Godlo i flaga Polski u kogos, kto nie pochodzi z Polski

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez nawad » 25 paź 2012, 20:54 Godlo i flaga Polski u kogos, kto nie pochodzi z Polski

Mieszkam w Birmingham juz siedem lat, bardzo draznia mnie juz nasze symbole narodowe zdobiace sklepy spozywcze , ktore prowadza azjaci.
Wykorzystuja nasze symbole, by przyciagnac klientele, naszych rodakow, nas. Robia to dosyc skutecznie, mamy sie poczuc jak w domu. Trudno mi poczuc sie u nich jak w domu, bo jakies roznice kulturowe mamy, ale oni maja to w nosie . Kasa jest kasa, wywiesze ich flage i godlo to przyleca do mnie, nawet polskie fajki spod lady im sprzedam, duuuzo taanio.............. pod szyldem naszego Orla.
.......... pod tym szyldem , pod tymi sklepami w godzinach popoludniowo-wieczornch czesto widze grupki osob polskiego pochodzenia proszacych, czasami zadajacych kilku pi na ........ chleb. Glos belkoczacy, nozki rozchwiane w dziarskim marynarskim kroku.
Nie jest mi dobrze , gdy to wszystko lacze, te obrazy.
Za te symbole gineli nasi dziadkowie i ojcowie, to nie jest znak reklamowo-marketingowy.
Macie podobne spostrzezenia?
Avatar użytkownika
nawad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 25 cze 2006, 18:26
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

Smutna prawda. Gdyby mogli zarobić dodatkową kasę przez podtarcie sobie tyłka naszą flagą to by to z chęcią robili. A to, że Polacy lecą jak muchy do gówna to już inna kwestia. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Jedna ekspedientka z prawdziwego polskiego sklepu mówiła kiedys, że zdarzają się polacy-klienci wchodzący i pytają się nawzajem czy tu się mówi po polsku. Trudno się dziwić skoro 80% "polskich" sklepów w rejonie Bham prowadzą ci..a. Potem Anglicy mają pretensje, że za dużo polskich sklepów i rośnie w nich agresja w stosunku do polskich przybytków. Ale jak widac jest zapotrzebowanie wsród rodaków i tyle.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

Pozwolilem sobie dziasiaj wyslac zapytanie do polskiego MSZ , czy to jest zgodne z prawem, wykorzystywanie naszych symboli narodowych, jesli otrzymam odpowiedz to podziele sie z Wami.
Mnie to drazni i zrobie wiele w temacie, by sklep prowadzony przez "nie polaka" nie uzywal tych symboli.
Do tych symboli maja prawo tylko i wylacznie Polacy.
Czy my wykorzystujemy symbole innych narodow prowadzac np sklep, salon fryzjerski lub hurtownie czy tez inny zaklad uslugowy?
Avatar użytkownika
nawad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 25 cze 2006, 18:26
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

Banda ksenofobow. Moze jeszcze pogromy zaczniesz organizowac? Wylacz polska TV i porozmawiaj z tymi "obcymi". Macie wiecej wspolnego niz ci sie wydaje.
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny
Góra
-1

Popieram inicjatywe i szacun za Patriotyzm.

kakttus
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 25 paź 2012, 21:43
Reputacja: 4
Neutralny

O kuźwa, ale macie problemy....

Jesteście w UK, to zobaczcie jak oni sami traktują SWOJE symbole. I nie oczekujcie, że będą robili co innego z naszymi (i innymi).
A jak tak bardzo Was to drażni to nikt wam nie zabrania wrócić do kraju.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany
Góra
-3

nawad napisał(a): mamy sie poczuc jak w domu. Trudno mi poczuc sie u nich jak w domu, bo jakies roznice kulturowe mamy,
Hmm trochę zakoczyło mnie to, bo u mnie w domu nie wiszą godła Polski ani flagi :) Po za tym w żadnym sklepie nawet prowadzonym przez Polaków nie czuję się jak w domu wiem ,że wchodzę do sklepu...
nawad napisał(a): pod tym szyldem , pod tymi sklepami w godzinach popoludniowo-wieczornch czesto widze grupki osob polskiego pochodzenia proszacych, czasami zadajacych kilku pi na ........ chleb. Glos belkoczacy, nozki rozchwiane w dziarskim marynarskim kroku.
No bo tacy właśnie są POLACY i chyba to cię boli ,że przez pryzmat takich ludzi , reszta odbierana jest źle. To nie wystawiający Polskie Godło znieważa je, tylko sami Polacy .
nawad napisał(a):bo jakies roznice kulturowe mamy, ale oni maja to w nosie
Czy ja wiem,że mają to tak w nosie? Przecież to oni dla nas karpie sprowadzają i polskie fajki spod lady , a my ? My nie jesteśmy nawet w stanie coś dla siebie robić a co dopiero dla innych nacjii. U mnie w pracy babie się wnuk urodził to przyniosła poczęstunek dla 300 osób łącznie z puszkami coca-coli , a jak Polacy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na tłusty czwartek by pokazać reszcie jaka jest polska tradycja to uzbierali na 43 pączki :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

AdamBoltryk napisał(a):A jak tak bardzo Was to drażni to nikt wam nie zabrania wrócić do kraju.


dokladnie, zgadzam sie z kolega.

nawad napisał(a):Nie jest mi dobrze , gdy to wszystko lacze, te obrazy.
Za te symbole gineli nasi dziadkowie i ojcowie, to nie jest znak reklamowo-marketingowy.


jezeli uwazasz sie za takiego patriote to dlaczego pracujesz i mieszkasz w UK? nie powinienes przypadkiem wracac do swojej ojczyzny, budowac ja i wykorzystywac swoja inteligencje i umiejetnosci aby ja ulepszac?

wiec albo wroc do Polski albo przestan narzekac na to co dzieje sie w innym kraju.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

Hmmmm. Czy mieszkająca osoba w UK lub w innym miejscu na świecie nie może być patriotą :?: Ja nie czuję, że "zdradzam" Polskę mieszkając w UK :roll:

Co do tematu to faktycznie nie fajnie z tymi i flagami i godłem. Szczerze jednak nie spotkałam się z takimi sklepami, albo nie zwróciłam uwagi. Chyba, że takie sklepy są w miejscach gdzie mnie jeszcze nie było :wink:

nawad Ciekawa jestem odpowiedzi MSZ :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

tak szczerze? jakbym byla prawdziwa patriotka to zostałabym w kraju...ale mieszkam tu i nie mam prawa się obruszac ze na ci..a sklepie wisi moja flaga...tylko czy aby napewno jeszcze MOJA?
dla mnie teraz flaga pokazuje ze w tym a tym sklepie moge kupic polskie jedzenie a ze nie mówia w nim po polsku? po to tu siedze tyle lat zebym mogla porozmawiac po angielsku ..po polsku bede gadaj jak pojade w odwiedziny
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

nawad napisał(a):Pozwolilem sobie dziasiaj wyslac zapytanie do polskiego MSZ , czy to jest zgodne z prawem, wykorzystywanie naszych symboli narodowych,

Jakim prawem? Polskim czy angielskim?
Jakie prawo obowiązuje sklepikarza za rogiem? Polskie czy angielskie?

nawad napisał(a):Do tych symboli maja prawo tylko i wylacznie Polacy.

Jesteś tego w 100% pewny? lol. Weź lepiej się za naukę, albo szukanie informacji w necie...
Mała podpowiedź - zwróć uwagę na tabelki na dole strony...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Rzec ... j_Polskiej

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 26 paź 2012, 17:20 przez AdamBoltryk, łącznie edytowano 1 raz

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

A ja mam angielska flage na scianie w kuchni powieszona tylko po to zeby sobie nie uwalic sciany :P I zaden z przychodzacych do mojego domu anglikow z tego powodu nie ubolewa, nikt nigdy na to nawet nie zwrocil uwagi
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Refleksja na dzisiaj - zakladam , ze glosy krytyczne slysze juz od obywateli UK , ktorzy porzucili polski paszport. Jesli tak nie jest, to nadal jestes obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej i jako obywatel tegoz kraju masz prawa i obowiazki nawet w stosunku do symboli narodowych.
Tacy z Was kozacy, ze juz nasr.c na polskie symbole chcecie?? Gratuluje wychowania.
Ojczyzna tak jak rodzice - jest jedna.
Patriota poza wlasna ojczyzna nie mozna byc? Ilu naszych doskonalych tworcow, naukowcow, zolnierzy, dowodcow i wielu innych pracowalo poza granicami Polski?? Zapomnieliscie?
Nie musze wracac do ojczyzny tylko dlatego , ze cos mi sie tutaj nie podoba. To pojscie na latwizne, ktora polecacie, az mi sie wierzyc nie chce, ze zawsze wszystko tutaj bylo cacy dla autora dobrej rady, hipokryzja. Wiem jak wyglada polska flaga, konkretna, o ktorej pisze ma nawet Orla Bialego, wiec darujcie sobie blyskotliwe spostrzezenia, ze inne kraje takze uzywaja bialego i czerwonego koloru
Pozdrawiam
dla dociekliwych
http://www.polskaflaga.pl/PrawoOFladze.html
Avatar użytkownika
nawad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 25 cze 2006, 18:26
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

Dodając do poprzedniego postu powiem tylko, że ja jeszcze mieszkając w Polsce widzę różne flagi - ostatnio nawet ktoś miał na domu wywieszoną włoską i jakoś się nie wstydzi. No ale na wsi mówią :)

Ps. flaga z godłem o której mówi przedmówca nie może być używana - proszę przeczytać kiedy dokładnie się ją stosuje

Monitka
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 25 paź 2012, 20:43
Reputacja: 0
Neutralny

Kolego Nawad chodzi o to, że masz zbyt skrajne podejście do tego. Flagi lub godła innych państw można kupić w sklepach na całym świecie ,więc i wieszać sobie można. Jeśli nikt na symbole publicznie nie pluje,pali itp,to czego się tu napinać. Żyj człowieku ,bądź szczęśliwy i nie szukaj na siłę problemu.

A tak poza tematem. Dziś czytałem ,że rozstrzelano w Korei Północnej generała.......artylerią :) Wódz Kim Dzong Una zażądał ,by z byłego ministra obrony nic nie zostało więc karę śmierci wykonano przy pomocy moździerzy.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK