Rower MTB

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez Kamil2047 » 22 mar 2014, 15:03 Rower MTB

Ma ktos o tym pojecie? szukam pomocy przy zakupie:) rowerek nadajacy sie do posmigania po gorach ale fajnie bylo by sie zmiescic w 500f. pozdrawiam

Kamil2047
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 22 mar 2014, 14:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pierrotlefou » 22 mar 2014, 21:57 Re: Rower MTB

Nada sie wszystko z minimum alivio/X5. Proponuje 28 cali, po gorkach jak najbardziej a po plaskim jeszcze wiekszy komfort. Pytajac o rower w taki sposob, bankowo nie bedziesz jezdzil po GORACH ;] trekking i tyle. Rozmiar ramy tylko dobierz wlasciwy, tutaj przewaznie ludzie strzelaja sobie w stope.

pierrotlefou
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 2 lis 2013, 20:01
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 23 mar 2014, 12:51 Re: Rower MTB

Kolega z gory ma na mysli 29er - 28 cali to rowery szosowe.

Osobiscie wole 26er ale to kwestia gustu chyba dodatkowo osprzet 29er jest troszke drozszy.

Poszukaj czegos z ubieglego roku - rowery z 2013 sa calkiem niezle przecenione.

Niestety w tej kasie bedziesz mial albo deore i slaby amor albo acera i lepszy amor.

Proponuje pierwsze wyjscie i za jakis czas wymiana widelca.

Mialem ten sam dylemat kilka lat temu. Kupilem przeceniony Fuji Nevada 2.0
Z deore z tylu, acera z przodu i manetkami deore(niektorzy twierdza ze lepsze nix xt) do tego calkem niezle tarcze hydrauliczne tyle ze widelec byl kiepski (XCM) po kilku miesiacach jazdy wymienilem na EPICONA ( 1kg lzejszy, powietrzny, regulacja wysokosci -£150 na ebay) i rower zmienil sie nie do poznania.

To co znalalzem na szybko:

http://www.evanscycles.com/products/sco ... e-ec042355
http://www.evanscycles.com/products/tre ... 1#features
http://www.ladypoolcycles.co.uk/merida- ... p-944.html
http://www.chainreactioncycles.com/ghos ... -prod81701

Ewentualnie za dodatkowe £50 masz

http://www.chainreactioncycles.com/ghos ... -prod81702

Na dobrym osprzecie i na Raidonie (rozni sie od epicona w sumie tylko tym ze nie ma regulacji skoku- ktora i tak jest wewnetrzna wiec trzeba go rozkladac na czesci zeby to zrobic) i osobiscie jakbym mial cos kupowac w tej kasie to ten ghost wydaje sie dobrym wyborem.

Jesli pracujesz i Twoja firma wspiera Ride To Work - mozesz skozystac z dosc duzej znizki.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kamil2047 » 23 mar 2014, 19:00 Re: Rower MTB

po plaskim mam mojego retro road bike;] pytam w taki sposob bo jestem zielony ale jak sie na cos nakrece to raczej to realizuje zwlaszcza ze mam za duzo czasu w tygodniu i juz nie chce go marnowac, a pomimo ze nie poswiecilem sie zadnej dziedzinie sportu calkowicie to lubie kazde po trochu ktore daje adrenalinke i jestem pewien ze rower to bedzie moj klimat juz dawno o tym myslalem. dzieki za odpowiedzi mam miesiac na wybranie jakiegos. moja praca niestety nie wspiera takiej akcji ale mam znajomych ktorzy maja taka mozliwosc u siebie w pracy moze sie z kims dogadam zobaczymy, a jesli nie to trudno. jeszcze prosilbym o jakis komentarz do tych dwoch.dzieki i pozdrawiam.

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... yId_165499

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... yId_165499

Kamil2047
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 22 mar 2014, 14:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 23 mar 2014, 19:44 Re: Rower MTB

Voodoo nigdy sie nie interesowalem - jakas malo znana marka dla mnie.
Carrera to marka halfordsa- tez nic specjalnego

Na szybko:

voodoo jest na alivio - niby nie taki zly ale mozna miec lepszy za ta kase, zreszta tak jak juz pisalem 29ery mnie nie kreca - jezdzilem i szalu na mnie nie robia. Widelec slaby.

Kraken - hamulce clarks - jestem 99% pewien ze porzadne vbreaki beda lepsze niz te hydrauliki, widelec jak wyzej.
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pierrotlefou » 23 mar 2014, 21:51 Re: Rower MTB

rmazurek napisał(a):Kolega z gory ma na mysli 29er - 28 cali to rowery szosowe (...)


Mówiłem o rowerze trekkingowym. 28 cali.

pierrotlefou
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 2 lis 2013, 20:01
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 24 mar 2014, 04:24 Re: Rower MTB

Kamil2047 napisał(a):Rower MTB




pierrotlefou napisał(a):Mówiłem o rowerze trekkingowym. 28 cali.



To tak jakby ktos napisal :

Chcialbym kupic auto 4x4, terenowe a Ty zaproponowalbys audi tt bo przeciez ma quatro...
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hermenegilda8 » 11 gru 2014, 11:33 Re: Rower MTB

Hej!!

Szukam TB bikerów z okolic Erdingtonu.
rmazurek , Ty masz blizko, wiec moze umowilibysmy sie na browca i wyskoczyli bysmy razem gdzies na trase??
Dawno nie jezdzilem, bo nie mam z kim a moj rower tylko sie kurzy w garazu...
Co ty na to??
Daj znac... Pozdro!!
A z tymi rowerami to ludziom sie w glowach poprzewracalo!!
Trekking dobry do wszystkiego. Jesli ktos jest poczatkujacy, to nie bedzie na nim walil dropow!
Ja jak bylem smarkaty, to na skladaku domino po lesie zapierniczalem jak dzik, bo innych nie bylo a jak ktos mial Wigry 3 to wogole mial sprzet godny pozazroszczenia!!
W latach 90-tych , kiedy kolarstwo gorskie raczkowalo, ludzie zjezdzali z gor na totalnych sztywniakach i dawali rade!
Jesli chodzi o rozmiar kol, to ja bym obstawial przy klasycznych 26 calach poniewaz sztywnosc lepsza, a w rowerku do 500 funtow to super komponentow niestety nie bedzie.
Brac tarcze jaka kolwiek by nie byla, bo w miare mozliwosci mozna wymienic na cos lepszego, a jak sie kupi rower z v-brakeami, to mocowan pod tarzcze pewnie nie bedzie ani na ramie , ani na widelcu.
A najlepiej to popatrzec na poyebaju, bo mozna za mniejsze pieniazki wyszarpac cos ciekawego (ja np kupilem dziewczynie Gianta AC team za 150 funtow!!).
Ale jak kolega wczesniej pisal, rozmiar ramy najwazniejszy!!
Gdzies na necie mozna znalezc tabele wysokosci/rozmiar ramy i tym sie sugerowac. Reszta przyjdzie z czasem, bo albo sie zarazisz sportem i bedziesz poznawal wiecej i wiecej, albo kupisz rower i bedziesz go trzymal w garazu...
Pozdro :P
Avatar użytkownika
hermenegilda8
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 6 sty 2009, 19:13
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 11 gru 2014, 14:24 Re: Rower MTB

Witaj. Przed swietami to moze byc ciezko bo jestem tak zarobiony, ze nie mam czasu sie po nosie podrapac. Wysle Ci namiary na priv. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 11 gru 2014, 17:03 Re: Rower MTB

Nie dawno jak ukradziono mi apollo,postanowiłem zakupić sobie nowy rowerek i suma jaką dysponowałem to 400 funtów i znalazłem w tej cenie rower który spisuje się bardzo dobrze na górkach i kanałach gdzie dosyć sporo śmigam.Rower to Whistle Miwok 1483D
Obrazek
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Kamil2047 » 17 maja 2015, 14:08 Re: Rower MTB

witam i co smigacie na tych mtb sobie?:) moze jakis wspolny wypad? chyba ze sa tu sami zawodowcy to nie chce nawet probowac zanizac tempa heh pozdro

Kamil2047
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 22 mar 2014, 14:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 18 maja 2015, 06:19 Re: Rower MTB

Jeżeli mieszkasz w okolicy Dudley czemu nie możemy wskoczyć na wypad.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez scooterg » 18 maja 2015, 11:29 Re: Rower MTB

Witam. Tez z chęcią się się przyłącze do wycieczki na rowerach. Jestem z Wolverhampton wiec do Dudley nie jest daleko. Często jeżdżę kanałami tylko samemu się strasznie nudzi. Jak coś to priv.

scooterg
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 43
Dołączył: 12 sie 2012, 07:57
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kamil2047 » 18 maja 2015, 18:48 Re: Rower MTB

no to moze cos sie uda wymslec widze. ja osobiscie proponuje wypad do Cannock Chase. fajne miejsce raz tam bylem z kumplem fajne trasy na mtb zwlaszcza w pare osob. ale zaznaczam ze jestem amatorem dobrej zabawy bardziej niz zawodowcem wiec tempo najwyzsze nie bedzie:) to od Birmingham daleko nie jest ja samochod z bagaznikiem na dwa rowery mam kumpel jesli go namowie tez moze wziasc samochod. mozna by troche pojezdzic miejsce na grila tez tam sie znajdzie, pozdrawiam

Dodano: -- 18 maja 2015, 18:50 --

kwestia czy sie zgadamy z wolnymi dniami to moze byc najtrudniejsze bo checi widze sa :)

Kamil2047
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 22 mar 2014, 14:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 19 maja 2015, 06:06 Re: Rower MTB

Jeżeli dzień będzie mi pasował to czemu nie,jedyny problem to transport roweru.Ale jak by kto chętny zabrał mnie z rowerkiem i data pasowała to jestem za.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK