Ku przestrodze Islam

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

PostNapisane przez Guest » 25 paź 2011, 14:40 Ku przestrodze Islam

Po mojej wypowiedzi (nie bede jej tutaj cytowal, a jesli ktos czytal dodam, ze to sa moje skrajne poglady i nikt nie musi sie z nimi zgadzac) pod jednym z artykulow na bham.pl uswiadomilem sobie, ze czesc z nas (mam nadzieje, ze nie wielka) nie zdaje sobie sprawy jak wielkim zagrorzeniem jest dla nas islam. Dodaje link do fragmetu programu warto rozmawiac poswieconemu budowie meczetu w Warszawie

http://www.youtube.com/watch?v=ghxU-yrJcvk
http://www.youtube.com/watch?v=_4ycbGjs ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Aj7d2SCU ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=0dWUDdUN ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=RHyWQDKe ... re=related

Niestety prowadzacy przerwal dyskusje w nieodpowiednim momecie, a takze link do fragmetu programu minela 20

http://www.youtube.com/watch?v=LveYPVdFDZw
http://www.youtube.com/watch?v=Jh5_xAqi ... re=related

a tutaj symulacja jak fala islamu zalewa europe (z polskimi napisami)
http://www.youtube.com/watch?v=u8F2FJ5OJes

Mysle, ze temat byl juz poruszany ale warto poruszyc go jeszcze raz. Prosze tylko sie nie wyzywac i nie obrazac wzajemnie podczas dyskusji. Mam nadzieje, ze admin nie usunie tematu bo jest napewno wart przemyslenia. POZDRAWIAM

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez komar77 » 25 paź 2011, 17:02 Re: Ku przestrodze Islam

XXXX straszne jest to co pokazujesz.Przypuszczam,że każdemu z nas przeszło to kiedyś przez myśl tylko pytanie co my możemy zrobić?Jaki wpływ możemy mieć na zmianę tej sytuacji?Praktycznie żaden.W dzisiejszych czasach kiedy poprawność polityczna daje taką swobodę mniejszościom i większościom,jak się okazuje,nawet władza jest bezradna.Nikt z nas jednostek nie jest w stanie nic zrobić,a rządy poszczególnych krajów też nie są w komfortowej sytuacji.Sytuacja beznadziejna...
Avatar użytkownika
komar77
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 46
Dołączyła: 25 mar 2009, 14:24
Lokalizacja: Tyseley/Torun
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 25 paź 2011, 17:09 Re: Ku przestrodze Islam

Islam oczywiscie dla ludzi etnicznie z nim nie zawiazanymi to dramat, podobnie jak misjonarstwo katolicyzmu w dzungli, ale na logike (jestem osoba wierzaca, wyznanie KK) rozpasanie Watykanu tez nie jest dobre :/

Z reszta, obrzadek chrzescijanski zaszczepiony podczas misji i tak jest nacechowany ichciejszymi lokalnymi rytualami. Podobnie jak obrzadek w PL nosi wiele cech zywcem wzietych z poganstwa.

Osobiscie ciesze sie ze Polska jest krajem dosc zamknietym i nieatrakcyjnym dla obcokrajowcow. Nie chcialabym w PL na ulicy widziec tego co tu widze, np kolesia made Africa, 2m x 2m z ogromnym nozem za pasem w bialy dzien.

Pomijajac fakty wyznaniowe, z socjologicznego punktu widzenia, ludzie ktorzy przyjezdzaja z pipidow w Afryce czy Indii, ktorzy jeszcze niedawno jedli palcami i zalatwiali potrzeby do dziury w ziemi, dlugo (pare pokolen) nie przyjma pewnych standardow zachowania i kultury europejskiej (chociaz ta jest takze dosc mozno zroznicowana, wiemy czego z grubsza mozna sie spodziewac). Osobiscie nie lubie pietnowania ludzi ze wzgledu na kraj pochodzenia czy kolor skory, ale zachowuje wenetrzny duzy dystans i nieufnosc.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez sirol » 25 paź 2011, 18:56 Re: Ku przestrodze Islam

Polecam ta stronke o religi pokoju i tolerancji ;) http://islam.pinger.pl/

sirol
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 7 maja 2008, 07:13
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 26 paź 2011, 00:25 Re: Ku przestrodze Islam

Masakra,ale wiele naszych rodaczek jeszcze się do tego przyczynia.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pomassage » 26 paź 2011, 00:55 Re: Ku przestrodze Islam

Wybiegnę trochę i być może w fantazję, ale ciekawym bynajmniej dla mnie byłoby zadanie pytania rodowitym Islamczykom znajdującym się na terenie ich własnego kraju czy pozwolili by na wybudowanie kościoła katolickiego poprzez Polaków w swoim kraju, założę się że znaczna większość z nich byłaby przeciwna temu, dlaczego więc my mamy pozwolić im na wybudowanie meczetu w Polsce? Dlatego popieram protesty w tej sprawie. Polacy wyznają chrześcijaństwo, mimo to nie zabraniamy innym wyznawać ich religii jednak, to nie znaczy że zaraz pozwolimy im na samowolkę. W ich kraju wyznaje się Islam to niech stawiają Meczety, w naszym chrześcijaństwo to my stawiamy kościoły i niech tak zostanie. Dla mnie również ma to podłoże kulturowe Meczet nie należy do mojej kultury i nie chcę go tutaj. Ja rozumiem, że ktoś może szukać w naszym kraju lepszej przyszłości, bo sama szukam jej w obcym państwie, ale to nie znaczy,że chcę aby taka osoba narzucała mi swoją kulturę i to w moim własnym państwie, powinni więc uszanować to, że nie chcemy Meczetu w Polsce i cieszyć się, raczej tym że nie narzucamy im własnej religii ,zamiast szukać kruczków w prawie i starać się nami rządzić szukając sporów w opieraniu się o wolność słowa czy posądzać nas o rasizm, będąc w naszym kraju, obcym kraju! no jak tak można. Czy wchodząc do sąsiedniego domu buszujemy po szafkach w poszukiwaniu cukru i mówimy jego właścicielowi, że jest chamem bo nie chcę nam go użyczyć, a powinien skoro jest naszym sąsiadem? Nie no tak być nie morze. Jestem w pełni za protestowaniem wybudowania Meczetu, mimo to nie jestem wrogiem ich wiary i nie zabraniam jej wyznawać, po prostu nie chcę tego rodzaju budynków w naszym Państwie i już. A na koniec chciałabym powiedzieć, że to Islam musi się przystosować do Polski, a nie odwrotnie.

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 26 paź 2011, 10:13 Re: Ku przestrodze Islam

kurcze sama nie wiem...

zyje w obcym kraju... jakbysmy zareagowali gdyby Panstwo protestanckie lub anglikanskie zabronilo nam wybudowanie kosciola katolickiego na ich ziemi?

kazdy ma prawo do swojego miejsca modlitwy...a to ze sie boimy Islamu to juz inna sprawa

sama nie wiem co myslec
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, 14:25 przez dorotajab, łącznie edytowano 1 raz
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Toxic » 26 paź 2011, 14:05 Re: Ku przestrodze Islam

Jak ktoś przyjeżdża do obcego kraju, który ma swoją historię i tradycje, który go przyjął i w tej chwili żywi szacunek się należy. Nie mam nic przeciwko swojej własnej wierze ale bez agresywnego świecenia nią po oczach innym. Denerwuje mnie też islam jako temat tabu. Nie wolno mówić, krytykować i najlepiej odwracać wzrok od ósemki dzieci do okoła rodziców. Zal mi czasami tych dzieci, zasmarkane bawią się na brudnej ulicy.
Jak się dany kraj nie podoba to się wraca do siebie i tyle. No ale niestety myślę że w tej sprawie jesteśmy już na straconej pozycji. U nich silną rolę odgrywaja (że tak to nazwę) rasowość religijna u nas tak fundamentalnych ideii nie ma, ale dobrze mieć świadomość chociaż, własne przemyślenia a nie ślepą tolerancję.
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, 15:59 przez Toxic, łącznie edytowano 1 raz
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 26 paź 2011, 14:55 Re: Ku przestrodze Islam

No wlasnie czy my mozemy cos zrobic to jest pytanie ja osobiscie staram sie utrudniac im zycie w kazdy mozliwy sposob (choc by zakladaniem takich tematow jak ten). Mysle, ze zaszlo juz to tak daleko, ze tylko radykalne rozwiazania mogly by pomoc (mysle, ze kazdy sie domysla jakie) ale tak jak piszecie dzisiejsza poprawnosc polityczna na to nie pozwala, a najgorsze jest to, ze wlasnie na tym bazuje i to wykorzystuje islam.

Kolejna sprawa jest to, ze wyznawcy islamu w naszych krajach mam na mysli europejskich (chrzescijanskich) buduja meczety kobiety chodza z zaslonietymi twarzami (prowadza tak samochody co jest niebezpieczne dla innych uzytkownikow drog) nawet podczas kontroli na lotnisku nie musza tego sciagac, a my jadac do krajow islamskich za noszenie krzyzyka na wierzchu, posiadanie bibli, mozemy zostac ukarani (i gdzie jest poprawnosc polityczna), a jak sie zaczynamy buntowac jak np. Francja w sprawie zaslaniania twarzy czy Szwajcaria, ktora przeprowadzila referendum w sprawie budowania meczetow. Swiat muzlumanski grzmi i straszy zamachami

Thesignerka no sory co do obrzedow chrzescijanskich ja nie slyszalem, zeby w ostatnich latach ktos ukamienowal kobiete. Ja tez sie ciesze, ze polskie spoleczenstwo jest nastawione na nie i na szczescie tak jak mowisz Polska nie jest atrakcyjna pod wzgledem socjalnym nie ma takich benefitow jak w UK dzieki czemu oni nie sa wstanie sie tak rozmnazac jak tutaj. Co do ludzi, ktorzy przyjechali do europy i jeszcze do niedawna jedli palcami itp... oni wcale nie chca przyjac zadnych standardowych zasad i ktorzy chociaz probowac sie dostosowac oni chca dostosowac europe do Pakistanu, Arabi saldyjskiej itd.. tylko nie rozumiem po co tutaj przyjechali skoro sie im nie podoba. Ja tutaj nikogo nie pietnuje za kraj pochodzenia ani za kolor skory ani za tylko za zachowanie.

Podsumowujac muzumanie chca robic co im sie podoba, a my chrzescijanie mamy sie temu przygladac i bic brawo.

Dorotajab ale nie mozna sie godzic z tak skrajnymi pogladami jakimi wiarze sie islam. My mamy (mowiac my mam na mysli chrzescijan) ich tolerowac, a oni nas NIE TOLERUJA (mowiac oni mam na mysli wyznawcow islamu)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 26 paź 2011, 16:20 Re: Ku przestrodze Islam

he... ten temat przypomniał mi inny... z przed paru miesięcy... a gdzie jest testowy i ewela? jeszcze nic nie napisali? to bójcie się Boga, Wy, co w tym temacie napiszecie coś złego na temat islamu... bo dostanie Wam się po tyłkach od guru testowego... a dla testowego zakaz dawania minusów... z nim nie można... z nim trzeba się zgadzać... ot tak... bez powodu...

temat o którym mowa: viewtopic.php?f=4&t=8937
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 26 paź 2011, 19:22 Re: Ku przestrodze Islam

Takie pierniczenie, UK sie udupi swoja poprawnoscia kiedys niestety, ilosc absurdow z tym zwiazanych rosnie z dnia na dzien. Najmadrzejsze i przemyslanie zachowawcze decyzje zapadaja w Niemcowie i Francji, ale zanim skumamy ze oni maja leb na karku bedzie za pozno. Chociaz mam cicha nadzieje ze Europa sie nieco ogarnie zanim bedzie po ptokach.

Mozna sobie byc poprawnym politycznie w gadce, ale jestem pewna ze najwytrwalsi by sie zgieli jak nagle zyliby w otoczeniu islamistow i zaobserwowali by kurczace sie ich prawa na rzecz szariatu. Sam fakt ze szkoly w UK w czasie Ramadanu maja poodwolywane niektore zajecia bo moga one niechcacy urazic dzieci. To dla mnie powazny znak ze sprawy ida za daleko :twisted: chca..niech sobie tu zyja, a Polske Boze bron :)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 27 paź 2011, 15:02 Re: Ku przestrodze Islam

a mozesz podac przyklady tych madrych decyzji niemieckich i francuskich bo przyznam szczerze, ze nie mam pojecia o co chodzi??? Ja znam tylko jedna francuska zakaz zaslaniania twarzy dotyczy muzlumanskich kobiet, ale stal sie to martwym przepisem po tym jak muzlumanie zaczeli straszyc, ze beda zamachy we Francji nikt tego nie egzekfuje.

Takich spraw jak Ty tutaj piszesz z odwolanymi zajeciami w szkole itp....
Znam miliony i nikt sobie z tego nic nie robi. Co do sytuacji Polski dzieki Bogu mamy malo tolerancyjne spoleczenstwo, a jak tak dalej bedzie to jak to mowil, ktorys z politykow nie jestem pewien ale chyba Tusk bedziemy mieli w Polsce zielona wyspe, a dokola nas czarna europe tylko boje sie, ze czy tak czy siak za 30-40 lat wchlona nas sila.

Dodano: -- 27 paź 2011, o 15:54 --

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=5


:twisted:

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 27 paź 2011, 16:40 Re: Ku przestrodze Islam

mahol, jaki pamietliwy :)))))

Dodano: -- 27 paź 2011, o 16:58 --

a odnosnie tematu prawda jest taka ,ze oni coraz bardziej czuja sie jak u siebie, np tu w Uk...i robia sobie co im sie zywnie podoba.,,, i tylko ktos na nich krzywo spojrzy to jest rasista...szkoda ze w druga strone to nigdy nie dziala...
nie bylam nigdy rasistka i w zasadzie dalej nie jestem...ale nie lubie jak ktos zachowuje sie jak pepek swiata.
u meza w pracy szefostwo wydalo swistek o nakazie noszenia safety butow- jesli ktos nie bedzie mial to idzie do domu.... nastepnego dnia jeden z turbanow przyszedl do pracy oczywiscie w jakis pantofelkach... wiec menager wyslal go do domu..wiec co zrobil turban...wezwal policje!! ze zostal karygodnie potraktowany, na tle rasowym oczywiscie!....albo wysylalaj non stp jakies listy i skargi...no bo przeciez pracowac trzeba..a oni by chcieli nic nie robic najlepiej...
o tylko szukaja gdzie sie ktos nad nimi biednymi,,pastwi,,..... nie mam nic do czarnych czy do koloru skory...ale swoim postepowaniem sami sobie przysparzaja wrogow..

Dodano: -- 27 paź 2011, o 17:02 --

no i prawda jest taka , ze jestesmy skazani na porazke, bomusielibysmy zaczal sie mnozyc jak kroliki...
przeczietna europejska rodzina to 2+1...a ,,muslimska,,? 2+....2? 4?6?8? pod tym wzgledem chyba tylko skosnoocy moga probowac ich przegonic...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 paź 2011, 10:17 Re: Ku przestrodze Islam

bogini8 napisał(a):(...)
no i prawda jest taka , ze jestesmy skazani na porazke, bomusielibysmy zaczal sie mnozyc jak kroliki...
przeczietna europejska rodzina to 2+1...a ,,muslimska,,? 2+....2? 4?6?8? (...)

Całe szczęście, że to nie napisał żaden facet, bo dopiero by się zaczęło....
a IMVHO to czysta prawda...
A my nie mamy nic przeciwko... :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 28 paź 2011, 11:38 Re: Ku przestrodze Islam

AdamBoltryk napisał(a):Całe szczęście, że to nie napisał żaden facet, bo dopiero by się zaczęło....
a IMVHO to czysta prawda...
ale czemu? co to nie prawda?;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK