mieszkania socjalne

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 30 cze 2008, 21:23 Re: mieszkania socjalne

Ewelina Wagner napisał(a):Dziekuje za odpowiedzi ale ja chyba jednak wybieram kupno dzisiaj zlozylismy oferte...
jak cos pojdzie nie tak wtedy counsil...


A co moze pojsc nie tak? Jak zalatwilas najpierw bank, to potem czekaj cierpliwie ok 2 miesiace na przeprowadzke i pilnuj i poganiaj adwokata, bo mi miesiac uciekl przez dziada a co za tym idzie jedna rata.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 1 lip 2008, 08:05 z doswiadczenia znajomych

znajomi w Stoke kupili dom w marcu i niemal 2 miesiace stracili tylko przez to, ze solicytorzy nie potrafili przypilnowac dokumentow. w koncu kolega pojechal po swoja solicytorzyne, zawiozl ja z papierami do deugiej solicytorzyny, potem zawiozl je obie do agencji jednej a potem drugiej i wszystko wtedy trwalo 4 dni. Gdyby nie przypilnowal to pewnie do dzis mysieliby przeciagac wynajem.

Takze pilnuj i dzwon kiedy papiery maja wyslac/dostac/dac do podpisu bo bez dat to oni sie gubia. Jak ma byc na pojutrze to dzwon pojutrze i pytaj :)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelina Wagner » 1 lip 2008, 21:05 Re: mieszkania socjalne

jak na razie to jestesmy pelni nadziei wszystko ma pojsc szybko i za 6 tyg bedziemy mogli dostac klucze jutro tylko musimy wszystko podpisac...
Troche sie boje tego kredytu ale mam nadzieje ze bedzie dobrze....
Pozdro

Ewelina Wagner
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 24 lut 2008, 00:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 1 lip 2008, 21:43 Re: mieszkania socjalne

moja sugestia wez adwokata, ktorego bedziesz miec pod reka i bedziesz mogla podjechac i zapytac osobiscie, ja sie nie chce powtarzac, ale przez telefon , nie zawsze masz taka kontrole jak osobiscie.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 22 lip 2008, 00:48 Re: mieszkania socjalne

hej,powiedzcie jakie domy kupiliście za jaką kwote i ile wynosi was rata miesięcznie? ilw własnego wkładu :-) dzięki.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez hellboy-27 » 4 sie 2008, 06:13 Re: mieszkania socjalne

wsiaz napisał(a):Samotna matka z dzieckiem, to musisz isc do councilu najlepiej przyjedz do Oldbury z west bromu bus 404 council jest po prawej stronie, mieszkanie dostaniesz od reki, tylko trzeba przyjsc, powiedziec o swojej sytuacji, mozesz sie umowic to ci wezma tlumacza.



"od reki" to mozna sobie bulki kupic Panie Wsiaz :-D
wszedzie sie czeka nawet samotnym matlom nie jest latwo :-)

hellboy-27
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 28 lip 2008, 10:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 4 sie 2008, 12:32 Re: mieszkania socjalne

No ja moglem wziasc mieszkanie od reki - byly wolne w blokowisku w oldbury, pisze od reki, bo tak powiedziala mi komisja z councilu, gdy mnie odwiedziliw wynajmowanym prywatnie domu, to od reki moze i trwa dzien moze tydzien moze miesiac do przeprowadzki, nie wiem bo tak daleko juz nie zaszedlem z domem socjalnym, rajcowalo mnie to na poczatku, ale nie teraz i dodam, ze nie jestem samotna matka z dzieckiem.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 23 paź 2008, 13:04 Re: mieszkania socjalne

Kto się orientuje gdzie można wziąść wniosek do takiej agencji, która daje mieszkania socjalne-wiem napewno , że nie chodzi tu o City COuncil!!!! proszę o informacje jeśli ktos wie.

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 27 paź 2008, 08:00 Re: mieszkania socjalne

i ja poprosze o namiary na agencje w Oldbury w city concil czekam rok i cisza,,,,
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 27 paź 2008, 09:50 Re: mieszkania socjalne

Już wiem, że agencja, o która mi chodziło powyżej to Sandwell! czy ktoś wie jak tam starać się o mieszkanie????

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 27 paź 2008, 10:09 Re: mieszkania socjalne

to jest dokładnie caucilowska agencjia sandwell cauncil homes, tez sie czeka w nieskonczonosc.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez nie » 6 lut 2009, 16:06 Re: mieszkania socjalne

witam serdecznie po długiej przerwie,złozyłam aplikacje o mieszkanie socjalne ,i sie opłacało,24 grudnia dostałam list o inspekcji ,była u mnie pani z concila sprawdziła wszystkie dokumenty i wszytko było ok,zaproponowano nam flat 3 pokojowy ,we srode 11 lutego ide go ogladac .czy ktos moze mi cos napisac co bedzie dalej czy ja juz moge sie cieszyc tym ze to mieszkanko bedzie nasze?moze ktos wie jak przebiega dalsza procedura?prosze o porade z gory dziekuje pozdrawiam nie

nie
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 47
Dołączyła: 7 mar 2007, 13:54
Lokalizacja: slough
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 7 lut 2009, 16:58 Re: mieszkania socjalne

Witam. czy możesz powiedzieć mi jak wygląda cała procedura składania aplikacji o mieszkanie socjalne i gdzie to trzeba złożyć , a dokładnie w którym council city trzeba złożyć aplikację i czy trzeba zrobić to osobiście lub czy można wysłać pocztą tą aplikację. Z góry dzięki za odpowiedź.

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nie » 7 lut 2009, 18:13 Re: mieszkania socjalne

czesc .aplikacje na mieszkanie socjalne musisz pobrac w concilu nie wiem z jakiego miasta jestes?musiz znalezc concil w swoim miesicei pobac aplikacjiewypełnic ja dołaczyc wszystkie potrzebne dokumenty i zaniesc zpowrotem do swojego concila.jakie dokumenty bedziesz miała napisane.a potem to juz tylko czekac na odpowiedz .najpierw zostaniesz poinformowana o tym do jakiej bandy zostałas zakfikowana to zalezy czy jestes sama czy tez masz dzieci,czy mieszkasz sama czy tez na pokoju,weielw czynnikow wpływa na to jakie mieszkanie dostaniesz a warto czekac ja czekałam 10 miesiecy i w przyszła srode ide ogladac mieszkanko,ja dostałam 3 bed flat bo mam 2 dzieci roznej pułci,jak chcesz napisz do mnie na moje gg .pozdrawiam aga :-)

nie
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 47
Dołączyła: 7 mar 2007, 13:54
Lokalizacja: slough
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 7 lut 2009, 21:55 Re: mieszkania socjalne

Dzięki za informacje. Ja jestem z Birmingham. Wiesz ja wysłałam aplikację pocztą do councilu na mojej dzielnicy, bo nigdy nie było czasu żeby tam pójść osobiście. No i czekam już ponad miesiąc a stamtąd żadnego odzewu nie ma :-( i nie wiem co teraz robić, czy składać nową aplikację czy nadal czekać. czy byłaś osobiście złożyć aplikację? a jeśli chodzi o moją sytuację to tak: mam dziecko i partnera i mieszkamy na pokoju. więc pewnie z 2 pokoje by nam się należały. Jeśli możesz to poweidz czy osobiście trzeba iść do councilu złożyć aplikację czy wiesz o tym że można wysłać pocztą, tak jak ja to zrobiłam???? i jak długo czekałaś na jakikolwiek odzew po złożeniu aplikacji??? chciałam napisać do Ciebie na gg, ale cos nie chce się zrobić ta opcja:-( jeśli Ty potrzebujesz jakichkolwiek informacji na różne tematy to śmiało pisz. ja nie jestem tu zbyt długo, ale mój facet mnie więcej się tu orientuje, bo już trochę tu jest. pozdrawiam i dziękuję za informacje

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE

cron