mieszkania socjalne

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez nie » 8 mar 2007, 23:40 mieszkania socjalne

witam serdecznie wszystkich.am mały problem chciałabym złożyć wniosek na mieszkanie socjalne ale niestety nie wiem gdzie mam szukać formularzy na takie mieszkanie.jeśli ktoś wie bardzo prosze o pomoc.ja mieszkam w slough.z góry dziekuje za kazdą informacje.

nie
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 47
Dołączyła: 7 mar 2007, 13:54
Lokalizacja: slough
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 9 mar 2007, 07:28 Re: mieszkania socjalne

Cześć!
Wiesz co, jest taka agencja jak accord housing, wiem, że jest na West Bromwich i Darlston. I tam musisz iść i zapytać się kiedy będzie otwarta lista domów socjalnych, bo z tego co wiem ostatnia była otwarta 28 lutego i tego samego dnia została zamknięta.
Jak powiedzą Ci kiedy będzie otwarta, to musisz dokładnie tego dnia o 9 przyjść i czekać na swoją aplikacje, potem ją wypełniasz ( tu już nie ma pośpiechu, bo masz w ręku aplikację ) i oddajesz do accord housing. I czekasz, ... oni za kilka miesięcy dzwonią albo piszą list, czy chcesz zobaczyć mieszkanie. Możesz odmówić po oglądaniu mieszkania 2 razy. Jeśli odmówisz 3 mieszkanie, to wylatujesz z listy oczekujących. Najdłużej się czeka na domy 3 BR. 2 BR są już szybciej, a flaty wogóle dużo szybciej.
Więc pamiętaj, accord housing. Mam nadzieję, że pomogłem, powodzenia. Lil'

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nie » 9 mar 2007, 07:52 Re: mieszkania socjalne

dziekuje bardzo za odpowiedz.czy te ulice które podałeś sa qw slough czy w birgham??prosze o odpowiedz.i naprawde mi pomogłeś ach jeszcze jedno jak sie dowiedzieć kiedy sa otwarte takie agencjie??jeszcze raz dzieki nie
:?:

nie
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 47
Dołączyła: 7 mar 2007, 13:54
Lokalizacja: slough
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 9 mar 2007, 09:04 Re: mieszkania socjalne

West Bromwich i Darlston, to są takie części metropolii Birmingham. Jeśli jechała byś z centrum B'ham to 79 lub 74 bus do West Bromwich. I tam musieli by Ci powiedzieć gdzie dokładne to jest. Do Darlston też 79 tylko jest to jeszcze za West Bromwich. Ale wydaje mi się, że z tego accord housing na West Brom, i tak skierują Cię do accord w Darlston. Jeśli byś jechała 79 do Darlston, to 79 około 50 minut z Centrum B'ham, przystanek przy Asda Darlston, i agencja jest na tyłach Asdy- accord housing.
Wiesz, ja jestem w anglii dopiero 2 miesiące, a obecnie jestem w Polsce. Dowiedziałem się od znajomych, że są takie agencje socjalne. A reszty dowiedziałem się poprostu w accord housing. W Darlston są bardzo mili ludzie, i pomagają w tej agencji. Musisz iść się dowiedzieć od kiedy będzie nowa lista. Bo wydaje mi się, że ta lutowa już na pewno jest zamknięta. Agencje są otwarte od 9 w tygodniu. Pozdrawiam i powodzenia.

P.S- Oni mają liste dzielnic gdzie możesz dostać to mieszkanie, i większość ludzi wybiera jedną dzielnice, ale możesz wybrać 3 jeśli chcesz. Z tym, że tylko te z ich kartki. Potem bierzesz aplikacje i w domku na spokojnie ją wypełniasz, nic wielkiego w tej aplikacji nie ma. Chau nie. Lil'

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nie » 9 mar 2007, 09:18 Re: mieszkania socjalne

jeszcze raz dziekuje za pomoc .a jeszcze jedno pytanko czy o takie mieszkanko mozna sie starać od razu ?czy trzebe mieszkać tu ui przacować jakiś czas?bo i ja i mój maz pracujemy i jesteśmy zatrudnieni lega;lnie?z góry dzieki za jaką kolwiek odpowiedz.agnieszka

nie
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 47
Dołączyła: 7 mar 2007, 13:54
Lokalizacja: slough
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 9 mar 2007, 09:20 Re: mieszkania socjalne

nie napisał(a):jeszcze raz dziekuje za pomoc .a jeszcze jedno pytanko czy o takie mieszkanko mozna sie starać od razu ?czy trzebe mieszkać tu ui przacować jakiś czas?bo i ja i mój maz pracujemy i jesteśmy zatrudnieni lega;lnie?z góry dzieki za jaką kolwiek odpowiedz.agnieszka


wejdz na czata...

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 9 mar 2007, 11:38 Re: mieszkania socjalne

Witam, ja też bym chciał się postarać o to mieszkanie niebawem, jak tylko będę wiedziała w którym mieście osiądę. Czy ktoś wie jak wygląda to z rachunkami. Oczywiście gaz, woda, światło tak jak wszędzie, ale ciekawi mnie jak to jest z czynszem, ile wynosi (orientacyjnie), np taki flat 2BR lub dom 3 BR, wie ktoś??? Na pewno płaci się mniej niż flat ok 550 funtów/mieś czy dom ok 750 funtów/mieś, piszę tu o cenach w mieście Stevenage...
Jeżeli ktoś się orientuje ile kosztuje czynsz, z góry dziękuje i pozdrawiam forumowiczów.
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 9 mar 2007, 13:50 Re: mieszkania socjalne

I tu też chyba mogę troszkę pomóc.
Czynsz flatu wynosi od 30 do 60 mniej więcej funtów za tydzień, dom od 60 w górę, ale to są malutie ceny. Chyba, bo pewien w 100 proc nie jestem. Moi znajomi tak płacą.

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 9 mar 2007, 15:58 Re: mieszkania socjalne

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na moje oko staranie się o mieszkanie socjalne to świetny pomysł dla rodzin, gdzie jest tylko jeden żywiciel rodziny, jeżeli orientacyjnie za mieszkanie płaci się ok 60f x 4 = 240f a dom nieco więcej. Super.... gdzieś wyczytałam na tym forum, że jak już się dostanie takie mieszkanie to można je wykupić z councilem na pół po 2 latach mieszkania w nim. Dobre wyjście.... :idea::
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 9 mar 2007, 16:14 Re: mieszkania socjalne

No faktycznie, fajnie... Pewnie będzie takie tańsze mocno. Dla mnei też jest ważne dostać takie mieszkanie.

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 9 mar 2007, 21:26 Re: mieszkania socjalne

Nakręciłam męża, osiadamy się w Stevenage, koło Luton. W przyszłym tygodniu idziemy spytać kiedy otworzą listę, datę zapiszemy w kalendarzu na czerwono wielkimi cyframi, postaramy się być pierwsi :lol: Tylko nie wiem na co mamy się decydować, na mieszkanie, które dostaniemy w miarę szybko czy na dom, a tu będziemy czekać dużo dłużej. Czy jest możliwość przeniesienia się z takiego mieszkania na dom, na tych samych warunkach? Chyba wątpię, ale zapytać zawsze można, zbyt piękne...
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 9 mar 2007, 22:14 Re: mieszkania socjalne

Pierwszy raz o tym slysze, mozesz powiedziec jak ta agencja ma sie do np
http://www.sandwellhomes.org.uk/ ?
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 9 mar 2007, 22:27 Re: mieszkania socjalne

Ja tam nie wiem jak się ma. Chciałam wejść na str, ale nie może znaleźć serwera, spróbuję później. Ostatni taki temat poruszałam na forum z 19.02. Tam ludzie mnie informowali, że trzeba iść do councilu (między innymi i TY - Wsiaz także, bo napisałeś najwięcej informacji), ale doszły mnie słuchy, od znajomych, którzy twierdzą, że u nas w Stevenage jest agencja tego typu. Póki nie pójdę i nie zapytam, nie będę pewna na 100%. Na dzień dzisiejszy zbieram informacje. Jak się dowiem co i jak, ewentualnie zdementuję pogłoski... Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 9 mar 2007, 22:29 Re: mieszkania socjalne

strona dziala sprawdzalem
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 9 mar 2007, 22:49 Re: mieszkania socjalne

Właśnie wyszłam z tej strony, poczytałam, podumałam, zdenerwowałam się i szczerze powiem, agencja nie ma się ni jak... Chyba nie potrzebnie się napalałam... Nie wiem, pójdę, jak owa agencja w ogóle będzie to zapytam, w gębę chyba mi nikt nie da, a jak nie będzie to podrepczę do councilu, tam popytam, złożę aplikację i będę cierpliwie czekać... Idę spać... :cry:
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE