Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez acmd » 30 lip 2007, 18:39 Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Temat brzydoty/piękna miasta w którym przyszło nam żyć jest tu często poruszany; więc może niech każdy napisze jakie miejsca mu się w Bham podobają a jakie wywołują odruch 'mamo, ja nie chcę tu mieszkać' :razz: .

Moje typy:

Pozytywne:
1. Brindleyplace i spacer knałem do Mailboxu. Przez moment człowiek może uwierzyć, że mieszka w prawdziwie europejskim wielkim mieście :grin: .

2. Jewelery Quater, ze szczególnym uwzględnieniem St. Pauls square - okolica nieco zapuszczona, ale ma swój klimat, który mi się trochę kojarzy z krakowskim kazimerzem jeszcze 10 lat temu, zanim zaczęła się tam inwazja turystów.

3. Moseley Village - również 'klimatyczne' miejsce, no blisko do ślicznego Cannon Hill Park.

4. University of birmingham - budowla może nieco 'bajkowa', ale spacer po kampusie jest naprawde przyjemny; jest też Barber Institute of Fine Arts.

Ujemne strony:
1. Digbeth - spacer od Bullringu do Custard factory powinen być kanwą filmu - "jak zruinować niegdyś ładną okolicę, wyburzając co się da i stawiając magazyny z blachy falistej oraz pozwalając wszystkiemu się rozpadać".

2. Okolice Moor Street Station - sama stacja ciekawa, a obok Bullring który robi wrażenie, tylko dlaczego te dwa budynki stoją obok siebie?

3. Okolice Sainsburys w Selly oak - tam to można Mad Maxa kręcić.

Czekam na wasze propozcyje :roza:

acmd
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączył: 21 mar 2007, 10:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 30 lip 2007, 20:24 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

kurde no ja to niemam typa jakos mnie jeszcze za mocno nic nie utkwilo w pamieci ale ale no centrum to mi sie naprawde podoba tam to wkomponowany jest chyba kazdy mozliwy architektoniczny motyw :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 31 lip 2007, 06:41 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Najbrzydsze: Highgate i Digbeth

Najladniejsze: Sutton Coldfield, Brindley Place
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomaszek1978 » 31 lip 2007, 12:47 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Najładniejsze:Birmingham Canals,Edgbaston od Canon Hill Park do Botanical Gardens.
Najbrzydsze: cała reszta ze szczególnym uwzględnieniem takich miejsc jak:Smethwick,West Bromwich,Perry Barr,Handsworth,Sparkhill,Sparkbrook.
Ładny jeszcze jest Olton. Typowo w prawdziwym angielskim stylu ale to administracyjnie już Solihull.Sam Solihull tez jest ładny.Od razu widać gdzie nie ma brudasów z krajów trzeciego świata tam jest ładnie czysto i przyjemnie.

Do kolegi wyżej. Sutton to chyba tez już administracyjnie nie Birmingham?Słyszałem,że jest tam ładnie,chociaż jeszcze tam nie byłem:)

tomaszek1978
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 28 cze 2007, 10:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mini » 31 lip 2007, 21:13 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Ładnie to jest w Polsce :) A co do tego syfu to SparkHill powinni zrównać z ziemią Napalm całą dobe sam bym zrzucał nawet z balonu

mini
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 1 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Łódź - Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 1 sie 2007, 05:54 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

tomaszek1978 napisał(a):Do kolegi wyżej. Sutton to chyba tez już administracyjnie nie Birmingham?Słyszałem,że jest tam ładnie,chociaż jeszcze tam nie byłem:)


Jak bym byl czepialski to bym napisal ze Solihull tez nie jest administracyjnie Birmingham.
Ale nie jestem czepialski, wiec nie napisze :roll:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

Dobrze,więc nie czepiając się dołączam do najładniejszych moich miejsc Solihull z takimi miejscami jak np Olton. :wink:

tomaszek1978
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 28 cze 2007, 10:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 1 sie 2007, 12:19 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

...a mnie sie podoba West Midlands Crematory i okolice.... :smile: wiem, dziwny jestem :cool: :lol:

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

tak masz dziwne upodobania,rzeczywiście,ale szanujemy,szanujemy(przynajmniej ja) :mrgreen:

tomaszek1978
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 28 cze 2007, 10:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 1 sie 2007, 22:46 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Insanity napisał(a):wiem, dziwny jestem



ahahah no tak tego sie mozna bylo po tobie spodziewac i mimo wszystko zaintrygowales mnie musze to sprawdzic :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Osberic » 6 sie 2007, 20:49 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Tez kiedys zwiedze West Midlands Crematory, za pare latek ale za to doglebnie :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
HTML: NIE
BBCode: TAK
Uśmieszki: TAK
Avatar użytkownika
Osberic
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Wiek: 48
Dołączył: 16 maja 2007, 23:30
Lokalizacja: Acocks Zielony
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ella » 23 sie 2007, 13:50 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Ja lubie Cannon Hill Park.
Jest tam baaardzo zielono i kolorowo. Mnostwo kwiatow, zadbane klomby. Sutton Park jest dziki, Cannon Hill Park - zadbany, dobrze utrzymany.
Maja tam kawiarenki (niektore troche kiepskie ale dobrze ze sa), kort tenisowy, rowery wodne, kino. Plac zabaw dla dzieci, objazdowa lokomotywa-kolejka.
Jest tam naprawde bardzo przyjemnie. Czesto odwiedzam ten park.
Ostatnio edytowano 29 sie 2007, 21:19 przez ella, łącznie edytowano 1 raz

ella
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 48
Dołączyła: 20 lip 2007, 19:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ana :) » 29 sie 2007, 21:10 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Ja do Tomaszka mylisz sie West Brom ma tez swoje uroki,trzeba je tylko zapoznac a nie uogólniac.Sa miejsca naprawde przyjemne,chyba malo tu bywasz? :wink: :grin: Co do centrum ,jest naprawde piekne,mozesz zobaczyc kazdy skrawek wszelakiej architektóry tej nowoczesnej i tej starej oraz poznac kultóre kazdej narodowosci :mrgreen:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posty: 288
Dołączyła: 27 sie 2007, 14:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 29 sie 2007, 21:17 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

....albo jej brak :roll:
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomik111 » 29 sie 2007, 21:22 Re: Najładniejsze i najbrzydsze miejsca w Bham

Ania ja Cie bardzo przepraszam, nie chce byc czepialski ale ta `kultóra` to az po oczach wali. sorki
Avatar użytkownika
tomik111
Rozeznany
 
 
Posty: 261
Dołączył: 25 sty 2007, 14:12
Reputacja: 1
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK