Ogloszenie - oszustwo?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

PostNapisane przez Guest » 16 kwi 2012, 00:49 Ogloszenie - oszustwo?

przegladalem sobie ogloszenia i trafilo mi sie przypadkiem w oko, otworzylem ze wzgledu na blad w slowie insurance, wydaje mi sie, ze powinien ktos wyzej zajac sie ta osoba z trzech powodow: pracodawca w uk i robi bledy w slowach, ktore maja w zatrudnieniu znaczenie? druga sprawa zarobki, nikt za taka prace tu tyle nie placi. po trzecie, pracodawca nie dajacy numeru telefonu? teraz pytanie, co mozna zdzialac w uk majac czyjes ksero dowodu i numer insurance?
tu tresc ogloszenia z dzialu ogloszen na tej stronie:

Nazwisko, Imię: Robert Kowalski
Mail: jarkltd@mail.com" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Wyślij wiadomość prywatną
Inne ogłoszenia użytkownika jarkltd
wiek od 25 do 35 lat wymagany komunikatywny ngelski nr inszuransz
7.50 na godzine piec dni w tygodniu po 8 godzin zainteresowanych prosze wyslac na e mail ksero dowodu nr inszuransu i nr telefony zadzwonimy i umowimy na jedno dniowe szkolenie

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 16 kwi 2012, 07:17 Re: Ogloszenie - oszustwo?

Walek. Ktos chce podpiac sie pod aplikanta. Prawdopodobnie by wziasc sobie cos na kredyt. Ksero dowodu to pierwszy znak oszustwa.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 16 kwi 2012, 07:38 Re: Ogloszenie - oszustwo?

napisalem do autora ogloszenia, ze zglaszam na policje weryfikacje tego i ogloszenie zniknelo w doslownie 5 minut. ciekawe tylko czy ktos zdazyl sie nabrac.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 16 kwi 2012, 08:39 Re: Ogloszenie - oszustwo?

miejmy nadzieję że żaden mądry czlowiek się nie nabrał na takie ogłoszenie, ale różnie bywa z ludźmi desperacko szukającymi pracy.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 16 kwi 2012, 08:57 Re: Ogloszenie - oszustwo?

ooo to poprosze mnie o oswiecenie, pracodawca nie ma prawa brac xero dokumentu? bo w poprzedniej pracy byly boss chcial xero + NIN number, ale suma sumarum mnie wykiwal z umowa i nic nie dostal, za to bedzie mial sprawe sadowa.
:D
swoja droga niezle chamstwo, powinnoi sie kolesia namierzyc po IP i zglosic to na policaja. Admin na bank ma podglad IP.
Pozdrawiam
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 16 kwi 2012, 10:17 Re: Ogloszenie - oszustwo?

Ma prawo jak już cie zatrudnia.
W każdej pracy jest potrzebne ksero dowodu czy paszportu. Jako podkładka, ze nie zatrudnia nielegalnych imigrantów.
Ale nikt nie ma prawa wymagać wysłania kopi dokumentów przed rozmową.
Mogą ewentualnie poprosić o przyniesieni ze sobą dokumentów na rozmowę do wglądu, celem ustalenia, ze nie jesteś nielegalnym imigrantem.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ona79 » 16 kwi 2012, 13:18 Re: Ogloszenie - oszustwo?

Draco,,proszę,proszę,kto się znowu pojawił na forum :grin:.Teraz na temat,ogłoszenie faktycznie pachnie na odległość przekrętem.Ja mieszkam już w Uk,parę ładnych lat więc nie dałabym się nabrać,ale nowe,desperacko poszukujące pracy osoby pewnie tak. Draco,,gdzie dokładnie było to ogłoszenie?Dostałeś ode mnie punkcika za czujność,mimo 2 minusików w innym wątku od Ciebie ;)

ona79
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączyła: 22 gru 2011, 21:41
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 16 kwi 2012, 14:17 Re: Ogloszenie - oszustwo?

czy znowu sie pojawil? jestem tu caly czas :) ogloszenie nie wiem dokladnie gdzie bylo bo wyswietlam sobie zawsze wszystkie wg daty wiec dzialy mam pomieszane. ale gdzies tam koles szukal 200 kobiet do pracy przy warzywach czy jakos tam.

Guest
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK