Strona 1 z 2

Petycja do rządu UK

PostNapisane: 22 paź 2018, 14:01
przez Szwierzak
Witajcie. Wiele lat temu pracowałem jako wolontariusz-tłumacz dla Policji w Doncaster. Miałem wtedy wielką nieprzyjemność poznać od podszewki polski element i patologię. Od tamtego czasu byłem bardzo uczulony na poziom przestępczości i za każdym razem gdy szukałem miejsca do przeprowadzki- jedną z pierwszych rzeczy jaką sprawdzałem był poziom przestępczości na stronie police.uk

Gdy Uk zagłosowało nad Brexitem pomyślałem, że to jest wielka okazja dla Brytyjczyków żeby pozbyć się z kraju ludzi, którzy żyją na koszt społeczeństwa. Niestety wygląda na to, że uzyskanie "stelled status" będzie tylko formalnością. Stąd wyszedłem z propozycją do rządu UK aby kazdy kto chce mieszkać w UK po Brexicie- musiał przejść procedurę Criminal Record Bureau Check. Petycja jest obecnie dostępna do podpisu (anonimowo) na poniższej stronie:
https://petition.parliament.uk/petitions/230403

Jeśli nie wiecie co to- znaczy, że jesteście dobrymi ludźmi lub bardzo głupimi przestępcami. W kilku słowach- po każdym przestępstwie policja zbiera z miejsca odciski palców i ślady genetyczne. Gdy robisz CRB- policja sprawdza czy twoje ślady nie figurują w ich bazie danych. Wpis w CRB otrzymuje się też gdy jesteś skazany za jakieś przestępstwo jak np jazda po pijaku. CRB check musisz także posiadać gdy pracujesz z dziećmi i w kilku innych miejscach.

Jako tłumacz miałem do czynienia z wieloma ofiarami przestępstw. Wielu z nich można było uniknąć- wystarczyło odsiewać na granicy ludzi, którzy przyjeżdzali to z Polski ukrywać się przed polską policją. Można było także odsiać recydywistów. Zdecydowano jednak inaczej- przez co cierpiała cała społeczność: brytyjska bo była wystawiona na działanie tychże przestępców, jak i polska- bo każde przestępstwo polskiego kryminalisty obciąża konto naszej całej społeczności.

Wszyscy dobrzy ludzie- jednym ruchem mogą się pozbyć z UK wszystkich kryminalistów i to nie tylko z Polski ale z całej Europy. Dlatego proszę forumowiczów o poparcie tej petycji.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 22 paź 2018, 14:08
przez Manitou
Popieram i oddałem głos. Jeszcze tylko 9993 ;)

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 22 paź 2018, 15:52
przez Szwierzak
@ Jeszcze tylko 9993 ;)
czyli już z górki ;)

A serio- dopiero zacząłem pisać do mediów w tej sprawie. Wystarczy, że jedna gazeta o tym wspomni i będzie ok. Uda się albo nie- warto spróbować D: Dzięki za poparcie przy okazji.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 23 paź 2018, 10:08
przez Darwas
Jest to wielki nie wypał,na obecną chwilę wypuszcza się groznych ludzi z więzienia i nikt ich nie deportuje do swojego kraju.Nie wspomnę o bardzo niebezpiecznych jak np.Anjem Choudary odsiaduje połowe wyroku i wychodzi nikt nic nie moze zrobić.Już widzę jaka awantura w europie by była jak by UK zaczeło deportować każdego sprawdzonego.Już nie mówie jak inne organizacje broniące praw człowieka by to przyjeły bo oprócz nas ze wschodu są inne narodowści w uk.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 23 paź 2018, 16:43
przez Voltix
Jezeli beda mieli taka mozliwosc, to zrobia to bez tej petycji.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 24 paź 2018, 16:16
przez artkor
Nie bardzo rozumiem po co ta petycja skoro jest powiedziane ze takie rzeczy będą sprawdzane.If you have criminal convictions
If you’re over 18 you’ll be asked about your criminal history in the UK and overseas. You’ll also be checked against the UK’s crime databases.

If you’ve only been convicted of a minor crime, for example you’ve had a speeding fine, you’ll still be eligible for settled or pre-settled status.

You may still get settled or pre-settled status even if you have other convictions. This will be judged on a case-by-case basis.

If you’ve been to prison, you’ll usually need at least 5 years’ continuous residence from the day you were released to be considered for settled status.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 6 lis 2018, 09:43
przez edmun
To w takim razie ja po 7-miu latach płacenia podatków w Anglii, zbierania pieniędzy na organizacje charytatywne też powinien się pakowac bo mam historie kryminalną ? :D (prawa autorskie i licencyjne, 3 lata po sądach karnych i cywilnych)

:D

Jak zwykle ciekawie to wygląda jak głośno krzyczysz że przestępcy będą usuwani.
Co z tymi, którzy nie mają historii bo mają lewe papiery (pontoniarze) lub nie mają historii bo przyjeżdżają z miejsc gdzie nikt nie prowadzi takiej historii?

Co z tymi którzy przyjeżdżają do tego kraju i za nic mają przepisy/prawo i zajmują się tylko rabunkiem i rozbojem a nie mają żadnych papierów/historii?
Takich też wpuszczasz?

Proszę was. Petycje online. Może od razu na fejsiku zmieńcie profilowe z jakimś znaczkiem/profilowym w geście "protestu".
Terefere protesty. Tak samo jak media bawiące się hasłem "ludzie żadają drugiego referendum".
Zagłosowałeś za Brexitem? No brawo Ty. Biorąc pod uwagę politykę na wyższych szczeblach, to Anglia pójdzie na samo dno.
A syf i tak będzie tutaj przyjeżdżał bo hasła że Brexit to zaostrzona kontrola na granicy to jedna wielka kiełbasa którą setki tysięcy ludzi wciągnęło popijając shakiem zwanym "będzie więcej pieniędzy tam gdzie ich obecnie brakuje".

Over and out. Brexit pokazał, że społeczeństwo nie ma zielonego pojęcia z czym się to wiążę.
I pokazał również że z każdym kolejnym pokoleniem jest coraz gorzej jeśli chodzi o to że ludzie twardo wierzą politykom w ich brednie.
A o mediach nawet nie chcę wspominać. Dalej czytajcie tabloidy i oglądajcie wiadomości.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 16 lis 2018, 21:09
przez Szwierzak
Nie bardzo rozumiem po co ta petycja skoro jest powiedziane ze takie rzeczy będą sprawdzane.

Będzie sprawdzane czy figurujesz w bazie danych. Ta petycja dodaje, że musisz przejść procedurę DBS- czyli jak jesteś np złodziejem i jeszcze nigdy cię nie złapali- to dzięki temu cię złapią. Chyba, że... wyjedziesz z UK.

To w takim razie ja po 7-miu latach płacenia podatków w Anglii, zbierania pieniędzy na organizacje charytatywne też powinien się pakowac bo mam historie kryminalną ? :D (prawa autorskie i licencyjne, 3 lata po sądach karnych i cywilnych)

Sory Batory. Jakbyś nie łamał prawa to nie musiałbyś się niczego bać. Trzeba było myśleć wcześniej...

Co z tymi, którzy nie mają historii bo mają lewe papiery (pontoniarze) lub nie mają historii bo przyjeżdżają z miejsc gdzie nikt nie prowadzi takiej historii?

Może dzięki temu, że Policja nie będzie musiała ścigać "polskich chwastów" to zwolni się na tyle środków, że będą mieli pieniądze też ścigać "pontoniarzy"? Poza tym to nie pontoniarze są pierwszą grupą narodową po anglikach w brytyjskich więzieniach. Wiesz kto jest? Polacy...

Anjem Choudary odsiaduje połowe wyroku i wychodzi nikt nic nie moze zrobić.Już widzę jaka awantura w europie by była jak by UK zaczeło deportować każdego sprawdzonego.Już nie mówie jak inne organizacje broniące praw człowieka by to przyjeły bo oprócz nas ze wschodu są inne narodowści w uk.

CO do Choudary- nie mogą go deportować bo Europejskie Sądy. Po Brexicie będą mogli go deportować bez problemu. Druga sprawa- petycja dotyczy WSZYSTKICH obywateli UE: od Polaków, przez Niemców na Portugalczykach i Rumunach kończąc. Po Brexicie UE będzie mogła skoczyć ze swoimi prawami Londynowi. Będą chcieli deportować- to będą deportować.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 16 lis 2018, 21:24
przez edmun
Sory Batory. Jakbyś nie łamał prawa to nie musiałbyś się niczego bać. Trzeba było myśleć wcześniej...

Chyba niedokładnie przeczytałeś co napisałem.
I bardzo naiwny jesteś jeśli naprawdę uważasz że wprowadzenie zaostrzen co do sprawdzania historii podniosłoby jakiekolwiek bezpieczeństwo w kraju w którym na ulicach panosza się mendy które nie wywodzą się z krajów które przybywają do Anglii w celach ekonomicznych

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 17 lis 2018, 10:34
przez Manitou
Jeśli zapłaciłeś tylko grzywnę, to nie sądzę że jest to sprawa kryminalna. W wiezieniu nie siedziałeś.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 17 lis 2018, 12:03
przez edmun
Grzywnę? Nie. Ja miałem sprawę karna z zadośćuczynieniem oraz sprawę cywilna.
Wszystko tak pięknie ukartowane żeby dla oskarzyciela wpadło ponad 20 tysięcy złotych. Takich jak ja znalazł ponad 1000 a wszystko wedle prawa o ustawie autorskim. Ale wg kolegi powyżej, ja jestem kryminalista i nie powinienem przyjeżdżać do Anglii. :-D

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 17 lis 2018, 12:28
przez Manitou
Bedę się jednak upierał przy tym, że jednak nie jest to sprawa kryminalna. To że przegrałeś sprawę nie robi Ciebie z automatu kryminalistą. Nie znam dokładnie sprawy, ale jeśli chodzi o prawa autorskie to ktoś domagał się zadośćuczynienia od Ciebie za wykorzystanie jego pracy. Czy to było 100 zł czy 20000 to nie ma znaczenia. Wychodzi na to ,że nie zapłaciłeś nawet grzywny, tylko zwróciłeś pieniądze które domagał się poszkodowany. Czyli skazany nie byłeś, tylko przegrałeś spór o jakieś dobra materialne. Nie znam się na tym ale ja to tak widzę.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 17 lis 2018, 13:12
przez edmun
Nie będę wnikal w szczegóły. Do Anglii wyjechałem aby móc to spłacić więc nigdzie nie uciekalem, po prostu sprawa zakończyła się tak a nie inaczej, a ja jakoś musiałem to spłacić.

A że wyrok był, to i przecież byłem kryminalista czyli według kolegi wyżej, on twardo pisze petycję że tacy jak my nie powinni być do tego kraju wpuszczani.

Tylko niestety kolega patrzy bardzo krotkowzrocznie i nie zauważa, że ten kraj od dawna stosuje politykę sprawdzania tych, ktorzy do tego kraju przybywają i jakoś nikomu nie przeszkadza, że po ulicach kręcą się szumowiny o wiele większego szczebla.

Rozbraja mnie więc nawolywanie do podpisywania petycji na podstawie dosyc selektywnej wiedzy. Ale co poradzisz.
Taki urok demokracji :-)

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 17 lis 2018, 13:23
przez artkor
Nie oszukujmy się nikt nie będzie podpisywał takiej bo jesli by miało do tego dojść to się wiąże z dodatkowymi formalnościami dla każdego.
jak te...
Ta petycja dodaje, że musisz przejść procedurę DBS

A to że do UK nie wjedzie kilkudziesięciu kryminalistów i tak nie poprawi bezpieczeństwa, bo tego jest tu pełno i bez Polaków.


czyli jak jesteś np złodziejem i jeszcze nigdy cię nie złapali- to dzięki temu cię złapią. Chyba, że... wyjedziesz z UK.

Jak ktoś nie będzie chciał żeby go złapano to nie będzie się starał o uzyskanie "stelled status" i będzie sobie spokojnie mieszkał w UK i go nikt nie wyrzuci.

Re: Petycja do rządu UK

PostNapisane: 17 lis 2018, 13:46
przez Manitou
Może i macie racje,nie wiem. Świat nie jest czarno biały. Pozdrawiam i mam nadzieję ,że spłaciłeś długi :)