Początki w UK - Birmingham czy Londyn?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez mam37 » 29 paź 2012, 15:23 Re: Początki w UK - Birmingham czy Londyn?

ja mieszkałam w Londynie kilka lat jest to miasto ciekawe pełne wyzwań i idzie żyć na godnym poziomie oczywiście jest dużo droższe koszta mieszkania np ale za to autobusy dla dzieci sa z za darmo a tu nie
metro za połowę ceny.
Miasto większych możliwości ciekawsze żyje się inaczej szybciej coś za coś
Tu zaś jest taniej mieszkać pracy tyle co i w Londynie nie wariacji
Gdyby nie to że spotkałam tu fajnych ludzi naszych rodaków to ogólnie dala bym Birmingham na minus
Za to ludzie tu bardziej otwarci mówię o nas Polakach
A z drugej strony rasizm tu straszny!!

Życzę powodzenia gdzie kolwiek wylondujesz

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Castiel » 29 sty 2013, 15:01 Re: Początki w UK - Birmingham czy Londyn?

Witam, planuję przyjazd do UK w połowie kwietnia i stoję przed tym samym dylematem Londyn czy Birmingham. Za Birmingham przemawia mniejszy koszt mieszkania ale z tego co wyczytałem może być ciężko z dojazdem do pracy nie posiadając auta. Londyn jest większy więc powinno być łatwiej o pracę. Nie mam pojęcia, które miasto wybrać. Moje doświadczenie zawodowe to jedynie praca na czarno w wykończeniówce więc łatwo o pracę nie będzie z pustym CV a angielski jest trochę lepiej niż słaby, także łatwo nie będzie.
Avatar użytkownika
Castiel
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 33
Dołączył: 29 sty 2013, 11:38
Lokalizacja: jeszcze Białystok
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 30 sty 2013, 19:12 Re: Początki w UK - Birmingham czy Londyn?

Ja osobiscie nie wybral bym Londynu tak sie sklada, ze mieszka tam brat mojej dziewczyny wiec czasem tam bywam koszty jakies kosmiczne zarobki takie same jak w Birmingham z jego relacji wynika, ze z praca nie jest kolorowo (zeby to mowil kierowca, ktory zna biegle angielski w Birmingham nie mozliwe). Moje zdanie jest takie, ze jesli jestes wykwalfikowana osoba z praca w Birmingham i okolicach nie ma problemu troche gorzej jest w przypadku jesli szukasz pracy, ktora nie wymaga umiejetnosci i podstawa jest wlasny samochod to pierwsze pytanie jakie pada w agencjach albo na rozmowach kwalfikacyjnych. O jezyku nie wspominam bo to oczywiste.

Samo Bham i okolice nie sa zbyt piekne i urokliwe ale zawsze mozna wyskoczyc do Wali Szkocji itp... Choc pod wzgledem piekna tych dwuch miast obydwa sa dla mnie tak samo wstretne.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Juliett » 24 cze 2013, 12:56 Re: Początki w UK - Birmingham czy Londyn?

co takiego w Londynie :o przeciez tam ceny za mieszkania i same zakupy sa porazajace... radze ci lepiej zamieszkac w Birmingham i znalezc na poczatku prace z Polakami i ludzmi z roznej narodowosci-bedzie ci razniej z Polakami na poczatku,dodatkowo majac kontakt z osobami roznej narodowosci zaczniesz uczyc sie angielkskiego-takze idac do pierwszej pracy najlepiej isc tam gdzie sa i Polacy i z innych narodow ludzie... co do kosztow utrzymania to wiele ludzi robi tak,ze mieszka w Birmingham a metrem dojezdza do Londynu do pracy-wtedy ma duze zarobki i male wydatki

Juliett
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 24 cze 2013, 10:48
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK