Dyskryminacja i slepa zadza wladzy nad drugim czlowiekiem

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
Od pewnego czasu zauwazylem, ze moje posty sa notorycznie usuwane, gdyz zawieraja rzekomo tresci gorszace lub obrazliwe dla innych. I tutaj sie musze nie zgodzic z tym pogladem, zas danie mi ostrzezenia uwazam za przejaw dyskryminacji i proby zmuszenia mojej osoby do przyjecia okreslonych kryteriow zachowania, ktore jest mi narzucane odgornie. Nie jestem w stanie zrozumiec dzialania moderatorow tej strony zmierzajacego do zepchniecia na margines moich wypowiedzi, ktore same w sobie zawieraja i dowcip i sarkazm i jako takie nie moga byc odbierane jako publicznie obrazliwe. Poslugiwanie sie jezykiem kolokwialnym nie oznacza , ze zmierzamy do zdyskredytowania czyjejs godnosci osobistej. Jest to forma wypowiedzi charakterystyczna lecz nie niedopuszczalna. Rozumiem - regulamin jest po to, by ustanawiac pewne zasady, ale czy nie jest tak w istocie, ze regulaminy staraja sie zamknac nam usta nie dopuszczajac do swobody jasnej , rzetelnej i precyzyjnej wypowiedzi? Jezeli uwazam, ze jakies zjawisko jest nacechowane absurdalizmem, mowie o nim w prost, ze jest absurdalne; jezeli cos wyglada w moich oczach na godne pogardy, twierdze, ze na ta pogarde zasluguje. Regulamin - jaki by nie byl, i przez kogo nie bylby utanowiony, nie powinien zmuszac czlowieka do zachowania milczenia wowczas, gdy cos domaga ie stanowczego i jednoznacznego potepienia. Tym samym wiec uwazam, ze wypowiedzi nadsylane przez moja skromna osobe, ktore sa notorycznie usuwane mowia prawde , o tym, o czym na lamach forum mowic sie nie powinno. Dlatego podlegaja kasacji i nie dopuszcza innych osob do zapoznania z ich trescia. Jednak to jest jeszcze dopuszczalne przeze mnie i w miare akceptowane, natomiast odnosnie drugiej sprawy, a mianowicie ostrzezenia, mam powazny dylemat. Jezeli bowiem ostrzega sie uczestnika jakiejkolwiek organizacji badz zgromadzenia o niewlasciwym sposobie zachowania, jest to tym samym rownoznaczne z odsunieciem tejze osoby na plan dalszy. Innymi slowami mowiac - ostrzezenie zawsze jest bezposrednim aktem agresji i stanowi niepodwazalny dowod na to, ze jestesmy niepozadani przez czlonkow organizacji, tudziez ugrupowania. Na zakonczenie chcialbym dodac, ze zamykanie ust uczestnikom w ten wlasnie sposob, doprowadzi predzej czy pozniej do zamkniecia forum, gdyz kazde srodowisko, ktore nie jest ani wolne ani niezalezne w swoim dzialaniu tworczym uwazane jest w gruncie rzeczy za destrukcyjne. Niemozliwoscia jest bowiem fakt, ze ja - jako jednostka podlegajaca moderatorom tego forum, nie moge wypowiedziec sie o tychze osobach w sposob krytyczny. Jezeli uwazamy ze cos jest niesluszne, dlaczego nie mozemy o tego powiedziec na glos. Coz, pozostaje mi byc w takim razie biernym uczestnikiem wydarzen toczacych sie na tym forum, gdyz z cala stanowczoscia musze stwierdzic, ze kazda moja wolna i nieskrepowana wypowiedz, jest odgornie odbierana za niemoralna i niepozadana. W takim wiec razie ja - uzytkownik K.J. - oglaszam strajk glodowy az do odwolania. I predzej wytrwam w swoim protescie do konca, niz dam sie zlamac i omamic przez moznych tego swiata, ktorzy twierdza, ze kazdy z nas jest podmiotem wolnym i nieskrepowanym w swoich dzialaniach , myslach i slowach. Ja wiem , ze jest inaczej, biorac za przyklad to oto forum i jego wszystkich uzytkownikow na swiadkow. Mniemam rowniez, ze i ten temat zostanie nieopublikowany, lub ostatecznie zdjety z forum za naruszenie zasad ustanowionych w sposob - jak juz wspomnialem - dyskryminujacy moja wolnosc i swobode mej wypowiedzi. Zegam wiec wszystkich, i mam nadzieje ze moja osoba posluzy jako przyklad jednostki wyzyskiwanej i ograniczanej w swoich pogladach i stanie sie symbolem walki z rownouprawnieniem w czasach, ktore czlowieka maja za produkt koncowy wielkiej maszynerii sukcesu. Jednostki bowiem sie nie licza. Istniejemy tylko po to, by byc wyzyskiwani i otumaniani przez kazdego kto uzurpuje sobie prawo, do decydowania o naszym losie. W forum tym wlacznie. Good by. And good luck.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Społeczeństwo=kultura=zasady=ograniczenia wolności.
Wolność=brak zasad=izolacja.
Sam sobie wybrałeś ścieżkę życia (wolność) i jeszcze do właścicieli portalu masz żal?
Nie widzisz dalej od czubka swojego nosa: Ty dyskryminujesz nas, włażąc miedzy nas i nie stosując się do norm, które my cenimy.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

Ludzie , ale wam sie w tej Anglii nudzi ...:)

rybrob
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 31 sie 2007, 12:56
Reputacja: 0
Neutralny

K.J. napisał(a):Regulamin - jaki by nie byl, i przez kogo nie bylby utanowiony, nie powinien zmuszac czlowieka do zachowania milczenia wowczas, gdy cos domaga ie stanowczego i jednoznacznego potepienia


Regulamin nie jest zmyślony są to ogólne zasady panujące w internecie.
Poczytaj sobie napewno Ci sie przyda:
Netykieta (ang. netiquette) - zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie
Znajdziesz tam między innymi cos takiego:

".......zakaz pisania nie na temat (OT - OffTopic)
zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)....... "

Uważasz że ograniczam Twoją wolność wypowiedzi ponieważ usuwam Twoje posty, które nie mają nic wspolnego z tematem? Nie na tym polega wolność wypowiedzi zeby pisac co przyjdzie do glowy bez zapoznania sie z tematem dyskusji.

Jesli nie potrafisz uszanować tych kilku prostych zasad i piszesz teksty całkowicie niezwiązane z tematem dyskusji oznacza to ze nie masz też szacunku do ludzi ktorzy się udzielają w tych tematach.

Z drugiej strony skoro regulamin tak bardzo Ci nie odpowiada to dla czego podczas rejestracji wybrałeś opcję "Akceptuję regulamin"?
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

Czasami dokonujemy zlych wyborow. I nie zawsze mozna jednoznacznie odpowiedziec na postawione pytanie. Mam nadzieje ze nie dostane drugiego ostrzezenia. Jedno mnie zabolalo juz wystarczajaco. To forum to cale moje zycie, wiec nie wiem co bym poczal, gdyby mi ktos odebral mozliwosc wypowiedzenia sie.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Ja sobie tego posta skopiuje ;]] Kiedys moze mi sie przydac ;]] Ja bym sie nigdy tak nie zbulwersowal w ten sposob, aby sie TAK rozpisac.

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Wiek: 39
Dołączył: 11 sty 2008, 15:56
Lokalizacja: Londyn
Reputacja: 3
Neutralny

Kopiujcie i mowcie o tym glosno. Niech kazdy pozna moje imie. Stane sie pierwszym , ktory podniesie glos. Potem pojda za mna nastepni. Prawda ostatecznie zwyciezy. :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Ja już 3 razy konto zakładałem na tym forum bo dostawałem warny i bany :D
bez wała sie wpowiwedzieć nie można ...
Jesli nie potrafisz uszanować tych kilku prostych zasad i piszesz teksty całkowicie niezwiązane z tematem dyskusji oznacza to ze nie masz też szacunku do ludzi ktorzy się udzielają w tych tematach


Mówisz jakbyś jakąś straszną "łaskę" robił z tym forum.Lepiej updateuj phpbb do jakiejś nowszej wersji bo uźywasz archaicznej.100% ludzi nie czyta regulaminu ...
Co ma netykieta wspólnego np. z wolnością słowa ??

Czemu nie mogę pisać po angielsku w postach ?

Wyluzuj !!

Jak ktoś chce coś napisać to niech pisze ! na co to forum zainstalowałeś ?

creo0
Początkujący
 
 
Posty: 23
Wiek: 37
Dołączył: 16 gru 2007, 15:49
Reputacja: 0
Neutralny

Podobnie jest ze mna, juz o tym pisalem, jak na mnie jada, to jest ok , ale jak ja cos napisze, to jest zaraz beee, tez myslalem o zalozeniu nowego konta, przeciez to nie problem, ale po co? I tak stylu wypowiedzi nie zmienie , tylko ewentualnie nick.
Troche luzu i troche wiecej obiektywizmu.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

creo0 napisał(a):Mówisz jakbyś jakąś straszną "łaskę" robił z tym forum.... ludzi nie czyta regulaminu ...

Nie robie zadnej łaski poprostu warunkiem korzystania z forum jest uszanowanie regulaminu forum, to ze ktos go zakceptowal bez przeczytania to jest jego sprawa.
Jeśli komus regulamin nie odpowiada nie musi go zaakceptować wtedy nie bedzie mógl korzystać z forum.

creo0 napisał(a):Lepiej updateuj phpbb do jakiejś nowszej wersji bo uźywasz archaicznej.100%

Jak mi sie coś nie podoba to poprostu tego nie uzywam:)

Jak ktoś chce coś napisać to niech pisze ! na co to forum zainstalowałeś ?

Jak najbardziej -ale niech pisze to zgodnie zasadami regulaminu, przestrzeganie których jest warunkiem korzystania z tego forum i niech zachowuje sie kulturalnie.


Czasami otrzymuje wiadomosci prywatne w których uzytkownicy pokazuja mi posty ktore weglug nich powinny zostac usuniete a uzytkownicy zabanowani. Najczęciej powtarzajace sie nicki to creo(dostalem az 12 skarg) creo0 i markosik1, wsiaz.
Takze to ze dostaliscie bana czy ostrzerzenie nie jest tylko moim wymyslem skoro ludzie wysylaja mi skargi.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

....ludzie to z Waszej strony luzu! Teraz to sie dobraliscie trojkacik pokrzywdzonych dusz... :mrgreen: Dajcie spokoj, chcecie syf jak na Londynku? bo ja nie! Uwazam ze jest tu kulturaline dzieki temu ze ktos tego pilnuje i tak samo mysle ze imprezy organizowane przez te strone tez sa inne i nie ma na nich takigo syfu o jakim sie slyszy na co nie ktorych imprezach polskich.... szkoda slow ;)
...a teraz tradycyjnie czekam na cudowne opinie z Waszej strony.... :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

ASERTYWNOSC! To jest klucz do sukcesu. Gdy jestes asertywny, mozesz mowic zawsze co myslisz.
''...nikt już sie nie dobudzi w Tobie, astronoma, muzyka, altruisty, poety, czlowieka
którzy zamieszkiwali może Ciebie kiedyś...''
Avatar użytkownika
Sobert
Rozeznany
 
 
Posty: 162
Wiek: 46
Dołączył: 6 lut 2007, 23:32
Lokalizacja: Wrocław / Tamworth
Reputacja: 0
Neutralny

A co ma piernik do wiatraka? Regulaminy sa po to , zeby je lamac. My troje mamy racje, :wsiaz , creo0 i ja oczywiscie. Moderatorzy sa - jakby to powiedziec , zeby nie dostac ostrzezenia - sa troche zbyt nieelastyczni w swoich pogladach i grymasach. A tak wlasnie - to od humoru moderatora zalezy czy ja zostane zablokowany, dostane ostrzezenie czy cos jeszcze. a nie od regulaminu, ktory jest po to, by nikt sie nie przyczepil, ze forum funkcjonuje bez niego. Lech Walesa powiedzial : jestem za , a nawet przeciw. I jak mysle podobnie. Regulamin regulaminem, ale swoboda wypowiedzi, i pelne zrozumienie moderatorow - to rzecz druga. Nie jestesmy przeciez malymi dziecmi, kazdy zna brzydkie slowa. Nikt tutaj nikogo nie zgorszy wiec. O co zatem chodzi? O odrobine wyrozumialosci. Czasami jakis temat domaga sie dosadnych slow. Zreszta, nikt mnie tutaj nie rozumie, wiec moja wypowiedz jest z gory skazana na zlekcewazenie. Pozdrawiam niemniej moderatorow tej strony i prosze o to by z odrobina poczucia humoru podchodzili do pewnych rzeczy.
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Pamietaj zebys przyszedl dzisiaj z napisem "To ja K.J" to bedziemy wiedzieli kogo zlinczowac.., :mrgreen: Zartuje :wink: K.J. relax ladna pogoda, jestes mlody niezadreczaj sie zycie jest piekne... :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

Oby bylo tak piekne jak ty Anek , chociaz....
Bhamvegas
Avatar użytkownika
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posty: 516
Wiek: 39
Dołączył: 6 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK