Dziwny numer telefonu

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez STIF14 » 10 maja 2016, 18:59 Dziwny numer telefonu

Witam,otóż w dniu dzisiejszym dwa razy dzwoniono na moją komórkę z takiego numeru -0698501098.
Szukałem w googlach powyższego numeru i nic nie znalazłem,może ktoś z Was miał coś podobnego i może podpowie co to może być.
Oczywiście połączenia nie odebrałem,a numer zablokowałem.
Pozdrawiam...
STEFAN
Avatar użytkownika
STIF14
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączył: 19 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: GDYNIA/BIRMINGHAM
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez greg2904 » 11 maja 2016, 12:02 Re: Dziwny numer telefonu

kiedys ktos mi mowil ze sa jakies polaczenia z dziwnych numerow I jak sie je odbierze podobno placi sie za nie £1.5 za minute. ile w tym prawdy nie wiem. kto wie moze to byl jeden z tych numerow. tak samo robie blokuje od razu.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączył: 10 lis 2012, 15:08
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 12 maja 2016, 11:12 Re: Dziwny numer telefonu

Trochę bzdura z tym płaceniem za odbieranie nieznanego numeru ale ok.
Dla Androida polecam "Odebrać telefon" który przez internet automatycznie sprawdzi czy numer jest w bazie. Ja zawsze telefon odbieram po czym słucham że "nasza baza danych wykazuje że brał pan udział w wypadku samochodowym, zgadza się?". Odpowiadam oczywiście że tak, tylko żeby mi pani powiedziała o który wypadek chodzi, bo akurat nie mam czasu bo zakopuje ciała w swoim ogródku. W zależności od humoru czasami ciągnę wątek trochę dłużej. To że ludzie w Londynie zatrudniają się do takich prac (jak wyłudzanie kasy z ubezpieczeń, bo wystaczy imię, nazwisko, numer rejestracyjny pojazdu i data zdarzenia i już nie masz odszkodowania) to już znaczy że nie szanują ani siebie, ani ludzi do których dzwonią. A już szczytem była polka która tutaj dzwoniła po polakach biorać numer prosto z bham na polecenie szefa. I jeszcze wszyscy twierdzą, że jeśli udostępniłeś numer przy ogłoszeniu to oni mają pełne prawo zadzwonić do Ciebie z ofertą bo przecież numer jest publiczny :/
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 13 maja 2016, 23:30 Re: Dziwny numer telefonu

STIF14 napisał(a):Witam,otóż w dniu dzisiejszym dwa razy dzwoniono na moją komórkę z takiego numeru -0698501098.
Szukałem w googlach powyższego numeru i nic nie znalazłem,może ktoś z Was miał coś podobnego i może podpowie co to może być.
Oczywiście połączenia nie odebrałem,a numer zablokowałem.
Pozdrawiam...


Nie wiem czy to jest dokładnie to ale znalazłem w Google podobnie zaczynający się numer z Call Centre:
https://www.shouldianswer.net/phone-num ... 2698987329

Numer niby z Marocco ale dziwi mnie, że można wyświetlać numeru bez kierunkowego kraju.

Dodano: -- 14 maja 2016, 00:39 --

edmun napisał(a):Ja zawsze telefon odbieram po czym słucham że "nasza baza danych wykazuje że brał pan udział w wypadku samochodowym, zgadza się?". Odpowiadam oczywiście że tak, tylko żeby mi pani powiedziała o który wypadek chodzi, bo akurat nie mam czasu bo zakopuje ciała w swoim ogródku. W zależności od humoru czasami ciągnę wątek trochę dłużej. To że ludzie w Londynie zatrudniają się do takich prac (jak wyłudzanie kasy z ubezpieczeń, bo wystaczy imię, nazwisko, numer rejestracyjny pojazdu i data zdarzenia i już nie masz odszkodowania) to już znaczy że nie szanują ani siebie, ani ludzi do których dzwonią.


Mnie na początku złościły te telefony (kilka w tygodniu) i tłumaczenie, że nie mam zamiaru wyłudzać kasy bo nic mi się nie stało. Prosiłem, żeby nie dzwonili ale oni twierdzili, że przez 3 lata będą dzwonić jeżeli nie wystąpię o odszkodowanie i nic na to nie poradzę. Postanowiłem więc znaleźć w tym jakieś pozytywy i znalazłem. Teraz jak dzwonią to gadamy ile się tylko da. Proszę o tłumaczenie każdego aspektu i wydaję się bardzo zainteresowany ich ofertą. Dzięki temu mam darmowe praktyki języka angielskiego. Są mili, cierpliwi, pomagają i to wszystko za FREE.

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 14 maja 2016, 12:33 Re: Dziwny numer telefonu

Ja podobnie jak Edmun wymyślam jakieś niestworzone historie typu, żeby zadzwonili później bo np. kosmici napadli na mój dom i teraz z nimi walczę i nie mam czasu na rozmowę, czasem puszczam muzykę na maksa przykładam telefon do głośnika i dopiero odbieram, a czasem odbieram i odkładam telefon na bok, mam nadzieje, że wszyscy "naganiacze" po takiej rozmowie wprowadzają numer do systemu i zapisują sobie "kretyn nie dzwonić nigdy więcej".

Mnie znowu strasznie ostatnimi czasy nachodzą różne banki i namawiają na kredyt, a spowodowane jest to tym, że około pół roku temu zainwestowałem bardzo dużo pieniędzy i zniknęły z mojego konta prawie wszystkie oszczędności swoją drogą to ciekawe jak instytucje typu bank handlują danymi osobowymi bo skąd o tym niby wiedzą inne banki oprócz tego w którym mam konto.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 15 maja 2016, 13:44 Re: Dziwny numer telefonu

Marc Elsberg napisał ciekawa książkę na temat tego co się dzieje w dziejszych czasach jako handel danymi, oraz upośledzenie ludzi którzy wierzą w to co jest w internecie. Książka nazywa się Zero i bardzo polecam właśnie dla tych, co zastanawiają się jak to wygląda z tymi danymi osobowymi. Jest to książka sesacja i jak sam autor zaznaczył, nic z tego nie wydarzyło się naprawdę ale to co się dzieje w tle, jest na żywo w dzisiejszych czasach za naszymi plecami.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 16 maja 2016, 05:51 Re: Dziwny numer telefonu

Wlasny numer mozna zarejestrowac w bazie Telephone Preferences Service
http://www.tpsonline.org.uk/tps/mobile/index.html

W moim przypadku ilosc niechcianych SMSow I telefonow zmniejszyla sie znacznie.
Istnieje możliwość zgłoszania firm, które nas nękają pomimo rejestracji w TPS
https://complaints.tpsonline.org.uk/con ... MConsumer/
http://consumers.ofcom.org.uk/phone/tac ... ing-texts/
oraz przesylania kopii niechcianych SMSow na 7726.

Zarejestrowałam sie w TPS około 2 lat temu.
Wczesniej odbieralam kilkanascie polaczen od marketingowcow tygodniowo.
Teraz praktycznie smsuja juz tylko polscy sprzedawcy ubezpieczen.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK