Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
takija napisał(a)::zakaz: ja osobiście nie nawidzę komuchów. Jak ktoś lubi wysyłam na Kubę Castro pokazuje czym jest komuna. Urban jaruzel i cała reszta na szafot.


oj tam oj tam w Chinach masz komunizm i zobacz jaki miły i uprzejmy naród: produkuje dla reszty Świata produkty na niemieckich maszynach w cenach bardzo tanich
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

Bo to jest komunizm kapitalistyczny ;)
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

Jaruzelski przeciez ma raka i juz jedna noga na tamtym swiecie stoi, moze by juz tak w koncu mu odpuscic? Co bylo to bylo, nikt juz tego nie odwroci, po co to odgrzebywac, klocic sie kto mial race a kto nie, przeciez to i tak juz niczego nie zmieni...
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Czytałem książkę biograficzną o Jaruzelskim, napisaną przez historyka, który zebrał opinie i badania wielu innych niezależnych od siebie historyków.Z tego co wywnioskowałem, to Jaruzelski blefował o zagrożeniu interwencją wojsk rosyjskich.Oni, zdaniem naukowców, nie mieli zamiaru wkroczyć do Polski zostawiając to do załatwienia Polskim władzom.Ponadto Jaruzelski jako żołnierz i człowiek jest niesamowitą kanalią.Taką zgniłą szują, która donosiła nawet na kolegów i przyjaciół do rosyjskich wojskowych służb informacyjnych.Dlatego oni widzieli w nim lojalnego poplecznika i tak windowali go w karierze.Ja uważam, ze powinni go sądzić jak zbrodniarza, bowiem w Polsce jakiekolwiek decyzje strategiczne, militarne musiały być przyklepane przez Jaruzela.On wszystkim zdalnie sterował.Teraz próbuje się tuszować jego udział.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Dj T » 12 gru 2011, 20:17 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Witam . Widze ze temat sie rozwinal - Thorgal , Krisbrum ,( Dorota) dziekuje za odpowiedzi na temat i rozwiniecie tematu .
Albiorix napisał(a):"A czy Jaruzelski zrobił dobrze czy źle", ale gdyby padło powiem "kurcze, nie mam pojęcia"
- zdania sa podzielone jedni mysla tak drudzy ze nie - swoje przemyslenia i wnioski trzeba miec .

Thorgal napisał(a):Trzecia kwestia. Sowieci nie mieli najmniejszego zamiaru interweniować. Byli zajęci wojną w Afganistanie. Druga interwencja na dużo większą skalę nie wchodziła absolutnie w grę. Niedawno ujawnione sowieckie dokumenty z początku lat 80-tych jasno tę kwestię przedstawiają
- jestem w trakcie zaznajamiania sie z tymi dokumentami wydaje mi sie ze byli gotowi na interwencje w Polsce znalazlem wypowiedz jednego historyka ktory twierdzi ze w razie godziny W wszystkie wojska Ukladu Warszawskiego mialby wziasc udzial w poskromieniu Polski:(

Tak jak pisalem mysle ze nie mial wyboru dobrze albo zle - bylo zle lub jeszcze gorzej .Wybral to zle .
Thorgal napisał(a): Milion Polaków uciekło w latach 80- tych zagranicę. Nie mówiąc o innych kosztach ekonomicznych i społecznych.
Dla mnie smutne jest to że Solidarność już nigdy się nie odrodziła już w takiej formie jak była w 1980-1981 r. Wałęsa zarejestrował całkowicie nowe władze solidarności w 1989 r. Lewicowi doradcy dorwali się do władzy w 1989 r. i całkowicie zniweczyli wysiłek pierwszej Solidarności.


Przytocze tutaj wypowiedz paruset ludzi ktorzy w tym czasie zyli , pracowali , uczyli sie - " W kraju panowal taki bu...l i napiecie , nikt tego nie kontrolowal , co rano gdy sie budzilam/em zawsze ktos strajkowal - juz nawet nie wiadomo bylo o co dzisjaj strajkuja oraz z jakim skutkiem"
Tak w skrocie
Co do Solidarnosci - kiedys ta organizacja skupiala dobre wartosci dla kazdej jednostki obecnie oraz wstecz do czasow ktorych pamietam to tylko puste slowo :( niestety
dorotajab napisał(a):dziadek przepadl na bardzo dlugo i to co z nim tam robiona objete bylo upokazajaca tajemnica.

dziadek umarl dwa lata temu byl najwiekszym dzentelmanem jakiego znalam


Doroto szczerze wspolczuje - podobna sytuacja byla u mnie w rodzinie - moj dziadek przepad po powrocie z Anglii w 1951 na 9 lat :( i masz racje - dzentelmenami byli w tych czasach najwiekszymi - szkoda ze to sie zmienilo w obecnych czasach :((

Dziekuje wszystkim ktorzy wypowiedzieli sie w temacie - pozdrawiam
Healing process complete . Keep Moving
Avatar użytkownika
Dj T
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 43
Dołączył: 14 sie 2011, 18:30
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 77
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Petergo » 12 gru 2011, 22:36 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Wydaje mi się że to komuniści i ateiści najwięcej życzą Jaruzelskiemu śmierci, gdyż ludzie wierzący w Boga, katolicy postępują zgodnie z przykazaniami bożymi i już dawno wybaczyli cały ten okres zakończony stanem wojennym. Osobiście wydarzenia z ponad trzydziestu lat traktuję u polityków jako temat zastępczy i brak pomysłu na rozwiązanie problemów świata teraźniejszego.... Sam Jaruzelski nie miał większego wpływu na wydarzenia ówczesne pod naciskiem opozycji postanowił zapobiec czegoś tragiczniejszego ale czy mam rację to się nie dowiemy bo losy potoczyły się inaczej... tak czy owak to nie komuna lecz demokracja zmusiła mnie do wyjazdu z PL, uściślając trafiłem do UK za rządów PISu tak na marginesie.

Petergo
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Wiek: 49
Dołączył: 16 lis 2006, 17:10
Lokalizacja: Telford
Reputacja: -1
Neutralny
Góra
-3

PostNapisane przez KA i PE » 12 gru 2011, 23:41 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

dorotajab napisał(a):w 81 moj dziadek byl internowany


moj ojciec tez, w regionie wielkopolskim. nie bylo to takie straszne. przesiedzial w osrodku dla internowanych gdzie pili spirytus przemycany w puszkach soku pomidorowego i wszyscy bardzo brodaci obalali utroj. po pol roku przeniosl ie do szpitala na podstawie jakiegos symuloanego schorzenia i po jakims czasie wypusicli go do domu. fakt ze dostal wilczy bilet i nie mogl, albo moze nie chcial pracowac. w kazdym badz razie w 84 dostalismy wszyscy paszporty ' na wsie miry sweta', ale 'jednokrotnego przekraczania granicy prl'.... w sumie to nas wtedy z tej polski ludowej wyrzucili :-)

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez VA » 13 gru 2011, 14:57 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Petergo napisał(a):... tak czy owak to nie komuna lecz demokracja zmusiła mnie do wyjazdu z PL...
Tak Ci się tylko wydaje. Skutki komunizmu do tej pory się odbijają na gospodarce i polityce. Demokracja i kapitalizm jeszcze nie są dobrze zakorzenione w PL. Polska jeszcze się nie nauczyła korzystać z danej jej wolności.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 13 gru 2011, 19:00 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Kapitalizm w PL byl zakorzeniony poniewaz byl pierwsza forma ustrojowa po 1918 roku czyli po odzyskaniu niepodleglosci przez PL. To ze byc moze nie umiemy korzystac w pelni z chwalonego przez wielu kapitalizmu wynika z tego, ze czujemy miete do ustoju socjalistycznego, ktory spodowal, ze panstwo sprawowalo funkcje opiekuncza i bylo to na reke 90% obywateli. Gdy nagle wybralismy kapitalizm wielu nie potrafilo wziac swojego zycia w swoje rece i zostali w ten sposob sierotami socjalizmu. Zbudowaly sie tez jednostki inteligentne i cwaniackie i dzieki temu mamy duzy dysonans w spoleczenstwie pod wzgl. mentalnosci, zasobnosci.

Co do stanu wojennego bylam mala i znam rozne opinie, nikt z mojej rodziny nie byl internowany, dlatego subiektywnie nie potrafie sie wypowiedziec i szanuje kazda wypowiedz bo kazdy ma swoje zdanie i opinie.

Kapitalizm- to pozorne szczescie i wolnosc, ktore nas dopadlo po stanie wojennym, po wolnych wyborach , wy i ja zyjemy w UK, czyli kolebce kapitalizmu- jak to wykorzystujemy? Ilu z nas pracuje na stanowiskach urzedniczych? Ilu z nas prowadzi wlasne biznesy? A ilu z nas ma ORGAZM poniewaz szczesliwie dostalo prace na " lajnie" z ang line...
Nie chwale socjalizmu, ale czy kapitalizm jest lepszy?
Roznica polega tylko na tym, ze glosno mozna mowic to co sie chce....Ale tylko w HYDE PARK:) bez konsekwencji.
Niech ktos powie w pracy to co mysli to moze sobie juz krzyzyk zaczac stawiac:) ZNACIE TO Z AUTOPSJI:)
Ja znam, gdyz probowalam sobie tutaj powojowac...Nie bylo wtedy SOLIDARNOSCI pomiedzy Polakami pomimo, ze walczylam o ich prawa.
Jak dla mnie idee SOLIDARNOSCI na obczyznie mozna sobie w dupe wsadzic za przeproszeniem.
Ale tacy sa Polacy. Nasi sasiedzi tzw CIAPKI nie mieli solidarnosci, onia maja koneksje rodzinne ale na obczyznie buduja cos razem i udaje im sie bo to u nich kupujemy polskie produkty, polskie papierosy spod lady i POLSKI CHLEB. I zauwazcie, oni maja w nosie czy to sie nazywa kapitalizm, czy socjalizm, ma byc dobrze.
:)
Pozdrawiam
Agnieszka

Dodano: -- 13 gru 2011, o 19:38 --

PS.
PE

Czyli wyglada na to, ze internowani wcale nie mieli tak zle:) zwazywszy na to, ze o ile wyczytalam wyladowales w USA:) Ale teraz pisze z pamieci....nie chce mi sie szukac w historii postow:)

Dodano: -- 13 gru 2011, o 19:43 --

PS 2

viewtopic.php?f=4&t=9877&p=98984#p98984

KIEDYS za KOMUNY spiewalo sie Oczyzne Wolnosc Racz nam Wrocic Panie

Dodano: -- 13 gru 2011, o 19:45 --

Przepraszam...zly link wkleilam
Tu jest odpowiedni

http://www.youtube.com/watch?v=Jsoj_8Fp1qA

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 13 gru 2011, 20:08 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Hmm,
Lata 70te się skończyły, piękne lata dużego i małego fiata, gospodarki bijącej światowe rekordy.. Przyszły czasy podwyżek cen żywności, "papieżapolaka" wzywającego do zmiany, radia Wolna Europa ze swoją polityką...
Ludzie zaczęli szemrać, niezadowolenie rosło, bo jakże to, w końcu socjalizm to ustrój dla szarego człowieka, a nie partii. Partia swój lud bacznie słuchała. Aby mieć rzetelniejsze informacje, agentów swoich w szeregi ludu wypuściła. Spodobał się partii pomysł zmiany. Instrukcje swoje agentom wydali.
Przedstawicieli ludu internowano, pomniejszych w więzieniach, co znaczniejszych w rezydencjach. Tam wszystko sprawdzono, pomysły spisano, debaty odbyto. Potrzebnych zostawiono, niepotrzebnych udupiono lub wygnano.
Ukoronowaniem całej transformacji był okrągły stół. Tam połowa była partyjna, a połowa nie partyjna, z której część to agentura. Tak przy stole podzielono Polskę jak tort... Tam powstał "polski biznes", i tam został pogrzebany polski biznes. Tam powstały "wolne media". Ten układ wciąż trzyma łapę na Polsce i trzymać będzie.
A że zaczęło się od stanu wojennego - może lud potrzebował "świadomości" że walczył o "zmianę"?

http://www.youtube.com/watch?v=a0vXhwYDfOA
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dj T » 13 gru 2011, 20:26 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Witam . Wlasnie skaczylem ogladac program w Polskiej telewizji na temat stanu wojennego - byla wymiana zdan i dyskusja po obydwu stronach . Wiekszosc twierdzi ze reakcja Wojsk Radzieckich nie byla mozliwa i posiadaja na to dokumenty ( ale tutaj wychodzi ze odtajnili tylko dokumenty do lutego 1982 ???wiec znowu mamy zagadke - przytoczyli tutaj przyklad z Afganistanu w ujawnionych papierach twierdza ze nie bylo mozliwe wkroczenie i udzial wojsk radzieckich - a jednak wkroczyli i walczyli . Wiec pewnie nasze dzieci dowiedza sie jak bylo naprawde i kto mial racje .

Dziekuje wszystkim ktorzy sie wypowiedzieli i przedstawili swoj poglad :)

agna78 napisał(a):Nie chwale socjalizmu, ale czy kapitalizm jest lepszy?
Roznica polega tylko na tym, ze glosno mozna mowic to co sie chce....Ale tylko w HYDE PARK:) bez konsekwencji.
Niech ktos powie w pracy to co mysli to moze sobie juz krzyzyk zaczac stawiac:


hmm to kolejne pytanie co jest lepsze? podobny temat poruszalem na temat Unii lecz niezbyt wielu chcialo sie wypowiedziec:(
Co do powiedzenia w pracy co kto mysli - kurcze chyba jestem szczesciarzem albo moj szef jest aniolem bo ostatnio byla ostra wymiana zdan na temat emigracji i poprawnosci politycznej a takze Unii .

agna78 napisał(a):SOLIDARNOSCI na obczyznie mozna sobie w dupe wsadzic za przeproszeniem
- niestety smutne i prawdziwe ale wierze ze wkoncu wszyscy sie dogadamy i kazdy bedzie kazdego wspieral sa jacys chetni by zaczac ?

-eMPe- napisał(a): Partia swój lud bacznie słuchała. Aby mieć rzetelniejsze informacje, agentów swoich w szeregi ludu wypuściła. Spodobał się partii pomysł zmiany. Instrukcje swoje agentom wydali.
Przedstawicieli ludu internowano, pomniejszych w więzieniach, co znaczniejszych w rezydencjach. Tam wszystko sprawdzono, pomysły spisano, debaty odbyto. Potrzebnych zostawiono, niepotrzebnych udupiono lub wygnano.
Ukoronowaniem całej transformacji był okrągły stół. Tam połowa była partyjna, a połowa nie partyjna, z której część to agentura. Tak przy stole podzielono Polskę jak tort...


Kurcze podobne zdanie wypowiedzial niedawno moj znajomy ktory w tym czasie grubo sie musial naukrywac - zawsze jak wypije opowiada o tym ze my mlodzi to mamy latwo .

emp mysle ze masz racje z tym ze ta sama lapa caly czas trzyma reke na pulsie:(

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Ostatnio edytowano 13 gru 2011, 20:30 przez Dj T, łącznie edytowano 1 raz
Healing process complete . Keep Moving
Avatar użytkownika
Dj T
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 43
Dołączył: 14 sie 2011, 18:30
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 77
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 13 gru 2011, 20:28 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Media nie sa wolne. Media promuja tego, kto je sponsoruje i kto przyklada lape na ich komentarze.
Jak wiemy TVN jest jakze antyklerykalny:)

Osobiscie nie mam nic przeciwko TVN:)

Dodano: -- 13 gru 2011, o 20:28 --

Media nie sa wolne. Media promuja tego, kto je sponsoruje i kto przyklada lape na ich komentarze.
Jak wiemy TVN jest jakze antyklerykalny:)

Osobiscie nie mam nic przeciwko TVN:)

Dodano: -- 13 gru 2011, o 20:38 --

Saolidarnosc wsrod Polakow to jak szansa ze z dwoch murzynow urodzi sie biale dziecko:D

Oczywiscie mowie o solidarnosci w PL jak i na emigracji.
Kazdy broni swojej dupy tylko i wylacznie.
Bo Polacy sa slabi i nie potrafia podejmowac decyzji za siebie.
Wola zeby zrobilo to za nich panstwo opiekuncze- ktorym niestety juz Polska nie jest:)
Dlatego gratuluje wszystkim pracujacym na lajnach :) i zycze wytrwalosci:)
Pikujcie, pakerujcie i nie mowcie, ze jestescie szczesliwi:) Przyznajcie sie w koncu, ze robicie cos ponizej swoich ambicji ale tylko dlatego, ze wywodzicie sie z szeregow panstwa opiekunczego, ktore nigdy nie dalo obywatelom szansy wyboru.
Tez mi przykro!

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 gru 2011, 21:05 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

VA napisał(a):Tak Ci się tylko wydaje. Skutki komunizmu do tej pory się odbijają na gospodarce i polityce. Demokracja i kapitalizm jeszcze nie są dobrze zakorzenione w PL. Polska jeszcze się nie nauczyła korzystać z danej jej wolności.


Demokracja demokracji nie rowna.

Ludzie za naiwnie ufaja PO ktore nie wiem dlaczego wpatrzeni sa w amerykanska demokracje ktore chyba jest najgorszym zlem zreszta PE moglby napisac sporo na ten temat w koncu zna to z autopsii.

Nie rozumiem czemu nie mozna byloby wykozystac najlesze rzeczy z demokracji wzbogacic ja pozytywnymi aspektami sojcjalizmu i oddrobiny z komuny???
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 13 gru 2011, 21:08 Re: Stan Wojenny w PL , Jaruzelski oraz wasze opinie.

Oraz kapitalizmu:) 3 w 1:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

Jaki system jest dobry a jaki zły to widać po kierunku migracji. Ludzie uciekali z krajów socjalistycznych wszelkimi możliwymi sposobami, różnica bogactwa była drastyczna a po 20 latach nadal Polska ma wiele do nadronienie - czyli jak w mordę strzelił socjalizm był koszmarnie zły dla gospodarki, nie lepszy dla wolności osobistych itd. Komunizm to był i wciąż jest jeden z najgorszych systemów jakie ludzkość wymyśliła, i polski realny socjalizm to przy tym pikuś.

Ogólna zasada jest prosta - im więcej wolnego rynku tym bardziej gospodarka rośnie. Oczywiście to zajmuje trochę czasu. Niemniej ile by nie zrzędzić, przepaść między Polską a Zachodem zmniejszyła się od transformacji bardzo.

Oczywiście rynek nigdy nie jest w 100% wolny. Im wyższe podatki, więcej koncepsji, kontroli i zezwoleń - tym bardziej jest ograniczony a rozwój - zdławiony.

W Unii mamy teraz mniej więcej pół na pół - niby jest kapitalizm ale podatki są raczej wysokie, wsparcie socjalne spore, biorokracja i państwowe marnotrastwo - całkiem poważne. Ale czy nie da się prowadzić firmy i dorobić? Da się.

Ten prosty obraz zaburza trochę krajów które są socjalistyczne i najwyraźniej dobrze im z tym.

Chiny - są krajem komunistycznym w sensie politycznym i ideologicznym, ale na poziomie średnich przedsiębiorstw - mają ostry kapitalizm i swobodniejszy rynek niż Europa. Dla gospodarki - połączenie najlepszych cech kapitalizmu i komunizmu. Dla ludzi - połączenie najgorszych cech kapitalizmu i komunizmu. No dobra, może nie najgorszych bo w najgorszym wydaniu komunizmu co czwarty cywil jest rozstrzeliwany (Kambodża).

Kraje skandynawskie - wysokie podatki, potężny system opieki, bogato, socjalistycznie. Dlaczego to działa? Bo:
1. Mają dobre złoża naturalne.
2. Ogólnie skandynawowie są bardzo uczciwi. Główny problem socjalizmu to korupcja - a tam jest lepiej.
3. Od dekady państwowa kontrola nad rynkiem jest lekko luzowana


Brazylia. Najwyraźniej sporo zyskała gospodarczo na władzy prezydenta - komunisty. Chodzi o to, że z państwową pomocą aktywowano zaowodowo sporą grupę skrajnie biednej ludności, która wcześniej nie miała dostępu do edukacji, pracy itd. Najwyraźniej ten ustrój działa jako tako o ile;
1. Przywódca jakimś cudem jest w miarę przyzwoitym człowiekiem
2. Jest mnóstwo ludzi z ekonomicznego marginesu, dla których państwowa pomoc ma bardzo dobre przełożenie koszt - efekt.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK