film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

PostNapisane przez KA i PE » 4 sty 2011, 19:50 film dokumentalny 'czekajac na sobote'

obejzalem wlasnie film 'czekajac na sobote' wyprodukowany przez hbo ce, rez ireny i jerzego morawskich.

to jest straszne......., jak malo z naszej tutaj perspektywy wystarcza do szczescia, to co my wydajemy na drobne rozrywki dla kogos pozwoliloby odmienic zycie. zapodaje link do 1szej czesci na youtube

http://www.youtube.com/watch?v=WbWucCJXiNw

nastepne sa w linkach na stronie.

a moze dla kogos takie klimaty sa albo byly normalka? powiedzcie co myslicie. ja uwazam ze to jest jak trzeci swiat.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 4 sty 2011, 20:44 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Fajny film :mrgreen:
Zwłaszcza popisówka "poldkiem" :mrgreen:

[ Dodano: |4 Sty 2011|, o 20:54 ]
Swoją drogą jest wiele takich miejscowości w Polsce.Mam babcie na wsi,jako dzieciak spędzałem tam często wakacje i życie młodzieży wyglądało podobnie,zresztą od tego czasu niewiele się zmieniło,błyłem jakiś czas temu odwiedzić babcie spotkałem kilku kumpli i okazało się,że teraz ich życie wygląda jak w filmie dokumentalnym pt."Arizona".
Pozdrowionka dla wszystkich :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 4 sty 2011, 21:00 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

ja podaje linka do całego filmu:
http://www.ekino.tv/film,Czekajac-na-so ... 17744.html

Przyznam obejrzałam już jakiś czas temu. Sama mieszkałam w mieście ale tak jak eric27 mam dziadków mieszkających na wsi. Przystanek i sklep 2 główne punkty we wsi i sobotnie dyskoteki pieszczotliwie przeze mnie i znajomych nazywanymi "potupajkami" z zespołem grającym "hity na czasie". Miło było powspominać :D

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 sty 2011, 21:06 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

A u nas za taki taniec w Legs11 tyle kasuja, i to bez bitej smietany na tyłku :evil:
Ostatnio edytowano 4 sty 2011, 21:07 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 sty 2011, 21:07 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Widzialam ten film jakis czas temu w tv. trudno w to uwierzyc ale wlasnie tak wyglada zycie na wiekszosci polskich wsi. Spedzilam w takiej wiosce jak ta 4 koszmarne lata swojego zycia i z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze to co tam pokazali to zaledwie malenki kawaleczek smutnej wiejskiej rzeczywistosci gdzie nie ma pracy ani przyszlosci, ani dla starych bo juz starzy, ani dla mlodych bo rodzice nie maja pieniedzy na poslanie dziecka na studia do wiekszego miasta a i tam nie ma pracy.

Dlatego wlasnie zawsze strasznie denerwuje mnie jak tutaj na forum padaja jakies przytyki i ludzie podsmiewaja sie z tych ktorzy zyja "minimalistycznie", bo bardzo czesto gromadza oni fundusze zeby wiecej oni sami albo ich rodziny nie musialy zyc tak jak Ci z filmu, wiec naprawde bardzo goraco Was ludzie prosze, zanim kolejny raz kogos wysmiejecie za to jak zyje zastanowcie sie dlaczego...
Pozdrawiam
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 4 sty 2011, 21:13 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

hmmmm, popisowka poldkiem moze i owszem, wizyty na wsi tez. my kupilismy dom na podkrakowskiej wsi w 1998r i mieszkalismy tam ponad 8 lat. wies nie jest mi obca, jak tez znam instytucje wielkich kombinatow dyskotekowych. raczej chodzilo mi o pokazanie ludzi ktorzy zyja w tak potwornej beznadziei, a potrafia to jakos ogarniac i cieszyc sie tym ze mama sie usmiecha bo bylo swiniobicie, albo ze jest sie dziewczyna tanczaca nago ktorej wiejskie, nawalone lebki wsadzaja palce do dupy. chodzi mi o to, ze morawszcy pokazali zjawisko ludzi dla ktorych co sobote pojawia sie okno do innego swiata. przez caly tydzien albo egzystuja jalowo, albo pracuja gdzies za nedzne grosze na czarno i zyja tym ze zasmakuja tego innego swiata przez kilka godzin. to co my mamy tutaj jest dla nich nieosiagalne.

ogladajac takie filmy probuje zrozumiec niektorych polakow w anglii. na pewno to ze mnie wydaje sie ze sa zenujaco buraczani dla nich jest szczytem elokwecji i haj lajfu skoro do niedawna zyli dyskoteka. moze to sa te bardziej przdsiebiorcze egzemplarze z dyskoteki nokaut.

pozdr

pe

[ Dodano: |4 Sty 2011|, o 21:16 ]
ooo, powyzszy post wskoczyl w trakcie pisania ....

no dobra, skoro tak to co, mam akceptowac ludzi ktorzy kradna rope, ubieraja sie z sports direct, jezdza zlomem na poskich tablicach i nie czynia najmniejszych wysilkow zeby sie asymilowac, nie ucza sie jezyka i nie potrafia sie ogarnac?

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 sty 2011, 21:34 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Napewno nie mozna akceptowac tych ktorzy swoim postepowaniem lamia prawo, ale czy z innymi jest cos nie tak? Jak chcesz komus powiedziec ze to co robi z boku nie wyglada najlepiej to sa tysiace sposobow by to zrobic, wyszydzajac kogos nie osiagniesz zamierzonego efektu a tylko zrazisz ludzi do siebie. Z reszta ja generalnie wychodze z zalozenia ze nikt z nas nie ma prawa mowic komus czy zyje dobrze czy zle i nie ma prawa komentowac czyichs zyciowych wyborow, o ile te wybory sa zgodne z prawem zaznaczam. I jak ktos wyjezdza z takiej wsi to chyba trzeba mu pogratulowac, ewentualnie w miare mozliwosci pomoc/pokierowac by bylo coraz lepiej a nie sie nabijac i wysmiewac
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 4 sty 2011, 22:16 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

nie, no jasne. generalnie interesuja mnie opinie o filmie i o ludziach ktorych przedstawia. spodziewalem sie odpowiedzi typu '.....ale wiesniaki maske w poldku otwierali', ale tez chcialem zobaczyc czy to ze ludzie zyja w swiecie tak kompletnie pozbawionym perspektyw na kims robi jeszcze wrazenie. zreszta prosze rozmowa z tworcami, dla nich to nie byl normalny swiat:

http://www.youtube.com/watch?v=_rS0dnMI9dY

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 4 sty 2011, 22:31 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

KA i PE napisał(a):no dobra, skoro tak to co, mam akceptowac ludzi ktorzy kradna rope, ubieraja sie z sports direct, jezdza zlomem na poskich tablicach i nie czynia najmniejszych wysilkow zeby sie asymilowac, nie ucza sie jezyka i nie potrafia sie ogarnac?



Kradzieży ropy nie pochwalam ale co masz przeciwko zakupom w sports direct?
Pozdrowionka :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 sty 2011, 22:32 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Sam autor mowi "wystarczy wyjechac 20km za Warszawe i widok jest wszedzie taki sam" i tak dokladnie jest. Taki film moze zrobic wrazenie na kims kto cale zycie byl w miescie, lub ewentualnie jezdzil na wakacje do "wsi" pod wiekszymi miastami gdzie wiekszosc "mieszczuchow" ma swoje letnie domki, dla takich ludzi to bedzie szok i beda ogladali z niedowierzaniem, dla kogos kto ta takiej wsi sie wychowal lub w malym miasteczku nieopodal nie zrobi to zadnego wrazenia bo dla nich jest to ze tak powiem "chleb powszedni". A jak pisalam wczesniej to co tutaj pokazali nie oddaje tego co na takich wioskach dzieje sie naprawde, to sa codzienne realia zycia milionow Polakow, niestety...
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 5 sty 2011, 13:24 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

KA i PE napisał(a):to jest straszne......., jak malo z naszej tutaj perspektywy wystarcza do szczescia, to co my wydajemy na drobne rozrywki dla kogos pozwoliloby odmienic zycie.


odmienić życie? wolne żarty,
przepiliby i tyle,
menelstwo, to menelstwo,
biedni ludzie ze wsi... a co to ma do rzeczy, że ze wsi?
nie ma pracy, nie ma pieniędzy, nie ma perspektyw...
ale na wódkę i impreski zawsze się znajdzie,
furki i komórki, no bieda aż w oczy kole,
ale cóż,
jedni siedzą i narzekają,
wszędzie wokół widzą powody swojego nieszczęścia,
tylko nie w sobie,
inni próbują coś zmienić,
połowa ludzi w Warszawie to przyjezdni,
w większości z małych miasteczek i wsi,
ale jedni potrafili coś ze sobą zrobić,
a inni dalej uprawiają menelkę, bo tacy już są,
a dzieci od kołyski do menelstwa przyuczają,
dają piwo, usypiają przy jedynie słusznej muzyce z komórki...
nie trzeba wyjeżdżać z Warszawy,
żeby film o menelach zrobić,
krajobrazy tylko inne,
film jest naprawdę dobry,
tylko, że nie jest o biednej wsi,
ale o zupełnie czymś innym
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 5 sty 2011, 18:46 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

tacy jesteście tym wszystkim zszokowani? Ja też byłam podczas oglądania tego filmu-a to było już jakiś czas temu. Później, gdy myślałam o tym wszystkim zdałam sobie sprawę z tego, że to dzieje się wszędzie. I nie próbujcie mi wmówić, że jest inaczej-wystarczy przejechać się na Broad Street, albo wybrać się na imprezę w jakimś dużym polskim mieście. Tam dzieje się to samo tylko ludzie mają lepsze, droższe ubrania i więcej płacą za drinki-jednak tak naprawdę w tych tłumach też znajdziecie takich, którzy czekają na tą sobotę, na imprezę. Gdy juz tam pójdą zachowują się podobnie.
Więc ogólnie rzecz biorąc wcale nie powinniśmy być zszokowani czy zdziwieni. Wieś, miasteczko, miasto... Miejsca i ceny inne,ale sytuacje podobne, żeby nie powiedziec takie same :neutral:
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 5 sty 2011, 19:11 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Taki polski "Human Traffic" :neutral:
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Beata » 5 sty 2011, 20:23 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Cóż każdy z nas na coś czeka, prawda? Ja też po całym tygodniu pracy czekam na weekend. Jak chyba większość z nas. A to czy ktoś lubi spędzać czas w taki czy w inny sposób, to już jego sprawa. Każdy wiek też ma też swoje prawa. Ja też 10 lat temu czekałam na dicho-błycho i mam się teraz tego wstydzić? Mile wspominam tamte czasy.

Nie wiem dlaczego KA i PE uważasz ten obraz za Trzeci Świat? Domyślam się, że nie miałeś większej styczności z polską wsią. "Wieś" a "wieś" robi dużą różnicę. Może na tej twojej podkarpackiej wsi krowy nie robiły placków na drodze, nie było remizy i sklepu spożywczego? I niech nie czuje się lepszy ten, kto mieszkał w mieście. Bo nie pochodzenie świadczy o człowieku. Ludzie cieszą się z małych rzeczy i nie ma w tym nic złego. Bez względu na to czy mieszka się w mieście czy na wsi. Co to za różnica czy uciecha płynie z zabitego prosiaka, beczki ukiszonej kapusty, uwędzonej kiełbasy czy też ............... W mieście żyje się inaczej i tyle. Są inne obowiązki po pracy, inne plany na kolejny dzień i weekend. I tak jak ktoś wcześniej powiedział, taki obraz można zobaczyć wszędzie, tylko w trochę innym wydaniu.
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 42
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 5 sty 2011, 20:48 Re: film dokumentalny 'czekajac na sobote'

Beata:
"Ludzie cieszą się z małych rzeczy i nie ma w tym nic złego. Bez względu na to czy mieszka się w mieście czy na wsi. Co to za różnica czy uciecha płynie z zabitego prosiaka, beczki ukiszonej kapusty, uwędzonej kiełbasy czy też ............... W mieście żyje się inaczej i tyle. Są inne obowiązki po pracy, inne plany na kolejny dzień i weekend. I tak jak ktoś wcześniej powiedział, taki obraz można zobaczyć wszędzie, tylko w trochę innym wydaniu."

Zgadzam się z powyższym.
Ostatnio jestem na etapie czytania pewnej książki, której głowna po wyjeździe z wielkiego miasta do małej wioski, gdzie była przez jakis czas zmuszona zyc, mieszkac.....czy moze nawet egzystowac....uświadomiła sobie jak bardzo człowiek powinien cieszyć sie z tych własnie małych rzeczy.

Co do filmu, oglądalam już jakis czas temu i komentarzy nasuwa się wiele.
Tym, którzy się naśmiewaja z bohaterow polecam zgłebic się trodszke w tematykę psychologii społecznej tudziez socjologii i wtedy moze obiektywniej bedą mogli sie ustosunkować do tego co zobaczyli.
Pozdrawiam( niektorych tylko ozieble):)

[ Dodano: |5 Sty 2011|, o 20:56 ]
PS. głowna bohaterka ( gdzies mi słowko umknęlo):)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK