Papież ochrzcił nieślubne dziecko

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 11:47 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

mam37 napisał(a):myślę ze chodz tu o kase jką sie na chrciny


A to się dostaje jakąś kasę???
Kurcze a ja musiałem zapłacić

mam37 napisał(a):albo robi sie to dla ogółu np dziadków rodziny itp

Tak jak pisałem presja otoczenia i rodziny, myślę ze to najczęstszy powód.

Czy ja wiem ? Może na małej wiosce tak , ale w większych miastach granice się rozcierają .

Bardzo możliwe że większych miastach jest inaczej bo jest większa różnorodność ale małe miasta i wsie są straszne pod tym względem.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 11:50 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

jarocin, płacisz chrzestnym za przyjscie hee nam dawali prezenty tzn naszym dzieciom hee

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 11:57 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

mam37 napisał(a):jarocin, płacisz chrzestnym za przyjscie hee nam dawali prezenty tzn naszym dzieciom hee


Najwidoczniej Twoje dzieci mają bogatych chrzestnych skoro u Was w rodzinie chrzest to dochodowy biznes.

Niestety nie każdy tak ma. Zazwyczaj do tej imprezy się dokłada, dlatego stwierdzenie ze ktoś chrzci dziecko dla kasy uznałem za idiotyczne.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 12:08 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

jarocin, nie jestesmy bogaczamy ale tak na imprezach rodzinych typu komunia chrzciny dzieci dostają bardzo drogie prezenty
Moje corki dostały ładne prezenty i sporą gotówke i my jak gdzieś jedziemy na komunie to też kosztuje to nas nie mało czy na chrciny
w naszych stronach chcrzesni na chrzest daja około 500 zl plus kupuje sie wyprawke jak swieca kwiaty ubranko dla dziecka więc jak bylam chrzestną z męzem ostatnio to kosztowało nas to 1000 zł w koperte plus ciuszki , na komunie dla chrzesniaka mąż dał 200f na wesele dajemy też 200 f więc myślę że straty na chrzszcie nie ma ale oczywiscie ze zależy to od zasobności portfela układów ukladzików itp znam osoby ktore maja bardzo duże zasoby pieniężne a potrafią przyjść na wesele np z poscielą z kory , Zreszta jak wiemy ostatnio na komunie daje sie wiecej niz na wesela co jest bardzo zastanawiające
cytat
Niestety nie każdy tak ma. Zazwyczaj do tej imprezy się dokłada, dlatego stwierdzenie ze ktoś chrzci dziecko dla kasy uznałem za idiotyczne.
nei napisałeś wyżej że moja wypowiedz jest idiotyczna tylko że i tu cytat
A to się dostaje jakąś kasę???
Kurcze a ja musiałem zapłacić

no to jest dopiero wypowiedz idiotyczna bo tego jeszcze nie slyszałam by ojciec dziecka czy matka chrzestnym musieli płacić za to zeby byli chrzestnymi

A uwierz mi jest mega ludzi co chrzczą w pl tylko i wyłacznie dlatego że sie to lepiej opłaca i jest taniej Jakby chodzilo o sama wiare i chrzest to mogli by pojść tu do kościola ochrzcić i po sprawie ale nie trzeba do pl zaprosić 40 osób i jest powód do balangi to poprostu dobry pretekst też y zaprosić rodzinę pochwalić się dzidzią ile ludzi tyle powodów chrztu jedni dla kasy inny dla spotkania z rodzina inni dla wiary inni jeszcze bo tak wypada itp

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 12:31 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

mam37 napisał(a):nei napisałeś wyżej że moja wypowiedz jest idiotyczna tylko że i tu cytat
A to się dostaje jakąś kasę???
Kurcze a ja musiałem zapłacić

no to jest dopiero wypowiedz idiotyczna bo tego jeszcze nie slyszałam by ojciec dziecka czy matka chrzestnym musieli płacić za to zeby byli chrzestnymi


Nie płacić chrzestnym tylko płacić dla księdza
Widzę nie nie wiesz co to ironia, tak samo jak nie wiesz jak się stosuje cytaty :P


A uwierz mi jest mega ludzi co chrzczą w pl tylko i wyłacznie dlatego że sie to lepiej opłaca i jest taniej Jakby chodzilo o sama wiare i chrzest to mogli by pojść tu do kościola ochrzcić i po sprawie ale nie trzeba do pl zaprosić 40 osób i jest powód do balangi to poprostu dobry pretekst też y zaprosić rodzinę pochwalić się dzidzią ile ludzi tyle powodów chrztu jedni dla kasy inny dla spotkania z rodzina inni dla wiary inni jeszcze bo tak wypada itp


No cóż dla mnie takie podejście było obce, i nie znam takich ludzi ale skoro mówisz że są to wierzę Ci na słowo.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 12:37 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

jarocin, wiem co to ironia dla tego w odpowiedzi mojej 1 było to zawarte z uśmiechem ale ty odpowiedzialeś na to z agresją ze zarabiamy na tym i że wypowiedz moja była idiotyczna więc sam nie rozumiesz ironi a innym ją zarzucasz
Ale to nie temat o tym i nie będę przepychać się słownie z Tobą
Co chciałam już napisałam
Wracając do tematu uważam że jeśli ktoś ma ochote chrzcić dziecko to niech to robi i tyle a księża którzy to utrudniają sami sobie pod sutanne robią ot co

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 17 sty 2014, 12:51 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

malaroksi, Tak aby mialy wybor poniewaz uwazam, ze ochrzczenie dziecka nie zaszkodzi mu w zadem sposob, a ewentualnie pomoze jezeli wybieze taka droge lub jezeli beda chcialy w przyszlosci wziąść slub koscielny. Generalnie wybor pozostawiam im bo jak dla mnie mogłyby nie być ani ochrzczone czy przystepowac do komuni sw. czy bierzmowania. Uwazam rowniez, ze to poniekad tradycja tak samo jak Boze Narodzenie (dzielenie sie oplatkiem, siedzenie wspolnie przy swiatecznej kolacji itd) czy Wielkanoc (malowanie jajek, swiecenie ich - dla dzieci to sama radosc). Mam mile wspomnienia z tymi "tradycjami " i dlaczego miala bym tego nie robic dla dzieci. Sama bylam wychowywana w wierze katolickiej ale moje poglady sie zmienily co nie zmienia faktu, ze chrzest, komunia czy bierzmowanie nie przeszkadzaja mi w niczym.

Tradycja – przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury (takie jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne), uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 39
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 13:01 Re: Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

malaroksi napisał(a):Ja tego kompletnie nie rozumiem .... Ty nie jesteś chrześcijanką ale chrzcisz dzieci by miały wybór i traktujesz to jako tradycję ? czego ?:)


Ja tez raczej nie wieżę w boga mimo ze jestem z rodziny katolickiej ale dziecko ochrzcilem.
Ja nie wierzę w boga bo dla mnie nie ma dowod na jego obecnosc ale rowniez nie moge udowodnic ze go nie ma więc, na wypadek gdybym sie mylil i jednak istnial ochcilem go.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 13:17 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

Jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony. :mrgreen:

mam37 napisał(a):jarocin, wiem co to ironia dla tego w odpowiedzi mojej 1 było to zawarte z uśmiechem ale ty odpowiedzialeś na to z agresją ze zarabiamy na tym i że wypowiedz moja była idiotyczna więc sam nie rozumiesz ironi a innym ją zarzucasz


mam37 nie chciałem abyś odebrała mojego posta jako agresję. Po prostu mamy inne podejście do nie których spraw, i tyle. I faktycznie nie ma się o co sprzeczać.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 17 sty 2014, 15:35 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

marzenciagdziestam, Ok ,teraz rozumiem, jesteś ochrzczona ale nie żyjesz w wierze chrześcijańskiej , wcześniej myślałam ,że ty nie jesteś ochrzczona a z tradycji chrzcisz swoje dzieci :D stąd to zaskoczenie i pytanie.
thomas Jeśli okaże się ,że Bóg istnieje ,myślę ,że nie będzie punktem dla ciebie to ,że ochrzciłeś dziecko w instytucji w którą nie wierzysz :)
Śmieszy mnie wiara w to że ,umierający noworodek który nie zdążył zostać ochrzczony idzie do "piekła" ,to jakaś bzdura. Przecież nurt chrześcijaństwa wywodzi się od dorosłych ludzi i ludzie którzy przyjęli wierzenia chrześcijańskie, na dowód swej wiary brali chrzest w pełni świadomości oddawali się wodzie która miała zmywać z nich grzech pierwotny. Tak więc noworodek który nie potrafi jeszcze nawet wykrzesać gugu gaga z siebie , nie oddaje się w pełni świadomości wyrzeczenia się grzechu pierwotnego. No ale jak wiadomo z historii , kto nie chciał wyznać wiary został do tego przymuszony czy to ogniem czy mieczem :) Stąd pomysł by nie dawać wyboru, wzbudzić wśród rodziców poczucie winy ,że ich dzidzia pójdzie do piekła ,nie będzie prezentów na komunie , nie wybierze sobie imienia na bierzmowanie,nie będzie białej sukni na ślubie...
Jest wiele wyznań wiele religii i każda ma na celu przywłaszczyć sobie Boga dla siebie, mieć prawo do niego,tworzy podziały zamiast jednoczyć. Każda wywiera nacisk na coś,wzbudza poczucie winy ...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mam37 » 17 sty 2014, 16:21 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

jarocin, podejscie mamy równe tylko Ty nie spotkałeś sie z prezentami na chrzciny i tyle pewnie że nie ma co sie sprzeczać łapa na zgode i finito :)

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 17:42 Re: Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

malaroksi napisał(a):marzenciagdziestam, Ok ,teraz rozumiem, jesteś ochrzczona ale nie żyjesz w wierze chrześcijańskiej , wcześniej myślałam ,że ty nie jesteś ochrzczona a z tradycji chrzcisz swoje dzieci :D stąd to zaskoczenie i pytanie.
thomas Jeśli okaże się ,że Bóg istnieje ,myślę ,że nie będzie punktem dla ciebie to ,że ochrzciłeś dziecko w instytucji w którą nie wierzysz :)
Śmieszy mnie wiara w to że ,umierający noworodek który nie zdążył zostać ochrzczony idzie do "piekła" ,to jakaś bzdura. Przecież nurt chrześcijaństwa wywodzi się od dorosłych ludzi i ludzie którzy przyjęli wierzenia chrześcijańskie, na dowód swej wiary brali chrzest w pełni świadomości oddawali się wodzie która miała zmywać z nich grzech pierwotny. Tak więc noworodek który nie potrafi jeszcze nawet wykrzesać gugu gaga z siebie , nie oddaje się w pełni świadomości wyrzeczenia się grzechu pierwotnego. No ale jak wiadomo z historii , kto nie chciał wyznać wiary został do tego przymuszony czy to ogniem czy mieczem :) Stąd pomysł by nie dawać wyboru, wzbudzić wśród rodziców poczucie winy ,że ich dzidzia pójdzie do piekła ,nie będzie prezentów na komunie , nie wybierze sobie imienia na bierzmowanie,nie będzie białej sukni na ślubie...
Jest wiele wyznań wiele religii i każda ma na celu przywłaszczyć sobie Boga dla siebie, mieć prawo do niego,tworzy podziały zamiast jednoczyć. Każda wywiera nacisk na coś,wzbudza poczucie winy ...


Zgadzam sie z Toba. Ale kiedy ma sie dziecko to chce sie dla niego jak najlepiej. Wydaje mi sie ze to co wyzej napisałaś nie moze byc prawda ale za 10f (50zl) które daliśmy na ofiare przy chrzcie mam (kupilem) teraz spokojne sumienie. Amen

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 20:55 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

Thomas napisał(a):Zgadzam sie z Toba. Ale kiedy ma sie dziecko to chce sie dla niego jak najlepiej. Wydaje mi sie ze to co wyzej napisałaś nie moze byc prawda ale za 10f (50zl) które daliśmy na ofiare przy chrzcie mam (kupilem) teraz spokojne sumienie. Amen

I tak Ci dopomóż bóg, nie powiedziałeś na moje pytanie ale jak zapłaciłeś 50 zł to na pewno nie w Birmingham.

Niestety prawda jest taka ze księża robią problemy z byle powodu. W czasach gdy katolicyzm zmierza ku upadkowi powinni się cieszyć z każdego nowego członka. A oni łaskę robią.

malaroksi, każdy ma inne podejście do tych spraw, ja uważam że najważniejsze aby czuć się dobrze z tym co się robi, jeśli ktoś ochrzcił dziecko dla tradycji, bo wierzy albo na wszelki wypadek, to myślę ze nie sensu wnikać i próbować zrozumieć.I myślę ze nie ma sensu teraz dyskutować o wirze bo to temat drażliwy.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 sty 2014, 21:33

Sorry jarocin swoją pocieche ochcilem po sąsiedzku koło Jarocina w wiosce zwanej Kalisz :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 21:43 Re: Papież ochrzcił nieślubne dziecko

No to dla Ciebie prawdopodobnie faktycznie żadna to rewelacja ze papież ochrzcił dziecko, bo nie miałeś do czynienia z księdzem z Birmingham:)

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK