrowych sps możesz przy takim akwarium zapomnieć z tego co widzę. 240. ... tyle to kosztowała chińska lampa nad moim szczepkowym akwarium. Ponadto ja nikomu nie każe kupować markowego i drogiego sprzętu, prostuje natomiast to co wypisujesz na prawo i lewo. Kazdy kupi tanio akwarium założy i zaczną się problemy, to kolory brązowe to parametry złe, to zdychaja SPS i LPS. I w ten sposób taki początkujący się zniechęca i likwiduje akwarium. A wystarczyło poczytać, dołożyć parę f na markowy używany sprzęt i miec piękne akwarium. Miękkie korale to w zupie można trzymać. Za przeproszeniem ale bardziej wybawione zoa mam w ostatniej przegródzie w refugium pod światłem 2700k.

Dodano: -- 9 mar 2015, o 14:04 --

Jaki ten szorstnik miał kolor oryginalnie?

Guest
 
 

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK