ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 23 lip 2012, 10:33 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

martaf zawsze jak nei jestes pewna co cie czeka itp, albo poszukujesz wsparcia w PL jest sporo takich grup - na bank tez doradza jak dzialac zeby zyc w miare spokojnie :)
A bledy - kazdy popelnia zwlaszcza jak mowisz ze bylas na zakrecie zyciowym wtedy, grunt zeby teraz wystarczylo ci sil zeby poukladac sobie codziennosc bez ukrytego leku i strachu ze pan niemilewidziany wroci i bedzie sie szarpal z Toba i dzieckiem.

Kiedys bylo takie powiedzenie ze jak sie z kims wiazesz to jakby z jego cala rodzina, ma to dwojakie znaczenie,
1. rodzina zawsze ma wplyw
2. relacje w tej rodznie pokaza ci jakie relacje bedzie nawiazywal partner/ partnerka - w znaczeniu jakie bedzie mial tendencje.

Zaczynam dochodzic do wniosku ze takie wsiowe prawdy, chociaz mocno uogolniajace czesto sa niesamowicie celne :)
Martha masz w PL jakies wsparcie kobiet z podobnymi przejsciami?
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 27 lip 2012, 22:04 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

wsparcie mam ogromne w rodzinie, bo dla reszty to kosmos. Ciężko zgłębić problem jeśli nie bardzo rozumie się mentalności i obyczajow innych nacji.

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 28 lip 2012, 07:31 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Przypomniał mi się dokument, który niegdyś na ZDF'ie oglądałem. Kobiety sa stale monitowowane przez "kuzynów" i innych "życzliwych". Jeśli wyjdzie gdzieś z białym, zaraz dostanie esemesa. To są nieźle połączone siatki kontrolujące. Jeśli w Niemczech już tak gęsto utkane, to co dopiero w takiej Anglii :O Zdobycze techniki umożliwiają pełną kontrolę.
Dokument niestety tylko po niemiecku, ale jeśli ktos przypadkiem włada, to bardzo polecam:

http://www.youtube.com/watch?v=sHC_PtzbDZg
http://www.youtube.com/watch?v=2IVFX75Y ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=zM-MlKYW ... ure=relmfu

Dziewczyna, która jest głównym charakterem reportażu ukrywa się i ciągle musi zmieniać miejsce zamieszkania ;/
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 28 lip 2012, 22:23 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Thesignerka, czy u Ciebie wszystko w porządku?
Jesteś tak mocno podrajcowana tematem że nawet nie rozpoznajesz nicków.
Na moje słowa odpowiadasz do Ahmeds.

co tu pisać
http://www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

Ludzie bez kultury, zadnych zasad.
Islam religia pokoju? Coz to za bzdury! Ktos zrobil niektorym na tym forum porzadne pranie mozgu.
Stajac na przystanku kilka dni temu zostalam napadnieta przez dwoch popaprancow, miesiac temu wracajac do domu kilku Ahmedow i Mohametow zajezdzalo mi droge samochodem kupionym za pieniadze z benefitow, wiec pytam gdzie tu pokoj? Nie cierpie WAS, brzydze sie Wami, tak samo jak i wy wszystkimi, kto nie czyta tej chorej ksiegi jaka jest Koran i nie stosuje jej zasad.
Pedofile, gwalciciele, mordercy.
Kobiety sa traktowane gorzej niz zwierzeta, takie maszynki do robienia dzieci. Te w krajach takich jak Pakistan, Irak czy Arabia nie maja wyboru, ok, ale Polki dajace sie 'zakuc' w te czarne szmaty, dajace sie zakuc w kajdany, majace swojego egzotycznego meza za PAna? Czy to normalne? Szczescia drogie Panie, jak juz was wasz Ahmed wywiezie do Pakistanu i zabierze paszport, nie bedzie odwrotu. Z tej religii nie jest tak latwo zrezygnowac. Odchodzisz? Odchodzisz na zawsze z tego Swiata, proste. Bo ucieczki nie ma.

majlenaaaa
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 33
Dołączyła: 15 wrz 2011, 14:08
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 9 wrz 2012, 10:22 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

http://www.youtube.com/watch?v=4aRmB4vhRHY

podobnie jak autor filmiku ja tez przeszedlem na islam...

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 9 wrz 2012, 14:07 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Wszyscy tak naśmiewają się z islamu, a tego co dzieje się w naszej kulturze to oczywiście nie widzą. Na porządku dziennym są również gwałty, morderstwa, zbrodnie większego lub mniejszego kalibru. Chrześcijaństwo też nie jest taką super wzorcową religią. Sam Kościół jest strasznie konserwatywny. Zresztą jakby nie było, celem każdej religii jest po prostu wyłączenie myślenia. Gdy dorastasz, dostajesz gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeżeli pragniesz szukać ich na własną rękę, to już nie jest to pochwalane. Taki jest cel religii. Rzucić nam gotowy światopogląd pod nogi. Zminimalizowanie myślenia. Z tego religie żyją i na tym bazują by nas straszyć Sądem Ostatecznym po śmierci albo wizją piekła i wiecznym potępieniem. I islam nie jest tutaj wyjątkiem.
Wielu ludzi tutaj na forum zajadle atakuje islam. Ich wypowiedzi są przesiąknięte taką zajadłością, że zastanawiam się czasami czy im z kolei zachodnia cywilizacja wraz z całym jej rozwojem technologicznym nie uderzyła do głowy.
Z islamem jest różnie. Są ludzie lepsi i gorsi, podobnie jak w każdej innej religii czy kulturze. Jednak tak przesączone jadem wypowiedzi na forum jakie prezentują niektórzy użytkownicy każą zadać sobie samemu pytanie: kto ma bardziej wyprany mózg? My czy oni? Bo coś mi się zdaje, że wytykać palcami jest łatwo. Szczególnie, kiedy nikt nie widzi.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny
Góra
-3

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 9 wrz 2012, 14:19 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

K.J. napisał(a):Chrześcijaństwo też nie jest taką super wzorcową religią.


Autor filmu na samym poczatku mowi ze jest ateista. Ja z reszta tez

K.J. napisał(a):I islam nie jest tutaj wyjątkiem.


no nie gadaj

Wielu ludzi tutaj na forum zajadle atakuje islam.


poniewaz jestesmy przeciwko islamizacji Europy

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez K.J. » 9 wrz 2012, 15:20 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Moja wypowiedź nie odnosiła się do filmu powyżej. Po prostu napisałem co siedziało mi w głowie po przeczytaniu tutejszych wypocin.
Ja tam żadnej islamizacji Europy nie widzę. Dużo się o tym mówi, ale pomija się fakt, że islam nie rozszerza się poprzez wchłanianie nowych członków, tylko jest tego inny bardziej prozaiczny powód: rodziny muzułmańskie są liczniejsze. I to przyrost naturalny jest odpowiedzialny za wzrost islamu w społeczeństwie europejskim. Zresztą, dla wielu to będzie bez znaczenia. Jak zwał tak zwał.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 9 wrz 2012, 15:25 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

mepsi napisał(a):
poniewaz jestesmy przeciwko islamizacji Europy


No raczej: fakt że obecnie dominująca w Europie religia fazę swoich krwawych podbojów i torturowania innowierców, palenia wiosek pogan itd.. miała w wiekach słusznie zwanych ciemnymi powoduje, że nie mamy za bardzo ochoty na kolejną religię, która chyba widać wyraźnie że z fazy "jesteśmy religią pokoju" właśnie w tę krwawo podbojową zaczyna wchodzić. Po co nam ta powtórka z rozrywki?

http://kwejk.pl/obrazek/1234039
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 9 wrz 2012, 16:16 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

K.J. napisał(a):Po prostu napisałem co siedziało mi w głowie po przeczytaniu tutejszych wypocin.


a to wtedy nie wiem o ktorych wypocinach pisales

K.J. napisał(a):pomija się fakt, że islam nie rozszerza się poprzez wchłanianie nowych członków, tylko jest tego inny bardziej prozaiczny powód: rodziny muzułmańskie są liczniejsze


nie powiedzial bym zeby ten fakt byl pomijany, to juz zostalo dawno temu zauwazone i wlasnie dlatego jestem za tym by child benefit byl przyznawany tylko do dwojki dzieci w rodzinie a jak ktos chce miec wiecej to niech se sam na to zarabia. Jak beda juz wiekszoscia to sobie zrobia parwo szariatu droga demokracji.

plazermen napisał(a):Po co nam ta powtórka z rozrywki?


dokladnie sie z tym zgadzam, inkwizycja jednogo kosciola w historii Europy nam wystarczy.

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 9 wrz 2012, 17:16 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Obrazek
8)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 16 wrz 2012, 14:45 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

islam i muzułmanie nie są dobrzy ani źli,
katolicyzm i chrześcijanie nie są dobrzy ani źli,
itd, itd,
ale każda religia jest sama w sobie zła,
począwszy od dawnych wierzeń i plemiennych zabobonów,
a na dzisiejszych wielkich religiach skończywszy,
ale jednocześnie jest niezbędna,
takie narzędzia jak wiara, patriotyzm, policja i armia,
są konieczne by utrzymać masy w ryzach,
by nasłać jedne narody na inne w imię wyższych celów,
by bronić własnej tożsamości,
w krajach rozwiniętych, gdzie silna jest administracja,
patriotyzm i religia zeszły na plan dalszy,
co aż takie dobre nie jest, bo konsekwencją jest degradacja społeczeństwa,
i wszystko to nie ma nic wspólnego z istnieniem Boga czy innych sił wyższych,
a jeżeli ktoś chce się wiązać z osobą o innej wierze, kulturze i zwyczaju,
to jego sprawa,
i nikomu nic do tego,
poza jednym,
ostrzegać trzeba, żeby potem nie było,
ostrzegać, nie potępiać
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 16 wrz 2012, 16:17 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Oj nie wiem czy społeczeństwa bez boga aż tak zdegenerowane są.
Czechy radzą sobie calkiem fajnie i to nie od dziś.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 16 wrz 2012, 17:54 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

plazermen napisał(a):Oj nie wiem czy społeczeństwa bez boga aż tak zdegenerowane są.
Czechy radzą sobie calkiem fajnie i to nie od dziś.


tu się z Tobą zgadzam. A co do muzeumanów to wystarczy włączyć wiadomości i posłuchać jak bardzo "pokojowa" jest ta religia. nie bronię chrześcijan ale przez podziały religijne wybuchają wojny . Co najgłupsze i najważniejsze to ludzie nie mający rozumu i idący jak banda baranów za jakimś przywódcą gotowi zginąć są tutaj największym problemem.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK