polsko piekarnie w UK

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez ania21tk » 28 sie 2009, 08:43 polsko piekarnie w UK

Chcialabym poruszyc bardzo nurtujacy mnie temat,a zreszta i nie tylko mnie ale i wiekszosci moich znajomych. Otoz mowa bedzie o polskim pieczywie.... a konkretnie brak jakiegokolwiek wyboru, wysztko jest robione "na jedno kopyto" w Polsce mamy taki wybor,ze jak sie wchodzi do sklepu,czy tez piekarni nie wiadomo co wziazc bo tyle tego jest!!!!! i o jakosci tego pieczywa tez moglabym napisac, moge porownac piekarnie w Birmingham i Worcester,,,,,,i zdecydowanie ta druga wychodzi o wiele korzystniej niz pierwsza.... Czasami marza mi slodkie bulki "takie jak polskie" ale juz tyle razy sie zawiodlam,ze postanowilam z nich zrezygnowac.Polski chleb,moze 3 rodzaje :-( Czy juz nie ma piekarzy z prawdziwego zdarzenia i ktorzy by nie oszukiwali klientow na produktach ktorych uwywaja???????????????????????? Przeciez klienta da sie oszukac tylko raz i wiecej nie kupi,,,,
Prosze o komentarze, co wy o tym myslicie. Z gory dzieki

[ Dodano: Pią Sie 28, 2009 09:45 ]
Sorki, temat to polskie piekarnie w UK :D

ania21tk
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączyła: 22 sty 2009, 11:12
Reputacja: -5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 sie 2009, 09:07 Re: polsko piekarnie w UK

ania21tk napisał(a):w Polsce mamy taki wybor,ze jak sie wchodzi do sklepu,czy tez piekarni nie wiadomo co wziazc bo tyle tego jest!!!!!

No właśnie ale nie jesteśmy w Polsce tylko w U.K.
Na opakowaniu z chleba jest podany adres piekarni może wyślij im list bądz zadzwoń i zaproponuj jakis produkt kto wie może się uda. :grin:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez AngelinaJ » 28 sie 2009, 09:17 Re: polsko piekarnie w UK

Calkowicie sie z toba zgadzam, nie ma zadnego wyboru. Mi sie marzy chleb razowy ziarnisty :-D i za nic w swiecie nie moge takiego znalezc.
Oczywiscie mozna kupic roznego rodzaju angielskie wypieki, ale to nie to samo. W sumie to zastanawiam sie dlaczego nie ma takiej piekarni otwartej, gdzie mozna wejsc i kupic swieze pieczywo i ciasta (no chyba, ze o niej nie wiem :grin: jak tak to prosze o info :))
Avatar użytkownika
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posty: 130
Wiek: 39
Dołączyła: 19 lis 2007, 15:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez komar77 » 28 sie 2009, 09:27 Re: polsko piekarnie w UK

Rzeczywiscie angielski chleb pozostawia wiele do zyczenia,ale moge polecic pieczywo z Somerfielda.Sa tez pyszne buleczki razowe pelnoziarniste tyle,ze dosc szybko ten towar sie rozchodzi i popoludniu niewiele zostaje.
Avatar użytkownika
komar77
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 46
Dołączyła: 25 mar 2009, 14:24
Lokalizacja: Tyseley/Torun
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ania21tk » 28 sie 2009, 09:33 Re: polsko piekarnie w UK

malaroksi, no niestety nie moge sie z toba zgodzic, otoz jak juz jestem tutaj 2 lata tak nic sie nie zmienilo w tej sprawie, a przeciez firmy czy tez piekarnie powinny inwestowac w coraz to cos nowego, innego,lepszego. Powinni dbac o swoich klientow, a nie cofac sie albo stac w miejscu....

[ Dodano: Pią Sie 28, 2009 10:35 ]
AngelinaJ, niestety tez nie slyszalam o zadnej otwartej polskiej piekarni, a szkoda :(

ania21tk
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączyła: 22 sty 2009, 11:12
Reputacja: -5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 sie 2009, 09:52 Re: polsko piekarnie w UK

ania21tk napisał(a):malaroksi, no niestety nie moge sie z toba zgodzic

tzn z czym się nie możesz zgodzić z tym że nie jestesmy w Polsce czy z tym że jesteśmy w U.K czy może z tym że można napisać bądź zadzwonić do piekarni i zaproponować im jakieś produkty które Cię interesują?
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie moją odpowiedz zanim się ze mną niezgodzisz....
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 28 sie 2009, 10:53 Re: polsko piekarnie w UK

Mozna dostac w polskich sklepach chlebek razowy ze slonecznikiem czy tez z cebula,no i podobno jakies nowe chlebki maja wejsc do jednego ze sklepow polskich(nie wiem czy tu mozna pisac,zeby ktos nie pomyslal,ze reklame robie...ale jestem tylko klietka).Natomiast brakuje mi tu chleba calego (nie krojonego)jeszcze cieplego,chrupiacego.Osobiscie sie tu nie spotkalam z takim,ale moze gdzies jest...Tylko rzeczywiscie musimy sie z tym liczyc,ze na obczyznie zanim towar dojedzie z piekarni do sklepow,to ten chleb juz nie bedzie taki cieply i tez calkiem inaczej smakuje niz w Polsce...A w Pl piekarnie praktycznie na kazdym kroku sa,wiec jak wchodzisz to masz co wybierac i jeszcze oczoplasu mozna dostac hihi ;)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez AngelinaJ » 28 sie 2009, 11:25 Re: polsko piekarnie w UK

No wlasnie w polskich sklepach widzialam tylko razowy, albo bialy ziarnisty no i oczywyscie z cebula :-D a mi sie marzy taki z siemiem lnianym i slonecznikem, mniam, az mi slinka poleciala :-D
Musze powiedziec, ze w morrisonie tez dobre buleczki pieka, tylko bardzo szybko sie psuja :cry:
Ja mysle ze kazdy ma swoje ulubione opcje pieczywa :)
kindzulinaa to do ktorego sklepu maja nowe chleby przywiezc? moze tylko lokalizacje podaj :)
Avatar użytkownika
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posty: 130
Wiek: 39
Dołączyła: 19 lis 2007, 15:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 sie 2009, 12:02 Re: polsko piekarnie w UK

kindzulinaa napisał(a):Natomiast brakuje mi tu chleba calego (nie krojonego)jeszcze cieplego,chrupiacego
taki chleb spotkałam na west bromwich koło zegara u pakistana była niedziela wieczór pojechaliśmy po chleb i kawe i prosze jaka niespodzianka cieplusienki do tego cały mniam połowe zjadłam w drodze do domu drugie pół zjedliśmy z serem i szynką i musieliśmy się wrócić spowrotem do sklepu :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 28 sie 2009, 21:10 Re: polsko piekarnie w UK

:arrow: podobno w one stopie na Perry Barr.Moj maz mowil,ze ta pani z polskiego sklepu mu powiedziala,ze beda jakies nowe chleby,ale kiedy co i jak to nie wiem jeszcze.Jak sie dowiem,to dam znac :-) Moze bedzie taki chleb,jaki malaroksi znalazla...ale bym sobie teraz kolacyjke zjadla z takiego chlebka mmmm... ;) hihi
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 28 sie 2009, 22:07 Re: polsko piekarnie w UK

jak jestem w Polsce to tez lubie sobie pojesc pysznego chlebka, ze sliwka, ziarnisty, razowy, z boczkiem i wiele innych. ale jak jestem w uk to nie mam jazdy na polski chleb. pyszne pieczywo mozna dostac w sainsbury's czy morrisonie, ostatnio kupilam jeszcze cieplutki chlebek, poprosilam o pokrojenie i byl pyyyyyyszny. wogole malo kupuje w sklepie polskim, na pewno ogorki kiszone bo tego nigdzie indziej nie znajde i karmi :mrgreen:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 28 sie 2009, 23:02 Re: polsko piekarnie w UK

Mi bardzo smakuje angielski chleb, chyba jako jednej z nielicznych. A jak jestem w pl i jem polskie pieczywo to pozniej mam bole zoladka :roll:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez KRZYSZTOF.A » 29 sie 2009, 20:27 Re: polsko piekarnie w UK

ja juz nie kupuje polskiego chleba , on w niczym nie przypomina tego ze sklepu za rogiem w Polsce, ale mam upatrzone i wysmakowane angielskie dobre pieczywo, jest moze drozsze ale czasem jeszcze cieplutkie i pachnace

KRZYSZTOF.A
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 sie 2009, 15:37
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AngelinaJ » 1 wrz 2009, 08:15 Re: polsko piekarnie w UK

Bylam pod wrazeniem, w piatek pojechalam na zakupy do polskiego sklepu na Digbeth i co znalazlam, razowy chlebek wieloziarnisty :-D wzielam dwa bochenki i juz je zjadlam :diabel: byl pyszniutki. Chyba czesciej musze tutaj pisac swoje zyczenia, mowisz, masz :-D
Avatar użytkownika
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posty: 130
Wiek: 39
Dołączyła: 19 lis 2007, 15:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 2 wrz 2009, 23:20 jest sposob

nabyc maszyne do robienia chleba i piec w niej lub piec w piekarniku. warto, polecam.

za to wybor maki, z ktorej chleb mozna zrobic jest tu nieporownywalny do tego co w Polsce.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK

cron