Ryanair bagaż podręczny,czy 5cm za głęboki przejdzie?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
Witam, moja walizka podręczna ma 51x36x25 co przekracza głębokość torby o 5cm
ile ma ten stelaż kontrolny, jest tam jakaś tolerancja czy co do centymetra?
czy wasze walizki mają te przepisowe rozmiary ?

magdam151280
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 20 mar 2013, 08:29
Reputacja: 0
Neutralny

Wszystko, żależy od kontrolerów, ostatnio kilka razy latalem i mało komu sprawdzali torby czy są wymiarowe, a niektóre na pewno było poza wymiararem.

Schabik
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 36
Dołączył: 7 kwi 2012, 19:49
Lokalizacja: Cannock
Reputacja: 4
Neutralny

Schabik napisał(a):Wszystko, żależy od kontrolerów, ostatnio kilka razy latalem i mało komu sprawdzali torby czy są wymiarowe, a niektóre na pewno było poza wymiararem.


Dokladnie. Tez to zaobserwowalam. A dodatkowo jak ma sie pierwszenstwo wejscia, to juz w ogole nawet nie zwracaja uwagi na bagaz.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

Jak samolot ma zapas to często sprawdzają. Czy to Ryanair czy w Wizzair. Ale przez ostatnie pół roku loty do Szczecina są notorycznie opóźnione (zazwyczaj start a czasem i lądowanie) i wtedy nie mają czasu na sprawdzanie.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

magdam151280 napisał(a):Witam, moja walizka podręczna ma 51x36x25 co przekracza głębokość torby o 5cm
ile ma ten stelaż kontrolny, jest tam jakaś tolerancja czy co do centymetra?
czy wasze walizki mają te przepisowe rozmiary ?


na EMA dwa razy leciałem w ciągu pół roku i dwa razy wyrywkowo sprawdzali - zawsze ktoś nie poleciał - chyba, że miał pieniądze i wolał zapłacić. Też kiedyś mi sprawdzili i przez plastikowe stopki od torby nie poleciałem bo nachodziły się na rurki z szablonu i rączka wystawała ponad. Kłótnie nic nie pomogły. Kazali sobie extra zapłacić 60 funtów. Trzeba się liczyć, że zawsze jest ryzyko.

hashordie
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 paź 2013, 14:23
Reputacja: 0
Neutralny

walizeczka zmieściła się doskonale w stelażu kontrolnym, piszę może się to komuś przyda:D

magdam151280
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 20 mar 2013, 08:29
Reputacja: 0
Neutralny

Od czterech lat latam z EMA i BHX (z Birmingham głównie służbowo). Loty dosyć regularnie, gdzieś z 10 lotów rocznie. Jeszcze nigdy nie sprawdzano mi wymiarów torby, a często latam z plecakiem który jest "chudszy" o 10cm ale wyższy o 10 cm (wąski a wysoki).
Ale co ciekawe zdarzało mi się że z kartonikiem (wymiarowym) sprawdzali kiedyś niektórym bagaże. Ogólnie nie przejmowałbym się aż tak bardzo a z drugiej strony potępiam tych co mają na tyle duże torby że muszą je chować do schowka na szerokość (bo na długość się nie mieszczą). Ja plecak wrzucam pod siedzenie przed sobą dzięki czemu mam dostęp do książek czy słuchawek. Tyle że mój plecak wunięty do schowka na długość spokojnie się mieści :D
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

U mnie również nigdy nie sprawdzano wymiarów torby, sam też tego nie robiłem. Z ciekawości już po kilku lotach sprawdziłem jej wymiary i jest o kilka centymetrów za długa i za wysoka i nigdy nie było z tym problemów :)

Kamil112
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 4 kwi 2016, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

No niestety, ale te lotniskowe restrykcje trzeba przestrzegać.

pepe123
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 8 kwi 2016, 09:36
Reputacja: 0
Neutralny

pepe123 napisał(a):No niestety, ale te lotniskowe restrykcje trzeba przestrzegać.


Powiedział co wiedział, a ze wiedza znikoma...

Co do restrykcji maja male widełki, dla przykładu bagaż 15 kg może ważyć max 15.9 kg.
Podręcznego raczej nie sprawdzają, do tego dosyć często proponują za darmo nadanie podręcznego jako normalny bagaż za darmo.

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

Mnie raz sprawdzili na x lotów i musiałam zapłacić 50f.

Ika50
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 4 lis 2010, 20:49
Reputacja: 0
Neutralny

Pit82 napisał(a):
pepe123 napisał(a):No niestety, ale te lotniskowe restrykcje trzeba przestrzegać.


Powiedział co wiedział, a ze wiedza znikoma...


No to chyba odnosiłeś do siebie.
Przepisy są.

To, ze przymykają oko na wiele i długo, nie znaczy, że nie mogą sprawdzić.
A jak sprawdzą, to też albo będą tolerancyjni do jakiegoś poziomu, albo po polsku - przepis jest przepis.
RAZ leciałem do Szczecina i RAZ (na wiele) lotów był przymiar ustawiony przy pani sprawdzającej bilety i KAŻDY musiał wsunąć swoje. No i oczywiście laptop do środka do podręcznego, bo jak osobno, to dopłata za 2gą walizkę. Nie ma pomiłuj.
Jak ktoś chce ryzykować, jego brocha.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Ja wiem Adam, ze ty w każdym temacie musisz zabrać głos bo wiesz zawsze najlepiej.

Po pierwsze nigdzie nie napisałem o przymykaniu oka. Po drugie to co podałem z bagażem 15,9 kg to nie przymykanie oka tylko dopuszczalna norma Ryanair czyli tak jak to nazwałeś przepisy. A jak ktoś mi mówi o przestrzeganiu restrykcji i nie mowie tu o ogólnie dostępnym regulaminie na ich stronie, to najpierw niech się dowie jakie one są.

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

Ostatnio leciałem do PL i strasznie bałem się, czy aby moja walizka nie jest za duża, przewyższała jeden wymiar o 6,5 cm :D ale nikt się nie przyczepił :)

marcin12
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 39
Dołączył: 6 maja 2016, 10:58
Lokalizacja: Bham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK