Nie do konca dobry wybor

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez jaco2000eu » 14 sie 2007, 11:42 Nie do konca dobry wybor

Wczoraj wrocilem z weekendowego wypadu do Devonu, cos pieknego i wiecie co? zatesknilem za moimi Beskidami bo jak czlowiek posiedzi troszku dluzej posrod przyrody a nie tylko beton, zelazo i szklo jak Birmingham, to zaczyna sie zastanawiac czy aby napewno do konca przemyslalem swoja decyzje o Anglii! W koncu dom twoj, gdzie serce twoje a kasa? potrzebna ale czy to jedyny cel w zyciu? Sory za te wypociny ale wlasnie mam chandre..........w koncu i tylko czlowiek :neutral:

jaco2000eu
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 49
Dołączył: 2 maja 2007, 14:28
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez kat82 » 14 sie 2007, 14:31 Re: Nie do konca dobry wybor

nie mart się,czasami nas wszystkich coś takiego dopada, to poprostu "despresja emigracyjna", nasila się zwłaszcza po niepowodzeniach :cry:
też teraz to mam, w zeszłym tygodniu wróciłam z Polski i.... kilka niemiłych niespodzianek czekało na mnie zarówno w mieszkaniu jak i w pracy :cry:
także nie łam sie nie jesteś sam :wink:

kat82
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 14 sie 2007, 17:37 Re: Nie do konca dobry wybor

Podczas mojej ostatniej wizyty w Polsce moja PRABABCIA (92 lata) powiedziala mi, ze Tam gdzie chleb- tam ojczyzna.

Jaco, tu sie rozkrecisz i w Beskidy na wakacje bedziesz przyjezdzal.
Albo kupisz tam sobie maly hotelik. :wink:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 14 sie 2007, 20:17 Re: Nie do konca dobry wybor

Ja rowniez wrocilam w zeszlym tygodniu z Polski. Te kilka dni nacieszylam sie przeroda jeziorkiem, rzeka i lasem. Brakuje mi to ale wiem ze w kazdej chwili moge pojechac jak poczuje taka potrzebe wiec az tak mnie to nie doluje. Teraz mama w planach Cypr w pazdzierniku wiec pewnie z polskiej pensji by mnie nie bylo stac na takie czeste wypady. :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

PostNapisane przez KA i PE » 14 sie 2007, 20:58 Re: Nie do konca dobry wybor

na szczescie praktycznie codziennie jestem za miastem, ale wyobrazam sobie ze gdybym musial tu spedzac caly czas to tez mialbym dola. mysle ze tak jak wyzej napisano, wszedzie mozna czuc sie w domu, jesli tylko tu sie zyje, a nie tylko pracuje, to wtedy jest ok

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez tomik111 » 14 sie 2007, 21:10 Re: Nie do konca dobry wybor

he he, ja tez wrocilem z Polski w zeszlym tygodniu i tez `to` mam. Witamy w klubie
Avatar użytkownika
tomik111
Rozeznany
 
 
Posty: 261
Dołączył: 25 sty 2007, 14:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kryzys79 » 14 sie 2007, 21:38 Re: Nie do konca dobry wybor

Jestem w Bham od tygodnia (urlop) i ja osobiscie nie chce wracac!!

kryzys79
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 44
Dołączył: 13 sie 2007, 00:16
Lokalizacja: lodz
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kat_Bham » 15 sie 2007, 12:34 Re: Nie do konca dobry wybor

a moze po prostu trzeba sobie znalesc domek troszke z dala od murów i betonu... Teraz mieszkam w Rugby (od lutego br) wię jest po prostu super, ale i w Bham mieszkalismy obok pieknego ogromnego parku i czulismy sie troche jak na wsi w srodku miasta (bo do centrum 15min autem 20 do 25min autobusem)
zawsze milej jak za oknem zielono...
:lol:
oko za oko uczyni tylko świat ślepym!!!

Kat_Bham
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Wiek: 44
Dołączyła: 1 lut 2007, 12:31
Lokalizacja: rugby
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Wozek » 15 sie 2007, 17:09 Re: Nie do konca dobry wybor

Co do:
Lukaas85 napisał(a):Tam gdzie chleb- tam ojczyzna

to i tutaj mam świeżutki chlebuś polski, co z tego że pieczony w Coventry :razz:

Jak polska w tyłek polaka kopie to co na to poradzić że ludzie uciekają.
W polsce nikt mnie nigdy nie pochwalił że dobrze wykonałem robote albo że jestem dobrym pracownikiem.
Tutaj słysze to kilka razy w tygodniu i takie słowa mnie mobilizują do roboty.
Nie mam zamiaru wrucić do polski :mrgreen:

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kat_Bham » 15 sie 2007, 17:57 Re: Nie do konca dobry wybor

bo to wlasnie zalezy jak sie na mieszkanie tutaj patrzy....
Jeśli chodzi o prace to jak napisal Wozek tu cie doceniaja i awans przychodzi nie wiadomo skad, a to mile :cool:

jesli chodzi o cala reszte.... no coz ciagnie nas tam!! Wydaje mi sie w Pl ludzie jacys ambitniejsi sa; nie rozmawiaja caly dzien o big braderze i innych "cudownych" programach telewizyjnych; nie ekscytuja sie przecenami jakby to byl cel zycia.

Nawet jak sie tak oglada ang tv a potem pl to nawet reklamy mamy na wyzszym poziomie - czy tylko ja mam takie wrazenie???

cos w tym jest :?:

tylko ci ludzie smutni w autobusach, na ulicach, nieuprzejmie panie na dworcach pkp itede odstraszaja jak sie jedzie na urlop.

Kat_Bham
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Wiek: 44
Dołączyła: 1 lut 2007, 12:31
Lokalizacja: rugby
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ella » 16 sie 2007, 11:52 Re: Nie do konca dobry wybor

Hej! Glowa do gory! Postaraj sie stworzyc mile otoczenie tutaj, jakas zielona okolica. Coz, pogody juz nie da sie zaaranzowac :roll: Tutaj czasami ma sie dola z powodu tesknoty za Polska. Tylko w Polsce tez nie jest za kolorowo, pieniedzy brakuje, praca nie zawsze daje satysfakcje. Wyjechaalam, pozamykalam sobie furtki (oczywiscie jakas praca zawsze znalazlabgy sie, ale nie o to chodzi). Teraz chodzi mi po glowie cos takiego: maly domek w Polsce, zielona okolica. Praca w Anglii i mozliwosc przyjazdu do Polski kiedy tylko zechce. Zarabiac w Uk i cieszyc sie Polska jednoczesnie. Na razie nic lepszego nie wymyslilam. Aha, moze mieszkanie za granica z rodzina. Samej jest tu ciezko.

Moze byc tak, ze wrocisz do Polski i za pol roku spakujesz manatki z powrotem do Anglii. Moze zmien tu prace na taka, ktora bardziej lubisz. Nastroj poprawi Ci sie od razu.
Pozdrawiam i zycze lepszego nastroju

ella
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 48
Dołączyła: 20 lip 2007, 19:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaco2000eu » 16 sie 2007, 19:29 Re: Nie do konca dobry wybor

Dziekuje za cieple slowa, czasem tak jest ze czlowiek ma raz to slonce w sercu to znowu burze. Widocznie taka juz ludzka natura ze sam nie wie co chce. Ogolnie to jestem zadowolony, robie to co lubie (jestem opiekunem osob starszych), mam kochajaca zone, przyjaciol ktorzy zawsze pamietaja i jestem zdrowy wiec wiem ze grzesze narzekajac. Nie mniej ciagle mam tesknote ktora chyba juz nigdy nie wyrzuce, ale to chyba nawet dobrze bo gdybym wyrzucil oznaczaloby tylko to ze jestem pozbawiony jakichkolwiek uczuc czy tez emocji ;) Coz...hoteliku nie postawie w gorach ale jakis maly domek kto wie? Pozdrawiam

jaco2000eu
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 49
Dołączył: 2 maja 2007, 14:28
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ella » 16 sie 2007, 19:45 Re: Nie do konca dobry wybor

Koledze po fachu zycze dobrego nastroju podwojnie:)
Jestem pewna, ze za pare dni Twoj gorszy humor prysnie jak banka mydlana.
Pozdrawiam

ella
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 48
Dołączyła: 20 lip 2007, 19:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez koliberek » 17 sie 2007, 05:02 Re: Nie do konca dobry wybor

Pozdrawiam, nie łam się!
Miłego dnia!
koliberek ;)

"Jutro ktoś obcy będzie miał absolutną słuszność, mówiąc to, cośmy myśleli i czuli przez cały czas." Ralph Waldo Emerson, esej "O poleganiu na sobie"

koliberek
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 45
Dołączyła: 5 sie 2007, 15:55
Lokalizacja: Karkonosze
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK