Jeżdżący autobusami do Polski, szukam informacji.

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez b00g13 » 2 lip 2011, 00:47 Jeżdżący autobusami do Polski, szukam informacji.

Jadę sobie na wakacje do Polski, tym razem nie samolotem z przyczyn finansowo bagażowych. Rozważam kilka opcji, między innymi autobus, ale że nigdy na tej trasie nie jechałem mam kilka pytań. Brumies, czy ktoś z was jeździ autobusami? Ciekaw jestem na ile to jest popularne, nigdzie nie znalazłem informacji o rezerwacji konkretnych miejsc a jadę z partnerką i chcielibyśmy siedzieć razem, chciałbym wiedzieć czy będzie to problemem. Czy ktoś się orientuje czy na trasach do polski jeżdża autobusy z gniazkami do podłączenia lapka albo ładowarki do telefonu, takie jak te na przykład? Czy powinienem oczekiwać takiego samego ikarusa lub autosanu jak te, którymi jeździłemna wakacje w polsce? Zgóry dzięki za odpowiedzi.

Przy okazji dorzucę tu nasz plan awaryjny, może ktoś coś ma na oku. :)

b00g13
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 paź 2006, 11:12
Reputacja: 0
Neutralny

Najlepiej zadzwoń do firm przewozowych i popytaj się. Oni najlepiej wiedzą jakie mają autobusy, jak są wyposażone i czy jest możliwość rezerwacji miejsc.
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 139
Wiek: 46
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy

b00g13, Ja jeżdżę - z przyczyn logistyczno-bagażowych :). Zawsze PoloniaTransport. http://www.poloniatransport.pl/ . Autokary - Setry, Scanie i Mercedesy. Gniazdek nie spotkałem w żadnym. Są w ogóle w jakichś autobusach? Nigdy nie miałem żadnych problemów. Z rezerwacją miejsc spotkałem się tylko raz - gdy byli totalnie obładowani przed Bożym Narodzeniem. Zawsze możesz kogoś w autobusie poprosić o przesiadkę.
Do jakiego miasta w PL się wybieracie?

Jakby co, pytaj. Z chęcią odpowiem, jak będę znał odpowiedź :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Hmm, ja może głupi jestem, ale na ich stronie gdy próbuję wyszukać połączeń z Łodzią pokazuje mi tylko połączenie Zamość Aberdeen. Nieważne w sumie, pojawiają się na ebiletach tylko są najdrożsi ze wszystkich. Jest jakaś przyczyna? Przez jakiegoś partnera national express są bilety o 80 funtów tańsze, w obie strony.

b00g13
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 paź 2006, 11:12
Reputacja: 0
Neutralny

Nigdy nie jeździłem NE. Z drugiej strony może kiedyś będę musiał spróbować :)
Aczkolwiek w Polonii wsiadasz w autobus i poza zmiana autobusu (lub nie) pod Londynem nie masz innych przesiadek ani przystanków na trasie przez Europę. Po prostu jadą... Oczywiście postoje co jakiś czas, zmiana kierowców itd. Zawsze w autobusie są 3 kierowcy.
Birmingham ->Łódź ->Birmingham = 750 zł lub 155 funtów
A co do Aberdeen. Na pierwszej stronie musisz zmienić kraj wyjazdu z Polski na WB, no i oczywiście później zmieniasz miejscowości i walutę w której chcesz płacić.
A w National Express nie znalazło mi połączenia Birmingham->Łódź.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


b00g13
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 paź 2006, 11:12
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK