Czy potrzebne jest nam nowe Centrum Polskie w Birmingham?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

Czy potrzebne jest nam nowe Centrum Polskie w Birmingham?

Ankieta wygasła 21 sty 2012, 22:54

Tak
22
56%
Nie
13
33%
Nie wiem
4
10%
 
Liczba głosów : 39

Witam serdecznie,
Chciałabym Was zapytać czy uważacie, że potrzebne jest stworzenie nowego Centrum Polskiego w Birmingham? Centrum mogłoby świadczyć kompleksowe wsparcie dla imigrantów oraz promować polską kulturę. Jeśli myślicie, że to dobry pomysł napiszcie proszę jak chcielibyście aby takie centrum wyglądało? Jakie waszym zdaniem powinny być dni i godziny otwarcia? Gdzie centrum powinno się znajdować? Jakie usługi powinno świadczyć? Jaką kulturę powinno promować? Artystów regionalnych czy z Polski? Czy Wy sami chodzilibyście do takiego centrum?

Ja myślę, że takie centrum byłoby bardzo potrzebne, ale nie wiem czy inni się ze mną zgadzają...

Gdynianka
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 1 sty 2012, 22:46
Reputacja: 0
Neutralny

Hej, Powinnismy miec nowe centrum w Birmingham, które nastawione byłoby na nowe pokolenie przyjezdnych. Centrum powinno być nowoczesne, otwarte dla wszystkich i reprezentowac naszą społecznośc tutaj. Powinno robić dobre pierwsze wrazenie abyśmy mogli być dumni z tego centrum i nie wstydzić się zapraszać tam naszych angielskich znajomych!

 ! Adam napisał(a):
Post użytkownika Gdynianka oraz romamor, został wysłany z tego samego adresu IP

romamor
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 8 mar 2010, 20:00
Reputacja: 0
Neutralny

romamor napisał(a):Powinno robić dobre pierwsze wrazenie abyśmy mogli być dumni z tego centrum i nie wstydzić się zapraszać tam naszych angielskich znajomych!


awykonalne :mrgreen:
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

Nie lepiej udoskonalic cos co juz jest niz tworzyc cos zupelnie od poczatku? Polski klub w centrum juz jest, wspanialy wielki budynek zbudowany przez stara polonie z ich wlasnych srodkow wiele lat temu. Mala zmiana wystroju wnetrza, nowe pomysly na zajecia i byloby super
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Dlaczego?

Dodano: -- 2 sty 2012, o 14:27 --

ps. Pytanie 'dlaczego?' jest do Mike.

romamor
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 8 mar 2010, 20:00
Reputacja: 0
Neutralny

Moje zdanie jest takie - macie pomysły i kasę? to otwierajcie i 50 centrów - żeby były za każdym rogiem...
Po kiego grzyba robić narodową ankietę na ten temat?
Nie rozumiem...

Pozdrawiam
PS. Znaczy, z reguły jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. "Chcieliście, żebyśmy otworzyli to teraz płaćcie na nasze utrzymanie"...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

romamor napisał(a):Dlaczego?

Dodano: -- 2 sty 2012, o 14:27 --

ps. Pytanie 'dlaczego?' jest do Mike.

Myślę, że kolega Mike myśli perspektywicznie.
Obecnie panujące Centrum Polskie w Bham jest ufundowane przez powojenną emigrację w innych czasach.
Kto teraz, współcześnie, podejmie się wybudowaniem nowego? Kto zorganizuje na to fundusz? Każdy jest za nowym centrum Polonii w Birmingham, ale nikt nie wyłoży na to kasy.
Do tego trzeba sprawnego organizatora- a kto bez wsparcia finansowego się tym zajmie? I bez nawet nadziei, że się powiedzie?
Owszem, potrzebny jest ktoś, kto dysponuje funduszami i jest w stanie wyłożyć na to kasę z nadzieją na odzyskanie poniesionych kosztów w postaci czynszy od najemców lokali, od suborganizatorów np. restauracji, szkoleń, kursów itd. Który inwestor zaryzykuje taką inwestycją mając już jeden taki działający klub w B'ham? Chyba żaden.

natomiast wpływ na kierownictwo obecnej placówki to jak grochem o ścianę, gdyż JAKIEKOLWIEK decyzje dotyczące obecnego klubu są w rękach gremium jego założycieli i fundatorów - czyli w znakomitej większości leciwych kombatantów i emerytów, którzy nie widzą nic złego w obecnie istniejącym klubie polskim.I nie chcą tam nic zmienić! I tak jestem w szoku, że zdecydowali się wydzierżawić ten lokal dla nowego właściciela restauracji, bo poprzedni to był dosłownie Barejowski bar Apis.Wstyd tam było iść.Natomiast temat urządzania tam rożnych fajnych inicjatyw już nieraz był z Panią kierownik dyskutowany, jednakże zawsze odpowiedź była iż leży to w kwestii wspomnianego gremium , niejako "rady starszych", i dalej lipa.

To jest tak: każdy by chciał, tzn. oczekuje jakiejś restrukturyzacji albo budowy nowego, ale nieliczni coś chcą zrobić i włożyć coś od siebie.szczególnie żywą gotówkę.

Już wiesz dlaczego to jest awykonalne?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

U nas w Coventry cos takiego zostalo stworzone, Nazywa sie Polski Dom Kultury Adsum, osoba ktora to zalozyla wylozyla mnostwo gotowki na wynajecie lokalu, zatrudnienie odpowiednio wyszkolonej kadry do prowadzenia roznych zajec i ciagle wymyslaja tam cos nowego zeby bylo ciekawie dla dzieci i doroslych. I jaki jest efekt? MARNY! Chetnych na jakiekolwiek udzielanie sie, uczestnictwo w zajeciach jest tyle co kot naplakal. Wiadomo ze za wszystko musza byc pobierane oplaty zeby bylo z czego placic rachunki itd ale nie sa znow jakies wygorowane a ludzie tylko narzekaja, narzekaja i narzekaja. Nie znam dokladnych szczegolow finansowych ale golym okiem widac ze wlascicielka tylko doklada to tego "interesu".
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Od 7 lat tu mieszkam i nawet nigdy jeszcze w tym centrum nie bylam,wiec skromnym moim zdaniem kolejne nie jest potrzebne,ktos chce cos udoskonalic,to niech udoskonala w tym ktore juz jest,mysle,ze zadnego problemu by nie bylo.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

zgadzam się z tym iż na nowe centrum nikt nie wyłoży pieniędzy, z utrzymaniem tego które jest obecnie jest problem ponieważ utrzymać go to bardzo duże koszty. wydaje mi się że trudno by było znależć ludzi gotowych do zaangażowania żeby takie centrum mogło istnieć. trzeba również zauważyć iż to pokolenie które fundowało i tworzyło obecne centrum jest całkowicie odmienne od Polaków obecnie przybywających do Anglii.............

slawek.kusion
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 17 kwi 2011, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

O tak jak najbardziej jest potrzebne!!To stare jest do bani i wystrój wnetrza jest okropny!Sam tam juz dawno tam nie chodzę bo tam nic nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kto widział w centum kultury jakiś SKLEP,to dopiero głupota!!Pijesz piwko a tam nawet nie ma klimy i się dusisz od przepoconych ludzi!!W kiblu brak okna!!
Knajpa,o jeju tam to już nic nie bedę jadł!!!
Tak myślę iż kierownictwo nie daje rady z pomysłami!!!
hmm

tekken
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 24 lip 2009, 20:25
Reputacja: 0
Neutralny

tekken napisał(a):Tak myślę iż kierownictwo nie daje rady z pomysłami!!!

To nie jest wina kierowniczki.To jest wina zarządu, czyli grupy starszych ludzi.Oni ten klub ufundowali i oni decydują co ma w nim być, a co nie.Oni nie chcą żadnych zmian bo uważają że jak jest dobrze to po co coś udziwniać.Zapytaj się Pani kierownik, to dowiesz się więcej.Ona na zebraniu ledwo mogła przeforsować zorganizowanie tam lekcji dla ESOL z angielskiego (sic!)
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

Powinnysmy zaczac wspolpracowac i wspolnie myslec o stworzeniu czegos fajnego. Millenium House istnieje i powinien istniec i byc ulepszony, ale dlaczegoby nie stworzyc czegos zupelnie nowego o zupelnie innym profilu? O ile wiem konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodzila

 ! Adam napisał(a):
Post użytkownika Gdynianka oraz romamor, został wysłany z tego samego adresu IP

romamor
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 8 mar 2010, 20:00
Reputacja: 0
Neutralny

drogi romamor oraz Gdynianka, masz kase to owieraj klub. my ci jej nie damy! klub bedzie otwarty na ludzi to moze cos zdzialasz i bedziesz sie plawil w kasie z kursow i innych imprez...ale szczerze watpia w Twoj rychly sukces. moze dlatego ze nie mam dzieci i do klubu nie chodze tak czesto...taki klub musi miec plecy, wsparcie w osrodku katolickim na przyklad oraz innych sposnorow lub jak wolisz inwestorow. musi miec sale do imprez cyklicznych, musi miec miejsce na szkole. stac Cie to dzialaj. marketing i reklama to glownego elemnty takiego przedsiebwziecia. mozesz miec sale pod wynajem- na sklep czy tez knajpe... naucz sie jak funkcjonuje interes prywatny, a potem sie za to zabierz.

podbijaniem tematu z roznych fikcyjnych uzytkwonaikow i liczbie poscie 5 nic nie zdzialasz.
sorry ale na szacunek trzeba sobie zasluzyc - uyczymy sie tego od dziecka- nikt wzorowego ucznia nawet w szkole nie dostal na ladne oczy. na forum za kazdym nikiem jest tez zywa osoba, czasme jak sie okazuje nawet jedna za dwoma :rozwalkompa:

zycze powodzenia
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Krisbrumm 100% racji, ten klub to rzeczywiście jakiś geriatryczny dziwoląg,
klubokawiarnia, wczesny Gierek...
ale szacun, że tyle lat i jeszcze się jakoś utrzymuje,
nowy klub bez sensu, bo kto przyjdzie, z czego sie utrzyma,
jedyna opcja to klub przy kościele, bo do kościoła chodzą i na tacę dają,
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK