Wyrzucą nas z UK?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez JaneAusten » 5 cze 2013, 08:25 Wyrzucą nas z UK?

Tak się ostatnio zastanawiam nad tym, co się dzieje w polityce. Chodzi o tą całą nagonkę na emigrantów.
Myślicie, że dojdzie kiedyś do tego, że wyrzucą Polaków i innych emigrantów z UK? Nawet tych którzy pracują tam i mieszkają od lat oraz pragną zostać na stałe? A może jedynie odetną dopływ innych emigrantów?
Jakie jest Wasze zdanie?

Wiemy, że emigranci chronią UK przed całkowitym kryzysem i to nie nasza wina, że jest mało pracy, ale co odbije politykom... tego nie wiemy.
Tez się obawiacie napływu Rumunów i Bułgarów?

JaneAusten
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 5 cze 2013, 08:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 5 cze 2013, 08:34 Re: Wyrzucą nas z UK?

A co już temat prowokacyjny,pierwszy post na forum może należało by się przywitać a nie od razu przeprowadzać sondę co my myślimy.Gazeta nie ma o czym już pisać.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez JaneAusten » 5 cze 2013, 09:05 Re: Wyrzucą nas z UK?

Jaka gazeta? Znowu jakieś podejrzenia i ataki, ech.
Przyjechałam do UK miesiąc temu, chciałam tylko zapytać Was o zdanie na ten temat.

JaneAusten
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 5 cze 2013, 08:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 5 cze 2013, 09:14 Re: Wyrzucą nas z UK?

Gazety żyją z sensacji: jest nius - jest kasa a czym bardziej kontrowersyjny tym lepiej.
Przypominam że Anglików poza granicami jest ponad 5 milionów a imigrantów w Anglii coś ponad 4, więc puki co Anglia ma bilans imigrantów ujemny :)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez magda90 » 5 cze 2013, 09:37 Re: Wyrzucą nas z UK?

tak już ludzie mają , że zamiast kulturalnie odpisać lepiej naskoczyć..
Moim zdaniem tych ,którzy uczciwie pracują zostawią w spokoju. tym bardziej osoby które mają papier pozwalający na uczciwą pracę tutaj (home office ) .
Owszem osoby które tylko biorą i nie dają nic od siebie myślę że mogą się obawiać :D
Co do Rumunów i Bułgarów Ci ludzie również szukają lepszego życia , pracy gdzie indziej tak jak my robiliśmy to wcześniej więc może nie oceniajmy z góry ludzi:)
pozdrawiam

magda90
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 33
Dołączyła: 30 mar 2012, 10:38
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 5 cze 2013, 09:49 Re: Wyrzucą nas z UK?

Widzą ile kasy wypływa z ich budżetu , jak muszą dokładać do kupki UE grube miliony , które potem są przyznawane krajom o których większość społeczeństwa nie ma pojęcia a i tak z tych "prężnie rozwijających" się krajów masa ludzi przyjeżdża tutaj bo ma perspektywę na łatwe życie lub szereg świadczeń socjalnych...
Czy nas wyrzucą ? Nie mają takiej siły ... Nie są w stanie deportować wszystkich nielegalnych emigrantów a co dopiero zasiedlonych ,legalnie przebywających emigrantów. Myślę że, jedyne co mogą zrobić , to zablokować całkowicie dostęp do jakichkolwiek świadczeń socjalnych. Żadnego bezrobotnego, rodzinnego, Working Taxu , Child Taxu,Housing Benefitu itd i myślę że 80% emigrantów sami wyjadą bo nagle się okaże, że nie są w stanie się utrzymać . Myślę , że jakby nie te benefity to by się tak ludzie nie burzyli , większość jest wkurzona , że przyjechali ludzie do pracy i zamiast pracować siedzą na garnuszku u Królowej ,co powoduje że trzeba ukracać rodowitym mieszkańcom, wysyłać ich do pracy itd a było tak pięknie, nikt nigdy w rodzinie nie pracował a teraz proszę nazjeżdżało się Polaków i masz !
Oczywiście Polak to każdy biały nie ważne czy Słowak,Litwin,Rusek,Czech,Łotysz itd... ufff dobrze że chociaż o Rumunach i Bułgarach mają gorsze zdanie :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez stillinback » 5 cze 2013, 10:58 Re: Wyrzucą nas z UK?

magda90 ja nie mam zadnego papieru home office i moge legalnie pracowac.
To juz jest niepotrzebne....

A co do tematu.... Mysle, ze gdyby zaczeli deportowac wszystkich emigrantow ze swoich ziem, to Anglia dlugo by nie przetrwala. My i inne nacje, napedzamy rynek angielski. Po prostu wydaje mi sie, ze mogliby jedynie zmniejszyc doplyw latwej gotowki. Tak jak powiedziala malaroksi, benefity sie ukroca, badz i nawet skoncza, a wtedy Ci co byli przyzwyczajeni do nic nie robienia, sami opuszcza Anglie.
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.
Avatar użytkownika
stillinback
Rozeznany
 
 
Posty: 243
Dołączyła: 24 paź 2012, 15:52
Lokalizacja: Walsall/Wlkp
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 5 cze 2013, 11:26 Re: Wyrzucą nas z UK?

jaaa wyrzuca naaaassssssssssssss ide sie pakowac
buhahahahahahhhhhhhhhhhhhhhh
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 5 cze 2013, 14:58 Re: Wyrzucą nas z UK?

Wiem jedno tak jak szybko nas wyproszą , jeszcze szybciej zaproszą z powrotem. Ciężko pracujemy , rynek nieruchomości dzięki nam jako tako funkcjonuje . Kiedyś sporo kasy wypływało , teraz większość zostaje tutaj . Nasi rodacy zapuścili korzenie i coraz mniej chętnych do powrotu nad Wisłę do krainy miodem i mlekiem płynącej.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malgo23 » 5 cze 2013, 15:50 Re: Wyrzucą nas z UK?

Najwiecej powodow do krytyki rodakow zawsze maja ci, ktorzy wyjechali z przymusu, bez szkoly, srodkow do zycia, nic nie reprezentujacy w swoim kraju, ktorym sie udalo depczac swoich, po "trupach"awansujacych, znam takich wielu... jak zaczynali chocby w Anglii, a teraz mowia- " na garnuszku krolowej", " beneficiarze" itp. Kazdy kto placi podatki ma takie same prawo do ulg czy dotacji, jak inni, sa tu ludzie, ktorych sytuacja zmusiala do jakiejs pomocy, to nie my jestesmy darmozjadami, wielu Angoli i tych "angielskich" obywateli bierze benefity dzieki Polakom i innym Europejczykom. To nie forum- to nagonka tych, co "wyzej s..., niz d... maja". Ludzie pisza, pytaja, szukaja pomocy, a wiecznie docinki, dobijanie, tak ciezko komus doradzic, po co sie udzielac, skoro nie ma sie nic ciekawego do powiedzenia... W kazdym temacie znajda hieny sposob, by kogos upodlic.... Mieszkam tu 4,5 roku, place podatki i bede brala napewno jakis chocby child credit i maternity, bo spodziewam sie dziecka, wiec jakies marne grosze skapna z garnuszka krolowej... to co tez powod, by po mnie pojezdzic ?!Skad w was tyle jadu ludzie, dla swoich co najgorsze, a jak temat "ciapkow" to byscie oczy wydrapali, to nie my jestesmy utrzymywani przez Angoli, ale czesto oni przez nas....to nie my mamy gromade dzieci chowanych przez ulice-panstwo, bioracych benefity na dragi, alkohol, itp., to nie my odmawiamy pracy i siedzimy czekajac, az inni nam dadza, wiec dajcie juz swoim spokoj.....kto wyrzuci tania sile robocza ?!

malgo23
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 43
Dołączyła: 27 paź 2009, 14:27
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 5 cze 2013, 16:39 Re: Wyrzucą nas z UK?

malgo23 w 100% się z Tobą zgadzam :) BRAWO!!

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 5 cze 2013, 16:41 Re: Wyrzucą nas z UK?

Nie.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rad » 5 cze 2013, 17:13 Re: Wyrzucą nas z UK?

Bodajże po pięciu latach pobytu, uzyskujesz "prawo stałego pobytu". Pracujących, wątpię aby ruszyli.
malgo23, beneficiarze... Nie mam nic do Tych, którzy pracują, bądź stracili pracę i biorą benefity. Należy im się.
Miałem w grupie ESOL dziewczynę z Pakistanu. Mieszkają w piątkę. Nigdy nikt nie pracował, i do pracy się nie wybierają. Nieopłacalne.
Tacy "beneficiarze" mnie dobijają. I podejrzewam, iż większość forumowiczów.
Przyjedzie, i od razu domaga się swoich praw, a nic od siebie. Poniekąd, jesteśmy dyskryminowani.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malgo23 » 5 cze 2013, 17:33 Re: Wyrzucą nas z UK?

"Rad" masz racje co do nierobow z wlasnego wyboru, ale najbardziej boli, gdy wszyscy, a nawet Polacy jezdza po swoich broniac prawdziwych naciagaczy, bo twierdza, ze nie wypada, bo to rasizm, "ich" tykac nie wolno. Pozwolili sobie na darmozjady wpuszczajac ich do swojego kraju, a teraz naskakuja na Europejczykow, ktorzy za najnizsza pensje tyraja na rodziny, loza na panstwo leni i patologii rodzinnej, meczac sie z dyskryminacja i ponizaniem. Jestem pewna, ze niejednemu Polakowi bardziej nalezy sie pomoc panstwa, gdy traci prace, choruje, itp. czasami jednak nie ma szans, poniewaz jestesmy tylko Polakami, ale co sie dziwic, ze sie z nami nie licza, skoro nasi nas wiecznie z blotem mieszaja...W zadnym innym narodzie nie dostrzeglam nigdy tyle zawisci, podlosci w stosunku do swoich rodakow na obczyznie jak miedzy nami...przykre...

Dodano: -- 5 cze 2013, o 17:37 --

Wybacz JaneAusten, ze odbieglam troszke od twojego tematu i zbytnio nie jestem w stanie udzielic ci sensownej odpowiedzi na twoje obawy, ale krew mnie zalewa, gdy czesto czytam na tym forum wypowiedzi ludzi, ktorzy nie chca pomoc, a z nudow, moze i innych dziwnych powodow szukaja okazji do upodlenia innych...pozdrawiam

malgo23
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 43
Dołączyła: 27 paź 2009, 14:27
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 5 cze 2013, 17:47 Re: Wyrzucą nas z UK?

malgo23, zgadzam się z Tobą. My pracujemy po to by Angole i ci..a mogli siedzieć w domu i ciągnąć ile się da od państwa. Pytanie dlaczego się nas czepiają a nie kolorowych? Odpowiedź jest prosta bo im im bomb nie podkładamy , bo oni się nas nie boją, nie oddzwywamy się kiedy nas upokarzają, dlatego że nie jesteśmy muzłumanami i nie mamy nasrane w głowie. Ile jeszcze musi ludzi zginąć żeby oni przejrzeli na oczy że to nir my jesteśmy zagrożeniem. JaneAusten, nie wywalą nas napewno, bo kto by na nich pracował ? Oni to wiedzą tylko głośno szczekają bo kogoś muszą obinić tak dla oka.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

Następna strona

Powrót do HYDE PARK