Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez Anula78_ » 31 paź 2014, 13:20 Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Hej,

były już tematy o muzyce, podróżach, dzieciach, ale jakoś nie znalazłam nic o książkach.
przyznam, że ja jestem wielką miłośniczką książek i brakuje mi polskich nowości za granicą :/ (jakoś sobie z tym radzę całe szczęście!) :)
Jakie książki teraz czytacie, co możecie polecić?

Anula78_
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 24 paź 2014, 07:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 1 lis 2014, 10:10 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

"Z miłości do prawdy" K.Pjankowa. Kryminał, z jajem i elementami fantazy ;)

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 1 lis 2014, 12:46 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Ja to same nudne rzeczy: literatura faktu.
Ostatnie kniżki to:

  • "The New Strategic Brand Management" - Jean Noel Kapferer (marketing, branding)
  • "A Brief History of Time" - Stephen William Hawking z Oxforda (fizyka, kosmologia)
  • "Psychologia akademicka" oba tomy - pod red. Dariusza Dolińskiego (psychologia)
  • "Człowiek i jego znaki" - Adrian Frutiger (dizajn, rys historyczny, kulturowy psychologiczny)
  • "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" - Oliver Sacks (neuropsychologia)
  • "Psychopaci są wśród nas" - Robert D. Hare (psychopatologia)
  • "Pejzaż etniczny Europy" - Edmund Lewandowski (etnografia)

Sporo z dizajnu ale to już się nawet wymieniać nie chce.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anna SZYMANCZAK » 1 lis 2014, 13:14 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Po ,, Greyu " i ,,Grassie " mialam ochote na zupelnie co innego i czytam teraz "Gra o tron " podobno ksiazka dobra

Anna SZYMANCZAK
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 4 kwi 2013, 09:01
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dewoj » 1 lis 2014, 14:23 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

"Koniec świata w Breslau" Marka Krajewskiego

dewoj
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 paź 2013, 14:20
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 1 lis 2014, 20:36 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

A ja się zacięłam... Kiedyś potrafiła godzinami czytać, w wolnym czasie zamknąć się w sypialni i odpłynąć, a teraz nawet w magazynach przeglądam tylko obrazki. :roll:
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 4 lis 2014, 10:31 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

"Kod Leonarda da Vinci" Dana Brown'a. Film fajny, ale książka super gD>
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez edytasoul » 4 lis 2014, 10:56 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Książka Kod Leonardo da Vinci zdecydowanie o wiele lepsza film tak tego nie oddaje, nie ma jak to wyobraźnia działa:)
A ja teraz czytam książkę Beaty Pawlikowskiej:Kurs szczęścia" słyszałam dobre o[ponie na jej temat i chce się przekonać:) może dzięki tej książce poznam o drobinę lepiej sama siebie...bo mimo tylu lat człowiek cały czas się uczy :)
Avatar użytkownika
edytasoul
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 44
Dołączyła: 29 paź 2014, 16:49
Lokalizacja: UK
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 4 lis 2014, 11:36 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

edytasoul, jeśli sympatyczna bądź co bądź pani Beata jest tak nudna w książce jak w wywiadzie w trójce to ja bym nie czytał. Omal nie zasnałemz 5 razy jak ja interwjułowali :) Aczkolwiek jedna kniżkę jej mam: kurs do nauki j. francuskiego 2/3 przebrnąłem :]
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Betty » 4 lis 2014, 17:14 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Czytam, niestety coraz mniej. W jezyku polskim to juz nie pamietam kiedy przeczytalam jakás ksiázke :oops:
Méczé ostatnio mozna to tak nazwac The Biography of George Michael, od ubieglego roku, jak tylko mam wolna chwilke to biore i czytam kilka stron (jako, iz ksiázka jest gruba to trwa to i trwa). W dodatku nie jest zbyt interesujáca (ale ma ladne fotki). Jedyne nowa informacja dla mnie z tej ksiazki to, to ze pierwszy chlopak wokalisty Wham zmarl na AIDS w wieku 20 kilku lat. O tym nie wiedzialam. Pozatym relaksuje sie czytajac wiadomosci na portalach i Metro, czasem Birmingham Mail lub tp.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 lis 2014, 21:21

A ja wlasnie przeczytałem program telewizyjny I szlak mnie trafia ze nic ciekawego nie leci we wtorkowe wieczory...:-(
Ale juz dosyć tego czytania bo jeszcze sobie wzrok popsuje :-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mir4ge » 5 lis 2014, 16:08 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Pomiędzy ogłoszeniami o pracę... dla przyjemności:
głównie klasyki SF:

"451 Fahrenheit" Ray Bradbury
"Hyperion" Dan Simmons
"Gniazdo Światów" Marek Huberath
"Długa Ziemia" Terry Pratchett i Stephen Baxter ( to klasyk nie jest i raczej nie będzie)

I inne:
"Listy z Ziemi" Mark Twain
"Foundations of Software Testing" Dorothy Graham i inni
"Visual C#2010 Step by Step" John Sharp


Anna SZYMANCZAK napisał(a):Po ,, Greyu " i ,,Grassie " mialam ochote na zupelnie co innego i czytam teraz "Gra o tron " podobno ksiazka dobra


Najlepsza powieść fantasy obok Władcy Pierścieni.

mir4ge
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 5 lis 2014, 14:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hambo » 7 lis 2014, 09:26 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Dlaczego mówisz, że "Długa Ziemia" nie będzie klasykiem. Nie zachwyciła Cię? Jeszcze po nią nie sięgałam, ale słyszałam pochlebne opinie. No i wcześniejsze prace Prattcheta też godne uwagi.

_______
Zajrzyj na moją stronę, gdzie dowiesz się więcej z dziedziny finansów. Ostatnio zajmuję się kredytami 2000 na dowód.

hambo
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Wiek: 52
Dołączyła: 7 lis 2014, 09:21
Lokalizacja: Glasgow
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zmielna » 8 lis 2014, 00:22 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Dla milosnikow fantastyki: Pan Lodowego Ogrodu, co za powiesc...
4 tomy przelecialem w chyba 2 tygodnie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_Lodowego_Ogrodu

Takze Krajewski: Erynie, Liczby Charona.

Zygmunt Miloszewski, Bezcenny.

Aha, i teraz ponownie czytam "Zapiski oficera Armii Czerwonej - Sergiusz Piasecki". Smiesznie i smutno zarazem.

Wszystkie powyzsze polecam z reka na sercu.
Ad astra per aspera..
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 6 lut 2015, 21:46 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Właśnie skończyłam "Sekundę za późno" William'a R. Forstchen'a. Wciągająca i daje do myślenia. Człowiek żyje sobie spokojnie nie podejrzewając jak kruchy to spokój i jak szybko i drastycznie nasza cywilizacja może upaść z dnia na dzień. Nikt nie jest na to gotowy... Polecam, polecam, polecam..
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK