Agencje pracy

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 24 lis 2016, 14:31 Re: Agencje pracy

ArturD napisał(a):
AdamBoltryk napisał(a):Zmartwię cie
1. agencyjni u nas maja lepsze warunki niż kontraktowi...
2. nasz DHL powstał 4 lata temu, więc nikt nie czeka aż odejdziemy do konkurencji, na emerytury i nie jest prawdą, że najchętniej by się nas pozbyli.
3. nie jesteśmy wrzodem,
4. w firmie staraja się utrzymać stały stosunek agencyjnych/DHL 40/60 o ile pamiętam.

Więc jak mowiłem wielokrotnie - You know nothing, Jon Snow,,,

PS. Nowy magazyn otworzono 2 lata temu na dokładnie tych samych warunkach. A kolejny buduje się w Solihull.


No to fajnie byc wyrzuconym z dnia na dzien, zycie z ta swiadomoscia, chyba im zazdroscisz, dlaczego sie nie przeniosles w takim razie

No a kto zalozyl ten DHL. Bo chyba nie DHL, prawda? Predzej same Jaguary poustawialy wszystko lub ich znajomkowie a DHL dostarcza znaczek

Dodano: -- 24 lis 2016, 11:06 --

dr napisał(a):1. agencyjni u nas maja lepsze warunki niż kontraktowi
Pracuje w tym DHL(JLR) via TBC . Mozesz wyjasnic na czym polegaja te "lepsze warunki".
Mnie osobiscie to nie dotyczy, piatek to ostatni dzien pracy w tej firmie.

Glupot nawypisywal i sie broni. Nie wytrzymuje ze zderzenia z rzeczywistoscia, w jakich cieplarnianych warunkach zyje, nie zna zycia

Dodano: -- 24 lis 2016, 12:49 --

Tzn pomylil stawke placona przez DHL agencji z losem pracownikow. W jakims wirtualnym swiecie chlop zyje niech zyje



A to co z pracy na kontrakcie nie mozesz zostac wyrzucony z dnia na dzien ?

U mnie agencyjny inzynier zarabia wiecej niz "etatowy"...

Ale utrzymanie "etatowego" inzyniera kosztuje firme wiecej niz zatrudnienie agencyjnego pracownika.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
8
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 lis 2016, 17:12 Re: Agencje pracy

dr napisał(a):1. agencyjni u nas maja lepsze warunki niż kontraktowi
Pracuje w tym DHL(JLR) via TBC . Mozesz wyjasnic na czym polegaja te "lepsze warunki".
(...)

1. Jeden dzień urlopu więcej w roku,
2. 37,5 godzin tygodniowo (my mam 40),
3. Bonusy na wakacje
4. większe podwyżki

Jak zaczynałem pracę różnica w stawce na godzinę między clerkami (DHL) a operativami (agencja) była dokładnie 1,5 funta (na korzyść DHLa). Obecnie wynosi bodajże 30 pensów... A jak przeliczysz to co przedstawiłem powyżej, to DHL jest na minusie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 25 lis 2016, 07:59 Re: Agencje pracy

Alzak napisał(a):

A to co z pracy na kontrakcie nie mozesz zostac wyrzucony z dnia na dzien ?

U mnie agencyjny inzynier zarabia wiecej niz "etatowy"...

Ale utrzymanie "etatowego" inzyniera kosztuje firme wiecej niz zatrudnienie agencyjnego pracownika.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
8



Wyobraz sobie ze nie moze. Kontrakt jest swietoscia. Musi byc naprawde zle z firma, zeby pozbywala sie pracownika kontraktowego, conajmniej likwidacja dzialu tak to pracownik kontraktowy jest nietkalny.

A agencyjnemu wystarczy ze jego pysk sie nie podoba i teefon ze na przyklad nie ma zamowien i jutro nie przychodzi.

To ty nie wiesz takich oczywistosci? Ludzie popytaj znajomych, na miescie, nie wiem kazdy ci powie czym sie rozni agencyjny od kontraktowego

Oczywiscie dobrze mowisz, ze agencyjny zarabia wiecej od etatowego w zawodach freelancerskich typu tlumacz, inzynier, bo to sa jakby prace na umowy zlecenia, wykonanie zadania i do domu. A staly ma gwarantowana liczbe godzin itp.

I ja na starcie proponowalem, zeby role agencji ograniczyc do znalezienia pracownika, symbolicznej obslugi payrollu, prac tymczasowych, a takze zawodow freelancerskich.

Nalezy odebrac im stanowiska pracownicze w procesach ciaglych, zakladach, ktore latami produkuja to samo i praca nie ma charakteru sezonowego, czyli np przemysl czy uslugi poniewaz uklad jaki jest obecnie to patologia, gdzie ludzie latami pracuja 'tymczasowo' podczas gdy wykonywana praca bynajmniej nie ma charakteryu tymczasowego i agencja bierze polowe zarobkow pracownika. A to juz teoretycznie jest zabronione, jako ze agencjom wolno pobierac oplaty wylacznie od pracodawcy, calkowicie zabronione jest pobieranie pieniedzy od pracownikow. Uklad, gdzie masz prace ale odpaasz psrednikowi jakas czesc zarobkow jest nielegalny w UK

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 25 lis 2016, 16:11 Re: Agencje pracy

Co ty nie powiesz... Normalnie takie nikomu nie znane fakty przytaczasz, że wszyscy zastygli z wrażenia...
Nie wiem ile czasu przebywasz w UK, ale zarejestrowałeś się na tym forum 2 tygodnie temu... Wyobraź sobie, że to wszystko zdecydowana większość JUŻ WIE. I nie odkrywasz ameryki. A dyrdymały jakie często gęsto sadzisz są tak śmieszne, że aż czasami sie zastanawiam, czy ty tak na poważnie, czy też ktoś ci płaci za robienie z siebie pośmiewiska.
Przyjechałeś do tego kraju i juz chcesz zmieniać. A zmieniaj! Nikt Ci nie broni. Załóż tutaj PiS i zmieniaj...
Nie uważasz, że gdyby agencje łamały jakiekolwiek prawo, to dawno byłoby pozamiatane, a w sądach kupa spraw? Nie przyszło ci to do głowy? Nie, bo twoja wizja świata i porządku społecznego i gospodarki jest jedyna i bezdyskusyjna. Reszta to złodzieje i krętacze.

Cholera, a myślałem, ze uciekłem od takiego postrzegania świata lata temu, jak wyjechałem z Polski...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 25 lis 2016, 21:07 Re: Agencje pracy

ArturD napisał(a):
Alzak napisał(a):

A to co z pracy na kontrakcie nie mozesz zostac wyrzucony z dnia na dzien ?

U mnie agencyjny inzynier zarabia wiecej niz "etatowy"...

Ale utrzymanie "etatowego" inzyniera kosztuje firme wiecej niz zatrudnienie agencyjnego pracownika.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
8



Wyobraz sobie ze nie moze. Kontrakt jest swietoscia. Musi byc naprawde zle z firma, zeby pozbywala sie pracownika kontraktowego, conajmniej likwidacja dzialu tak to pracownik kontraktowy jest nietkalny.

A agencyjnemu wystarczy ze jego pysk sie nie podoba i teefon ze na przyklad nie ma zamowien i jutro nie przychodzi.

To ty nie wiesz takich oczywistosci? Ludzie popytaj znajomych, na miescie, nie wiem kazdy ci powie czym sie rozni agencyjny od kontraktowego

[/b]


Ah maluczki maluczki jak ja lubie takich co sie swietoscia kontraktu zaslaniaja i zgrywaja cwaniakow... A pozniej sie dziwia ze jednak mozna prace stracic w jeden dzien.

Radze sie obudzic i przestac zyc w idealnym swiecie, ah ten kapitalizm...



Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 26 lis 2016, 07:58 Re: Agencje pracy

AdamBoltryk napisał(a):Co ty nie powiesz... Normalnie takie nikomu nie znane fakty przytaczasz, że wszyscy zastygli z wrażenia...
Nie wiem ile czasu przebywasz w UK, ale zarejestrowałeś się na tym forum 2 tygodnie temu... Wyobraź sobie, że to wszystko zdecydowana większość JUŻ WIE. I nie odkrywasz ameryki. A dyrdymały jakie często gęsto sadzisz są tak śmieszne, że aż czasami sie zastanawiam, czy ty tak na poważnie, czy też ktoś ci płaci za robienie z siebie pośmiewiska.
Przyjechałeś do tego kraju i juz chcesz zmieniać. A zmieniaj! Nikt Ci nie broni. Załóż tutaj PiS i zmieniaj...
Nie uważasz, że gdyby agencje łamały jakiekolwiek prawo, to dawno byłoby pozamiatane, a w sądach kupa spraw? Nie przyszło ci to do głowy? Nie, bo twoja wizja świata i porządku społecznego i gospodarki jest jedyna i bezdyskusyjna. Reszta to złodzieje i krętacze.

Cholera, a myślałem, ze uciekłem od takiego postrzegania świata lata temu, jak wyjechałem z Polski...


Typowy przyklad emigrusa spod Zakopanego co przyjechal i mysli ze jest raj na ziemi. W porownaniu z Twoja wioska moze jest ale jesli wyjrzysz za horyzont i szukasz rzeczy, ktore tu nie graja to:

Slyszal o Payment Protection Insurance - PI? Banki [pobieraly oplaty za prowadzenie kont, ubezpieczenia, taki stan trwal latami i to bylo nielegalne. I co, zapadl wyrok i teraz wszystko musza oddawac. Jak najbardziej mechanizm lamiacy prawo funkcjonowal przez lata chocby tu.

Do tego, co licze ze antysystemowy rzad zabierze sie kiedys bankom pozwala sie pozyczac pieniadze tworzone w momencie udzielania kredytu. Prywatne banki maja prawo emisji pieniadza. O systemie rezerwy czastkwej nie slyszal?

Na czym to polega? Chcesz wziac kredyt 100 tysiecy funtow na mieszkanie w banku. Idziesz i jest. Bank nie czeka, az te 100 tysiecy ktos przyniesie do banku jako depozytariusz, tylko sobie zapisuje ze Ci pozyczyl i jestes zakredytowanym wlascicielem - niewolnikiem na 30 lat. Dlatego mieszkania tutaj sa takie drogie, bankom pozwolono na pewne sztuczki, ktore w cywilizowanym swiecie sa karane jako wymuszanie. Ale one maja dojscia do politykow, zatrudniaja ich i kochanki i maja przepisy jakie tylko chca. A angielskie banki wydaja sie najuczciwsze i najsumienniejsze na swiecie. Hehe.

Naprawde uwazasz ze wszystko tu dziala jak nalezy i polaczek ma siedziec cicho i zaipier...na pana i sie zamknacc? A takiego wala :D

Wiele innych myczkow bym Ci pokazal, gdyby nie to ze nie potrzebna mi konkurencja w pewnych segmentach, im mniej ludzi tym lepiej, poczytaj o unikaniu opodatkowania chociaz, przepraszam oczywiscie optymalizacji podatkowej. Nawet wszystko legalne.

Mow dalej bo smiesznosci jakie prawisz sa rozbrajajace, nie wiem z jakiej choinki sie urwales, ale go on :grin:

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 26 lis 2016, 13:23

To zycze powodzenia w zmienianiu swiata ...

Kapitalizm nie ... Socializm nie... Komuno o bron boze... Musisz nowy ustroj wprowadzic.

Co do PPI samo w sobie nie jest to nielegalne ale sposob w jaki pobierali za to oplaty bez poinformowania klientow...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 lis 2016, 14:45 Re: Agencje pracy

Kolejna hameryka odkryta... PPI... Jak Alzak napisał, PPI JEST LEGALNE, nielegalne jest niepoinformowanie klienta o tym podczas zawierania umowy. I to dlatego muszą zwracać kasę. A jak udowodnią, że zostałeś poinformowany o ubezpieczeniu i się na nie zgodziłeś to możesz najwyżej dostać mokrą ścierką po grzbiecie, a nie zwrot kasy.

System rezerw cząstkowych - kolejna rewelacja. Tak się zastanawiam, w jakim kraju przyszło tobie aktualnie żyć, skoro nie zaliczasz go do cywilizowanych. I który kraj według ciebie jest cywilizowany. Chiny?

Polaczek może robić co mu sie podoba. Nawet zmieniać system. Radziłem ci w poprzednim poście - załóż tutaj PiS i wprowadź dobrą zmianę. Wszyscy tylko na to czekają...
Ja robię swoje.

Optymalizacja podatkowa istnieje na całym świecie, w którym ludzie płaca podatki. Wszyscy bez względu na rasę czy narodowość są jakoś tak dziwnie skonstruowani, że nie lubią płacić podatków a ponadto potrafią czytać przepisy i z nich korzystać.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 27 lis 2016, 02:11 Re: Agencje pracy

No ale walek z PPI szedl przez lata i w koncu ktos sie za to wzial. Brakuje jeszcze zeby bankom zabronic udzielania kredytow na nieistniejace pieniadze - czyli jesli bank chce pozyczyc komus pieniadze, to niech je najpierw znajdzie i juz ceny domow leca o 80%

A tak mmay system gdzie jedni zasuwaja za dwoch, inni odpowiednio sie ustawia i nic nie robiac sa najbogatsi - zydzi. Cos zdaje sie juz Hitler o tym pisal w latach 20tych gdy bylo podobnie ale dziwnym trafem jego ksiazki sa zakazane - nie wolno i juz a nie ze poznajmy argumenty i podyskutujmy. Wszystko to oczywiscie zanim zeswirowal, argumenty w ksiazce Mein Kampf sa bardzo rzeczowe.

Kraj cywilizowany? Niezalezny od zydofinansjery. Islandia, Skandynawia, Szwajcaria (choc tu ostatnio daja sobie narzucac jakies wytyczne zewnetrzne), generalnie wszystko co nie jest spenetrowane przez 'demokracje' 'spoleczenstwo otwarte' i inne badziewstwa Sorosa typu Polska czy Wielka Brytania a teraz Ukraina co sie za nia zabieraja i twierdza ze to ruscy sa agresywni

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 lis 2016, 10:32 Re: Agencje pracy

A kto komu broni:
ArturD napisał(a):(...)odpowiednio sie ustawić i nic nie robiąc być najbogatszym
? Załóż swoją agencję pracy, ustaw się i heja. Stań sie najbogatszy.

ArturD napisał(a):(...) Brakuje jeszcze zeby bankom zabronic udzielania kredytow na nieistniejace pieniadze - czyli jesli bank chce pozyczyc komus pieniadze, to niech je najpierw znajdzie i juz ceny domow leca o 80%...

...oraz staje gospodarka, inwestycje, ludzie są zwalniani z pracy i całe domino leci na ryj jak na filmikach na jutubie.

No i wyszła Szydło z worka - co cię boli:
ArturD napisał(a): zydzi.


ArturD napisał(a):Kraj cywilizowany? Niezalezny od zydofinansjery. Islandia, Skandynawia, Szwajcaria (choc tu ostatnio daja sobie narzucac jakies wytyczne zewnetrzne), generalnie wszystko co nie jest spenetrowane przez 'demokracje' 'spoleczenstwo otwarte' i inne badziewstwa Sorosa typu Polska czy Wielka Brytania


Ja ciebie nie rozumiem. Dlaczego przeniosłeś się - według twojego światopoglądu - z jednego bagna (Polska) do drugiego (UK)? Dlaczego nie wyjechałeś do raju jakim jest Islandia lub kraje skandynawskie? Szwajcaria nie jest demokratyczna? loool. Musisz być jakimś masochistą, że tak sam siebie torturujesz będąc tutaj.
Poza tym, jeśli uważasz, że taka Islandia, albo kraje skandynawskie albo nawet Szwajcaria funkcjonują jako niezależne finansowo i gospodarczo wyspy, nie powiązane z tą jak ją określiłeś żydofinansjerą, w oderwaniu od wszystkiego i wszystkich będąc samowystarczalne to znaczy, że w duchy, wilkołaki i świętego Mikołaja również wierzysz.

ArturD napisał(a):(...)a teraz Ukraina co sie za nia zabieraja i twierdza ze to ruscy sa agresywni

Lepiej uważaj co piszesz. Jeszcze ktoś cię posądzi o bycie rusofilem, a to nie przystoi "prawdziwemu polakowi". A tego zapewne chciałbyś uniknąć jak diabeł święconej wody.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 27 lis 2016, 17:56 Re: Agencje pracy

No i lepiej niech pieprznie wszystko i zacznie od zera niz ma to stac na falszywych filarach i niesprawiedliwosci sankcjonowanej gdzie jakis niesplacalny rosnacy dlug publiczny sie powieksza i jedni tylko miche ciesza a goje zasuwaja.


Jak cos jest chore trzeba wyciac szybko, potem bedzie bardziej bolalo. Kolega naogladal sie widze TVN i gazety wyborczej skoro 'tak ma byc'. Przy czym bardzo ograniczony 'pisowski' sposob metodologii i podejscia do pewnych rzeczy. Kiedy najblizszy marsz Komitetu Obrony Demokracji? Przy

Majac dlug przewyzszajacy majatek natychmiast bym oglosil bankructwo, rozebral sie do kaleson a od nastepnego dnia co zarobie to moje.

A rzadzacy wam mowia ze trzeba zasuwac, jest coraz ciezej, podatki coraz wyzsze, benefits and public services cuts a ten dlug i tak rosnie. Ciekawe dla kogo zasuwaja ci rzadzacy bo napewno nie mnie jako podatnika

Ups przepraszam ja podatku od trzech lat nie zaplacilem ale zawsze sa tam jakies posrednie

Ja wyjechalem, jestem pelnoprawnym czlonkiem community i jak mi sie nie podoba to chce to zmieniac a nie sluchac jakichs medrcow ze sie nie da, spadaj do siebie itp. Ilez mozna sie poniewierac tak to bym cale zycie sie przenosil. Zdecydowanie lepiej potrzasnac wiesniakami :D

No jest jakis rozdzwiek narodowcy chodza na pasku usa a to nie ruscy sa agresywni. Czy to w pierwszej, czy drugiej wojnie, czy po 89 to nie oni sa agresorami tylko zostali zaatakowani lub wrog sie zbliza do ich granic. I nie dziwie sie im ze zajeli Krym jak mogli miec baze marynarki amerykanskiej pod nosem jakby te zydorewolucje postepowaly a tak to przycieli pieski jankeskie troszeczku

A jaki kwik w mediach czy to polskich czy angielskich ze agresor ruski itp :lol:

Dodano: -- 28 lis 2016, 06:07 --

Pytasz co pozytywnego proponuje?
Wraz z moim przyjacielem Benem Dysonem i organizacja Positive Money od lat postulujemy odebranie prywatnym bankom prawa emisji pieniadza. Obecny system polega na tym, ze pewna nacja lobbujaca (95% zydzi) opanowala sektor finansowy i nic nie produkujac czy wnoszac od siebie jest najbogatsza. Ludzie przeznaczeni sa jako niewolnicy-wyrobnicy ktorym tylko srube sie dokreca stad public services cuts, benefit cuts itp. A public debt i tak rosnie

Systemu pilnuja politycy, sami bedac jego beneficjentami. Ale jak to mowil Henry Ford 'gdyby ludzie wiedzieli jak naprawde wyglada system finansowy to rewolucja bvylaby jutro'. Ale ludziom sie nie chce poznawac prawdy lepiej sie zapic, zacpac po ppieciu dniach zajacowania na tasmie plus 'owertajm'. Malo kto wie jak sa w bambuko robieni, co ciekawe niektorzy wiedza ale zapindalaja :D

Polecam kilka materialow szkoleniowych, mozna sobie duzo wyjasnic, dlaczego jest jak jest i jak bedzie. Bardzo pouczajace videa:

https://www.youtube.com/watch?v=Y4WmDoYJhnk
https://www.youtube.com/channel/UC82By0 ... gNu5bWY4LQ
https://www.youtube.com/watch?v=Rd9Pf3Bqp20

Odpowiecie sobie na pytania:

- dlaczego ceny domow w UK sa tak wysokie
- dlaczego nie bedzie krachu w budowlance i na rynku mieszkaniowym mimo pseudoekspertow przepadajacych ze to pieprznie (oczywiscie do rozmontowania obecnego systemu)
- i dlaczego ogolnie tak jest ze pracujecie coraz wiece, realne zarobki spadaja wiekszosci, salaries nie gonia life costs

Ben bardzo fajnie to wyjasnia, tylko ze to jest golab, ja rozwinalem jego teorie wskazujac sprawcow. A generalnie za zydow juz sie biora wyborcy nie bedzie jakis ogonek wymachiwal swiatem dopiero co Trump pogonil ich kukielke to ogromny krok w przod. UK to tylko ogonek ktorym machaja Stany wiec nikogo zasadniczo nie obchodzi na swiecie co mysli Zjednoczone Krolestwo, Putin od dawna o tym trabi czemu jakies peryferyjne panstwo ma tak wazna role w Radzie Bezpieczenstwa ONZ itp jakby cos znaczylo


Jakies pytania?

Dodano: -- 28 lis 2016, 06:20 --

Aha no i dopiero c o bylo Autumn Statement nowego ministra finansow Rogera Hammonda

http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-38068358

Chodzi o to zeby rozpetac klotnie na groszowe sprawy typu child benefit dla osob pracujacych w UK i majacych dzieci za granica a nikt nie zwrocil uwagi ze deficyt sie zwieksza o kilkadziesiat miliardow.

Generalnie po brexicie wszelkie zalozenia szlag trafil, a mialo byc tak pieknie zdaniem eurosceptykow, 300 milionow tygodniowo szlo na Europejska skladke, wiec mieli zaoszczedzic 10-15 miliardow funtow rocznie, kasa na szpitale, NHS a tu per saldo beda jakies 50 do tylu co rok. Oplacalo sie?

Do tego zobaczcie jak was elity w ciula robia.
23 czerwca bylo glosowanie ws Brexitu. Powinno byc jasno powiedziane co sie dzieje jak ludzie zaglosuja tak, co jak nie i ludzie powinni wiedziec. A tu bylo glosowanie, wszyscy w szoku, negocjacje dopiero sie zaczna bo sie okazuje ze UK bez europy zostanie druga Albania albo Cyprem jak im sie firmy pozwijaja a na te co zostana Europa nalozy cla :D

Troche to nie w porzadku wobec wyborcow nie sadzisz?

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 20 gru 2016, 16:10 Re: Agencje pracy

ArturD napisał(a):Do tego zobaczcie jak was elity w ciula robia.
23 czerwca bylo glosowanie ws Brexitu. Powinno byc jasno powiedziane co sie dzieje jak ludzie zaglosuja tak, co jak nie i ludzie powinni wiedziec. A tu bylo glosowanie, wszyscy w szoku, negocjacje dopiero sie zaczna bo sie okazuje ze UK bez europy zostanie druga Albania albo Cyprem jak im sie firmy pozwijaja a na te co zostana Europa nalozy cla

Troche to nie w porzadku wobec wyborcow nie sadzisz?

Mam takie pytanie. Dobiłeś może chociaż ponad 25 lat? Bez żadnego wyskakiwania w stronę Ciebie, bo nie chodzi mi o dogryzanie czy tym podobne, ale nie sądzisz że jeśli poprzez ostatnie 4 strony, wiele osób nie wytłumaczyło Ci że jesteś w błędzie, to dlaczego dalej brniesz? Wiek przytoczyłem tylko przez to, że wielu zaznaczyło, że nie odkrywasz niczego nowego. Ale chcesz bardzo ze wszystkim walczyć. Wszystko źle i takie odnoszę wrażenie że jest "bunt" wieku przed trzydziestką. Cytowałem Twoją wypowiedź bo jestem zdziwiony i zaskoczony że jesteś oburzony czymś, co powiedzmy ludzie starsi dobrze znają, wiedzą i już dawno przestali się tym denerwować. Mówiąc inaczej - oburzasz się że politycy Cię wpuścili w maliny i że grali nie fair. I że to wszystko nie w porządku.
Ja jednego tylko nie rozumiem - pozwól że zapytam - czy oczekiwałeś czegoś innego? Czy słuchasz i wierzysz politykom? Czy jak szef wchodzi do biura i mówi żebyś szczerze mu powiedział co o nim myślisz to mu wierzysz że to dla Twojego dobra?

Za każdym razem przypomina mi się taki oto obrazek
Obrazek


Ostatnie Twoje wątki na forum poprawiają niektórym humoru. Cieszy to, bo lepiej jako tako byś zadowolonym i radosnym niż chodzić sfrustrowanym. Powiem Ci że jeśli chodzi o frustrację, gniew i ogólnie niezadowolonenie ze wszystkiego wokół to u mnie zawsze się to brało jak pracował a) nie w zawodzie b) w miejscu pełnym idiotów albo c) w miejscu gdzie traktowali mnie jak idiotę. Odpuść frustrację - przedstaw plan działania, nie wkurzaj się na wszystko co popadnie bo tylko zdrowia szkoda.

Żona ostatnio podsunęła mi książkę którą ledwo przetrawiłem, bo akurat w takich się nie lubuję, ale podobało mi się jedno zdanie. Jeśli nie masz wpływu na to co się wydarzy, albo nie masz jak zmienić tego co się dzieję - to po co się denerwujesz przez to, że gdzieś coś na świecie się dzieje co nie ma na Ciebie bezpośredniego wpływu oprócz tego że sam się trujesz swoją własną złością?


P.S. Żadne elity nie zrobiły nikogo w ciula. Nikt nie spodziewał się po politykach że robią to dla "naszego dobra". Kwestia tego, że oni sobie robią co chcą, a Ty siedzisz i zemścisz że Cię zrobili w konia.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 gru 2016, 23:02 Re: Agencje pracy

ArturD napisał(a):
Generalnie po brexicie wszelkie zalozenia szlag trafil, a mialo byc tak pieknie zdaniem eurosceptykow, 300 milionow tygodniowo szlo na Europejska skladke, wiec mieli zaoszczedzic 10-15 miliardow funtow rocznie, kasa na szpitale, NHS a tu per saldo beda jakies 50 do tylu co rok. Oplacalo sie?

Do tego zobaczcie jak was elity w ciula robia.
23 czerwca bylo glosowanie ws Brexitu. Powinno byc jasno powiedziane co sie dzieje jak ludzie zaglosuja tak, co jak nie i ludzie powinni wiedziec. A tu bylo glosowanie, wszyscy w szoku, negocjacje dopiero sie zaczna bo sie okazuje ze UK bez europy zostanie druga Albania albo Cyprem jak im sie firmy pozwijaja a na te co zostana Europa nalozy cla :D

Troche to nie w porzadku wobec wyborcow nie sadzisz?


Czekaj, czekaj, Przecież to TWÓJ UKiP obiecywał to wszystko i że bez europy będzie UK krajem mlekiem i miodem płynący byle tylko zagłosować za Brexitem i teraz twierdzisz, że to rząd i elity robią wyborców w ciula?!

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ArturD » 21 gru 2016, 06:01 Re: Agencje pracy

No fajnie Edmund tyle ze ja nie pracuje, prowadze biznes online i doradzam jak omijac podatki, nie placic, albo placic minimalnie itp tak ze nie wiem skad takie wnioski

Owszem przyjezdzajac do Birmingham to zahaczylem tutaj o obozy pracy,m gdzie rodacy dawali soba orac ale najczesciej moja przygoda konczyla sie z takimi miejscami po jednym - dwoch dniach. Ostatnio w pracy jakiej bylem (miesiace temu) przy wszystkich powiedzialem menadzerce angielskiej, ze z taka aparycja i charakterem nikt jej nie wygrzmoci jak nie zaplaci i pare innych tekstow przy angielskich psiapsiolkach i polskiej pomiatanej sile roboczej i fruu o 10:30 do domu. Na dlugo to sobie zapamieta i beda z niej sie smiac na zakladzie, to pewne
- pozdrawiam Barbare z jakiegos zakladu kolo Tulipa w Tipton, juz zapomnialem nazwe

Takie odczucia, o jakich mowisz mam jak juz musze wyjsc na miasto i zmieszac sie z plebsem:

- zle ubranyym
- tlustym i brzydkim, nie wiem skad tyle grubasow tutaj, pewnie sie lacza w pary w rodzinach i rodza sie pokrzywione dzieci
- z papierosem w gebie
- dracym jape
- czesto biala pani z czarnym dzieckiem - to wybucham parskiem w pysk no wiem ze juz jest samotna, Malik z Ghany wykorzystal i orzucil
- alkohol, cygarety albo i cos wiecej

Benefity utrzymuja ten chory uklad, zamiast pozwolic naturze dzialac to utrzymuje sie przy zyciu sily do niego niezdolne kosztem tych przedsiebiorczych. A powinno pozwlic sie zginac tym, co nie dadza rady, od razu ludzie by zaczeli inaczej myslec, zachowywac sie i wygladac jak by nie bylo kasy na papu, cygarety, sztange piwa, scratchcards, Sky TV i plazme od
panstwa

Ewentualnie jak ktos nie moze sie utrzymac powinien byc przerzucany do krajow gdzie jest praca np w Austrii czy Danii bez problemu dla kazdego sie znajdzie. A nie utrzymywac jakies maszkarony w centrach miast.

Ja, Ty, Ada i wielu innych jak w jednym miejscu nie dalo sie zyc (polska) to zmienilismy miejsce i jest ok, dlaczego angole nie moga opojechac za granice za praca skoro jest Unia? Powinni wykorzystywac mozliwosci tez nie sadzisz? W koncu po to jest UE niby z zalozenia zeby latwiej sie bylo przemieszczac, pozwolenia na prace w Austrii nie potrzebuja, napewno oszukuja tam pracownikow

Ale wszyscy wiemy o co chodzi prawda?

Adam co UKIP moze obiecac jak nie jest u wladzy. Daj wladze UKIP to zobaczysz. Ale oni dopiero co ogarneli sensownego lidera, to co sie dzialo przez ostatnie miesiace z szefostwem to kabaret.

Dobrze rozwiazane umowy postbrexitowskie to o wiele lepsza sytuacja UK niz jak jest w Unii, problem tylko ze w rzadzie nie ma kumatych ludzi, albo zagarniaja pod siebie. Czytales o firmie G4S i powiazaniach z mezem Theresy May, ktora rozmoontowala sluzby publiczne, zredukowala policje masakrycznie - stad te ewakuacje komisariatow - a cala robote przejmuja prywatni kontraktorzy jak wlasnie G4S? Idz sobie do dowolnego jobcentre po benefity jak ja chodze, zobaczysz o czym mowie

To tak jakbys mial retensje do opozycji, ze wkraju jest zle. Z tym to do rzadu raczej, ktory nie ma pojecia od klku lat i nastawia tylko tylek do wiatru, z ktorej strony wieje i z pradem

ArturD
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 lis 2016, 11:35
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 gru 2016, 16:17 Re: Agencje pracy

ArturD napisał(a):Adam co UKIP moze obiecac jak nie jest u wladzy. Daj wladze UKIP to zobaczysz. Ale oni dopiero co ogarneli sensownego lidera, to co sie dzialo przez ostatnie miesiace z szefostwem to kabaret.


Wiesz, ja mam swoje lata, ale skleroza mnie jeszcze nie dopadła i doskonale pamiętam co obiecywali w kampanii przedreferendalnej, więc chybiony jest argument - dajcie władzę, to zobaczycie. Tym bardziej, że UKiP tutaj widzi mi się jeszcze gorszy niż PiS w Polsce - tacy sami populiści, tak samo zorientowani w realiac gospodarczo-politycznych, tak samo bezkrytycznie zapatrzeni w siebie i nie widzący nikogo innego, tak samo nie dysponujący zapleczem fachowym do rządzenia, tak samo mający w d... wszystko i wszystkich byle narobić bałaganu. A naczelnik zamieszania nie ma zamiaru brać odpowiedzialności na siebie. Chociaż w Polsce kaczor jest o tyle w porzo, że nie zwiał, jak Farage i Johnson.

ArturD napisał(a): Idz sobie do dowolnego jobcentre po benefity jak ja chodze,

Nie wybieram się tam. Ja nie potrzebuję brać benefitów w przeciwieństwie do ciebie jak widać.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK

cron