Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 14 sty 2014, 17:42 Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Co Wy myslicie na ten temat? Czy faktycznie nie przyjechali? Tyle o tym trąbili, zmiany w systemie zasiłków, co by czasem nie rozkradli Wielkiej Brytanii - a tu cisza? A może cisza przed burzą?

http://bham.pl/wiadomosci/wielka-brytan ... i-bulgarow

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 14 sty 2014, 18:12 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Moim zdaniem Ci,którzy mieli przyjechać już przyjechali.Przecież mogli przyjeżdżać już od 2007 roku.


Pozdrowionka dla wszystkich :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 14 sty 2014, 19:38 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Dokładnie to co już przyjechało jest na miejscu.
Ostatnio dosyć głośno o tym filmie wczoraj emitowano 2 odcinek i tam już można zobaczyć co poczynają Rumuni.
Jak by kto chciał obejrzeć http://www.channel4.com/programmes/benefits-street/4od
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 14 sty 2014, 20:18 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

jak wyzej oni juz od dawna mogli przyjechac

Darwas nie kazdy taki jest , do tego nie wierz do konca co w tym programie mowia jak to jest wszystko edytowane i zmontowane :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 14 sty 2014, 22:20 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

ten program karmi sie sensacją.Zupelnie jak lipne odcinki z akcjami Rutkowskiego.
Rumuńskie i Bułgarskie kobiety " z branży" juz dawno zalały rynek różowych usług.
A inne posady są pod kontrolą naszych obywateli oraz sąsiadów z czech i słowacji.
Im zostanie tylko najgorsze prace oraz żebractwo
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez michal8 » 14 sty 2014, 22:27 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Te kraje są w EU od 7 lat, więc kto miał okazję przyjechać, to już tu siedzi. A inną sprawą jest fakt, że dziś o pracę w UK trudniej niż w latach ubiegłych i nie ma takiego naporu jak przyjazdy Polaków po 2004.
Avatar użytkownika
michal8
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 sie 2013, 08:44
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Aleksandra91 » 14 sty 2014, 22:50 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Ja ogladalam, calkiem ciekawe. No dobra program moze jest i zmontowany, ale na pewno nie jest fikcja. Komentarze i konwersacje tez sa autentyczne, co oznacza, ze ludzie wyrazaja swoje opinie i otwarcie pokazuja jak zyja zapraszajac ich nawet do wlasnych domow. Swoja droga ladny maja burdel jak na bezrobotnych :) Kazdy jest odpowiedzialny za swoje wypowiedzi i to od nich zalezalo co mowia :) A i nawet Polka sie pojawila, no wlasnie! Tu chyba mamy dobry przyklad pt. "Polak polakowi nie równy" - mnie nie chanbi praca w fabryce i nie marze o muzycznej karierze :D however tak samo z Rumunami, nie warto wrzucac do jednego wora. Ja mam bardzo dobra znajoma Rumunke, z ktora mialam okazje pracowac . Bardzo dobrze zna ang. i pracowala na recepcji. Jak widac Polak to jak Rumun, czasami poradny, czasami mniej :) A jesli chodzi o to jak w fimie zostali przedstawieni, to niestety ale takie sytuacje zdarzały sie nawet Polakom, jak zabrane paszporty itp. Obozy pracy w Anglii dla Polakow to nie fikcja. Rumuni sie nabrali, ale Polacy i tez..
Avatar użytkownika
Aleksandra91
Raczkujący
 
 
Posty: 79
Wiek: 32
Dołączyła: 27 wrz 2013, 21:44
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 15 sty 2014, 05:48 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

U mnie filmik nie odpali bo w Polszy jestem, ale parę slów mogę rzec z doświadczenia, wszak zeszły sezon przelatałem busem w służbie branży produkcyjno-spożywczej po Bawarii i okolicach alpejskich. Więc tak: demonizować nie ma co. Ludzie jak wszyscy inni. Są fajni i bardzo fajni, sympatyczni i buraki. Inteligenci, wykształciuchy i tępaki ze wsi. Dziewuchy może uroda nie grzeszą, ale generalnie ludziska są wporzo jak na zacofane ekonomicznie i technologicznie rejony Świata do których bądź co bądź i my się zaliczamy. Pracuja bardzo ciężko i nie marudzą. Mają swoje dziwactwa jak np. morderczy bimber :) albo tę swoją muzyke ludową przy ktorej dźwięki disco polo czy kobzy to ulga. Generalnie nie ma co się dawać napuszczać czy demonizować nieznanego. Strach przed nieznanym i pomówienia jak wiadomo napędzają biznes gazeciarsko foruminternetowy a nam nie służą tylko szkodzą bo zwiększają wrogość i uliczna przestępczość. Generalnie człek z dzikiego wschodu czy to Polak czy inny Rumun to obciążenie dla zachodniego kraju, bo wiadomo oszołom norm nie zna wykształcenie ma najczęściej nieprzystające itp. ale jak w miarę ogarnięty i się będzie starał przystosować to szybko zamieni się w cenny składnik społeczeństwa. Chyba ze stwierdzi że "ja mam nad zachodem wyższość moralną i moja religia jest fajna i wogole a reszta to podłe niewierniki i trza ich tłamsić/dusić/zdominować" i będzie się tego trzymał to będzie słabowato, ale Rumuni zdaje się misji "zbawiania Świata" religią nie czują specjalnie, więc jest wporzo.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 15 sty 2014, 09:31 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

nikt nie mowi ze to fikcja ale jestem wiecej niz pewna iz pewne rzeczy zostaly z tego wyciete,

Polka dobra byla marzyla jej sie kariera muzyczna i ten jej slub z algierczykiem co wygladal na duzo mlodszego od niej nawet sasiedzi sie podsmiewywali ze to dla pieniedzy
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez hadron » 15 sty 2014, 11:39 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Spotkalem kiedys parke Rumunow w pociagu w Hiszpanii. Jechalismy z Callelli do Barcelony. Poniewaz wiekszosc miejsc bylo zajetych usiedlismy jakos tak na przeciwko siebie i nawiazala sie rozmowa. Natrafilismy na bardzo inteligentnych mlodych ludzi, ktorzy zrobili na mnie (i mojej narzeczonej) bardzo pozytywne wrazenie. Byc moze dlatego, ze oboje byli z Bukaresztu (stolicy), lecz widac bylo, ze nie sa zbytnio dumni ze swojego pochodzenia. Ale nie ma co sie im dziwic, my Polacy tez potrafimy zasiac wioche, ze czasami az wstyd sie odezwac po polsku ''wsrod ludzi''. No ale, nie ma na to regol. Ludzie sa rozni i wszedzie sie znajda buraki ze sloma wystajaca z butow. W Anglii czasami spotykamy takich polglowkow, ze w Polsce ze swieca szukac takich asow.. ::stop::

hadron
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączył: 31 paź 2012, 19:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 15 sty 2014, 11:51 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

A ja myslę, że jeszcze przyjadą. Od 2007r. mogli przyjechać, ale przebywać bez możliwości pracy, teraz mogą spokjnie szukać pracę. Założę się, że w maju będzie ich przybywać a na wakacje przyjada jeszcze ich studenci.

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hadron » 15 sty 2014, 12:08 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Tak, tylko teraz zeby tutaj byc to trzeba jakas prace miec, a jak wiadomo juz teraz nikt nie chce nikogo zatrudniac ani bez znajomosci jezyka, ani nieznanego pochodzenia. W mediach niezbyt przychylnie sie mowi o Rumunach. Anglicy zostali juz odpowiednio nastawieni, wiec latwo im nie bedzie. A jak wiadomo przyjazd tutaj wiaze sie dodatkowo z posiadaniem jakichs oszczednosci. Cameron juz zapowiedzial, ze ''wara od benefitow''. Najpierw musza cos od siebie dac, by pozniej moc claimowac... Czas z reszta pokaze..

PS. Ci co juz tu przyjechali i nie mogli pracowac jakos pracuja i maja sie dobrze. Znam nawet takiego jednego Bulgara, ktory zdaje sie zwiazal sie dla kasy z jakas Anglica. Ma papierek i pracuje gdzie mu sie podoba.

hadron
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączył: 31 paź 2012, 19:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 15 sty 2014, 18:02 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

http://www.youtube.com/watch?v=EfFDACbHmVA

Tym właśnie się zajmują :evil:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 15 sty 2014, 20:34 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

eric27 napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=EfFDACbHmVA

Tym właśnie się zajmują :evil:



Rumun to nie cygan.
Tak jak sa polscy cyganie tak i sa rumunscy.
To tak jakb powiedziec ze kazdy polak to zapijaczony rusek
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 15 sty 2014, 22:26 Re: Rumuni i Bułgarzy nie przyjechali

Oczywiście,zgadzam się tylko cała afera w brytyjskich mediach a co za tym idzie w społeczeństwie i polityce poszła o benefity a nie o prawo do pracy.Cyganie jak wiadomo do pracy się nie garną ale benefity chętnie przyjmą ;) Oczywiście nie mogli powiedzieć "Rumuni i Bułgarzy ok zapraszamy ale Cyganie z tych krajów nie dziękujemy"

Na potwierdzenie Twoich słów
http://3dno.pl/%E2%80%9Erzymia%E2%80%9D ... -rumunach/

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

Następna strona

Powrót do HYDE PARK