Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
Po 89 bardzo sie interesowałam polityką,mało tego robiłam sobie nawet notatki,co i jaka partia sobą reprezentuje,jakie są osiągniecia,plany itd.dzisiaj już mój entuzjazm ostygł.Czasami zadaje sobie pytanko;kiedy w polsce najlepiej mi sie żyło?odpowiedz,nie nastraja optymizmem.

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Wiek: 60
Dołączyła: 27 wrz 2011, 15:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 9
Neutralny

Ja swój głos oddałem ,bo mam takie prawo i możliwości ,które mi daje demokracja.Narzekając na polityków nie zapominajmy,że to jest przekrój społeczeństwa .Oni to my a my to oni. Z tym naszym całym cwaniactwem,kłótliwością zazdrością i wiecznym niezadowoleniem.Ale chyba nie wszyscy tacy jesteśmy :? :?: Dlatego głosujemy,bo to może coś zmienić lub możemy nie dopuścić do powrotu czegoś co już kiedyś było. Mnie bliżej jest ta druga opcja ;)
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

nigdy nie lubilam polityki i nie polubie...trzeba wybierac mniejsze zlo i tyle... :)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

WYGRAŁEM :569:
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

xxxx napisał(a): trzeba bylo by dac 10 letni zakaz pelnienia funkcji publicznych moze by pomoglo.



wystraczy zaglosowac na innych- takich jakich bys wolall, wtedy tamci nie doszli by do wladzy. chcesz tego ? ZAGLOSUJ!!!!!

nie teraz to w natsepnych wyborach

xxxx napisał(a): a najgorsza jest polonia amerykanska.


Polska Polityka to nie tylko polityka w Polsce ale takze Polityka zagraniczna
Polska sama w sobie nic nie zdziala, potrzebuje sojusznikow i wpolpracy narodow a do tego potrzebni sa tacy politycy, ktorzy sa wstanie reporezentowac narod Polski i pertraktowac na odpowiendnim poziomie. Ludzie za granica czesto wiedza lepiej co mysla o nich inne kraje- na przyklad Niemcy, o ich panice odnosnie Polskiej Kampani wyborczej bylo slychac juz dawno.
Ostatnio edytowano 10 paź 2011, 09:23 przez dorotajab, łącznie edytowano 2 razy
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Toxic » 10 paź 2011, 09:20 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

dorotajab napisał(a):
Toxic napisał(a): trzeba bylo by dac 10 letni zakaz pelnienia funkcji publicznych moze by pomoglo.



wystraczy zaglosowac na innych- takich jakich bys wolala, wtedy tamci nie doszli by do wladzy. chcesz tego ? ZAGLOSUJ!!!!!

nie teraz to w natsepnych wyborach



Ale o co chodzi? przecież to nie mój cytaty tylko "xxxx", sama negowałam jego podejście typu "Emigranci nie powinni mieć prawa głosu, a poza tym nie głosuję bo i tak nic to nie da"


xxxx napisał(a):Tak ale wielu ludzi jest takich, ktorzy nie interesuja sie Polska nie byli w kraju przez kilka lat i beda glosowac i o czym oni maja pojecie, a najgorsza jest polonia amerykanska. Moje zdanie jest takie wyjechales/ wyjechalas to nie decyduj o tych, ktorzy tam zostali, a z innej beczki zeby zmienic uklad to obecnym politykom trzeba bylo by dac 10 letni zakaz pelnienia funkcji publicznych moze by pomoglo.
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

sorry cos sie w kodzie przestawilo juz poprawione
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 10 paź 2011, 15:11 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

Wystarczy zaglosowac na innych, ktorych skoro na arenie politycznej widac ciagle te same twarze?
Co do poloni amerykanskiej to sa ludzie, ktorzy z Polski wyjezdrzaja i przyjezdrzaja raz na 15 lat na 3 tygodnie, a niektorzy wcale. Czesc z nich mysli, ze w Polsce ciagle panuje komuna to sa ludzie, ktorzy stracili kontakt z polskimi realiami wiec co oni moga wiedziec o polskiej polityce zagranicznej w poprzednich wyborach PIS mial wsrod poloni amerykanskiej ponad 90% poparcia to chyba o czyms swiatczy.

OK moze inaczej emigranci, ktorzy w Polsce nie byli chociaz przez tydzien w roku Polsce nie powinni miec prawa glosowac inni jak chca niech sobie glosuja. Jak by to ode mnie zalerzalo to bym wprowadzil taka ustawe

Guest
 
 

xxxx napisał(a): Jak by to ode mnie zalerzalo to bym wprowadzil taka ustawe


to bierz sie za roboite i startuj w kolejnych

skoro:

xxxx napisał(a):ktorych skoro na arenie politycznej widac ciagle te same twarze?


z czym sie osobiscie nie zgodze

bo na przyklad

Pan/Pani Anna Grodzka to zdecydowanie nowa twarz :D

swoja droga jestesmy jako Polska jedyny krajem w skali globalnej ktory ma Transseksualistka w Sejmie... teraz to dopiero bedzie sie dzialo :D chyba zaczne ogldac obradu sejmu
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 10 paź 2011, 15:25 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

xxxx napisał(a):wyborach PIS mial wsrod poloni amerykanskiej ponad 90% poparcia to chyba o czyms swiatczy.
o czym?...ja na PO albo RPglosowac niemialam i niemam zamiaru....
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 10 paź 2011, 15:42 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

sory ale nie bede wyglaszal mojej opini na glos, ale wydaje mi sie, ze wiesz co mysle. Poprostu nie robie tego bo zaraz zbierze sie tu grupa stojacych morem za jednymi i drogimi i zacznie sie mega klutnia, wyzwiska itp...
Co do RP, moze jemu warto bylo by dac szansne poglady ma nowoczesne, biznesmen wiec do polityki nie przychodzi krasc (logicznie myslac)..........

Guest
 
 

to dlaczego do jasnej ciasnej inie poszedles glosowac??? nie kumam
masz okreslone pogaldy polityczne, wiesz co dobre a co zle (wedlug Ciebie) wiesz ze duzo ludzi glosuje na tych ktorych Ty nie popierasz, to powiedz dlaczego nie glosujesz? - wkurzasz sie ze tak jest ale NIC z tym nie robisz???? nie czaje, sorry ale nie rozumiem
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 10 paź 2011, 16:07 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

co do propzycji startu w wyborach odpowiem Ci jak odpowiedzial Adam Malysz dzienikarzowi na pytanie czy chcial by zostac politykiem? "Nie, bo nie lubie klamac"

Co do tego dlaczego nie zaglosowalem bo
1) jesli mnie Anglia nie wyrzuci mam tu zamiar jeszcze mieszkac 15 lat, a moze wiecej, a w Polsce jestem tylko raz na jakis czas odwiedzic przyjaciela, dziadka i znajomych i sytuacja polityczna poprostu mnie nie interesuje
2) w poprzednich wyborach bylem wpatrzony w PO jak w obrazek, a przez 4 lata nie zrobili nic wiec to chyba strach, ze znow sie zawiode

POZDRO DLA WSZYSTKICH, KTORZY MAJA WLASNE ZDANIE i GO BRONIA ALE SZANUJA PRZY TYM ZDANIE INNYCH

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 10 paź 2011, 16:25 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

xxxx napisał(a):Co do RP, moze jemu warto bylo by dac szansne poglady ma nowoczesne
ale jak dla mnie nazbyt zeswirowany....czy ja wiem czy tam kolejnego swira potrzeba...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

xxxx napisał(a):POZDRO DLA WSZYSTKICH, KTORZY MAJA WLASNE ZDANIE i GO BRONIA ALE SZANUJA PRZY TYM ZDANIE INNYCH


to sie troche wyklucza
bo ja tak jak i Ty mam swoje zdanie i go bronie... dyskutuje z Toba, tym sie objawia poniekad moj szacunek do Twojego zdania- jakbym go nie miala to bym olala temat albo wyzwala od najgorszych- bo sa i tacy

polecam dyskusje:
https://www.facebook.com/search.php?q=g ... 3874029131

zwlaszcza wypowiedzi Pana Adama sa ciekawe. nie chodzi o to jakie ma poglady- bo to kwestia indywidulana, ale to jak dyskutuje z innymi
na przyklad cytat
"każda treść napiszą do tej wypowiedzi będzie kpiną i tłumaczeniem się..."
kazdy rpzmowaca ktore ma inne zdanie niz on jest nie warty rozmowy, wyraza sie o nim pogardliwie, i nie chce slyszec zadnych argumentow.


ja jestem ciekawa dlaczego nie glosujesz skoro masz tak zdecydowana opienie i poglady polityczne. wypowiadasz sie, wiesz to i owo, znasz nawet jakies statystyki. nie interesuje mnie na kogo glosujesz, bo to poufne, dla mnie najwazniejsze jest zeby jako obywatel wywiazac sie z tego obowiazku.

jestes Polakiem i nie wierze ze nie chcialbys zyc w Polsce- bo kazdy mniej lub bardziej by chcial jednak moc byc w Polsce. nie jestemy tam z roznych powodow, nie mozemy, nie dajemy rady, nie stac nas,- i nawet jezeli teraz juz niektorzy NIE CHCA zyc w POlsce bo na przyklad maja tu busness, albo rodziny to wyjezdzajac wcale nie byli przekonani ze nienawidza Polski nie chca miec z nia nic wpsolnego. Mamy tam rodziny, znajomych dalszych.. blizszych... te tereny, ta Polska jesien, bieszczady, ZAkopane, jelenie, cokolwiek co mozna kochac i podziwiac.... ja do tego tesknie i pragne moc kiedys tam wrocic, a to jak bedzie ten swiat wygladac zalezy niestety od rzadu i dlatego trzeba uczestniczyc w jego budowie-tu i teraz- pozniej bedzie za pozno. zupelnie jak walka z globalnym ocieplaniem :)

mowisz ze 15 lat minie i co wtedy? chcesz wracac do Polski?
przyszlosc to my, to co bedzie za 15 lat buduje sie teraz- Ty jestes jedna cegielka tego co zostanie zbudowane, wykruszysz sie i cala budowla moze sie zawalic

no dobra moze troche poplynelam :D

ale i tak moje
xxxx napisał(a): WLASNE ZDANIE
jest takie ze naszym Polskim obowiazkiem jest Glosowac ! i bede rego zdania
xxxx napisał(a): BRONIc


dlatego pytam dlaczego Ty masz inne- moze mnie przekonasz ze jednak nie warto

a Powiedz mi skoro nie glosujesz w Polsce bo tam nie zyjesz, a zyjesz w UK- uczestniczysz w brytyjskich wyborach? w koncu tu zyjesz i masz takie prawa, korzystasz z nich?
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK