Wyrzucą nas z UK?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

PostNapisane przez Guest » 5 cze 2013, 18:11 Re: Wyrzucą nas z UK?

Czasem mnie zastanawiają wypowiedzi typu gdyby nie Polacy Anglia już by dawno zbankrutowala jakoś przed wejściem do uni i najazdem Polaków Anglia tez funkcjonowała i to lepiej niż teraz. Napewno zwykłym obywatela żyło sie lepiej jak rozmawiałem z moim kolega z pracy powiedział, ze przeprasza ale przed najazdem ludzi z Europy wschodniej miał lepsza stawkę godzinowa niż teraz i wszystko było tańsze, a pózniej zrobiła sie konkurencja na rynku pracy i wszystko szlak trafił. Mówił mi, ze 10 lat temu nigdy by nie został na nadgodziny, a teraz robi po 12 godzin dziennie i dodał, a Ty zostajesz godzine dziennie dłużej. Ja im wcale sie nie dziwie my pewnie tez byśmy źli jak by była odwrotna sytuacja i to Anglicy przyjechali by do Polski. Tak obserwuje nasza emigrację i wszyscy twierdzimy ( sam tak myślałem do niedawna) jacy Anglicy są głupi my super mądrzy i Anglia bez nas by zginęła ale jak sie tak nad tym zastanowić to skoro jesteśmy tacy mądrzy to dlaczego nie potrafimy postawić na nogi swojego tylko żeby to cała Europa do nas przyjeżdżała tylko pracujemy na "potęgę" innego kraju. Chyba Ci Anglicy są do końca tacy głupi. Nie pomyślał ktos kiedyś w ten sposób. Jeśli kogoś urazilem swoją wypowiedzią to przepraszam nie miałem tego na celu chce tylko zachęcić do pewnych przemyśleń.

Co do pytania autora myśle, ze Anglicy nas zostawia w spokoju bo na dzien dzisiejszy ich poprostu na to nie stać.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez malgo23 » 5 cze 2013, 18:54 Re: Wyrzucą nas z UK?

Vanilia same konkrety....wypowiedz- stwierdzenie pierwsza klasa....bystrzak

malgo23
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 43
Dołączyła: 27 paź 2009, 14:27
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 5 cze 2013, 19:18 Re: Wyrzucą nas z UK?

O jacy my to jestesmy swietni przyjechalismy uratowac Anglie bo inaczej to rzad nie mialby za co placic benefitow na tych "tepych" Angoli i Ciapkow... i jak wyjedziemy to nie bedzie komu pracowac i wogole wszystko padnie.

Przezywam szok jak czytam to co piszecie naprawde jestescie tak zapatrzeni w siebie zeby nie zauwazyc kto to tak naprawde komu przysluge zrobil i robi ??

malgo23 napisał(a):Najwiecej powodow do krytyki rodakow zawsze maja ci, ktorzy wyjechali z przymusu, bez szkoly, srodkow do zycia, nic nie reprezentujacy w swoim kraju, ktorym sie udalo depczac swoich, po "trupach"awansujacych, znam takich wielu... jak zaczynali chocby w Anglii, a teraz mowia- " na garnuszku krolowej", " beneficiarze" itp. Kazdy kto placi podatki ma takie same prawo do ulg czy dotacji, jak inni, sa tu ludzie, ktorych sytuacja zmusiala do jakiejs pomocy, to nie my jestesmy darmozjadami, wielu Angoli i tych "angielskich" obywateli bierze benefity dzieki Polakom i innym Europejczykom. To nie forum- to nagonka tych, co "wyzej s..., niz d... maja". Ludzie pisza, pytaja, szukaja pomocy, a wiecznie docinki, dobijanie, tak ciezko komus doradzic, po co sie udzielac, skoro nie ma sie nic ciekawego do powiedzenia... W kazdym temacie znajda hieny sposob, by kogos upodlic.... Mieszkam tu 4,5 roku, place podatki i bede brala napewno jakis chocby child credit i maternity, bo spodziewam sie dziecka, wiec jakies marne grosze skapna z garnuszka krolowej... to co tez powod, by po mnie pojezdzic ?!Skad w was tyle jadu ludzie, dla swoich co najgorsze, a jak temat "ciapkow" to byscie oczy wydrapali, to nie my jestesmy utrzymywani przez Angoli, ale czesto oni przez nas....to nie my mamy gromade dzieci chowanych przez ulice-panstwo, bioracych benefity na dragi, alkohol, itp., to nie my odmawiamy pracy i siedzimy czekajac, az inni nam dadza, wiec dajcie juz swoim spokoj.....kto wyrzuci tania sile robocza ?!



Jestes tutaj 4.5 roku i jeszcze nie zauwazylas ze ludzie ktorzy biora benefity dziela sie na dwie grupy tych co potrzebuja pomocy do przezycia i tych co kombinuja jak sie da bo sie nie chce im pracowac... niestety dosc duza grupa to Ci co sciemniaja a coraz wiecej w nich jest niestety naszych rodakow.

Ilu jest takich co kombinuje odrazu po przyjechaniu ? Takim to sie nic nie nalezy do "garnuszka" nic nie wlozyli a tylko chca brac to taka mentalnosc ludzia na forum przeszkadza, a nie tych co znalezli sie w trudnej sytuacji.
Anglicy budowali system opieki spolecznej przez dziesiatki lat a ludzie teraz przyjezdzaja i wykorzystuja to co oni robili dla siebie samych...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 5 cze 2013, 20:53 Re: Wyrzucą nas z UK?

xxxx, Alzak, popieram.
Dodam tylko że gdyby było inaczej to Brytyjczycy by emigrowali do Polski a nie Polacy do UK.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malgo23 » 5 cze 2013, 21:02 Re: Wyrzucą nas z UK?

Wiec co niby mamy zalowac Anglikow, ze ich tu najezdzamy ? Nie wydaje mi sie bysmy my im tu krzywde robili, raczej pomimo "paru" kombinatorow to innych powinni sie obawiac, nasprowadzali sobie nacji, wpuscili, a teraz to my Europejczycy jestesmy tymi gorszymi....

malgo23
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 43
Dołączyła: 27 paź 2009, 14:27
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 5 cze 2013, 21:03 Re: Wyrzucą nas z UK?

malgo23 napisał(a):Kazdy kto placi podatki ma takie same prawo do ulg czy dotacji, jak inni
Oczywiście , że tak jest, ale .... teraz ma prawo bo Unia Europejska ma takie porozumienie, natomiast jeśli Uk wyjdzie z UE , porozumienie nie będzie obowiązywać i mogą zabrać wszystkie dodatki .
Widzę w twoim poście dużo złości, nie wiem po co , Ja napisałam przypuszczenia co by było gdyby i jak nas odbierają Anglicy oczywiście klasy nawet nie roboczej ... Nikt nikomu nie żałuje by brał jakieś pieniądze na dzieci czy na chwilowy kryzys ,sama biorę bo mi się należą , ale gdyby faktycznie doszło do tego że by je wzięli to płaczu i zgrzytania zębami nie bedzie, damy radę , potrafimy pracować , robimy to nieustannie od ponad 7miu lat i nie opieramy swego życia na benefitach(jest to miły dodatek) ,tak jak poniektórzy .... Znam kilkanaście takich przypadków, gdzie ktoś nie pracuje bo mu się nie opłaca ! I teraz pytanie czy faktycznie się nie opłaca? Co jeśli zostanie z niczym ?
Co do innych narodowości ,to pewnie patrzą też pod tym kątem, że np wielu Hindusów jest miliarderami czy milionerami i zostawiają w tym kraju grube pieniądze kupując posiadłości ,domy ,płacą podatki ,reszty się boją. Natomiast Polskich milonerów to raczej nie uraczysz ,widzą nas przez pryzmat kolejnej wyciągniętej ręki do świadczeń socjalnych czy renty, emerytury,oraz masy afer z wyłudzeniem benefitów, pobiciami , morderstwami itp,to uwielbiają nagłaśniać i delektować się nieraz tragediami... Tego pragną miliony czytające śmieciowe gazety i oni im to dają ...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 5 cze 2013, 21:08 Re: Wyrzucą nas z UK?

malgo23 napisał(a):Wiec co niby mamy zalowac Anglikow, ze ich tu najezdzamy ?

Raczej siebie

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malgo23 » 5 cze 2013, 21:19 Re: Wyrzucą nas z UK?

Siebie nie musze zalowac, bo na sile tu nie jestem, a szkoda tylko, ze slabo czytasz ( po polsku), skoro wczesniej pisalam, ze wlasnie zal takich, co siadaja na innych na forum.... Zapewne ty musisz soba wiele reprezentowac ....

malgo23
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 43
Dołączyła: 27 paź 2009, 14:27
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 5 cze 2013, 21:51 Re: Wyrzucą nas z UK?

Myślę że Ty powinnaś się nauczyć czytać i pisać ze zrozumieniem.

Skoro zadałaś pytanie w liczbie mnogiej, to łatwo się domyślić że moja odpowiedz dotyczy też liczby mnogiej, a nie jest skierowana konkretnie do Ciebie.

Nikt tu nie jest na siłę, ale gdyby w Polsce żyło się lepiej to by mało kto emigrował.
Więc uważam że powinniśmy żałować siebie bo nasza ojczyzna zmusza nas do szukania lepszego życia w UK.

To mniej więcej miałem na myśli.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 6 cze 2013, 00:09 Re: Wyrzucą nas z UK?

xxxx, w pewnej czści masz racje. Ja się tylko tak zastanawiam skoro Anglikom jest tak źle po naszym przyjeździe to dlaczego oni się nie kształcą? Ile firm latało i lata do Polski żeby werbować ludzi do pracy i to nie tylko klasę robotniczą ale także ludzi wykształconych. Ostatnio był nawet na forum artykuł że jakaś firma współpracująca z F1 werbowała polskich mechaników i inżynierów do pracy bo wśród Anglików nie znaleźli wykwalifikowanej kadry. Naprawdę to jest przykre. Poza tym nie można nas obwiniać za to że wszystko drożeje bo to wina inflacji a nie naszego "najazdu". Pytasz dlaczego skoro tacy mądrzy jesteśmy to czemu nie postawimy Polski do potęgi? Wydaje mi się że to wina polskiego prawa. Tu jednak życie jest łatwiejsze, państwo jest nastawione na pomoc jednostce, a nie jak u nas politycy tylko patrzą jakby się obłowić. Może znajdzie się ktoś kiedyś komu uda się przebić przez ten motłoch w sejmie i postawi Polskę na nogi. Jak to mówią każdy kij ma dwa końce :)

Dodano: -- 6 cze 2013, o 00:10 --

xxxx, w pewnej czści masz racje. Ja się tylko tak zastanawiam skoro Anglikom jest tak źle po naszym przyjeździe to dlaczego oni się nie kształcą? Ile firm latało i lata do Polski żeby werbować ludzi do pracy i to nie tylko klasę robotniczą ale także ludzi wykształconych. Ostatnio był nawet na forum artykuł że jakaś firma współpracująca z F1 werbowała polskich mechaników i inżynierów do pracy bo wśród Anglików nie znaleźli wykwalifikowanej kadry. Naprawdę to jest przykre. Poza tym nie można nas obwiniać za to że wszystko drożeje bo to wina inflacji a nie naszego "najazdu". Pytasz dlaczego skoro tacy mądrzy jesteśmy to czemu nie postawimy Polski do potęgi? Wydaje mi się że to wina polskiego prawa. Tu jednak życie jest łatwiejsze, państwo jest nastawione na pomoc jednostce, a nie jak u nas politycy tylko patrzą jakby się obłowić. Może znajdzie się ktoś kiedyś komu uda się przebić przez ten motłoch w sejmie i postawi Polskę na nogi. Jak to mówią każdy kij ma dwa końce :)
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 6 cze 2013, 03:45 Re: Wyrzucą nas z UK?

vanilia napisał(a):xxxx, w pewnej czści masz racje. Ja się tylko tak zastanawiam skoro Anglikom jest tak źle po naszym przyjeździe to dlaczego oni się nie kształcą? Ile firm latało i lata do Polski żeby werbować ludzi do pracy i to nie tylko klasę robotniczą ale także ludzi wykształconych. Ostatnio był nawet na forum artykuł że jakaś firma współpracująca z F1 werbowała polskich mechaników i inżynierów do pracy bo wśród Anglików nie znaleźli wykwalifikowanej kadry. Naprawdę to jest przykre. Poza tym nie można nas obwiniać za to że wszystko drożeje bo to wina inflacji a nie naszego "najazdu". Pytasz dlaczego skoro tacy mądrzy jesteśmy to czemu nie postawimy Polski do potęgi? Wydaje mi się że to wina polskiego prawa. Tu jednak życie jest łatwiejsze, państwo jest nastawione na pomoc jednostce, a nie jak u nas politycy tylko patrzą jakby się obłowić. Może znajdzie się ktoś kiedyś komu uda się przebić przez ten motłoch w sejmie i postawi Polskę na nogi. Jak to mówią każdy kij ma dwa końce :)


No naprawde Anglicy sa tak slabo wyksztalceni ze to oni jezdza do Polski u nas studiowac ... dobrze ze nie jest na odwrot i na liscie najlepszych uczelni to wiecej jest tam Polskich niz UK, i to w Polsce(no bo gdzie indziej) znajduja sie jedne z najlepszych instytutow rozwojowych na swiecie :shock: :shock:..

Wracajac do F1 to w polsce nie ma ani jednego profilu na jakiejkolwiek uczelni ksztalcacego w kierunku sportu motorowego w przeciwienstwie do Anglii gdzie na kilku uczelniach mozna sie ksztalcic w tym kierunku.

Przez dziesiatki lat inzynieria w UK jest na dosc wysokim poziomie musze powiedziec ze dosc dobrze sobie radza jak na brak wyksztalcenia... dobrze ze w PL tylu ludzi mamy z wyzszym wyksztalceniem widze swietlana przyszlosc przed naszym narodem :D

Wiekszosc z nas nie zdaje sobie sprawy z tego ze kultura Angielska jest podzielona na kilka klas spolecznych, ze wzgledu wykonywanej pracy przez wiekszosc z nas mamy stycznosc z tak zwana klasa "pracujaca" ktora nie jest najwyzej w hierarchii i nie cechuje sie dobrym wyksztalceniem.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 6 cze 2013, 11:31 Re: Wyrzucą nas z UK?

Jakby to ująć. Tabloidy szukające sensacji radzę omijać. W szczególności Sun i Metro które za nic sobie robi oszczerstwa i wysysanie informacji z palca. Polecam raczej się skupic na tym, aby swoja postawa pokazac ze nie jestesmy tutaj aby cokolwiek im zabierac. Jak sie Anglikowi za najnisza krajowa pracowac nie chce, to niech nie narzeka ze Polacy chca. Z drugiej strony ile razy ja to sie spotykalem w fabrykach I magazynach ze Anglik nie potrafi przejsc nawet najprostszych testow na inteligencje, co niestety moze byc zalosne, ale on wlasnie wini imigrantow. Ja sie mu nie dziwie.
Kwestia tylk, ze to niestety wlasnie my wysrubowalismy stanowiska pracy, bo co chwila widze nowych Polakow ktorzy jak maja target np. 1000 szt dziennie, to oni wola zrobic 6000. Na nic tlumaczenie, ze niedobrze, bo swiezy immigrant mysli ze jak zrobi 800 to zaraz prace straci.
A ze pracodawcy sie przyzwyczaili do tego stanu, to swoja droga.

Ale wracajac do tematu. Nawet jak UK wyjdzie z EU, to jest zasadnicze pytanie: W jaki sposob mieliby deportowac wszystkich imigrantow? A tym bardziej w jaki sposob mieliby deportowac imigrantow, ktorzy maja przychod, odprowadzaja podatek I sa aktywni spolecznie ?

Wiec szkoda trollowac I szukac sensacji, a lepiej budowac dobry wizerunek naszych rodakow (a niestety jest bardzo zle)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez godziogodzio » 6 cze 2013, 20:17 Re: Wyrzucą nas z UK?

Ja wiem jedno. Wszystko jest mozliwe. Skonczylem :D

godziogodzio
Raczkujący
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 kwi 2012, 20:23
Reputacja: -9
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 7 cze 2013, 05:55 Re: Wyrzucą nas z UK?

godziogodzio, wzajemnie wykluczające się rzeczy też?
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 7 cze 2013, 08:53 Re: Wyrzucą nas z UK?

:D Popatrzmy na to od strony zabawnej - jak wyrzuca wszystkich zasilkowych polaczkow-beneficiarzy ktorzy nigdy nie pracowali i zeruja na systemie, oraz wszystkich nie majacych pracy, bez zawodu, przyszlosci itp - to od razu na forum bedzie mniej idiotow i powtarzania tych samych tematow i jeszcze glupszych pytan w stylu "gdzie kupic chleb" :D :D :D
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HYDE PARK