Solar Panels

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez euphora23 » 26 mar 2012, 17:10 Solar Panels

Dzien dobry ;-) Chcialam bym uzyskac informacje jak dziala solarpanel chcialabym aby ktos wytumaczyl mi to w najprostszy mozliwy sposob jak dziala ile mozna zaoszczedzic itd..., otoz odwiedzili mnie ostatio ludzie z councilu i poinformowali ze w najblizszych dniach beda nam go zakladac. Dziekuje ;-)
Avatar użytkownika
euphora23
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączyła: 23 cze 2011, 11:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 27 mar 2012, 06:56 Re: Solar Panels

Jak to działa? Otóż jak świeci słońce to w panelu wytwarza się energia elektryczna, za którą nie trzeba płacić - to tak w uproszczeniu.
W praktyce oszczędności będą zależeć od dziennego zużycia prądu i od pogody. Im jaśniej tym więcej prądu. Druga rzecz, niektórzy dostawcy energii dają rabat dla posiadaczy "eco" instalacji.
Jeżeli council zakłada "for free" to z miejsca masz zaoszczędzone kilka tysięcy - tak teoretycznie. Tego typu instalacje są drogie. Więc nie ma się co opierać, na pewno na tym nie stracisz.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 mar 2012, 10:09 Re: Solar Panels

Dach tylko wygląda szpetnie :-)
Po czort ja kupowałem dom, mieszkałbym w cauncilu i dostawałbym wszystko za darmo-głupek ze mnie!
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 27 mar 2012, 12:40 Re: Solar Panels

Thomas, coz...takie zycie. niejeden sie nad tym zastanawia ;-)
a tak wracajac do tematu, to rozmawialem o tym z jednym angielskim kolega i nadmiar energii ktory jest generowany oddawany jest do sieci. za kazda "oddana" 1kWh placone jest cos w stylu 90p (prosze tego nie brac za pewnik).
oczywiscie na tym bedzie zarabial council, nie osoba wynajmujaca dom. chyba, ze ktos z wlasnym domem postanowi wylozyc ok. £10k na takowe panele z instalacja to podobno inwestycja stosunkowo szybko sie zwraca.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 27 mar 2012, 14:34 Re: Solar Panels

te 90p to troche zawyzone oddaja cos kolo 44p a maja to obnizyc albo juz obnizyli...


Nic tylko za council sie brac hehe ... Pozdrawiam beneficiarzy LOL
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez euphora23 » 29 mar 2012, 10:46 Re: Solar Panels

Dziekuje za odpowiedzi... A co do ostatniego postu z tym pozdrawiam beneficiarzy to nie powinienes sie odzywac jezeli nie znasz sytuacji. W przyszlym tygodniu panowie beda zabierac sie do pracy zobaczymy :-) Tyle z mojej strony jeszcze raz dzieki i pozdrowienia.

Dodano: -- 29 mar 2012, 11:47 --

Dziekuje za odpowiedzi... A co do ostatniego postu z tym pozdrawiam beneficiarzy to nie powinienes sie odzywac jezeli nie znasz sytuacji. W przyszlym tygodniu panowie beda zabierac sie do pracy zobaczymy :-) Tyle z mojej strony jeszcze raz dzieki i pozdrowienia.
Avatar użytkownika
euphora23
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączyła: 23 cze 2011, 11:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dżastina » 29 mar 2012, 22:18 Re: Solar Panels

Alzak napisał(a): Nic tylko za council sie brac hehe ... Pozdrawiam beneficiarzy LOL

Mając dom czy mieszkanie z counsilu nie zanczy że się żyje z benefitów !!!
Trochę więcej pomyślunku !

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 25 kwi 2007, 09:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 2 wrz 2013, 22:46 Re: Solar Panels

Nie trzeba mieszkac w counsilowskiej chalupie,zeby miec solary za free :

http://ashadegreener.co.uk/

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE